BB 9700 Bold

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

Ahoj,prosím o radu. Chci pořídit nějaký komunikátor, původně jsem uvažoval o nějakém HTC, ale nyní zvažuji spíše BB. Potřebuji tel.skutečně pracovně, volání, hodně maily, nějaké SMS, diář a vše to nějak synchronizovat s PC diářem a kontakty, zálohy atd. Media mne v podstatě nezajímají, hry taky ne. Ale jde mi o mail... mám datový tarif u Vodafone "na plno" 500MB, nemám možnost změny, máme u nich několik firemních telefonů, netuším co je BIS a zajímá mne, zda mi tento datový tarif zaručí přenos mailů do schránky v reálném čase. Vím, že se to v několika vláknech už řešilo, ale nějak jsem nepochopil zda je to podstatné u mailů, ostatní aplikace mne tolik nezajímají. Postatný je opravdu e-mail, možná nějaká čtečka word, pdf, excell, tím končím, zbytek mi obstará pc. Proto myslím že by pro mne BB bylo ideální. Když jsem volal operátora, trochu mně zděsila zpráva, že pro aktivaci BB zaplatím u Vodafone 13 tis poplatek, přijde mi to jako blbost. Poradíte jak to s BB vlastně je? Má pro mne smysl u VF? Děkuji.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BB 9700 Bold

Příspěvek od Standa »

U Vodafone ani moc ne. U o2 nebo tmobile zaplatíš okolo tří stovek za tarif BIS - a ten jediný (nebo korporátní BES) ti zaručí plnohodnotné emailování na BlackBerry. Já sice u vodafonu s BlackBerry existuju (taky s plným internetovým tarifem), ale jen proto, že mám email u Google, a ten má pro BlackBerry nativní emailovou aplikaci, která sice není na takové úrovni jako BB samotné, ale mně to zatím stačí.
JInými slovy, pokud chceš plnohodnotně využívat BlackBerry, jdi pryč od vodafone nebo na plnohodnotné BB zapomeň :-)
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

Děkuju za vysvětlení, ale stejně si dovolím požádat ještě o doplnění... to je právě ono, co znamená plnohodnotně? Další aplikace a možnosti BB pro mně až takový význam nemají, potřebuji přístup k firemnímu emailu, případně diáři (používám ten v outlooku, ale klidně budu využívat diář na google), pouze e-mail potřebuji firemní kvůli odpovědím. Je mi schopno BB bez BIS zajistit pohodovou e-mailovou komunikaci - v podstatě mi stačí i ta Nokie kterou mám nyní, ale problém je ve stahování mailů do schránky v nejčastějším intervalu 30 min, to je pro mně prostě nedostačující a psát na ní bez qwert klávesnice je prostě hrůza? A pokud ano, který model zvolit? Rád bych dal do přístroje tak max 9 tis, s ohledem na spektrum využití mi připadá cokoliv nad mrhání penězi, mám sice nějaký kredit u VF, ale včera jsem tam volal a nemají jediné BB, takže musím sám... :cry:
Arrow79
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 22, 2010 12:39
Zařízení: BlackBerry Bold 9700 / iPhone 4

BB 9700 Bold

Příspěvek od Arrow79 »

chronomag: Iny mail ako gmail jedine cez BIS. Osobne, bez BIS by som zariadenie BB nechcel. Straca sa tym jeho vyznam.. to potom mozem mat hociaky iny hlupy mobil..
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

Už rozumín, díky. Holt pořídím HTC, ale štve mně to, ta dotyková klávesnice bude při psaní mailů brzdit. Díky.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB 9700 Bold

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já bych to tak bledě neviděl. Vodafone nabízí BIS, jen ho nenabízí běžným zákazníkům, ale právě firemním zákazníkům s určitou měsíční útratou. Takže bych doporučoval zavolat si na technickou podporu Vodafone (na pobočkách ví kulový a stejně tam volají), řekl, že jsi firemní zákazník a jestli ti mohou nabídnout BIS, případně jaké jsou podmínky. Byla by škoda kdyby to nešlo nějak zařídit, protože jestli je tvou prioritou práce s emaily a jiné pracovní funkce, tak v tomhle BlackBerry suverénně vede. A to říkám proto, že jsem měl možnost to srovnat s ostatními OS.
Arrow79
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pon lis 22, 2010 12:39
Zařízení: BlackBerry Bold 9700 / iPhone 4

BB 9700 Bold

Příspěvek od Arrow79 »

Tiez sa pridavam so suhlasom ohladom mailov. Na maily je podla mna jednoznacne najlepsie BB (s BIS/BES). Klavesnice vyborne, displej citatelny aj na vynimocne silnom slnku.. napisem mail zachvilu.. 100% spokojnost.
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

Díky za tipy, už jsem zkoušel BIS od VF, ale dělají to od 50 čísel výš šikulové, což nesplňujeme. Ale jestli jsem to pochopil správně, mohu užívat BB s tím dat.tarifem který mám, ale nebude to úplně plnohodnotné, firemní e-mail to bude umět, ale pokud odešlu např z BB odpověď na email, moje schránka v PC o tom nebude vědět a bude se tvářit jako že je nepřečtený, tzn. bude mi to poskytovat tu samou službu jako teď nokia e51, ale s rozdílem častějšího stahování mailů než jednou za půl hodiny... když k tomu přičtu kvalitní zpracování, dobré psaní, displej a lepší baterku než u typu HTC, pořád se mi vyplatí BB ne? iphone a htc neříkám že špatně, ale přijde mi to pro člověka který chce s tel.blbnout a hrát si, dodnes nemám v mob.jedinou staženou hru, ani video a vůbec to neplánuji.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BB 9700 Bold

Příspěvek od Standa »

Jak bylo psáno, na BlackBerry bes BIS/BES ti pojede asi jen email od Google, pokud využíváš jejich služeb, email pojede, ale jinak ne. Kdysi jsem hledal alternativního emailového klienta pro BB, který umí pracovat s normálním internetovým tarifem, ale nebyl jsem nijak úspěšný. Je to holt proto, že se prostě s BISem pro BB počítá.
A ta plnohodnotnost... bes BIS ti nepojede žádná aplikace od BlackBerry, ani messengery, mapy, nic. Většina jen alternativně.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB 9700 Bold

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nebo bys to mohl rozjet ve velkým a navrhnout, aby celá firma přešla k T-Mobile/O2 a zařídila BES server :)
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

To nepůjde... je to měsíc co jsem podepsal smlouvu na dva roky, kolegové si vzali iphone a já jsem začal špekulovat, na co to vlastně telefon chci... a výsledek je tu :-( asi jsem ve slepé uličce, chtěl jsem po nich řešení one net (vč BES) ale bohužel, jak jsem zmiňoval, máme malý počet telefonů, pro ně nezajímavé...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BB 9700 Bold

Příspěvek od Standa »

A co třeba Nokia E72, pro Symbian neexistuje nějaký kvalitní emailový klient?
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

Nokia by splňovala qwerty, ale přiznám se, že jsem nechtěl symbian, teď mám nokii, mail klient na prd, možná by to šlo vyřešit nějakou aplikací, ale nokii zvažuji až jako poslední možnost.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

BB 9700 Bold

Příspěvek od khooca »

Řešení je jednoduché. Podívej se na aplikaci astrasync (případně na alternativu NotifySync). Jde o emailovou aplikaci, která umožňuje synchronizovat email/kont/kal i pomocí klasických tarifů, včetně push. Používám jej k synchronizaci s exchange (ale s BISem) a funguje dobře. Navíc je to aplikace integrovaná do systému, nikoli stand alone. Záleží taky na jaké platformě máte email postavený. AS podporuje určitě exchange a kerio connect. Ale jestli umí klasický pop či imap nevím.

Převzato z astrasync.com

# Synchronizes Email Calendar and Contacts over-the-air
# Requires simple one time configuration
# Connect via BIS, BES, WAP, TCP or WiFi
# Supports SSL secured HTTPS connections
# Uses the native BlackBerry calendar and contacts apps
# Full native look and feel email client
# Full folder support – Sync multiple folders, move & copy messages
# Full attachment support – send, receive and smart reply
# HTML email viewer
# Touch screen shortcut bar
# Accept and decline meeting requests
# Client side search
# Multi and group message select
# Global Address List support with contact lookup
# Local contact lookup and auto complete
# Message flag support
# Synchronization schedule
# Audio and vibration new message alert
# Configurable Synchronization window (period)
# Exchange Policy Support
# Exchange AutoDiscover
# Inactivity security lock
# Works on all devices with OS 4.5 and later including OS 5
# Doesn’t rely on or need BIS or BES
# Dramatically lower costs and more reliable than BES
chronomag
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned lis 21, 2010 20:03
Zařízení: Nokia E51

BB 9700 Bold

Příspěvek od chronomag »

Díky za radu a dovolím si ještě jednu hloupou otázku, jsem naprostý začátečník... takže pokud pořídím tuto aplikaci, bude moje BB bezproblémově komunikovat s naším firemním servrem bez BIS? Jediné oč mi běží je přístup na firemní mail a synchro diáře, ostatní je podružné. Děkuju.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

BB 9700 Bold

Příspěvek od khooca »

Hmm to tedy netuším. Každopádně astra nabízí trial na 7 dní, tak to zkus.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

BB 9700 Bold

Příspěvek od karelsid »

Ahoj lidi, mám taky dotaz ohledně Bold 9700, tak se zeptám tady bez zakládání novýho vlákna. Chystám se na přechod z WM 6.5 (Omnia B7610) na BB, jen nevim, který bych měl zvolit, jelikož toho o BB moc nevim. Koukal jsem, že dnes tu je nějaký článek ohledně BB, ale k němu se dostanu později.
Zajímalo by mě, jestli koupit 9700 nebo počkat na 9780?
Dá se na 9700 nainstalovat RIM OS 6? Případně funguje bez problémů, co se týče podpory atd.? Jak to je s cenou nevyplatí se mi počkat na uvedení 9780 na trh, protože s příchodem tohohle telefonu by teoreticky měla jít dolů cena předchozí modelu, což 9700 je, jestli se nemýlím?
A zeptám se i rovnou jak by to bylo s prodejem mojeho výše zmíněného telefonu (cca kolik můžu chtít, aktuálně zbývá 1,5 roku záruka), případně jaký doplatek bych mohl očekávat z mojí strany při výměně za BB 9700 v dobrým stavu?
Předem díky odpověď.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB 9700 Bold

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ahoj,
Na Bold 9700 se dá nainstalovat OS 6, zatím jen neoficiálně, ale začátkem příštího roku by měl přijít oficiální update. Nicméně mám tu neofiko verzi a jsem spokojený. Jinak 9780 má oproti 9700 akorát větší RAM a úložiště, konstrukce a všechno ostatní je stejné. Osobně si nemyslím, že příchod 9780 nějak výrazně hne s cenou 9700. Aspoň ne u nových telefonů. Pokud bys chtěl koupit z druhé ruky, tak teď dost uživatelů přechází z Boldu na Torch, na BBM jsem viděl inzerát, kde někdo nabízel 9700 ve výborném stavu za 7500, což je pěkná cena. Co se týče prodeje současného zařízení, tak si založ vlákno v místním Bazaru. Už několik lidí se takhle předběžně ptalo jestli by o jejich zařízení byl zájem a případně jaké by byly cenové nabídky.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

BB 9700 Bold

Příspěvek od karelsid »

A celkově jak jsi spokojený s 9700? Je něco, co ti na něm vyloženě vadí nebo co bys doporučil si vyzkoušet před případnou koupí? A co svižnost toho telefonu? Dá se v pohodě poslouchat hudba zároveň při prohlížení internetu? A obecně reaguje dobře nebo průměr?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB 9700 Bold

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

S Boldem jsem zatím zvlášť po přechodu z Xperie spokojený. Ale obecně všem doporučuju si zařízení předem vyzkoušet osobně, ačkoliv to může být zrovna u BlackBerry těžší. Někomu by mohl vadit relativně malý nedotykový displej, já jsem byl ochotný tohle obětovat na úkor perfektní klávesnice, větší výdrže a lepší viditelnosti na slunci. Konstrukce je plastová, toho jsem se trochu bál po přechodu z kovové šasi Xperie, ale nakonec všechno dobře lícuje, Bold mi i jednou nedopatřením spadl bez pouzdra na dlaždičky a jednou v pouzdře na dřevěné schody a neobjevil jsem žádné známky poškození, tak snad vydrží. Jinak telefon reaguje výborně, je svižný, rozhodně to byla příjemná změna oproti WM, kde jsem kvůli svižnosti musel relativně často střídat ROM a dost věcí ladit. Můžeš bez problémů poslouchat hudbu a dělat několik dalších věcí. Na omezení paměti narážím akorát když si otevřu třeba dvě datově náročné webovky zároveň tabech. Pak systém hlásí, že bych měl nějaké záložky pozavírat, protože dochází RAM. Kvůli tomu bdue asi lepší 9780, ale prohlížení jedné plnohodnotné stránky nebo několika méně náročných nebo mobilních verzí nedělá problém. Jinak ostatní aplikace moc paměť nežerou, můžeš si nechat na pozadí otevřený dokument ve wordu, do toho puštěnou hudbu a koukat se třeba na twitter a nezaznamenáš zpomalení. Víc pak hodlám sepsat v recenzi, ale do konce roku to nebude, mám teď dost málo času. Kdybys chtěl, můžu ti poslat nějaké fotky pokud tě zajímají detaily konstrukce atp.
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů