HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

HTC Desire Z: Všeobecné dotazy, řešení problémů

Příspěvek od marek_proksa »

chci se zeptat jaký navig. software je předinstalován?jestli nějaký je? díky moc
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od mist »

Otazka pro ostatni majitele: mate taky tak zoufaly externi repracek? V porovnani s TP2 to neni vubec zadna slava. Prijde mi jakoby nestihal - tedy jakobych do nej poustel hudbu/telefon moc nahlas.
ReVoL
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:26
Zařízení: SE P1i

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od ReVoL »

Zdravím, nikdy jsem neměl telefon s Androidem v ruce, ani jsem se extra o něj nezajímal. Až poslední týden, kdy jsem po zkušenostech s Nokií N8 zjistil že Symbian3 není pro mě, začal hledat alternativní systém a jaký jiný než Android. Tento telefon vypadá výborně a zajímalo by mě jak to je s pár věcma u tohoto kousku, mohl by mi někdo poradit:
1) mailový klient - jaký je? Lze nastavit omezení v kb, jinak stáhnout jen hlavicku?
2) jak je to s informační diodou? O čem informuje (hovor,sms,kalendář)
3) má profily? Lze je nastavit časově?
4) odlišné sms vyzvánění? (podle kontaktu?)
5) Narozeniny v kontaktu se propojí s kalendářem?
6) Při upozornění, lze událost odložit?
7) Když nejsem u telefonu upozornění, začne po nějaké době znovu zvonit?
8) Co opakované vyzvánění nepřečtené sms?
9) Widgety, můžu vidět například poslední maily? Následující události v kalendáři (i do dalšího dne)?
10) Jakpak je na tom Swype? Je v cz?
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od mist »

Ja pouzivam take trackball pro prejizdeni. Mam pocit, ze na desiru byl rychleji. Nemam problem s tim, ze bych sjel na jinej radek. Spis je to moc pomaly - kdyby v textu fungoval tak 2-3x rychleji, tak budu spokojen.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 04, 2010 23:18) --
ReVoL píše: 1) mailový klient - jaký je? Lze nastavit omezení v kb, jinak stáhnout jen hlavicku?
omezeni kb ano (ale asi ne pro gmail), stahnout hlavicku ano (ale take asi ne pro gmail klienta). Takze to umi klient pro obecny pop3/imap email. Pouzivam google mail - klient je skvely. HTML maily zobrazuje celkem spravne a hlavne podporuje stitky apod vymozenosti gmailu.

Co mi vadi je, ze nejde nastavit odchozi adresa. Pouzivam na googlu svou vlastni adresu a z telefonu moje maily chodi pod gmail adresou.
ReVoL píše:2) jak je to s informační diodou? O čem informuje (hovor,sms,kalendář)
Zmeskany hovor, sms/mms, email, hlasova schranka, pripomenuti.

Me ale prijde, ze o mailu v gmailu me neinformuje...
ReVoL píše:3) má profily? Lze je nastavit časově?
normalni, tichy a vibracni. Casove nejspis nastavit nepujdou (mozna thirdparty aplikace). Prepinaji se ovladacem hlasitosti. Uprimne jsem na nokii nikdy vic nepotreboval :-)
ReVoL píše:4) odlišné sms vyzvánění? (podle kontaktu?)
odlisne vyzvaneni na zaklade kontaktu lze jen pro normalni hovor. To jsou pozadavky :-) Nenapada me jak bych to vyuzil.
ReVoL píše:5) Narozeniny v kontaktu se propojí s kalendářem?
nejsem si jist, zda to jde nastavit. Poradi snad nejaky androidak. Me se berou narozeniny z FB kalendare a v kalendari se zobrazuji. Ale mam to vypnuty.
ReVoL píše:8) Co opakované vyzvánění nepřečtené sms?
to je zase funkce :-) Blikaci dioda nestaci? Sms neni druh komunikace, ktery specha. Specha volani. Sms staci vyzvednout az kdyz clovek koukne na mobil (a ze to delam minimalne kazdou hodinu).
ReVoL píše:9) Widgety, můžu vidět například poslední maily? Následující události v kalendáři (i do dalšího dne)?
ano, ano
ReVoL píše:10) Jakpak je na tom Swype? Je v cz?
Swipeit je v cz. T9ka mi prijde ale natolik chytra, ze i kdyz slepe boucham priblizne na spravny mista, tak ona si to domysli. Vlastne diky tomu uvazuju porad o androidu bez klavesnice.
ReVoL
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:26
Zařízení: SE P1i

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od ReVoL »

mist píše:
ReVoL píše:4) odlišné sms vyzvánění? (podle kontaktu?)
To jsou pozadavky :-) Nenapada me jak bych to vyuzil.
Dříve jsem to používal na odlišení normálních kontaktů od sms co přijde např. od operátora, či upozornění na mail atp. Ale jinak nepodstatné:-)
ReVoL píše:8) Co opakované vyzvánění nepřečtené sms?
to je zase funkce :-) Blikaci dioda nestaci? Sms neni druh komunikace, ktery specha. Specha volani. Sms staci vyzvednout az kdyz clovek koukne na mobil (a ze to delam minimalne kazdou hodinu).[/quote]
Asi souhlas, jen to ted používám, že se mi nepřečtená sms znovu ozve po 10ti minutách. Ale není to podstatné. Nejsou to ani tak požadavky,jen mě to zajímá.

Co bod 7)?
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od mist »

na bod 7 nedokazu odpovedet, protoze za ten den pouzivani jsem na to jeste nenarazil :-)
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

mist píše:
ReVoL píše:2) jak je to s informační diodou? O čem informuje (hovor,sms,kalendář)
Zmeskany hovor, sms/mms, email, hlasova schranka, pripomenuti.
Me ale prijde, ze o mailu v gmailu me neinformuje...
Mě tedy naopak upozorňuje led právě a pouze na Gmail (u klasického klienta jsem si zatím nevšiml).
U SMS a kalendáře nic...

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv lis 04, 2010 23:58) --
ReVoL píše:7) Když nejsem u telefonu upozornění, začne po nějaké době znovu zvonit?
Jaké upozornění máte na mysli?

Na kalendář ano, na budík ano. Nepřijatý hovor myslím ne, SMS také ne. Alespoň jsem to nikde nenašel.
ReVoL
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 04, 2010 21:26
Zařízení: SE P1i

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od ReVoL »

Ano přesně to jsem myslel. U Nokie N8 když u kalendáře začlo vzonit upozornění a já nedal bud hotovo nebo odložit. Tak prostě už nezazvonil. Je to blbé, když je to něco důležitého a já se na telefon kouknu až po delší době. Telefon by mě měl otravovat do té doby, než prostě nedám odložit nebo vyřízeno. A omlouvám se v této otázce mi vypadlo slovo.
ReVoL píše:7) Když nejsem u telefonu a zvoní upozornění kalendáře, začne po nějaké době znovu zvonit?
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Jinak budík zvoní dokud ho nevypnete, nebo neodložíte. Délká odložení jde nastavit od 5 min do půl hodiny.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát lis 05, 2010 10:45) --

Vysvětlete mi nekdo, proč u hardwarové klávesnice je pouze Angličtina a tedy pouze anglická predikce?! Možnost zvolit jiný znak po přidržení, beru jako příjemný doplněk, ale rozhodně ne jako jediný způsob pro zadávání diakritiky. Nevím, proč tam ta hardwarová klávesnice vlastně je, když softwarová je asi brána jako primární, když je funkčně bohatší. :(
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Chci si Desire Z poridit, mam momentalne Nokii N97, a co mi nejvic vadi na N97 je jeji 'stabilita' a 'rychlost'. Chtel bych se tedy zeptat stastnych majitelu Ztka, zda nekdo mel N97cku a jak by ty dva telefony vedle sebe postavil?
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Recenze, postřehy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

marek_proksa píše:chci se zeptat jaký navig. software je předinstalován?jestli nějaký je? díky moc m
Navigace je stejná jako v Desire HD. Více v recenzi, nebo v tomto videu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iU7E3wETnro[/youtube]
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

Desire Z podporuje swype? Zatim ho tam nemuzu nikde najit. A druha otazka, nevite jak jednoduse zmenit smajliky pro sms? Ty od HTC mi prijdou dost hrozny.
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Desire Z podporuje swype? Zatim ho tam nemuzu nikde najit. A druha otazka, nevite jak jednoduse zmenit smajliky pro sms? Ty od HTC mi prijdou dost hrozny.
podpora je vec jina, pokud vim, tak je pro Android funkcni, ale nechapu k cemu je pouziti swype na telefonu s Qwerty(z) klavesnici...
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

YardaCZ píše:Desire Z podporuje swype? Zatim ho tam nemuzu nikde najit. A druha otazka, nevite jak jednoduse zmenit smajliky pro sms? Ty od HTC mi prijdou dost hrozny.
Taky nevím, že by v Desire Z Swype bylo. I když jsem někde četl, že v nějakém HTC je, ale nevím jestli to mělo být zrovna Zetko...

Tak už vím! :) Swype Desire Z nemá, ale v brandované verze T-Mobile G2 ano.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát lis 05, 2010 14:06) --
Zheiko píše:podpora je vec jina, pokud vim, tak je pro Android funkcni, ale nechapu k cemu je pouziti swype na telefonu s Qwerty(z) klavesnici...
Třeba v situaci, kdy nemáte volné obě ruce?

Vzpomínám, když jsem si koupil svojí první qwerty. Byl jsem natěšený jak budu na ní bleskově psát SMS, maily atd. Ale pak mi přišla moje první zpráva a já byl zrovna nakupovat a v ruce držel košík. Jal jsem se odpovídat na SMS, ale ejhle, ono to jednou rukou nejde?! Bylo to zařízení s WM 5 - takže žalostně malá softwarová klávesnice na které bez stylusu nedáte ani ránu. Takže zase potřebujete dvě ruce. :)
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Zheiko »

Zheiko píše:
podpora je vec jina, pokud vim, tak je pro Android funkcni, ale nechapu k cemu je pouziti swype na telefonu s Qwerty(z) klavesnici...

Třeba v situaci, kdy nemáte volné obě ruce?

Vzpomínám, když jsem si koupil svojí první qwerty. Byl jsem natěšený jak budu na ní bleskově psát SMS, maily atd. Ale pak mi přišla moje první zpráva a já byl zrovna nakupovat a v ruce držel košík. Jal jsem se odpovídat na SMS, ale ejhle, ono to jednou rukou nejde. Bylo to zařízení s WM 5 - takže žalostně malá softwarová klávesnice na které bez stylusu nedáte ani ránu. Takže zase potřebujete dvě ruce.
Ok, uznavam ze jsou situace kdy se to muze hodit, kazdopadne zase s mou zkusenosti kde jsem swype nahral na svou N97 jsem zjistil ze je to nepouzitelny jednou rukou, stejne tak jako tukat jednou rukou na onen display, a v tomhle jsou opravdu normalni klavesovy telefony k nezaplaceni
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Měl jsem Swype na Touch Pro a taky jsem jí nepoužíval. Raději už tu normální. Ale chce to mít trpělivost se to učit a to já neměl. :)
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

Lukas Kosik píše:Telefon upozorňuje blikáním led diody pouze na maily, i když mám v nastavení aktivní oznámení na všechny události - tedy Zmeškané hovory, SMS/MMS, E-mail, Hlasovka, Připomenutí a Připomenutí (mimochodem jaký je mezi nimi rozdíl?)
Zkoušel jsem různá nastavení, restart a nic.
Není na ostatní upozornění delší timeout? Protože 10 min jsem na to opravdu nečekal. Upozornění na mail se rozbliká hned...
Stalo se to taky někomu? Díky.
na maily mi upozorňuje zelená led dioda nad displejem a třeba na sms nebo zmeškané hovory bliká bíle trackpad

-- doplnění předchozího příspěvku (pát lis 05, 2010 18:17) --

narážim bohužel ale na problém s domácí wifi. Jinde mi zatim vše fungovalo ok, ale když se připojím do domácí sítě, tak připojení jde tak na pl. Jsem připojen, mám přidělenou správnou IP adresu, na marketu můžu stahovat, stránky se načítaj, ale některý ne, třeba ve facebooku se mi nenačítá u některých kontaktů obrázky a počasí se nesynchronizuje. Nechápu, kde je problém. Přehodim se na O2 data a vše je ok.. nesetkali jste se s timhle?
Lukas Kosik

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Lukas Kosik »

Sice jsem si všiml, že trackpad při vyzvánění svítí, ale u nepřijatého hovoru jsem to na světle vůbec nezaregistroval.
Díky. :)
YardaCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 03, 2010 14:06
Zařízení: HTC Desire Z

HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YardaCZ »

jo, na na světle je to vidět docela blbě, to souhlasim :)
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: HTC Desire Z: Vaše postřehy, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mist »

Ano, kdyz je na strance flash, tak pozoruji pomalejsi odezvu. Nejspis ho vypnu.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů