Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti + HW klávesnice

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od All.Os »

Ja myslim, ze nebyla, snad jsme na odbornem foru a tohle k veci proste patri...
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Tak mel jsem na mysli stranky jako DDworld.cz - kterej je hodne narocnej na download a zobrazovani, na N97cce mi porad hlasi ze neni dost volne pameti.

Dale pak PCtuning.cz; Extrahardware.cz; mobilmania.cz; bonusweb.cz; doupe.cz; engadget.com; atd. atd.muze byt i nejaky zpravodajsky denik, pripadne pokud sami znate nejakou jinou webovku plnou reklam, obrazku, flashe a slozitou na nacitani, sup tam stim... Na kazdym webu by bylo super nacist hlavni stranku, a treba v prubehu nacitani jeste kliknout na dalsi odkaz, jestli bude telefon reagovat okamzite na nacitani dalsich stranek, nebo jestli se bude pokouset doloadovat prvni a az potom druhou. Zaroven HTC prezentuje ono nacitani vice stranek zaroven, takze otevrit treba 5 stranek najednou, nechat je nacitat a scrollovat mezi nima...

edit: abych nezapomnel, moje N97 ma problem, kdyz procitam nejaky forum vertikalne, a pak se rozhodnu ze odpovim na nejakej prispevek, tak preklopim na horizontalni a otevru klavesnici s tim ze zacnu psat... v 90% pripadu mi spadne prohlizec pri pokusu o preklopeni obrazu. Vzhledem k tomu ze Android na tohle neni vylozene stavenej, mohl by mit problemy, tak pripadne otestovat taky:)

Jo a kdybych byl prilis narocnej, tak mi dejte vedet:D - proste jen nechci vyhodit 550 euro za neco co mi pak nebude vyhovovat...

Dekuji
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Radek Hübl »

Dnes večír přinesu malé porovnání pro uživatele kteřý uvažuji o Zetku jako nástupci TP2, sám jsem na to velice zvědavý, nerad se vzdám 5. řady kláves ale raději 3 řady kláves a Adroida než 5 řad a WM. :-D Takže večír fotoporovnání a první dojmy velkého fandy HTC TP2 a zároveň velkého fandy Androidu...
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

Test prohlížeče, Engadget se mi načetl nějak divně, ale vinu má pravděpodobně můj router (přes 3G je všechno ok, takže problém wifi, jinej router co jsem zkoušel byl ok). Občas mi některou komunikaci "pouští" záhadně, zatim jsem neobjevil kde je v nastavení chyba, proč zrovna Androidu něco nedovolí načíst.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-i5oiWlVUHA[/youtube]
fibigerg
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 05, 2010 17:21
Zařízení: Sony

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od fibigerg »

osobne bych ten flash hned vypnul, nepotrebuji reklamni bannery, ktere by mi jeste zpomalovaly prohlizec..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak už je venku návod na Perma-root and flash ENG HBOOT.
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

YardaCZ píše:Test prohlížeče, Engadget se mi načetl nějak divně, ale vinu má pravděpodobně můj router (přes 3G je všechno ok, takže problém wifi, jinej router co jsem zkoušel byl ok). Občas mi některou komunikaci "pouští" záhadně, zatim jsem neobjevil kde je v nastavení chyba, proč zrovna Androidu něco nedovolí načíst.

Super! Diky moc, tohle je presne to co jsem potreboval, a bohuzel to taky ukazuje presne to ceho jsem se obaval... v nekterejch chvilich ztracis trakci a kontrolu nad telefonem, telefon nereaguje tak rychle jak bys ocekaval/potreboval a ty kvuli tomu potom udelas to samy gesto podruhy... presne tenhle problem mam na N97cce. Jeste by me zajimalo jestli kdyz jednou projedes nejakou tu stranku a pak ji scrollnes podruhy jestli to bude lepsi... A ma tu nekdo puvodni Desire, jestli je to taky takhle nebo reaguje rychleji? podle tech par videi co jsem videl reaguje puvodni Desire v takovejchhle situacich rychleji...
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

na tom videu to vypadá hůř než na živo, pokud je stránka načtená tak telefon reaguje hodně rychle. Já jsem s prohlížečem webu hodně spokojenej. Rychlost je podle mě opravdu dobrá. Pokud máš možnost jít do brandovýho storu v Praze, tak si jdi telefon ošahat v reálu. To ti dá nejlepší představu.. ;-)
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

YardaCZ píše:na tom videu to vypadá hůř než na živo, pokud je stránka načtená tak telefon reaguje hodně rychle. Já jsem s prohlížečem webu hodně spokojenej. Rychlost je podle mě opravdu dobrá. Pokud máš možnost jít do brandovýho storu v Praze, tak si jdi telefon ošahat v reálu. To ti dá nejlepší představu.. ;-)
Mno, ziju v Irsku v Dublinu, takze bohuzel, Iri jsou tak omezeny, ze budu rad kdyz Desire Z jeden z operatoru bude mit dotovanej... zatim se to tu neda nikde sehnat a jedina moznost je pres online obchody. Iri jsou technicky ponekud omezeny a trosku zabrzdeny... Navic operatori jsou tu tak de*ilni, ze ani kdyz vedi ze jim telefon dorazi na sklad za tejden, tak ti radsi reknou ze nevedi kdy dorazi, asi protoze si myslej ze koupis neco jinyho a pak pudes jeste jednou a koupis to co jsi potreboval... takhle jsem se napalil s N97ckou, puvodne sem sel pro N900 ale tu nemeli a nevedeli kdy dorazi, za tejden ji meli v nabidce...

no ale nebudu ted uz brecet nad rozlitym mlikem, ja jen ze tyhle vsechny testy potrebuju udelat prave proto ze nemam moznost si ten telefon osahat...

Jen jestli se muzu zeptat, jakej telefon jsi mel predtim? A jak tam bylo scrollovani svizny?
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

před tim jsem měl Nokii N78 a můžu ještě porovnávat s HTC touch Pro 2, kterou máme v rodině taky a Desire Z vede zatim na plný čáře.. To surfování s s nima nedá porovnat
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Radek Hübl »

Celý to prosím berte v potaz tak že jsem uživatel (2 roky) HTC TP2.

Klávesnice:
Tlačítka jsou z velice přímeného materiálu (o třídu lepší než u TP2)
4 řádky stačí (ale 5 je lepší :-D)
Podsvícení klávesnice je ideální
Vadí mi leskle černý plast (naše velice dobře známá klavíroná čerň) kolem tlačítek, opravdu je to mucholapka na otisky prstů a těch bude kolem klávesnice nejvíce.
Zdvih je o něco menší než u TP2 ale dá se na to zvyknout
Rozložení je na 4 řady kláves také ideální (miluju 2 SHIFTy :-D)

Konstrukce klávesnice:
U HTC nový model konstrukce vysouvání.
Vypadé méně odolně než u modelů KAISER, TP a TP2.
Chybí zde jakékoliv magnety které by držely displej u klávesnice.
Pružiny pomáhají při celém procesu otevírání.
Bohužel pokud telefon máte položený na stole a chcete vysunout klávesnici tak vám celý telefon "poskočí" a to samé při zavírání.
V otevřeném stavu klávesnice drží na místě, pokud ale telefon otočíte vzhůru nohama displej se (kvůli absenci magnetů jako má TP2) od klávesnice oddělí.
Flexo kabel mezi klávesnicí a displejem je o poznání tenčí než u TP2, opět vypadá méně odolně ale v tom bych problém neviděl.
Při běžném používá konstrukce funguje chvalitebně (za 2) ale při neplánováném otočení nebo při vysunutí klávesnice jednou rukou za chodu je skoro nemožné (dávám za 4)

Celkové shrnutí klávesnice:
TP2 vs DESIRE Z
Počet řad: 1:0
Materiál: 0:1
Zdvih: 0:1
Podsvícení: 1:1
Konstrukce: 1:0
Celkově 3:3 - Přechod z TP2 na DESIRE Z nebude problém

------------------------------------------------------

Systém:

TP2 má WM a DESIRE Z Android, takže tady jasné 1:0 pro DESIRE Z. :-)

------------------------------------------------------

Displej

U TP2 je rezistivní a nemám s ním žádný problém, DESIRE Z má kapacitní a odezva je o něco lepší, přece jenom jsou zde dva roky vývoje.
Desire dokáže zobrazit více barev (u TP2 za to může MW).
Rozlišení je stejné a protože má DESIRE o chlup větší ulopříčku tak má o něco málo nižší jemnost displeje.
DESIRE + Multi Touch :o)

------------------------------------------------------

Baterie
TP2 má 1500 mAh a DESIRE pouze 1300 mAh, bojím se nižší výdrže baterie (silnější CPU, větší displej)
HTC ovšem uvádí opak (doba hovoru je u TP2 cca 420 minut a u DESIRE Z je to 590 minut)

------------------------------------------------------

Zvuk

Zde jasně vyhrává TP2 (díky stereo reproduktorům), protože zatím jsem neslyšel lepší zvuk z PPC (docela se těším na WP modely s funkcí Dolby Mobile a SRS WOW HD)
DESIRE Z má 3.5mm konektor.

------------------------------------------------------

Foťák

U TP2 nepoužívám, kvalita u DESIRE Z mi přijde opravdu slabá, oproti SAMSUNGU GALAXY S je to krok zpět.

------------------------------------------------------


Celkově:
TouchPro2
+ 5řádková klávesnice
+ výklopný systém
+ dobrá výdrž
+ výborný zvuk
- systém

DESIRE Z
+ systém
+ klávesnice
+ displej
+ optický TouchPad
- systém vysouvání (nemožnost vyklopení)


Vyklopení displeje používám cca 20x-40x denně takže jsem na to dost háklivej :-D

S cenou kolem 12 500 Kč je DESIRE Z velice zajímavý kousek, mít teď nějaký kačky tak je to jasná volba.
TouchPro2 jsem kupoval za 15 000 a byl jsem spokojenej, HTC KAISER jsem kupoval za 20 000 a taky jsem byl spokojenej.

Takže celkově bych se přechodu z TP2 na DESIRE Z vůbec nebál, čekají Vás jen samé příjemné změny.
ReVoL
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:26
Zařízení: SE P1i

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ReVoL »

Super poznatky, díky. Možná jsem to přehlédl, ale má nějaký TV-out? 3,5mm asi není AV?
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

Re: HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

TV out nemá, podporuje jenom média přes síť, takže pokud to televize podporuje, tak Zetko může streamovat video přímo do TV. Pokud to nepodporuje, tak myslim ze HTC prodává přídavnou krabičku k Tv, která to umí.
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

YardaCZ píše:před tim jsem měl Nokii N78 a můžu ještě porovnávat s HTC touch Pro 2, kterou máme v rodině taky a Desire Z vede zatim na plný čáře.. To surfování s s nima nedá porovnat
diky... no jeste budu hooodne premejslet, kdyztak kdyby me napadlo co jeste chci otestovat, tak ti dam vedet
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Radek Hübl »

ReVoL píše:Super poznatky, díky. Možná jsem to přehlédl, ale má nějaký TV-out? 3,5mm asi není AV?
TV-OUT ne-e

Měl jsem ho k TP2 a využitelnost minimální... Použil jsem ho na dovolené a na minulém srazu SM. :-D
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

presne tak na N97 ho mam taky, ale pokus o pusteni filmu pres nej na 37'' televizi dopadl hrozne...
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Radek Hübl »

Z nouze ukázat fotky nebo dokument ale film určitě ne-e ;-)
mitman
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 20, 2008 22:45
Zařízení: Samsung Galaxy S

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mitman »

Premejslim o Desire Z, jako nahradu za muj 2 roky starej Touch Pro :-D

Bojim se ale par veci:
-mechanizmus klavesnice
-o jednu radu klaves min
-chybejici sipecky(navigacni tlacitka) na klavesnici
-baterie ( ale podle prispevku zde, bych rekl, ze to bude lepsi nez muj Raphael :o) )

A proc chci prejit?
+ANDROID

Mohli by mi uzivatele Zetka hodit postrehy u veci u kterych mam tak trosku strach?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od uni »

ad chybějící směrovky na klávesnici, ty dvě hotkeys, dají se na ně namapovat šipky vlevo/vpravo pro posun kurzoru v textu?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hrma »

mitman Toho mechanismu bych se tak nebál, je to zkrátka něco jiného, ale když pominu tu "volnost", tak bych si na to po čase dokázal navyknout. Měl jsem jinak také docela dlouho Touch Pro2 a ta 5. řada kláves mi zas tak nechybí. Baterii ještě otestovanou nemám, ale podle reakcí kamaráda je to o poznání lepší než třeba u Desire HD. Nejvíce mi zatím vadí absence kurzorových kláves, sice to jde suplovat optickým touchpadem, ale není to prostě ono a ovládání skrze něj je v případě náhrady za kurzorové klávesy o poznání pomalejší, než kdyby tam byly fyzicky.

uni: Bohužel nedá, alespoň ne v základu. Ale na Xda-dev na to určitě časem něco vymyslí :)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů