Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Server WMExperts přišel se zajímavou zprávou týkající se omezení pro Windows Phone 7 komunikátory v zemích, které nebudou zahrnuty v první prodejní vlně. Mějte na paměti, že se jedná pouze o spekulace, i když zdroj zpráv je podle redaktora WMExperts velmi věrohodný. Systém Windows Phone 7 bude ve své první prodejní verzi lokalizovaný do Angličtiny, Francouzštiny, Italštiny, Němčiny a Španělštiny, z čehož si snadno odvodíte, v kterých zemích se komunikátory začnou prodávat jako první. Česká republika do tohoto seznamu nepatří a zatím tedy zůstává otazníkem, jak to bude s distribucí u nás. Je možné, že se zde anglicky lokalizované telefony objeví krátce poté, co se dostanou na pulty ve světě, ale stejně tak se může stát, že oficiální prodej v ČR nabere výraznější zpoždění.

obrázek

Důležité bude, s jakými omezeními Windows Phone 7 přijdou na trhy, které nepatří do tzv. EFIGS seznamu. Podle WMExperts budeme muset počítat s těmito limity:
- funkcionalita Marketplace bude omezená, což v praxi znamená opět pouze možnost stahování freeware aplikací
- absence služby Xbox Live
- chybějící podpora pro nákup hudby ze obchodu Zune
- v systému bude pro začátek pouze výchozí systémová klávesnice bez podpory místních znaků (diakritika)
- absence funkce "Kopírovat a Vložit" (globální omezení)


Jsem zvědavý, do jaké míry se tyto spekulace potvrdí, ale minimálně prvním třem bodům bych se, ač nerad, nebál věřit. Můžeme tedy spíše doufat, že Microsoft nebude s podporou všech služeb v České republice otálet tak dlouho, jako tomu bylo v případě Marketplace a Windows Mobile 6.5. Další podrobnosti se pokusím ověřit u českého Microsoftu, i když v současné době je to s odhalováním nějakých oficiálních informací trochu těžší, protože vše blokuje čekání na představení finálních Windows Phone 7, které by mělo proběhnout 11. října v New Yorku.

Zdroj: WMExperts
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Hmmm, takže v podstatě to, co jsme čekali. Jenom tomu Xbox Live nevěřím. Na podzim má být spuštěné i u nás a zahájení prodeje Windows Phone v Evropě je ideální příležitost.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v

Příspěvek od jerry_stolarik »

No zni to docela pravdepodobne... Bohuzel...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od YAMATO »

Tak na rovinu řeknu, že i když se mi WP7 velmi líbí, tak s nefunkčním Marketem bude na nic, vzhledem k nemožnosti alternativní instalace aplikací. Na nějaké ojeby typu cizí sim se můžu vykašlat. Stejně tak nepodpora diakririky v klávesnici by znamenala nepoužitelnost. Nepodpora Zune - tj. znemožnění synchronisace atd? XBoxLive je mi vcelku ukradený.

Pak se mi bude JackalJackal smát, neb půjdu to Androidu :lol:
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v

Příspěvek od jerry_stolarik »

Nedostupnost Zune asi znamena ze nebude mozne pres zune nakupovat hudbu a filmy a podobne.. Synchronizace podle me pujde bez problemu..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od uni »

Takže stále stejná písnička, pro maximální využití zařízení je stále funkční pouze varianta iOS+Appstore. No ostatně, nečekal jsem, že min. při uvedení WP7 by se situace kolem Marketu měla měnit.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od Standa »

Marketplace jen pro freeware? Někdy se mi zdá, že Microsoft (a vývojáři) vyloženě milují softwarové piráty. U WM zabíjí cenou, u WP pro jistotu nenabídnou ani to... :-)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v

Příspěvek od jerry_stolarik »

vubec nechapu co je na tom tak tezkeho povolit u nas nakup placenych aplikaci... v microsoftu si asi mysli ze zijem na stromech a o platebni karte nebo paypalu jsme nikdy neslyseli...
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od Radek Jahoda »

Milý Elemente, ono to není jen tak, povolit nějaké další země. Určitě to nebudou dělat jednu po druhé, ale ve vlnách.
V rámci povolení musí docela oběhat úřady, neb co země to jiný zákon.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od radospol »

tick: to ano,ale pre takeho giganta, ktory ma na take vybavovacky vela ludi by to nemal byt ziadny problem.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od uni »

tick píše:Milý Elemente, ono to není jen tak, povolit nějaké další země. Určitě to nebudou dělat jednu po druhé, ale ve vlnách.
V rámci povolení musí docela oběhat úřady, neb co země to jiný zákon.
Jinými slovy, Applu za tu práci český uživatel stojí, MS, Google nikoli. Ať si udělá obrázek každý sám:-)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v

Příspěvek od jerry_stolarik »

Presne pro microsoft by tohle nemel byt problem...

Maji armadu pravniku..ceskou pobocku...tisice zamestnancu....a spoustu penez....

co vic je treba...
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Opravte mne, pokud se mýlím, ale pokud by Market běžel na amerických serverech, tak jim snad můžou být české úřady ukradené. A když nechají otázku regionální dostupnosti aplikací na vývojářích (ve které zemi ta daná aplikace vyjde a ve které nikoliv), tak je nemusí zajímat ani otázka licenčních práv.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od KVARK »

:grin: No jo, MS to má jako vždy perfektně promyšlené. Jablíčkáři se zase budou jen smát.
Uživatelský avatar
zlesamilos
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 13, 2010 16:18
Zařízení: iPhone 3Gs 16GB

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od zlesamilos »

Jen doplnění, podle Xbox Czech Republic bude oficiální spuštění Xbox Live Czech letos na podzim, takže podpora Xbox Live bude hned při prodeji ;) dokonce bude i lokalizace dashboardu Xboxu 360, takže aspoň tady se české zastoupení Xboxu snaží :wink:

Více info na: http://www.xbox.com/cs-CZ/news-features ... ummary.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
kentus1337
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 04, 2009 21:17
Zařízení: HTC 8X

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od kentus1337 »

Rekl bych ze to s Marketplacem je blbost. Zaprve Marketplace na wm 6.X funguje naplno i v CR a zadruhe jsem nekde uz drive cetl ze Marketplace bude globalne.
Nakupovani hudby pres Zune - kdo by to u nas cekal? iTunes zde take nefunguji... Zde se ale naskyta jedna pozitivni zprava, jelikoz Microsoft se udajne chysta s Zune Marketem vlitnout do Evropy jeste behem launche a ikdyz pochybuju ze mezi podporovanymi zememi bude i Cesko, je mozne ze se zde v budoucnu objevi.
Osobne omezeni s Xbox Live vubec neverim. Zaprve si to nemohou dovolit a zadruhe je potvrzeno spusteni ceskeho xbox live na podzim, cili behem launche.
Systemova klavesnice byla demonstrovana i s cizimi znaky pri podrzeni klavesy. Jedine co tam asi hned tak nebude je cinstina.
Kdo potrebuje copy&paste, kdyz je cely system koncipovan tak aby ho nikdo nemusel pouzivat? Vsechno je interaktivni a dovolim si rict ze copy&paste by tam byl stejne k nicemu.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Re: Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v

Příspěvek od jerry_stolarik »

Copy a Paste s vzdycki hodi..
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od YAMATO »

kentus1337 píše:Marketplace na wm 6.X funguje naplno i v CR.
Od kdy? Stále jen Free.

kentus1337 píše:Kdo potrebuje copy&paste, kdyz je cely system koncipovan tak aby ho nikdo nemusel pouzivat? Vsechno je interaktivni a dovolim si rict ze copy&paste by tam byl stejne k nicemu.
???
Uživatelský avatar
zlesamilos
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 13, 2010 16:18
Zařízení: iPhone 3Gs 16GB

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od zlesamilos »

s Copy&Paste to vypadá jako před nějakou dobu u Apple, nikdo ho nechtěl, ale všichni si ted bez něj nedokážou představit pracovat včetně mě :P

A ten Xbox Live bude!!! Píšu to tu už po druhý, už je to víc než jistý! :) Viz oficiální http://www.xbox.com/cs-CZ/news-features ... ummary.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
_Ja
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 114
Registrován: stř led 07, 2009 2:22
Zařízení: Samsung Omnia PRO

Spekulace: Jaká omezení čekají na uživatele WinPhone 7 v ČR?

Příspěvek od _Ja »

Jak tak na to tak koukám, tak až mě odejde moje Omnie, tak asi budu muset přejít (ač mě to nejde přes rty) na mnou opovrhovaný iP. Ach jo-kam to MS dotáhl. :-(
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 12 hostů