Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Qaz »

janac_marek: to můžu na mém Aceru s WM 6.5.3 taky, kdekoli tapnu na vrchní lištu, zobrazí se pár ikonek, jedna z nich je Phone tapnu - zobrazí se odkaz na Comm Manager, tak kliknu a pak už jen posunuk posuvník u Wifi na ON. Čili taky 4 tapnutí :wink:.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od YAMATO »

Nebo přímo ikonka ToggleWifi (či něco jiného) = jedno tapnutí, případně max. dvě (návrat na Home).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Standa »

uni píše:Standa: člověče, ty jsi mě dokázal pobavit hned 2x pod jedním článkem:
1/ "No jak to tu pozoruju, budu asi jeden ze čtyř lidí na světě, kdo si WP7 koupí... ;-)" mi nějak nejde dohromady s podpisem
2/ Téma zapnutí WiFi na iOS v základu. Jak např. v základu u WM přepneš běžící proces? Nezapomeň, že WM mají přeci ten dokonalý multitasking, jak jej v něm tedy ovládáš? Pointa-řešit co je nebo není v základu je docela hovadina.
Naprosto jednoduché - rád vysvětlím:
1) nejsem fanatik ani omezenec, jako spousta uživatelů smartphonů a jsem otevřený všemu. Nedělám si z jedné platformy nedotknutelného boha (takových ztracenců je i beze mně, bohužel i zde, dost). Jednoduše se na WP7 těším, vyzkouším a pak teprve budu soudit.
2) přesně tak - řešit co je a není v základu je hovadina. Pokud se ale nemýlím, je toto typický argument applistů: "iPhone vezmu a jednoduše používám, WM si musím teprve nastavit...", není to tak? Proto mě velice překvapila složitost spuštění wifi. Na WM opravdu v jakékoli standardní aplikaci 2x ťapnu a je spuštěno. Pro mě samotného je počáteční nastavování a přizpůsobování hlavním pozitivem smartphonu (ne vadou), to jen pro ujasnění. Takže ani personalizaci iPhonu neberu jako hřích ;-)

janac_marek píše:...Určite rýchlejšie než na WM v základe.
Nech si v akejkoľvek app, stačí dať home button, potom ťapnúť na settings, potom na WiFi a potom to posunúť do polohy on. Sú to 4 manévre a celé je to hotové do 1-2 sekúnd.
Vždyť to není pravda, psal jsem to jen pár příspěvků výše - na WM stačí dvě kliknutí a wifi je zapnuto. 4 kroky přece nemůžou být jednodušší než dva. Někdy mi podle argumentace připadá, že WM je složitější prostě jen proto, že je to WM a iPhone je jednodušší jen proto, že je to prostě iPhone, reálné argumenty jdou stranou :-D.
Kdysi jsem musel, tehdy ještě docela fanatickému Radku Hulánovi, natočit video rychlosti HTC Universalu proto, že nebyl schopen si připustit, že jeho dokonalý HTC Kaiser byl šunt prakticky už v době svého vydání. Jestli bude potřeba, natočím video opět, protože demagogie je někdy velmi silná čarodějka.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od uni »

No zdá se mi, že se zde někomu docela práší od pusy:-)
1/ "BlackBerry - nejlepší telefony, Windows Mobile - nejlepší kapesní počítače.
Kompromisy mezi tím mě nezajímají... :-)" a věta "nejsem fanatik ani omezenec, jako spousta uživatelů smartphonů a jsem otevřený všemu. Nedělám si z jedné platformy nedotknutelného boha" jsou prostě v rozporu, ale to je jedno.

2/ Tak je poněkud těžké se dostat k zařízení s WM (6.5/6.5.x), které by nemělo nějaký shell nebo utilitu od výrobce, ale rozhodně si nenechám nakukat, že v OS je dostupná Wifi na dvě ťuknutí :lol:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Standa »

Ach jo, když nechceme pochopit, tak prostě nechceme :-)
1) V současné době pro mě JE nejlepším telefonem BlackBerry. Ovšem nejsem hlupák, a vím, že s příchodem nového zařízení se můj názor může změnit. A co víc - této změně názoru jsem OTEVŘEN. To ale stále nemění můj současný názor o tom, že pro mě je v současnosti BlackBerry nejlepší. Ale promiň, na tebe asi příliš složitá myšlenka. Navíc - mám tam i takové žluté kolečko. Je to usmívající se smajlík, značící odlehčení mého jinak striktního výroku. Bohužel tvé silně černobílé vidění světa jej není schopno správně vnímat.
2) Jistě, stejně tak je těžké se dostat k holému iOS pro iPhone od Applu, vždycky tam bude nějaká utilitka... když už, tak všem stejným metrem, ne? ;-) Nebo chceš říct, že celý iOS v iPhone je jeden velký "exáč" (tedy po instalaci v telefonu)?
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od uni »

Já myslím, že moc neumíš udržet svou myšlenkovou linii a to nemám na mysli jen poslední příspěvek, všiml jsem si toho již dříve. Ale celkově to nijak neřeš, prostě jsem si chtěl jen zarýpat.

2/ Tak v tomto případě OS a "shell" jedním jsou, nejedná se o žádnou nadstavbu dodanou výrobcem zařízení, ale o základní obrazovky OS. A je možné, že třeba vzhledem ke svému věku ani nevíš, co je WM za OS sám o sobě zač a jakou mají ergonomii (no, v případě WM je to skoro urážka významu slova ergonomie). Zkrátka nezaměňuj nadstavby za OS, ale pro mnohé je to zástupné, což je vlastně na konec i správně (z pohledu výrobce-uživatel).
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Standa »

A proč bych měl držet? Kdybych ji "držel", tak nikdy nezkusím např. BlackBerry, a nikdy bych tím pádem neobjevil jeho kvality. Říká se tomu vývoj. Ovšem pokud jsi už vyššího věku, jak naznačuješ, pak chápu naopak tvou zkostnatělost.
2) Uff, zkusím to ještě jinak - mluvím zkrátka ještě o takovém WM, jaké jsi dostal ve WM telefonu např. v roce 2006. To, co jsi dostal od prodejce. A proti tomu stavím to, co dostaneš od druhého prodejce, v tomto případě telefon od Apple. Chápeš tuto výchozí pozici? Protože o ty dvě mi jde. Absolutně mě, jako zákazníka, nezajímá, co se děje se softwarem předtím, jde mi o to, co dostanu já. Teď prosím o jednoduchou odpověď, buď "ano", a můžeme přejít dál, nebo "ne" a můžeme to zabalit a nedělat tu bordel.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od bkf1 »

TO UNI:
Nechapu jaky smysl ma na tomto serveru porovnavat zakladni podobu jednoho OS se zakladni podobou jineho OS? Jde prece o to, jak to vypada ve finale, at uz s takovou nebo onakou upravou. "Ukazana plati!" zbytek jsou kecy a flame...
PS: Ergonomie ovladani soucasneho WM je v poradku je to totiz stylusovy a D-Padovy OS, ne na ovladani ciste prsty a i kdyz MS a hlavne HTC z neho chteli udelat ciste "prsto-dotykovy" OS, je videt, ze na to tento OS proste neni staveny, hlavne v zavislosti na programech, ktere jsou na nej vytvoreny (samotny WM6.5.3 je vcelku schopne prizpusobeny ovladani pouze prsty i kdyz to misty trosku drhne - mluvim ze zkusenosti s TouchHD1).
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od All.Os »

[OT]Já bych se přimlouval za to nedělání bordelu.[/OT]
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od uni »

Zdá se, že nejen Standa má potíže s udržením myšlenkové linie:-)
"I na (hnusném a komplikovaném) WM na to potřebuju (už v základu) jen dva kliky."
A já vlastně píšu, že je to totální hovadina a jen tendenční prohlášení, jen aby se mohlo rýpnout do něčeho, co někomu nevyhovuje.
Vím co znamená "D-Padovy OS", jako takový jsou/byly na trhu jen dva, Symbian S60 (FP2 a níže)a PalmOS/Garnet. Speciálně u Palm OS jsem dotyk. displej pro 99% běžných činností nepotřeboval. PocketPC/WM sorry, ale opravdu do této skupiny zařadit nedokáži. O toto zařazení se snaží Android, nicméně má v tomto ještě mnoho chyb (min. verze 1.6, novější nemám tak osahané) a ani ten se nemůže rovnat starým pardálům. A zabíjí to design zařízení alá iPhone (což mě velice mrzí).

BTW. očekávám značný průmaz tématu, ale prostě chci bojovat proti dezinformacím a kravinám. A 6.5.3 jsem po dni z HD2 vyhodil, solidní kočkopes.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Standa »

"hnusném a komplikovaném".. říká se tomu ironie. Jenže ty bys to nepochopil ani se smajlíkem. Jinak jak to vypadá s odpovědí "ano" nebo "ne"? Protože takto polopaticky (jiank to s tebou nejde) jsem se chtěl dobrat pravdy. Chceš přece pro ni "bojovat", ne? :-D

bkf: tys to pochopil správně. Je vidět, že "nepochopení" některých je někdy účel... :-)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od bkf1 »

TO UNI:
Mno ono taky zalezi, jak konkretni OS pouzivas a ja osobne si u WM6.1 (HTC Polaris) u 99% operaci vystacil jen s D-Padem+tlacitka (nemusim doufam pripominat, ze jsem WM pouzival temer uplne naplno). Jinak Android se snazi o plne "prsto-dotykovy" OS s moznosti ovladani nejakym tim padem, ale je to hodne vedlejsi prvek ovladani. Ten design me u Androidu take mrzi :(
BTW ja vyzkousel 3 ROM s WM6.5.3 a jenom jedna byla pouzitelna, zbytek byli, jak rikas, kockopsi, takze neverim, ze tohle je take ciste vec OS (nebo spise vec cisteho OS :o) ).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od bkf1 »

TO JackalJackal:
Je to makacka na bednu :) Kazdopadne myslim ze kvalita OS je na tom, komu co vyhovuje, co je ochoten se naucit a jake moznosti chce vyuzivat a to nejen TED ale i do BUDOUCNA (viz muj stary GPSkovy pribeh :o) aneb to, ze nekdo treba rok nepouziva vetsinu toho, co ma v telefonu neznamena, ze pozdeji nezjisti, jak je rad, ze to tam ma).

PS: Vidim ze tu taky vytvarime takovy "vesely pruvod" :o) Zvlast pro lidi, co to ctou :lol:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Standa »

Hm, a mně uni neodpověděl, přitom stačily max. 3 písmenka, zatímco ostatním odpovídal hbitě. Je to stejná taktika, kterou svého času používal RH - těsně před vcelku zřejmým rozuzlením přestal reagovat, případně (ale méně často) měl hromadu výmluv, proč neodpoví.
Takže pro mě vcelku smutný průvod :-(
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Paulos »

uni píše:2/ Tak je poněkud těžké se dostat k zařízení s WM (6.5/6.5.x), které by nemělo nějaký shell nebo utilitu od výrobce, ale rozhodně si nenechám nakukat, že v OS je dostupná Wifi na dvě ťuknutí :lol:
U smartphonů nedotykáčů (tedy Standard edice WM) toho šlo dosáhnout velmi jednoduše - na Homescreenu ses přesunul na položku s názvem sítě a aktuálním časem, zmáčknul jsi středové tlačítko na joysticku a měl jsi před sebou krásný Comm Manager! (A kurňa, to byla nadstavba HTC... :tlem: Systém samotný by ale měl mít něco velmi podobného. Jen to nebude tak hezké.)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od janac_marek »

Standa píše:Někdy mi podle argumentace připadá, že WM je složitější prostě jen proto, že je to WM a iPhone je jednodušší jen proto, že je to prostě iPhone, reálné argumenty jdou stranou :-D.
Určite nepatrím k ľudom o ktorých si v tejto časti písal. A to z jedného jediného dôvodu. iPhone som za smartphone ani nepovažoval až do vydania poslednej verzie OS (a stále mi pár vecí prekáža a zrejme aj bude). Je ale faktom, že Apple sa o neho stará a vylepšuje to. Prvé verzie som považoval pre mňa za nepoužiteľné a preto doteraz žiaden nemám a mám len iPod Touch - nečakal som, že od toho niekedy budem chcieť aj tú 'telefonickú časť'.
Je faktom, že moje posledné WM zariadenie je HTC TyTN II, ktorý je hádam tým najväčším... ehm.... od HTC, (musel by som nadávať :) ) . Proste čakalo sa od toho viac, než to nakoniec ponúkalo. Chcel som nejaký čas aj HD2, ale hybrida som nakoniec odmietol, takže som sa rozhodol počkať a teraz, keď mám voľné oba paušály, zoberiem iPhone a niektorý WP7.
Chcel som tým povedať, že Kaiser je pomalý a preto asi moje porovnávania nie sú úplne dokonalé, ale to, že ak prehliadam internetovú stránku, alebo mám zapnutú akúkoľvek app, WiFi ľahšie zapnem na iPode ako na Kaiserovi je proste fakt (nepoužívam žiadny plugin na today pre zapínanie WiFi a žiadne dva ťapy teda nehrozia). Na iPode je to proste rýchlejšie.

Aj tak, časy hrajkania sa s Looxom 720 sú už dávno preč a pravdu povediac, asi som z toho vyrástol. Nechýba mi to. Chcem zariadenie používať čo najpohodlnejšie a nech ma proste poslúcha a neblbne a nech sa viem dostať ku všetkému čo potrebujem.
Toto mi asi dnes ponúka vážne len iPhone (aj keď ho nemám) a ponúkne to dúfam aj WP7. Hlavne mi ponúknu stabilný a svižný chod.
Najviac ma však mrzí to, že sú odstavené HW tlačidlá. Podľa mňa 1-2 HW tlačidlá na tie najviac používané app by nebolo na škodu, alebo nech si môžem nastaviť akúkoľvek skratku na ne.
Toto žiaľ nehrozí.
zune85
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon zář 06, 2010 1:50
Zařízení: Lumia 735
Bydliště: Praha - Holešovice

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od zune85 »

a to bol len "prúvod" čo tu bude dalej ?
inač prečo nepochovavajú aj symbian a android ? ten druhý je už aj v USA ta tam pred M$
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od janac_marek »

Symbian sa pochoval sám. Nevidím rozdiel od stupid phoneu. Mal som Nokiu N70, N95 a n6120 Classic. :tlem: Stupid phones.
zune85
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: pon zář 06, 2010 1:50
Zařízení: Lumia 735
Bydliště: Praha - Holešovice

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od zune85 »

:-D
to je sice pravda xexe ale je tu nový "trhač asfaltu" , ktorý povstane zo zeme mŕŕtvych = N8 a 12Mpix
a vynesie NOKIU až k oblakom,možno smogu
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Veselý průvod zaměstnanců Microsoftu a oslava dokončení WP7

Příspěvek od Standa »

janac_marek: Jasný, moje chyba. Já už jsem automaticky viděl dalšího fanatika v plné polní, který mi ještě neodpustil kritiku absence SD slotu a USB-Hostu :-D
Nový iPhone už se mi taky líbí. Můj šálek čaje to sice není, ale jak design (vypadá už dospěle), tak i iOS (začíná mít funkce) jsou akceptovatelné pro daleko větší škálu zákazníků.
Jinak já na WM taky nemám žádný plugin na Today. Jednoduše stisknu hw tlačítko CommManageru, kliknu na aktivaci WiFi a je to :-)
Jo, Kaiser je neštěstí, bohužel o něm (stejně jako o Touch HD) snad všechny servery psaly jen v superlativech a tak to lidi kupovali.
Hw tlačítka jsou paradox - ačkoli jsou to nejrychlejší a nejpohodlnější spouštěče čehokoli, tak právě ti, co mají nejvíc slov o pohodlí, tak tlačítka nechtějí :-D Holt je to móda, taky už s tlačítky nepočítám.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů