Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Zajímavé programy a aplikace pro Android
Odpovědět

Jakou off-line navigaci PRIMÁRNĚ používáte ve svém Androidu?

Sygic Mobile Maps
15
8%
Sygic Aura
74
40%
NDrive
2
1%
Copilot Live
12
7%
Navigon
29
16%
iGO, NavNGO nebo MotoNav
19
10%
Čekám na TomTom "stále věřím, že bude"
10
5%
Jiná
22
12%
 
Celkem hlasů: 183

Petrasek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC Desire

Re: Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Petrasek »

JackalJackal: Mohu mít dotaz. Koukám že máš mnoho zkušenosti s navigacemi. Já teď uvažuji o koupi nDrive, kterou jsem jako jedinou mohl díky trial verzi odzkoušet. Stále však zvažuji i sygic a coPilota. Mohu se tě jako zkušeného gps šílence (bez urážky) zeptat, kterou by jsi mi poradil. Zajímalo by mě například když vyměním telefon, zda přijdu i o sw licenci. Poslední telefon mi totiž díky závadě vydržel jen 5 měsíců. Dík moc.
Petrasek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC Desire

Re: Re: Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Petrasek »

// Edit by Bigis: Předchozí příspěvek se necituje !

No jo máš pravdu. Já minulý týden koukal na stránky coPilota a byla tam možnost koupě pro Android přímo pres web a teď jsem to tam uz neviděl. Telefony měnit tak často nechci. Byl jsem k tomu donucen. Není to vůbec jednoduché asi ale nakonec půjdu do nDrive. Eventuelně si budu psát s portugalci doufam že uměj anglicky. Jen aby to nebylo na měsíce. Hic je teda slušnej i můj pes je ko.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk - A toto si odnastav z Tapatalku
Petrasek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC Desire

Re: Re: Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Petrasek »

Cha tak jsem si říkal výplata na úctě udělám si radost a koupím ten nDrive rozhodl jsem sr ještě podívat a zhodnotit mou volbu na internetu když jsem si všiml ze navigon je také pro Android. Testoval jsi ho? Ted fakt uz nevím.
Petrasek
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte čer 08, 2010 13:10
Zařízení: HTC Desire

Re: Re: Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Petrasek »

Ok uvidím testuje je tam 30 dní na test a třeba do té doby bude dynavix. Jinak nevíš jal je to s aktualizací map u nDrive a navigonu?
Jinak dík moc za zkušené řady. Člověk málo kdy naráží na někoho kdo to má tak otestované a dokáže dobře poradit.
iggii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 12, 2007 18:41
Zařízení: LG Optimus P990

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od iggii »

Jaké jsou možnosti offline navigace či gps map freeware? Aktuálně vím o MapDroyd ovi, který je dobrý, ukáže vám aktuální polohu, směr pohybu, okolí na mapě... o čem dalším použitelném víte? Jak pro auto, tak pěší...?
Čtvrtek
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon črc 30, 2007 7:04

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Čtvrtek »

Zdarec, mám prosbu nebyl by odkaz na stažení ofiko navigace Ndrive? Nemůžu to najít a ve vyhledávači mi vypadává samý warez hnus :twisted:

už jsem nalezl děkuji :)
spacirv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pát pro 12, 2008 21:07
Zařízení: HTC HD2

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od spacirv »

Já jsem do Xperie X 10 mini naistaloval Sygic a funguje uplně perfektně. Jak hlas tak i navigace v češtině. Sice ten display je mrňavej ale maká to.
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od P_L_ »

Pročetl jsem si tu příspěvky a dost mě překvapilo např toto:
JackalJackal píše:Teď mám nový CoPilot Live 8 a je to velmi zajímavá a kvalitní navigace...
Před několika lety jsem pořídil pro WM první svojí navigaci. Byl to TomTom, tenkrát moc na výběr nebylo. Ale TomTom bohužel není pro Androida. Pro Desire jsem tedy vybíral znovu a např. s CoPilotem jsem zažil šok. Starému TomTomu nesahá v ovládání, možnostech ani např POI dodávaných výrobcem po kotníky.

- Ovládání není uzpůsobené pro ovládání v autě. TT má rozdělenou obrazovku na oblasti a velmi snadno se tak zobrazí menu, změní hlasitost ...
- Plánování trasy. Podle adresy je to bez problémů, ale vyhledáním bodu na mapě je to tragédie. Zobrazí se mapa bez možnosti hledání a tu si musím zmenšovat, posouvat ... Navíc ještě zbytečně na malé obrazovce nevyužije celý displej, ale kus například zaplácne textem, že vybírám místo na mapě :(
- hlasová navigace se zřejmě nepřizpůsobuje rychlosti. Jinak by se mi nestalo, že se sunu v koloně a navigace mi najednou hlásí, že za 2km budu odbočovat. Mimo to mi kolikrát ani neřekne jak, jen mi oznámí "za 500 metrů", ale co to už neřekne :-( TT mi hlásil v jakém pruhu se mám držet, kam mám jet a na dálnici při vyšší rychlosti upozorňoval dřív než ve městě. Jen na složitějších křižovatkách jsem se musel pro jistotu podívat kudy dál

Jak je to s jinými navigacemi? Jsou na tom lépe a nebo je starý TT také předčí? A nebo mi jen něco uniklo v ovládání CoPilota Live 8, kterého jsem zkoušel?
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od P_L_ »

Můžeš mi prosím popsat vychytávky, které má CoPilot?

Jednoduchost ovládání je podle mě plus, ale neznamená, že je to hračka. Jám mám právě pocit z CoPilota, že je to zatím hračka. Já popsal co mi chybí, zkusil jsem podle něj jet, při zastavení na křižovatce vypnout zvuk ..., ale nic moc. A hláška 2km před odbočkou, kde kolona spíš stála než jela mi jako "smart" funkce nepřipadá.

Prohlídnul jsem menu a možnosti nastavení a nic převratného jsem nenašel (možná špatně hledám) Ale jak říkám, možná jen špatně hledám a nebo Ty jsi měl v ruce nějakého očesaného TomToma. A nebo, že by nové verze šly cestou zjednodušování?


Po vyzkoušení NDrive začínám věřit, že těžko budu shánět něco co by se vytovnalo TT5/TT6, které jsem měl. Co že je vlatně podle Tebe TOP?
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od P_L_ »

Škoda, nešlo o hádku. Já napsal konkrétně co mi chybí (vadí) a připustil jsem, že ni něco uniká. To co píšeš Ty je pouze nekonkrétní srovnání co je lepší a ani jsi mi nenapsal co a nejlépe proč je pro Tebe top navigace (když copilot je druhý).
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od P_L_ »

Tak ne hádku, ale při :-)


Teď vážně.... Po přečtení Tvého příspěvku mi to nedalo a NDrive jsem ještě zkusil. Musím Ti dát za pravdu, že je lepší než CoPilot. Na něm se mi líbilo, že zapisuje trasu a ta se dá pak stáhnout. Ovládání má určitě lepší NDrive. :-)

Přesto vše jsem zatím nenašel nic, proč bych řekl o TT, že je to směšná navigace. Ale je fakt, že NDrive nejspíš splňuje co bych čekal. Uvidím po lepším otestování.
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od P_L_ »

Mě je jedno, jestli je TT směšný nebo není, já jen porovnávám něco starého co znám s tím co je k dispozici teď. V podstatě mi je jedno, jestli mi to bude kreslit 3D stavby nebo nebude, ale chci aby to bylo přehledné, snadno se to ovládalo v autě bez vyndavání z držáku, aby to neotravovalo zbytečně... Výběr z mapy u CoPilota a i to, že navigace nereaguje na rychlost (zřejmě ani NDrive) mě dost zklamalo.

Škoda je, že jsi nikdy konkrétně nenapsal co vlastně na jednotlivých navigacích tak vysoce hodnotíš. Dokonce jsem prohlédl Tvoje příspěvky, když jsi psal, že Tě nebavi to pořád opakovat, ale konkrétního jsem nic nenašel. Zřejmě máme každý jiné požadavky.

To, že mapy mají skoro dokonalé pokrytí a navigace mě dovede na zadanou adresu očekávám jako samozřejmost. Ovládání, vyhledávání v mapě, POI, přizpůsobení navigování aktuální situaci beru jako to co hodnotím. No nic, necháme toho. Rozhodně mě Tvůj žebříček přinutil znovu vyzkoušet NDrive a zatím nelituju. Díky
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od roxtedy »

v současné chvíli se mně nejlépe jeví SYGIC, ale s mapami od TELEATLASU. Měl jsem i mapy od navteq,ale to byla katastrofa, vedlo mně to přes polnačky! Co mám mapy od telestlasu,tak je t super.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od htcjirka »

Souhlas,mapy od Navteq jsou v nasich koncinach mizerne
Matrix44
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: úte lis 07, 2006 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy S
Bydliště: Slovakia

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Matrix44 »

Neviem ako je na tom Sygic, ale mam navigaciu Navigon a oproti iGO8 co som mal pod WM je to bieda. Chyba mi plno nastaveni, pocnuc od zoomu pri pohlade 3D, vypisovanie nazvu ulic priamo v pozicii ulice a nielen v stavkovom riadku. Cela navigacia je co sa tyka nastaveni strasne okresana. Nehovoriac ze iGO bolo aj v cestine :(
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Cleric »

Zdarec a zkoušel někdo z vás navigaci co je předinstalovaná v Desire??
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Navigace, která je ve FroYu přímo od Google je v ČR nepoužitelná hlavně z důvodu, že tě to do ní ani nepustí :( zatím..
P_L_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát kvě 21, 2010 8:04
Zařízení: žádné

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od P_L_ »

Po projetí pár tisic km s iGo na Desire sem dám pár svých zkušeností (nebo spíš srovnání s TomTomem, který jsem používal několik let)

začnu klady
+ navigace dovede do cíle :-)
+ dá se snadno naplánovat cesta z libovolného do libovolného místa s možností zadání průjezdních bodů
+ dá se nastavit upozornění na překročení povolené rychlosti
+ možná cena a jedna mapa pro Evropu

a teď druhá stránka.

- u složitějších křižovatek je méně přehledná - ve srovnání s TT ukazuje silnice drobnější a do zbytečné dálky a tím se ztrácí přehlednost
- v místech se serpentýnami se podle ní nedá odhadnout, kde by se dalo předjíždět. U TT jsem viděl, kde bude rovný úsek, iGo sice zobrazí rovný úsek, ale ve skutečnosti je to jinak. Zřejmě opět důsledek měřítka.
- sprotřeba. Ani nabíječka připojená přes invertor mi neudržela mobil nabitý
- chybí dynamické přizpůsobení rychlosti (jak u hlasitosti, tak i u předstihu upozornění na odbočky)
- nedokonalé hlasové povely
- když si vytvořím itinerář a pak zkusím nastavit jiné cílové místo (nebo cíl přímo bez průjezdních bodů), tak se itinerář smaže bez varování
- po spuštění navigace do zvoleného cíle nejde už zobrazit trasa
- méně informací na displeji (v podstatě jen kombinace dvou položek)
- výběr cíle na mapě je nepohodlný (v mapě se nedá vyhledávat)
- při jízdě tunelem (ztráta GPS) se zastaví - TT simuluje jízdu rychlostí jako na vjezdu do tunelu. Odbočení za tunelem tedy může být problém
- nemá srovnání s alternativní trasou

U některých věcí nechápu, že několik let stará navigace má vychytávky, které iGo nemá, jinde jde možná o zvyk. TT pro Android bohužel není, iGo do cíle dovede, ale po několika letech od uvedení TT5 a následně TT6 bych čekal od navigace víc :-)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od Milan Pištělka »

P_L_ píše:Po projetí pár tisic km s iGo na Desire sem dám pár svých zkušeností (nebo spíš srovnání s TomTomem, který jsem používal několik let).......
.......U některých věcí nechápu, že několik let stará navigace má vychytávky, které iGo nemá, jinde jde možná o zvyk. TT pro Android bohužel není, iGo do cíle dovede, ale po několika letech od uvedení TT5 a následně TT6 bych čekal od navigace víc :-)
Plnohodnotné iGO na Androida bohužel neexistuje.
To, co jste zkoušel, je velmi slabý odvar toho, co je známé v iGO pod WM. To, zejména při použití skinu Dimka nebo Gurjon, je zatím naprosto nedostižné.
Tento stav v navigacích mě zatím brání přeskočit na Androida, který se mi líbí čím dál tím víc.
Musím ještě vyzkoušet Sygic, kterou tady chválí JackalJackal, a pak uvidím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jakou off-line navigaci používáte ve svém Androidu?

Příspěvek od htcjirka »

Trosku odbocim,kdyz jsi nakousnul Sygic.Nevim jak to mas na Androidu,ale ja pouzivam na N900 mapy Navteq 2010.07 a jsem spokojeny s jejich pokrytim a hlavne aktualnosti.
Jinak Sygic stale zraje v cim dal lepsi navigaci.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů