Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Diskuze o programech pro Windows Mobile
Odpovědět
Mikeant
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 10, 2009 8:12
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od Mikeant »

Mám následující problém: Stahuju poštu přes IMAP z centrum.cz. Po stažení pošty nejdou otevřít přílohy typu JPG, vždy se objeví hláška "Nelze otevřít tento typ JPG souboru". Když zkusím přílohu uložit, soubor se sice vytvoří, ale s nulovou velikostí. Všechny ostatní přílohy otevřu bez problémů. Když stáhnu poštu přes POP3, tak bez problémů otevřu všechno, i JPG.

Nevím, jestli to nějak souvisí s předchozím problémem, ale zrovna tak, když mám v mailu více příloh, tak se mi v pocket outlooku objeví vždycky jenom ta první, ostatní jako kdyby tam nebyly.

Jinak na stejný účet se připojuji i z "velkého" Outlooku 2003 a na podobné problémy jsem nenarazil.

Díky za náměty.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

A dělalo ti to i na jiných ROM? Já teda používám k přístupu na všechny mailové účty POP3, ale to s tím počtem příloh vypadá jako nějaký bug, mě se zobrazují všechny přílohy, záleží pak kolik si nastavím limit v kB na stahování mailů.
Pokud se ti v tomhle vlákně neozve ještě někdo, kdo má zkušenosti s IMAP, tak bych zkusil zálohu a HardReset, případně jiný poštovní klient. Celkem dobrý je prý Softmaker Office.
skurakai
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 10, 2008 18:27
Zařízení: HTC TyTn II, WM 6.1

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od skurakai »

SoftMaker Office není poštovní klient, ale taková alternativa k Pocket MS Office :-) (Work, Excel, Powerpoint).

Kvalitní poštovní program pro WM sháním už dlouho a zbytečně, neb žádný dokonalý neexistuje :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já se domníval, že stejně jako Officy od MS, bude mít i vlastního poštovního klienta. Tak to se omlouvám za mystifikaci, zřejmě jsem si to spletl s jiným programem. Ale určitě vím, že nějaká thirdparty alternativa existuje, jenom si teď nemůžu vzpomenout na název, ale někde na fóru už se právě řešilo, že výchozí outlook nemá spoustu užitečných funkcí a někdo posílal odkaz na ten thirdparty program.
Mikeant
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 10, 2009 8:12
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od Mikeant »

Farokh píše:Já teda používám k přístupu na všechny mailové účty POP3, ale to s tím počtem příloh vypadá jako nějaký bug, mě se zobrazují všechny přílohy, záleží pak kolik si nastavím limit v kB na stahování mailů.
No právě že přes POP3 mi to také chodí, tam vidím přílohy všechny. Co se týká limitu na stahování, tak tam se akorát zpráva dotáhne po otevření, ale přílohy by se měly zobrazit všechny. Ostatně s limitama jsem si hrál docela dlouho a tím to nebude. Co ostatní kteří používáte IMAP, chodí vám to?

Ještě vyzkouším gmail, připadá mi, jestli to totiž nebude bug centrum.cz.

Jinak stejná chyba se mi objevovala i ve WM 6.1. Teď mám 6.5 a je to stejné.
mýval
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř pro 02, 2009 9:46
Zařízení: HTC HD2

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od mýval »

Mám na HTC HD2 Windows Mobile 6.3 a používám předinstalovaného poštovního klienta. Běžně stahuji přes IMAP4 zprávy i s přílohami z několika účtů, které mám po světě, mj. i z Atlas.cz, což už je dneska vlastně Centrum.cz, běží na stejných serverech, spravovaných týmiž správci. Nikdy jsem popisované potíže nezažil, nedokážu odhadnout, kde je chyba.

Klient z Windows Mobile je dost ošizený, řada funkcí mu schází - nastavení sledování, automatické kopie do vlastní schránky, zkrátka moc užitečných věcí. Proto je na trhu řada alternativ, nejznámější jsou Qmail a FlexMail 4, ty však zase mají těch nastavení pro běžného uživatele až moc.
Mikeant
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte lis 10, 2009 8:12
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Pocket outlook a stahování příloh přes IMAP

Příspěvek od Mikeant »

Tak jsem vyzkoušel g-mail, zde přílohy zcela bez problému. Vypadá to jako by měl centrum nějakou chybu ve stahování přes IMAP....
Odpovědět

Zpět na „Aplikace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti