Android NAND na HTC HD2 (Leo) - diskuze

Fórum věnované diskuzi o ROM s Androidem pro HTC HD2
Odpovědět
somro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 25, 2010 17:45
Zařízení: htc hd2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od somro »

dakujem za rischlu pomoc.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon říj 25, 2010 14:58) --

poculi ste uz otom ze 1GHz zariadenia s a da spravit 2GHz???????
http://android-sk.sk/index.php/componen ... ri-valcuju" onclick="window.open(this.href);return false;
uz abi tu bol navod na hd2
pyriah
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 16, 2008 22:46
Zařízení: HTC HD2

Re: Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od pyriah »

No otázka je na co ti tak vysoce pretaktovanej procesor je , když vše zvládá na základní frekvenci a to nemluvim o extrémní spotřebě energie

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
somro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 25, 2010 17:45
Zařízení: htc hd2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od somro »

jsen mas pravdu suhlasim ale preco nie ked zvlada ale moze este richlejsie.
somro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 25, 2010 17:45
Zařízení: htc hd2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od somro »

prestali mi fungovat datoveprenosi. jednoducho nejde ani cez mobilneho operatora a ani wifi a to mi najde siet aj sa pripoji ale vobec neprenesie ziadne data. uz som dalaj novu wm romku a aj nanovo nahodil celi android. mematestimniekto skusenost????? :(
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

sGalaxycz píše:cotulla se nejak dlouho neozyva s postupem praci..nema nekdo nejake jine info o NAND Androidu. Tahle "portace" je nekdy stejne hroooooozne pomala, ale jinak skvela samo..
Bootloader MAGLDR už je v podstatě hotovo, chybí muž už jen uživatelsky přívětivý instalátor (ale to už je taky pár dní stará zpráva). Větší problém je, že spoustu věcí nefunguje co se týče kernelu, protože pokud se Android spustí z WM, nechá po sobě WM v nějakém stavu HW. Tuto inicializaci nyní musí provést Kernel sám. Nedávno se vyřešil problém s IDLE režimem, tedy režimem nízké spotřeby. Letama commitnul opravu zvuku, ale zatím to není asi moc otestované a asi ne úplně funkční. Řeší se také nabíjení baterky a další problémy.
pyriah
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 16, 2008 22:46
Zařízení: HTC HD2

Re: Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od pyriah »

Dneska celkem zajímavá zpráva :)
http://www.xda-developers.com/android/d ... elopers%29" onclick="window.open(this.href);return false;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

Zajímavá zpráva bude až díky tomu fixnou nefunkční kameru v současných Desire HD buildech nebo konečně úplně vyřeší problém se zamrzáním způsobenou pohybovým senzorem :-(

-- doplnění předchozího příspěvku (úte říj 26, 2010 21:47) --
somro píše:prestali mi fungovat datoveprenosi. jednoducho nejde ani cez mobilneho operatora a ani wifi a to mi najde siet aj sa pripoji ale vobec neprenesie ziadne data. uz som dalaj novu wm romku a aj nanovo nahodil celi android. mematestimniekto skusenost????? :(
Z XDA fóra:
Data will not work on RMNET based builds.
For anyone else complaining about no data issues make sure you installed the kernel AND modules correctly, and if you're using an older build you may need to update your WiFi firmware and/or your radio.
If it's no data over 3G also check your APN settings.
Relick
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 26, 2010 22:55
Zařízení: HTC HD2 (žíznící po Androidu)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Relick »

Zdravím lidi, měl bych pár otázek ohledně Androidu na HD2. Koukal jsem na stránky (a video) uživatele prcek15 a musim říct že je to nejsvižnější Android co jsem viděl na Leu, a že jsem viděl dost verzí na Youtube... Ale zajímalo by mě:

1) Jestli kdybych si tam dal verzi se Sense, jestli jde to Sense vypnout, kdyby mě omrzelo a mít tam normal Androidovou plochu s google vyhledavačem atd... Jde to?

2) Jak je to s češtinou do Androidu? Jedno video na Youtube bylo od nějakýho Čecha a měl všechno pěkně v češtině. Jazyk se vybírá až po spuštění Androidu nebo se musí stáhnou nějaká spešl CZ verze..?

Btw když už se zmiňuju o google widgetu, jaký máte zkušenosti s tim hlasovym vyhledáváním? Funguje vám to dobře? Já to viděl jenom na kámošovo Galaxy a běhalo to pěkně a když ne, tak si člověk aspoň užil dost srandy.
A co taková Google SkyMap?
pyriah
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 16, 2008 22:46
Zařízení: HTC HD2

Re: Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od pyriah »

Doporučuji verzi mdeejay desire hd 3.7 ... je tam nové vylepšené sesne a je to i s češtinou .... sice nefunguje foťák, ale jinak je rychlá a nové sense je super :)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
darny
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 30, 2009 8:04
Zařízení: HTC

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od darny »

Nemohu si pomoci, ale spousta z vás nečte zdejší příspěvky a popřípadě negooglí. Na: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-spu ... id-na-hd2/" onclick="window.open(this.href);return false; je postup a tady: http://wmmania.cz/clanky/android/androi ... royostone/" onclick="window.open(this.href);return false; poslední verze FroyoStone 3.2, kde funguje všechno včetně fotoaparátu. Na to, že je to "jen" portace, chodí velmi svižně a synchronizovat se dá s outlookem pomocí MyPhone Explorer - první synchro doporučuji kabelem, ostatní se potom dá už Wifinou. Tedy pokud jí máte. Ani zatuhnutí při spuštění, nebo resp. kalibraci poh.senzoru není.
Jediné, na co se doopravdy těším je, až si nudu moci k telefonu, který si koupím i vybrat podle svého OS tak, jako si jej mohu vybrat do PC a případně po čase OS změnit na úplně jiný.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř říj 27, 2010 10:23) --

Nedavno jsem zde někde četl, že se někomu nenačítá SD karta - paměťovka. Doporučuji ji formátovat pouze v telefonu. Vzhledem k tomu, že mám HTC HD2 Leo od března, mám jej přeflashovaný cca 80x a samozřejmě zkouším i Android. Veškeré typy. K tomu je vždy lepší mít "čistou" SD kartu, tedy zformátovanou. Onehdá jsem ji zformátoval běžným způsobem přes PC a telefon i neviděl. Myslel jsem, že jsem si odpálil slot, nakonec jsem to pořešil zformátováním v telefonu. Tak že doporučuji - jen v telefonu.
pyriah
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte zář 16, 2008 22:46
Zařízení: HTC HD2

Re: Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od pyriah »

Můžeš formátovat i z.pc , ale formát karty musí byt fat 32 , ne ntfs nebo fat ... tu třetí volbu si teď z hlavy nevybavuju

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Milan Pištělka »

darny píše: ...Jediné, na co se doopravdy těším je, až si nudu moci k telefonu, který si koupím i vybrat podle svého OS tak, jako si jej mohu vybrat do PC a případně po čase OS změnit na úplně jiný...
Ale tento požadavek takřka plnohodnotně splňuje HD2. To je taky důvod, proč si HD2 nechávám a nejdu do nákupu nového Desire HD. A zatímco si budu dále hrát s HD2, budu současně čekat na něco ještě výrazně lepšího, než je Desire HD. I když jsem měl veliké cukání si ho koupit. 8-)
somro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 25, 2010 17:45
Zařízení: htc hd2

Re: Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od somro »

pyriah píše:Doporučuji verzi mdeejay desire hd 3.7 ... je tam nové vylepšené sesne a je to i s češtinou .... sice nefunguje foťák, ale jinak je rychlá a nové sense je super :)

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
prosimta mozes mi dat link
darny
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 30, 2009 8:04
Zařízení: HTC

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od darny »

Link je na stránce 22 u mého posledního příspěvku. Teď už chápu, proč linuxáci jsou tak nerudní, když je někdo pohodlný cokoliv hledat....., teď jsme na stránce 23.
somro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 25, 2010 17:45
Zařízení: htc hd2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od somro »

ale ja nemam namisli navod albo 3.2 to vsetko som si nasliel lebo som nebol pohodlni .
ale pises ze mas 3.7 a jedine co som nasiel o 3.7 je ze bude coskoro. tak bima zaujimalo kde si ju stiahol.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř říj 27, 2010 16:22) --

a este otazocku
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=795914" onclick="window.open(this.href);return false;
naco su tam tie data .img na 1GB a 512MB?????
a toto ?? Skins for Desire HD/Z based builds/roms
dakujem za ochotu
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Milan Pištělka »

Už je to tady poněkolikáté. Chce to trochu víc číst.
Všechny buildy jsou pěkně přehledně tady.
Relick
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 26, 2010 22:55
Zařízení: HTC HD2 (žíznící po Androidu)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Relick »

Já vážně googlim a hodně a 90% informací si najdu, ale na něco se ještě přece musim zeptat.

Jakej je pls rozdíl mezi Mdeejay FroYo, FroyoStone, mattc Leo, shubCRAFT, Cyanogenem atd...? Všichni všude rozebírají která verze je nejlepší ale nikdo nenapíše v čem zásadním se liší... :cry: Díky za odpověď
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od premikkoci »

Vyzkoušej je. Uživatelé, kteří se na tyto věco ptají, považují na XDA za hlupáky. Ke každému buildu máš popis. Jestli chceš zjistit, který je nejlepší (žádný), tak je vyzkoušej všechny a vyber si ten, který je pro tebe ideální. Jsou buildy založené na rom HTC desire, desire hd, desire z, Tmous G2, nexus one, HTC evo 4g, atd. Dále některé mají nějaký skin, cyanogenmod nebo HTC sense... Potom mají, také různé kernely. Hold liší se všechny buildy. Pro mě je nejlepší Mdeejay rEVOlution. Jediné co mě u něj mrzí je, že nemá nové Sense.
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

Relick píše:1) Jestli kdybych si tam dal verzi se Sense, jestli jde to Sense vypnout, kdyby mě omrzelo a mít tam normal Androidovou plochu s google vyhledavačem atd... Jde to?

2) Jak je to s češtinou do Androidu? Jedno video na Youtube bylo od nějakýho Čecha a měl všechno pěkně v češtině. Jazyk se vybírá až po spuštění Androidu nebo se musí stáhnou nějaká spešl CZ verze..?

3.) Btw když už se zmiňuju o google widgetu, jaký máte zkušenosti s tim hlasovym vyhledáváním? Funguje vám to dobře? Já to viděl jenom na kámošovo Galaxy a běhalo to pěkně a když ne, tak si člověk aspoň užil dost srandy.
A co taková Google SkyMap?
1) Sense jako plocha je aplikace jako každá jiná, stačí nainstalovat jakoukoliv jinou, používám LauncherPro a Android se vás při každém stisku home zeptá, na kterou chcete jít :-) Samozřejmě jde jednu z nich nastait jako výchozí a pak se už neptá, ale v nastavení se dá kdykoliv vrátit k nové. Mě se na HTC sense líbí hlavně dialer, lockscreen a kontakty (hlavně možnost seskupovat google kontakty s facebokem nebo linkedinem. Naopak nastavení bych chtěl s Cyanogenu :-( Škoda jen, že výměna systémových aplikací je docela problematická :-(

2) Až na malé výjimky (viděl jsem zatím jeden build) jsou všechny buildy vždy s češtinou, plně lokalizované.

3.) Dají se hlasem diktovat i SMS, ale musí to pak člověk opravovat, občas nějaké slovo zkomolí. Teď jsem si nainstaloval SWOX a to pak Android umí i velmi pěkně mluvit česky, když mi někdo volá, přečte telefon jeho jméno.

Google Sky Map v nových buildech díky opravenému kompasu funguje perfektně.
Vegan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: čtv lis 05, 2009 21:44
Zařízení: HTC HD2 ( Qtek 8310, Dell Axim 51v)
Bydliště: Moravska placka (Hana)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Vegan »

Zdar,

Tak jsem to uz zkusil take na verzi Mdeejay FroYo HD v3.7 (24.10.10) a nejsme schopen se zbavyt toho aby svitila stavova dioda vedle repracku :-/

A take me trapi vetsi odezvy systemu jakoby laguje + kdyz de vyzvaneni tak se zasekava.

Prosel jsme cele toto vlakno, ale nic konkretniho jsem nenasel :-/ nejake typy ?
Odpovědět

Zpět na „Android na HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů