Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Od dnešního dne můžete z Android Marketu stahovat beta verzi prohlížeče Opera Mobile 10.1, která nabízí celou řadu pokročilých funkcí. Na hlavní obrazovce si do nabídky Speed Dial můžete umístit zástupce vašich oblíbených webů, které lze synchronizovat přes službu Opera Link například se stolním prohlížečem. Při prohlížení oceníte možnost otevření několika stránek najednou, podporu pro stahování souborů či ukládání hesel a nechybí ani funkce Opera Turbo, kterou uvítají zejména uživatelé s pomalým připojením na internet. Mějte na paměti, že se jedná o beta verzi a tudíž nemusí být na všech zařízeních plně funkční. Na Samsungu Galaxy Tab s Androidem 2.2 se mi například prohlížeč vůbec nedaří spustit a bohužel ani reakce čtenářů ve světě nejsou u současné verze příliš pozitivní. Do diskuze nám můžete napsat, jak jste s novou Operou Mobile spokojeni a na jakém zařízení jste ji zkoušeli.

obrázek

obrázek
Android Market | AppBrain

Zdroj: AndroidCentral
T-ba
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 12:57
Zařízení: DHD

Re: Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od T-ba »

Jako obvykle je to žrout paměti... 20 MB jí bylo málo... Už je pryč.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od carnero »

To je materiál :D
Zkusmo jsem ji nainstaloval na svůj Nexus One a moc dlouho se tam neohřála. Stránky načítá a vykresluje o dost pomaleji než vestavěný prohlížeč (domácí WiFi), nemá menu (tlačítko "menu" je nevyužité a menu je pouze pod ikonkou), při scrollování se chová divně a dost dlouho trvá, naž vykreslí na nové místo aspoň pozadí. Takže na černém webu si člověk dosyta užije blikání černá-bílá. Zoom je hodně rychlý ale přišlo mi, že zoomuje na divná místa.

A tímhle sajrajtem chtějí konkurovat vestavěnému prohlížeči a Dolphinu? ROFL Takže hádám, že jediný důvod, proč to existuje je ten, aby si následně Opera mohla stěžovat že jsou na ní všichni zlí a žádat prachy od EU.
Georgo10
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 09, 2010 8:47
Zařízení: Palm Pre / iPhone 7+ / Lumia 640

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Georgo10 »

Moje zkušenost ještě horší. Operu jsem zkusil nainstalovat. Market ji stáhl, údajně i korektně nainstaloval. Od toho okamžiku mi Android hlásí, že v interní paměti mám málo místa a Opera nikde (v Marketu se tváří, že není nainstalovaná, v nainstalovaných aplikacích skutečně není, místa v interní paměti najednou málo :cry: )

Edit:
Tak jsem přes adb začal zkoumat, kde co zůstalo viset. Nainstalovaná Opera skutečně není, ale tohle nepotěšilo:

Kód: Vybrat vše

# /data/local/busybox du -h ./data/com.opera.browser/
3.7M	./data/com.opera.browser/lib
3.7M	./data/com.opera.browser/
Já bych všechny ty Opery zakázal.
Radiaw
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob zář 25, 2010 9:39
Zařízení: HTC One (M7)

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Radiaw »

No já ji prubnul taky, nainstalovala se bez problému, spustím jí taky v pohodě, jediná věc co je opravdu poznat, je že to načítá fakt pomalu, minulá verze Opery nebo věstavěný prohlížeč je daleko rychlejší. Zatím si jí tam nechám a budu zkoumat dál..
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Kulík »

Na Desire HD šlape výborně, rychlé vykreslování, rychlé reakce na zoomování (např. u FF je to zatím slabota), rychlost je srovnatelná s vestavěným prohlížečem , jediné mínus oproti vestavěnému prohlížeči je absence podpory flashe. Na Operu jsem se ovšem těšil kvůli tragickému prohlížeči v Galaxy Tabu, bohužel, na něm se zatím ani nespustí :-(. Výsledkem tedy je, že zatím zůstávám u vestavěných prohlížečů, nicméně Opera ve finální verzi bude určitě zajímavá.
Odpoledne ji ještě vyzkouším na Heru, jsem zvědav co udělá na výrazně slabším HW.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od pk »

Na mojom Hero/G2 instalacia bez problemov. Pozitiva: nacitava stranky celkom rychlo aj scrolovanie je plynule. Aj ked niekedy nestiha dokreslovat. Aj multitouch zoom je plynuly (na rozdiel od vstavaneho prehliadaca a dolphinu) aj ked potom chvilku trva kym spravne vykresli pismo.
Negativa: zere strasne vela ramky a vidiet ze je to nedoladena beta este.
branuloo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 05, 2009 7:51
Zařízení: SAMSUNG I8000 8GB, SAMSUNG I9000 8GB

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od branuloo »

Obrázek

nahrana stránka v 3 prehliadačoch - http://www.sme.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Kulík: Na Galaxy Tab kvůli neodladěnému výchozímu prohlížeči používám nedávnou vydanou betu Firefoxu, která šlape dobře.
Havris
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv čer 10, 2010 19:50
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Semily

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Havris »

Ja jsem se uz dostal i na 100mb pameti mi sezrala :-) a nacitani stranel teda taly nic moc na domaci wifi...
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Kulík »

jiří: bohužel Firefox není o moc lepší než výchozí prohlížeč Tabu :-(
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od cryingfreeman »

rychlostne zatiaľ nič moc ale inak ok, funguje bez problemov

doporučujem vyskúšať ešte MIUI browser http://www.svetandroida.cz/miui-browser-201011" onclick="window.open(this.href);return false;
1maros
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte lis 09, 2010 18:03
Zařízení: T-Mobile G1

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od 1maros »

Na G1 se mi ji povedlo nainstalovat po 4. Dvakrat kvuli tomu, ze jsem mel nedostatek pameti. Postupne jsem musel uvolnit az 20 mega. Po treti se nainstalovala ale po prihlaseni na Operu Link, ihned padla. Po dalsim otevreni se mi povedlo dostat na Seznam.cz ale pri nacitani Emailu padla zase. Odinstaloval jsem opet nainstaloval. Po teto instalaci prestala padat a pri Turbo, makala pres domace Wifi docela svizne. Pri prepnuti na normal, zacala zase padat. Jinak obrazeni stranek je perfektni, scrolovani super. Muj dojem je, ze Opera Mobile po vyladeni, bude lepsi nez defaultni prohlizec. Ale omezena pamet na G1 mi bohuzel nedovoli ji vic testovat. 22 mega na RAM je neco sileneho. Mam z Opery Mobile vybornou zkusenost ze symbianu a moc bych ji chtel v androidu mit, takze zatim smisene pocity a sklamani.
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Lupik »

Vyzkoušeno, jak už tu všeci píšete tak to sežralo moc paměti a navic se mi to dlouho instalovalo, vestaveny prohlizec je ale rychlejsi a pohodlnejsi takze zustanu u nej.
kostohris
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: čtv led 10, 2008 0:25
Zařízení: Motorola D160+Desire HD
Bydliště: Litomyšl

Re: Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od kostohris »

Takze jsem ji taky zkusil na DHD, rychlost a vykreslovani vyborne, akorat trosku horsi odezva klavesnice a samozrejme ten chybejici flash :-( ale to se dalo cekat uz predem. Takze zustavam u puvodniho.

Send from my Motorola D160
Ducpetr
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 01, 2010 0:57
Zařízení: HTC_HD2

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od Ducpetr »

Ahoj, Operu jsem nainstaloval na HTC Desire, běhá naprosto v pohodě(domácí wifi), ale když zazůmuju, tak text se zvětší, ale obrázky zůstanou rozmazané-nezaostří se, je to nomální? :?: :roll:
mirro2310
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte kvě 18, 2010 9:44
Zařízení: HTC Ddesire HD
Bydliště: Android Market

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od mirro2310 »

Operu skusam uz niaky ten piatok...po poslednom update som spozoroval vacsiu stabilitu, ale stale to nie je ono..
obsas sa stane, ze este padne...inak radost prezerat stranky s takou plinulostou.... a tie obrazky su naozaj skarede pri zoom, ale to aj pri O.mini, ked som nastavil kvalitu obrazkov na najvyssiu, ostavaju stale rozmazane...
power1000
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: sob črc 03, 2010 16:19
Zařízení: Motorola Motofone F3

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od power1000 »

jak to fungje? ma to byt normalni prohlizec od opery, co ma i opera turbo?....neni to snad jen dalsi verze opery mini, ktera nema zadny funkce skoro a stranky jsou jen staticke?
kacir007
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 17, 2010 13:21
Zařízení: HTC HD2

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od kacir007 »

Mě to funguje bezproblémů na telefonu HTC HD2.Všem můžu Operu jen a jen doporučit.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Opera Mobile 10.1 beta je dostupná v Android Marketu

Příspěvek od cryingfreeman »

Kulík píše:Na Desire HD šlape výborně, rychlé vykreslování, rychlé reakce na zoomování (např. u FF je to zatím slabota), rychlost je srovnatelná s vestavěným prohlížečem , jediné mínus oproti vestavěnému prohlížeči je absence podpory flashe. Na Operu jsem se ovšem těšil kvůli tragickému prohlížeči v Galaxy Tabu, bohužel, na něm se zatím ani nespustí :-(. Výsledkem tedy je, že zatím zůstávám u vestavěných prohlížečů, nicméně Opera ve finální verzi bude určitě zajímavá.
Odpoledne ji ještě vyzkouším na Heru, jsem zvědav co udělá na výrazně slabším HW.
mne sa ho do Galaxy Tabu podarilo nainštalovať na prvý krát a funguje bez problemov, oproti mobilu ančítava stránky bleskovo
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 18 hostů