nabíjecí adaptér

Diskuze o komunikátoru Samsung Omnia II (i8000)
Odpovědět
krejcivl
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 08, 2010 10:05
Zařízení: nokia 6300

nabíjecí adaptér

Příspěvek od krejcivl »

Při použití neoriginálního adaptéru s USB výstupem se mi Omnia sice sama zapne, ale dále se již nepřepne do režimu nabíjení baterie. Po přepojení stejným kabelem k PC je vše v pořádku. Ještě jsem to neměřil, ale předpokládám že neoriginální adaptér bude mít o několik desetin nižší napětí než originální nebo USB výstup PC. Něco se "ztratí" i na USB kabelu. Chci se zeptat zdali je možno v registrech změnit hodnotu rozhodovací úrovně napětí pro přepnutí do režimu napájení baterie?
šámot
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 01, 2009 8:08
Zařízení: Samsung Omnia II GT 8GB

nabíjecí adaptér

Příspěvek od šámot »

nejsem odborník , ale může mít i jiné zapojení.
já taky koupil neorigo a ten jen nabíjí, ale data po něm naběží.
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

nabíjecí adaptér

Příspěvek od Arny_CZ »

Zapojení USB je jasně dané, takže si myslím, že v zapojení konektoru by problém být neměl.
Pokud sis koupil nabíječku s odpojitelným kabelem, který při odpojení od adaptéru a použití pro datový přenos nefunguje, odhadoval bych to spíše na to, že mu chybí uvnitř datové vodiče - dnes se šetří na všem a pokud je kabel určený jen k nabíjení, nemá asi vůbec datovou linku zapojenou (čili nemá obsazené všechny piny). Zkus to "pípnout" měřákem a uvidíš.
Folkmy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: úte úno 09, 2010 15:58
Zařízení: omnia II

nabíjecí adaptér

Příspěvek od Folkmy »

někde jsem četl, ale to se jednalo o nabíjení v autě přes univerzální cigaretovou usb nabíječku musel se propojit druhý a třetí pin, ale nevím....
krejcivl
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 08, 2010 10:05
Zařízení: nokia 6300

nabíjecí adaptér

Příspěvek od krejcivl »

Arny_CZ píše:Zapojení USB je jasně dané, takže si myslím, že v zapojení konektoru by problém být neměl.
Pokud sis koupil nabíječku s odpojitelným kabelem, který při odpojení od adaptéru a použití pro datový přenos nefunguje, odhadoval bych to spíše na to, že mu chybí uvnitř datové vodiče - dnes se šetří na všem a pokud je kabel určený jen k nabíjení, nemá asi vůbec datovou linku zapojenou (čili nemá obsazené všechny piny). Zkus to "pípnout" měřákem a uvidíš.
V tom to nebude, když přes kabel připojím PC tak se vše v pohodě synchronizuje.Od minulého příspěvku jsem změřil napětí - na USB PC je jen 4.9 V a na nabíjecím adaptéru je dokonce 5,2V. Jediné vysvětlení které mne napadá je pokles napětí na adaptéru vzhledem k zátěži, ale teoreticky by měl adaptér dodávat až 1000mA. Nevím jaký je nabíjecí proud telefonu, ale myslím siže to snad není 1A. Zkoušel jsem ještě jeden adaptér , který má být schopen dávat až 2A a taky se telefon nenabíjel.
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

nabíjecí adaptér

Příspěvek od sh.a.rk »

Ja mam tiez jednu neoriginalnu nabijacku pre usb. Ked ju zapojim do O2 mobil sa nezacne nabijat az kym ho nevypnem. Po vypnuti sa uz zacne nabijat ale po nabiti na 100% ostane indikator nabitia na hodnote 100% az do dalsieho resetu alebo az do uplneho vybita. Cize nema to nic spolocne s napatim nabijacky ,ale je to len cisto software zalezitost (hardware mobilu)
Arny_CZ
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: sob lis 14, 2009 20:03
Zařízení: I8000 Omnia II / SE K750i
Bydliště: Brno

nabíjecí adaptér

Příspěvek od Arny_CZ »

to KREJCIVL
Omlouvám se za nedorozumění, ale ta odpověď byla pro ŠÁMOTA a jeho problém s tím, že mu přes kabel "nejdou data". :)
krejcivl
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 08, 2010 10:05
Zařízení: nokia 6300

nabíjecí adaptér

Příspěvek od krejcivl »

Včera jsem prohledával registry s cílem najít možnost přepnutí na nabíjení jeń při připojení napájecího napájení na konektor, ale nenašel jsem vhodný registr, kde bych to mohl změnit. Pořád si myslím, že by to bylo nejlepší řešení. Následně jsem si vzal originální nabíječku a proměřil výstupní konektor. Opravdu má spojeny piny 2 a 3 na USB konektoru. Tak jsem rozdělal nabíjecí USB adaptér a kapkou cínu propojil piny 2 a 3 na USB - a Omnia se dobíjí i v zapnutém stavu.
Nechtěl jsem upravovat kabel, protože po jeho záměně a následném připojení do PC by mohl nastat problém.
Stejnou úpravu budu muset provést i na adaptéru do auta případně na dalším adaptéru. Kdyby jste někdo znal softwarový způsob vyřešení problému, tak bych jej uvítal.
WoMec
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: stř led 04, 2006 15:20
Zařízení: Samsung i8000 - Omnia 2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

nabíjecí adaptér

Příspěvek od WoMec »

na tohle žádná softwarová finta nebude. Telefon musí nabíjet i když je systém vypnutý. Jinak s tím spojeným 2. a 3. pinem mi pořád nějak nejde do hlavy. Dneska jsem vyždímal omnii do prázdna, doma jsem ji připojil na klasický microUSB kabel a začala se sama nabíjet (ve vypnutém stavu) ... po zapnutí nabíjení samozřejmě pokračovalo, ale v tom kabelu rozhodně 2. a 3. pin spojený není protože by jinak neběžel přenos dat.
krejcivl
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon bře 08, 2010 10:05
Zařízení: nokia 6300

nabíjecí adaptér

Příspěvek od krejcivl »

Abych napsal pravdu, tak mně to propojení pinů taky moc do hlavy nejde. Vysvětluji si to tak , že při připojení do usb portu počítače si omnia vyšle nějaká data a dostane odpověď od PC a toto vyhodnotí tak, že se začne nabíjet. V nabíječce by to pak mohlo být nahrazeno spojením pinů 2 a 3 (na jeden si pošle signál a z druhého si jej přečte).
Já jsem informaci o propojení pinů slyšel již před tím než jsem založil toto vlákno, ale nevěřil jsem tomu - předevčírem jsem to ale již nevydržel , proměřil konektor originální nabíječky abych se utvrdil, že jsou piny propojeny, pak jsem upravil neoriginální usb nabíječku a okamžitě po propojení pinů se Omnia připla do nabíjecího režimu (symbol připojené zásuvky).
Odpovědět

Zpět na „Samsung Omnia II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů