DesireHD rom v1

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

DesireHD rom v1

Příspěvek od Radek Jahoda »

Na XDA se dnes objevila instalace rom z DesireHD pro Desire. Samozřejmě jsem to musel hned zkusit.
Instalace je trochu krkolomná, musí se přes adb nikoli jen flashnout zip. Ale nakonec se podařilo. Abych nezapoměl, externí partition na sd kartě je nutná.
Objevuje se pár chyb, patří sem nefunkční foťák,nastavení volání, problém s G-senzorem po kalibraci, případně mikrolagy. Tyto jsou samozřejmě způsobeny tím že to není ani beta verze, ale zatím ani alfa verze. Jen prostě jeden nadšenec vytáhl romku z jednoho telefonu a narvala se jinam s menšími úpravami.
Tady je pár mých poznatků: rychlost vypínání je super, celková rychlost je asi stejná jak originál rom, jen ty mikrolagy, market je odemčený uplně rom je rootnutá,
Zítra budu dál informovat z testování.

Edit: Synchronizace telefonů přes bluetooth- Nokia 5230 mi pár kliky předala všechny kontakty a ve správným tvaru, tomu říkám paráda.
Téma HTC Slate je velice hezký,není kulatý,ale hezký.
Pokud chytnete widget, tak dole se lišta změní na upravit a koš. Můžete změnit styl widgetu jen tím že ho přetáhnete na upravit,nemusíte mazat a znovu vytvářet nový
Líbí se mi nová nabídka přízpůsobit(starší pro přidání widgetů), umožňuje rychle nastavit pozadí,tému,vscénu, samozřejmě widgety a taky přízpůsobení zvuku!
Pár nových widgetů od HTC, kdo používal Ovládací panel napájení tak je nově i ovládací panel dat (3G,Wifi,aut synchronizace a roaming data)

Edit ráno: na noc jsem dal telefon vypnout. Velice rychlé. Ráno zase rychlé zapnutí. Baterka ukazuje stejně jak večer. Asi si na to zvyknu.
HTC Sense pořád nefunguje. Nedovolí mi to přihlásit. Celkově je to trochu nestabilní, uvidíme co s tím udělají kluci z XDA.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

DesireHD rom v1

Příspěvek od NeoPlex »

ja jsem si toho tez vsiml :) ale spis si myslim, ze to autor jen tak pustil na verejnost, aby se to dostalo k lidem, co ROM umi dobre, jsem zvedavy jak to ted pujde dale. Mozna se z ciste OpenDesire rom vratim :)
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

DesireHD rom v1

Příspěvek od Radek Jahoda »

Vypadá to právě že naopak. Postupně se na tom pracuje a až to bude fungovat, tak to dají vývojáři do svých romek.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

DesireHD rom v1

Příspěvek od NeoPlex »

jsem zvedavy jak na tom bude vykonnostne... celkove ty kernellove jadra od HTC jsou takove podivuhodne, ve vsech smerech jsou pomalejsi, na druhou stranu, nechapu jak, ale funguje v nich lepe browser a live wallpapers a take maji FM radio (quadrant skore kolem 1350). Naopak posledni opensource kernell maji v quadrantu pres 1900bodu, system lita rychleji, ale treba browser se chova tak vselijak, spatne vykresluje grafiku nejakych stranek nebo se trha.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

DesireHD rom v1

Příspěvek od Milan Pištělka »

Portaci ROM z DesireHD na HTC HD2 v provedení beta2 zkouším třetí den a vypadá to velmi pěkně. Quadrant +- 1350.
Pochopitelně s nedostatky, které tady již byly zmíněny, ale na XDA je to otázka krátkého času.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

DesireHD rom v1

Příspěvek od Radek Jahoda »

Je to opravdu divný, systém je celkem stabilní, za ty 2 dny mi zamrzl jen jednou. Nějaká nastavení nejdou, nějaký programy mi nejdou(chrome to phone).
Ale zas mě těší HTC Like, která mi po HR automaticky nahraje všechny moje programy. Nebo přenos kontaktů pomocí BT mezi telefony. Tohle budu potřebovat jak místo soukromýho a firemního budu nosit jen firemní. Drobnosti ale potěší.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů