Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Diskuzní fórum věnované komunikátoru Google Nexus One a Google Nexus S
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Po oficiálním představení nového Nexusu S od Google se na internetu začínají objevovat první recenze a snad nebude trvat dlouho a budeme si tento nový model osahat také. Server PhoneDog.com publikoval pěkné video zachycující vybalení telefonu a krátkou prohlídku nové verze systému Android 2.3. Nexus S se v zahraničí začne prodávat už 16. prosince a například obchodní řetězec Best Buy jej bude nabízet ve volném prodeji za příjemných 530 USD (cca 9 970 Kč). Při dvouletém úpisu u amerického T-Mobile bude cena dokonce jen 199 USD.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W1N-Pbd1xh0[/youtube]

Hardwarové parametry
• Android ve verzi 2.3 (Gingerbread)
• 1GHz procesor Cortex A8 (Hummingbird)
• interní paměť o velikosti 16 GB (chybí podpora paměťových karet)
• 5MPx fotoaparát s automatickým ostřením a přisvětlovací diodou + podpora Near Field Communication (NFC)
• přední VGA kamera pro videohovory
• Bluetooth, Wi-Fi 802.11 b/g/n
• gyroskop
• baterie o kapacitě 1500 mAh
• microUSB port; 3,5 mm jack na sluchátka

Zdroj: PhoneDog
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Ted mě napadá má můj HTC Desire HD také ten gyroskop? Jinak za 199USD to je nadherná cena a nevíte kolik platí pak měsíčně? Za ten paušál? :-)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Daidalos »

Musím říct, že design Iphonu se mi vždycky hnusil, ale tohle se mi fakt líbí. ( i přesto že se evidentně u IP trochu inspirovali)
Hodně se mi líbí 8-)
Navíc se mi líbí, že už konečně dali i přisvětlovací diodu. Nechápu proč jí u i9000 vynechali.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vlastimil: Snažil jsem se dohledat, kolik mají pak měsíční paušál, ale asi to bude na webu amerického T-Mobile až od toho 16. prosince. Jinak Desire HD nemá gyroskop, má klasický pohybový senzor.
Uživatelský avatar
michael fisci
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 11, 2010 17:26
Zařízení: OnePlus 2
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od michael fisci »

tak jestli to fakt bude za tuhle cenu, tak asi přehodnotím priority a místo plánovaného Desiru si koupím tenhleten Nexus. za tu cenu... bylo by fajn, kdyby se prodával i přímo v Česku... a vzhledem k tomu, že jak smartmania informovala, má podporovat i češtinu, tak by se to hodilo... :tlem:
Heblik
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 29, 2010 16:26
Zařízení: iPhone 4s

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Heblik »

Jenze on ma stat v UK 550 liber a to uz je celkem jina palba. Nexus one se u nas oficialne neprodaval a jsem hodne zvedav zda Nexus S bude. Kazdopadne za cenu 550 liber ne dekuji.
Uživatelský avatar
michael fisci
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 11, 2010 17:26
Zařízení: OnePlus 2
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od michael fisci »

tak 550 liber na to bych se mohl ... (vy-víte-co) ale 550 dolarů je něco jiného...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

michael fisci: Tak on Android tuším od verze 1.5 má v sobě češtinu napevno, takže s lokalizací nebude rozhodně problém.
lincolnkalus
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 13, 2010 20:06
Zařízení: HTC Sensation

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od lincolnkalus »

Heblik má pravdu! V UK to bude asi pěkná pálka, ale pokud jsem to dobře pochopil, tak US verze má být odblokovaná, takže by měla fungovat normálně i tady a tudíž ničemu nebrání si ji poslat a doufat, že bude do Vánoc zde :grin:
martinnov92
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 01, 2010 12:18
Zařízení: HTC Desire

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od martinnov92 »

Dobrý den,
Nevíte někdo jak by to bylo s českou sim kartou a zárukou? Mám možnost to mít z USA tak jestli se to vyplatí vyměnit za HTC desire. Ale asi jo.:)
Děkuji za odpovědě
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Daidalos »

Pokuď se v USA nebude prodávat jako CDMA verze 8-)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Kód: Vybrat vše

Nexus one se u nas oficialne neprodaval a jsem hodne zvedav zda Nexus S bude.
Na českém trhu se Nexus S objeví během prvního čtvrtletí roku 2011.
Plina
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 03, 2010 8:37
Zařízení: HTC Desire

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Plina »

Krásný telefon, taky jsem o něm uvažoval. Ale počítal jsem spíše s 8 GB vnitřní pamětí a podporou paměťových karet. Vám se to opravdu nezdá jako krok zpět? Měl jsem N97, soft tragický, ale 32 GB vnitřní paměť a slot na micro SD, to byla prostě paráda. To by ten slot ten mobil tak prodražil nebo co?
PL113
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 15, 2008 9:18

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od PL113 »

Nechci nikomu kazit radost, ale nenapadlo někoho, že v USA se všechny ceny udávají bez VAT? Bez daně-dph? Ta se stát od státu liší a ty ceny co můžete najít v e-shopech jsou základem pro výpočet daně. Např. pokud si Nexus S koupíte v Texasu (kde je jedna z nejvyšších dph) tak vás bude stát více než třeba v Ohiu. Abyste se pak nedivili, že vás bude stát o pár desítek babek jako prd. V anglii je cena už s daní...
zkuste si to třeba vyzkoušet na tomto holícím strojku z bestbuy:¨
http://www.bestbuy.com/site/olstemplate ... stid=52962
jako směrovací číslo do kolonky "Enter delivery ZIP code to see estimated tax" napište 44870, což je Ohio - 6,5% daň.

Proto v americe existuje něco jako černý pátek - ono je to vlastně skvělé, protože se tam prodává bez daně - takže pokud si chcete koupit Nexus S za 529$, tak příští příležitost máte až za rok - černý pátek byl před pár dny :D

Druhým způsobem jak ušetřit je si to objednat na internetu s osobním odběrem přímo na pobočce (takhle jsem vyhodil 12$ za ipod, když jsem tohle netušil a šel rovnou do bestbuy) - ale to tady asi taky moc nehrozí.

PS: možná by to u takovýhlech zpráv, co obsahují cenu z USA, chtělo uvádět - že ty ceny nejsou koncové, ale potřeba počítat s daní!
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od roxtedy »

Heblik píše:Jenze on ma stat v UK 550 liber a to uz je celkem jina palba. Nexus one se u nas oficialne neprodaval a jsem hodne zvedav zda Nexus S bude. Kazdopadne za cenu 550 liber ne dekuji.
Ano, taky jsem četl, že se má v evropě prodávat za tuto cenu...V UE je to vždy dražší než v USA...

-- doplnění předchozího příspěvku (pon pro 13, 2010 21:30) --
Jiří Hrma píše:michael fisci: Tak on Android tuším od verze 1.5 má v sobě češtinu napevno, takže s lokalizací nebude rozhodně problém.
Ano, to sice má, ale nikde není potvrzeno, že se bude nexus s prodávat v čr. Jestli tomu bude stejně jako s nexus one, tak se u nás oficiálně prodávat nebude a nebude ani lokalizován, tak jak nexus one....

-- doplnění předchozího příspěvku (pon pro 13, 2010 21:32) --
Tomáš Kubec píše:

Kód: Vybrat vše

Nexus one se u nas oficialne neprodaval a jsem hodne zvedav zda Nexus S bude.
Na českém trhu se Nexus S objeví během prvního čtvrtletí roku 2011.
Nikde nebylo potvrzeno,že bude nexus v čr oficiálně prodáván, jestli myslíte šedivý prodej, tak ten nejspíše v čr bude, problém je pak s reklamací, protože nexus one htc v čr neopraví, prodejce musí zajistit přeposlání do UK a tam teprve nexus one opraví servis HTC....
kocour
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 13, 2010 23:33
Zařízení: iPhone 3GS, Nexus One

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od kocour »

Jiří Hrma píše:michael fisci: Tak on Android tuším od verze 1.5 má v sobě češtinu napevno, takže s lokalizací nebude rozhodně problém.
to neni uplne presne, podpora sice je, ale treba zadny oficialni build pro N1 cestinu neobsahuje, dokonce ani nejdou nastavit ceske regional settings... stejne tak dalsi veci jako treba SIM toolkit.. to uz resi samotni vyrobci... tak doufam ze u NS se google pochlapil...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

kocour: Díky za doplnění, to jsem nevěděl. Já jsem si myslel, že to už je od té starší verze napevno v systému podobně jako třeba u iOS.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Ono v ČR ho má distribuovat přímo Samsung, tak snad vše bude OK.
Uživatelský avatar
michael fisci
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv lis 11, 2010 17:26
Zařízení: OnePlus 2
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od michael fisci »

teď mě ještě napadá, jak je to s pamětí RAM? co jsem hledal, tak se nikde neuvádí...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Google Nexus S: Vybalení a první dojmy (video)

Příspěvek od bkf1 »

Tak se stalo presne to, co jsem predpovidal... i ten Samsung jako snad posledni vyrobce, kteremu zalezelo na designu, propustil vsechny designery, kteri si mohou pravem rikat Designeri :o( a zrejme odesli do Dellu... a u toho je to take jen otazkou casu...
Co se tyce vykonu, tak verim, ze tohle bude velmi vykonne zarizeni opet znatelne prekonavajici HTC-smejdy (konkretne Desire HD), to ale pockejme na testy - zatim ale sazim na Samsung. Vydrz baterie asi nebude nic moc, ale takove updaty Androidu budou snem kazdeho androidisty tzn. PRIMO OD GOOGLE!!! Skoda jen toho levneho designu... bohuzel takova je doba :cry:
Odpovědět

Zpět na „Nexus One/S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů