Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Windows Phone 7 je teprve v začátcích a nemálo lidí si stěžuje na absenci některých funkcí. Mezi ty nejdiskutovanější patří funkce kopírování a vkládání textu. Ředitel produktového managementu, Arpan Shah, oznámil na svém blogu zprávu, která jistě potěší fanoušky tohoto operačního systému: "Kritici komentovali absenci některých konkrétních prvků, jako je Copy & Paste a také nedostatek aplikací. S oběma argumenty souhlasím, copy & paste bude zpřístupněno po updatu začátkem roku 2011 a co se týče aplikací, to je jen otázkou času". Zatím nevíme, jaké další funkce přinese aktualizace, ale spekuluje se, že by se měl objevit správce aplikací, hub multitasking a synchronizace se službou Skydrive.

obrázek

Zdroj: WMPoweruser, WPCentral
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od matelkoxxl »

Tak toto je už fakt idiotizmus na n-tú. Najprv osekať nový OS o všetko použiteľné a potrebné a potom to postupne po jednom s veľkou slávou pridávať v aktualizáciach... To je ale firemná politika :x
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

To, že tam ty funkce chybí, není výsledkem nějaké firemní politiky, ale obyčejné časové tísně. Microsoft chtěl svůj systém vydat tak, aby stihl předvánoční trh a některé funkce se prostě do napresovaného časového plánu nevešly. Proto boudou přidávány postupně, viz copy&paste, multitasking (i když na ten si počkáme o něco déle), širší jazyková lokalizace atd.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Radek Hulán »

matelkoxxl píše:Tak toto je už fakt idiotizmus na n-tú. Najprv osekať nový OS o všetko použiteľné a potrebné a potom to postupne po jednom s veľkou slávou pridávať v aktualizáciach... To je ale firemná politika :x
Nechápeš to. Zjevná snaha Microsoftu je nabídnout produkt, kde bude vše v něm obsažené 100% fungovat, rychle, akcelerovaně a použitelně, a to se mu zjevně daří, než tam nacpat (za každou cenu) zatím nedokončené funkce... Pokud potřebné věci doprogramují během pár měsíců, je to fajn, a přitáhne tím i náročnější uživatele.

Věřím, že přechod z WM6.5 na WP7 za půl roku bude zcela v pohodě.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od IkE Blaster »

matelkoxxl píše:Najprv osekať nový OS o všetko použiteľné a potrebné
Kdyby osekávali systém, tak bys měl pravdu, ale oni začínali (alespoň to prohlašují) "od píky"
Radek Hulán píše:Věřím, že přechod z WM6.5 na WP7 za půl roku bude zcela v pohodě.
Jak pro koho :???:
Uživatelský avatar
sikula05
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv čer 04, 2009 7:59
Zařízení: HTC Diamond2

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od sikula05 »

Kopírování jablečného marketingu dosáhlo další dimenze:-))))))))))Jen nějak nevím, jestli jim tohle někdo žere...i když asi jeden se tu už našel:-)
Zed70
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 10, 2009 22:16
Zařízení: iPhone 3GS

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Zed70 »

Radek Hulán píše:
matelkoxxl píše:Tak toto je už fakt idiotizmus na n-tú. Najprv osekať nový OS o všetko použiteľné a potrebné a potom to postupne po jednom s veľkou slávou pridávať v aktualizáciach... To je ale firemná politika :x
Nechápeš to. Zjevná snaha Microsoftu je nabídnout produkt, kde bude vše v něm obsažené 100% fungovat, rychle, akcelerovaně a použitelně, a to se mu zjevně daří, než tam nacpat (za každou cenu) zatím nedokončené funkce... Pokud potřebné věci doprogramují během pár měsíců, je to fajn, a přitáhne tím i náročnější uživatele.

Věřím, že přechod z WM6.5 na WP7 za půl roku bude zcela v pohodě.
Zřejmě záleží na firmě, která tu funkci implementuje později. Protože když se objevil nový firmware pro iPhone, který již kopírování umožňoval, napsal jste na stejné téma toto: http://myego.cz/item/steve-jobs-dnes-vy ... iphone-3-0
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Radek Hulán »

No jistě, však o WP7 nepíšu nic hezkého:
http://myego.cz/item/windows-phone-7-a- ... sto-funkci" onclick="window.open(this.href);return false;

Nezbývá asi než čekat, zda se zaměření Windows Phone 7 v dalších verzích nezmění, popřípadě zda Android (4, 5?) nedozraje, a zatím si užívat posledního svobodného a funkcemi nadupaného OS pro mobily - Windows Mobile 6.5.

Ale pokud bude 3 měsíce po uvedení, na začátku roku 2011, vše jinak, bude to fajn. U iPhone se už čeká přes 3 roky na odstranění některých zásadních nedostatků, přestoře jej diktátor Jobs prezentuje od počátku jako "revoluční a dokonalý". Hehe. Osobně jsem tipoval, že tak rok budou WP7 nepoužitelné, pokud to bude (třeba) 6 měsíců, jsem docela nadšen. Microsoft neblábolí o dokonalosti a kompletnosti jako Apple, pokud na rovinu říká, co brzo dolpní, je to moc fajn. iPhone ovce mezitím 3 roky na fórech blouzní o tom, jak copy & paste není potřeba...

A tady jsem se s iPhone taky trefil: "Osobně věřím i v zázrak, Steve Jobs je ho schopen, tedy že se příští rok dočkáme .... multitaskingu!" :) Po 4 letech jej fakt nabídnul...

PS: jinak moc díky, že pečlivě čteš mé články. Doufám, že i klikáš na reklamu :)
Zed70
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 10, 2009 22:16
Zařízení: iPhone 3GS

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Zed70 »

No zřejmě si nevidíte do úst. Uživateli matelkoxxl odpovídáte, že tomu nerozumí, protože MS chce uvádět jen 100% funkce a že bude fajn, pokud to za pár měsíců dodělají. Zatímco když totéž udělal Apple se svým iPhone, mohl jste se přetrhnout, abyste všude propagoval že jsou neschopní. Ale chápu, kdybyste se do MS pustil, přestaly by od nich chodit dárečky a už by vám nic na recenzi nepůjčili.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Radek Hulán »

@Zed70 - jak jsem psal, je mimořádně skvělé, že jsem pro tebe super mega hyper významný :) Jen by to chtělo používat mozek, abych toto nemusel opakovat: Nechválím nikde současné WP7. Naopak, WP7 v současné podobě považuji za nevyhovující. MS ale neblábolí o jeho dokonalosti jako to u iPhone v první až třetí revizi dělal Apple. Naopak říká, že velice rychle doplní chybějící funkce. To je férový přístup...

Pokud mu to nezabere roky, jako Apple, ale jen měsíce, je důvod být spíše spokojen než nespokojen. Uvidíme :)
Zed70
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 10, 2009 22:16
Zařízení: iPhone 3GS

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Zed70 »

Promiňte, ale významný jste pro mne asi jako rulička toaletního papíru. A to používání mozku by jste si měl vzít trochu k srdci. Já přeci nepíšu o tom, že chválíte nebo nechválíte WP7, píšu o té formě. Když něco udělá špatně Apple, můžete se "po*rat" a "zasíráte" diskuse hnojem co vám teče z klávesnice. Hnojem myslím zejména urážení ostatních diskutujících a jejich zesměšňováním. Zatímco když totéž provede Microsoft, rázem se z vás stává "odborník s odstupem", a tak nějak klidně a s rozmyslem hodnotíte.

A když už se tu rozebírá absence těch funkcí, myslím že v případě MS je to výrazně větší nonsens než u Applu. V MS přeci museli vidět, že Apple ty funkce doprogramovával až poté, co si na jejich absenci stěžovali uživatelé a i odborná média se pozastavovala nad absencí tak banální funkce jako je kopírování textu. Času na to měli dost, vždyť WP7 přicházejí téměř 4 roky po prvním iPhonu a funkce kopírování je v iPhonu už skoro dva roky. Přiznám se, že mi to ze strany MS přijde naprosto nepochopitelné.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Radek Hulán »

Okecávat to můžeš jak chceš (a nadávat), ale jsi človíček, co přijde do diskuze o WP7 a nediskutuje nic jiného než MOJE názory... Asi si udělám trička s ovcemi a budu je fanouškům posílat :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od htcjirka »

Byl jsem letitý uživatel výhradně windows mobile společně s nimiž jsem používal i jiné OS,abych si udržel rozhled a objektivitu.Nadšení mě začalo malinko opouštět s příchodem WM 6.5,kde prostředí je pro mě spíše omalovánkami a nadstavbami.Ale k WP7,celá jejich logika,nesmyslná omezení,která bude snad postupně odbourávat... :roll: uživateli sebereme funkce a pak je budeme přidávat?Nebo je to nestihli jsme to tak to postupně dáme do update..možná..Kdyby se mě někdo dnes zeptal a měl na volbu jen mezi iOS a WP7 tak mu rozhodně doporučím iOS a to nejsem ani trochu příznivce iOS..špíše naopak.
frouzman
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát lis 10, 2006 13:39
Zařízení: Nokia E50,Samsung Galaxy Spica GT-I5700,8 GB SDHC

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od frouzman »

Včera jsem koukal na seriál The Vampire Diaries a co nevidím v osmém díle druhé série LG Optimus 7Q C900 s Windows Phone 7.Reklama na nový výrobek v oblíbeném seriálu je chytrý tah.
Zed70
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv zář 10, 2009 22:16
Zařízení: iPhone 3GS

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Zed70 »

Radek Hulán píše:Okecávat to můžeš jak chceš (a nadávat), ale jsi človíček, co přijde do diskuze o WP7 a nediskutuje nic jiného než MOJE názory... Asi si udělám trička s ovcemi a budu je fanouškům posílat :)
Vážený pane, jestli umíte číst, a já předpokládám že ano, tak jste jistě četl i druhý odstavec o tom, co a proč si myslím o WP7. A vaše názory komentuji proto, protože když tvrdíte něco, co o pár měsíců později popíráte, tak je to k zamyšlení. K zamyšlení jak moc lze vaše názory brát vážně, to je celé. Víte, často píšete o tom jaký jste odborník a profesionál, nicméně odborník a profesionál se obvykle pozná podle toho, že to o sobě netvrdí.

A když už píšete o těch ovcích, spolu jsme je nikdy nepásli, tak mi prosím netykejte. Tykám si pouze se svými přáteli.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od Standa »

Já přístup R. Hulána chápu. Zatímco Applu trvalo z neschopného a jen efektního telefonu udělat použitelné zařízení několik let, u MS to bude trvat (ZDÁ SE) jen několik měsíců. A jak bylo psáno, po celou dobu evolučního procesu toho kterého OS to byl Apple, kdo vynášel svůj systém do nebes (a implementoval funkce, které ještě rok předtím označoval jako nepotřebné), ne MS. Ten své nedostatky přiznává, slibuje doplnění a nedělá ze svého dítěte etalon dokonalosti.
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od h00ked »

K celé diskuzi - tohle je klasická hádka uživatelů iOS, Androida, WinMob a pana Hulána, kydy přes kydy a nikdo očividně nečte v kontextu toho druhého. Každopádně pěkná zábava na sobotní podvečer, ale nejak mi to celé nedává hlavu ani patu.

K článku snad asi jen jediné: Pokud to bude, tak konečně hurá, je to jedna ze zásadních věcí, které tam chybí (krom toho co nefunguje :D )
martinnov92
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 01, 2010 12:18
Zařízení: HTC Desire

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od martinnov92 »

Radku, přestaňte tady mluvit o iPhone ovcích, když vy sám jste MicroOvce.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od vaseks0001 »

Nechapu je to clanek na tema WP7 a nekdo zde vytahne na diskuzi Android nebo iOS. Opravdu hrozne.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob lis 06, 2010 18:15) --
Standa píše:Já přístup R. Hulána chápu. Zatímco Applu trvalo z neschopného a jen efektního telefonu udělat použitelné zařízení několik let, u MS to bude trvat (ZDÁ SE) jen několik měsíců. A jak bylo psáno, po celou dobu evolučního procesu toho kterého OS to byl Apple, kdo vynášel svůj systém do nebes (a implementoval funkce, které ještě rok předtím označoval jako nepotřebné), ne MS. Ten své nedostatky přiznává, slibuje doplnění a nedělá ze svého dítěte etalon dokonalosti.
Presne tak mas naprostou pravdu MS priznava sve nedostatky a pracuje na vyladeni. Nepodaril se jim WM 6.5 tak delaj vse proto aby to vyladili. Narozdil od Applu a Googlu ti se vychvalujou jak jsou dobri jak jejich os sou nej. Pritom jak dlouho iOS byl skoro nepouzitelnej? To same Android. Delaj jednu verzi za druhou a pritom zadna slava.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od vaseks0001 »

presne jeste bych tam dodal neco o Google a jeho slavnym Androidu
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů