Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Diskuze věnovaná komunikátoru HTC 7 Trophy
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od bkf1 »

TO IKE:
Ano to bezi, ale nechapu pointu... Jinak pokud vim tak WP7 bezi na nejakem hybridnim (boze :o) ) jadre CE6/CE7 :???: Kdezto WEC7 pobezi ciste na CE7.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od janac_marek »

to IkE Blaster:
Od XBOXu 360 sa podpora exchange samozrejme neočakáva.
Ale podpora exchange je v mobiloch dnes podľa mňa potrebná. Minimálne na úrovni ako to má iPhone, aj keď aj to môže byť pre bežného usera troška obmedzujúce (nesyncujú sa kategórie atď...).

Ale dnes aj bežný user môže používať exchange server a mať na to napojené svoje počítače a mobily.
Samozrejme netvrdí, že je to jediné riešenie. Na tento účel sa dá hádam použiť aj gmail a ich kalendár a contact list prípadne free alternatíva od MS - Live služby.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od kissman »

2IkE: Android s Google sluzbami pouziva kolega v jedne firme s par zemestnanci... a i pro tak maly business team, jsou ty sluzby nepouzitelne vc. te platformy. Co potom korporace? Ja dat do nejake nabidky pro firmu mobilni zarizeni ktere neumi napr. vzdaleny wipe ci rizeni pristupovych prav nezavisle na zarizeni, tu nabidku ani neotevrou :tlem:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od YAMATO »

Ike Blaster: V Androidu jsou zas jiná ale. Tyhle přestřelky co který OS umí a neumí jsou zbytečné, protože jde o to, že různí lidé mají různé požadavky a různou představu o tom, co musí umět zařízení na práci.

Třeba já se držím zuby nehty WM, které prakticky jediné umí .rtf. A doufám, že je bude umět WP7...což se mi zatím nepodařilo zjistit :-(

bkf1: ne, jen mi připadá, že jsi zaseklý na jednom thematu "WP fuj".

No a co se Windows Embedded Handheld týče...až budou, tak to může být zajímavé. Zatím kde nic tu nic.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od IkE Blaster »

bkf1: Nějak jsem si to blbě přečetl, teď ani nevím, na co jsem přesně reagoval :lol: No nic, sry. K původní tvé zprávě - nemyslím si, že se WEC7 obecně prosadí. Pokud jsem teď dobře koukal, tak tam je opět zaměření skoro stejné, jako u WP7 - na běžné uživatele (tablety). Kompatibilita aplikací je pak reálná. Ale ne business sféra. V té Embedded části má MS několik aktuálních samostatných platforem, najdi si to případně na MS webu. Ten Embedded Handheld se nemá nahrazovat, je to jiná větev. 2011 má mít jádro z WEC7, to je vše, ale nadstavba bude jiná.

janac_marek: Řekl bych, že Exchange absolutně není cílený na běžné uživatele. Kde běžný uživatel sežene Exchange server? Kam si ho nainstaluje? Nebo existuje nějaký free online server? Mě to přijde jako čistě korporátní věc a tam zase nejsou cílené WP7. A nepřijde mi to nijak zvlášť potřebné pro běžného uživatele.

iPhone je cílený na všechny skupiny, marketing ho podsouvá tak, že by měl vyhovovat úplně každému. Dítěti i businessmanovi. Tak to celkem i je, jenže náročnější skupiny uživatelů by určitě ocenili spoustu věcí jinak a ani o tom třeba nevědí :) (i kdybych vzal tebou zmíněný Exchange, který není kompletně kompatibilní).

Ale nebudu se hádat, když uvidíme za pár dní

YAMATO: No promiň, ale sám ses ptal, co umí Android navíc :lol: To, že každý má jiné "pracovní požadavky" po PDA je jasné, to jsem naznačoval už to první části (v minulém příspěvku).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od bkf1 »

YAMATO píše:No a co se Windows Embedded Handheld týče...až budou, tak to může být zajímavé.
Tak zajimave to nebude, protoze to v podstate bude jen lehce redesignovana WM6.5.3 (viz videa nove Motoroly). Today plugin me ale celkem zaujal (MNOHEM vice nez priserne Titanium) a tento novy redesign rad uvitam.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od janac_marek »

to IkE Blaster:
Nechcem robiť nikomu reklamu. Neviem, či existuje niečo free.
Napríklad eoutlook.cz . Sú aj zahraničné firmy, čo poskytujú exchange a ešte za nižšie ceny.
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od kissman »

Ike: exchange hostingu jsou mraky... vetsina lidi co v praci pouziva exchange, chteji mit to same i na svem emailu... nic lepsiho jednoduse proste totiz neni :-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od IkE Blaster »

Ano, vím že je spousta placených exchange hostingů, jen jsem ještě neviděl, aby si jednotlivec platil exchange hosting/server :) Pokud nic lepšího není, tak to je docela blbá situace, protože exchange mi nepřijde tak skvělá platforma. Teda z pohledu uživatele celkem ok, ale nároky na servery a kvalita samostatného serveru (nebo spíš podaplikací) dost často pokulhává (alespoň co jsem viděl při prezentačce 2010 serveru a pak následné instalaci v jedné firmě).

My to měli řešené pomocí "obyčejného PC" (NASka s linuxem) a napojené na to PDA (WM) s vlastní aplikací. Sync toho, co bylo potřeba, konkrétně kontaktů, kalendáře, úkolů, souborů a mailů. Vše je to spíše nezávislé na součástech ve WM (kalendář, kontakty), ale propojit to není problém. Třeba kalendáře byly 2, samostatný pro každého a pak jeden společný, kdy se nové údalosti nakopírují do WM kalendáře na každém PDA. Celé to stálo akorát tu NASku, která tam stejně běžela, a napsání těch aplikací. Jinak řešilo se to takhle, protože to nebylo vůbec potřeba, ale byla chuť to vyzkoušet.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od htcjirka »

O WP7 toho uz vyslo dost,aby si clovek utvoril obrazek o tomto OS,ktery se zcela ubira jinym smerem,urcite ne smerem pracovnim.WP7 si urcite priznivce najde,avsak vetsinu jich ztrati,WP7 neceka boom,ale spis pohreb.
Muj ciste osobni nazor,ktery nikomu nevnucuji.Jsem otevreny vsem platformam.Navic Windows Mobile jsem pouzival vice nez 6 let.
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od Spinner »

Pokud by tam měl být WP7, pak by tam nemohlo být pod displejem tolik tlačítek. :?:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Spinner: Jasně, však v bleskovce je použit starý render, protože nic novějšího není dostupné. Hardwarové parametry by se musely upravit podle minimálním WP7 požadavků.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od bkf1 »

htcjirka píše:WP7 neceka boom,ale spis pohreb.
Taky bych to tak videl... koupi si to par nadsencu s velkou touhou se znacne odlisovat (hned me napadaji treba EMO cvoci :o) ) a ostatni, pokud budou chtit smartphone, tak to bude bud Android nebo iPhone, ktery uz taky usel slusnou cestu smerem k vylepseni a na pracovni sferu zustane BlackBerry popr. i ta Nokia se Symbianem (napr. E72 je slusna pracovni masinka), ktery VUBEC neni tak spatny, jak je moderni dneska tvrdit (prave naopak, neznam vyrobce, ktery by mel aspon VZDALENE tak poctivou podporu, co se tyce pravidelnych upgrade firmware, jako ma prave Nokia).
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od janac_marek »

Ja si to kúpim, ale nie preto, že mám potrebu sa nejak odlišovať.
Podľa mňa vydaním iPhone 4 sa stal tento device najlepším smartom. Preto kupujem aj jeho. Nakoľko používam 2 telefóny, tak ten WP7 skúsim. Je to zatiaľ jediný nádejný konkurent (z môjho uhlu pohľadu) pre iPhone.
Spomeňme si na prvú verziu iPhone. Nebolo to nič iné ako predražený šperk, čo nič nevedel. Prešiel dlhú cestu a pozrime kde je. Niektorí si to asi stále nepriznajú, ale iPhone je dnes super (nepíšem dokonalý). Pre mňa sa stal smartom od verzie 4 (kvôli multitaskingu - aj keď mi tam stále chýba nejaká today screen, dashboard).
MS to myslí s WP7 vážne a preto sa dá očakávať, že túto platformu vyladí.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od bkf1 »

janac_marek píše:MS to myslí s WP7 vážne
Mno kdo vi, jak to MS mysli... to tu bylo uz s Vistama a kdyby byly Visty potrebovaly jen nejake drobne zmeny (jak tu nekteri take stale tvrdi), tak by to MS prece vyresil service packem (coz by bylo i mnohem lepsi pro reputaci MS), ale nakonec vysly 7edmicky, ktere sice vychazeji z Vist (graficky i co se tyce jadra), ale jsou tam podstatne zmeny. Cas ukaze...

EDIT: Uz jste nekdo videli tohle? http://www.mobilnaut.cz/?z/2984. Nevim, co k tomu rict :???:
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od Sir Andrew »

Hodně na prd trailer :)
Nudný začátek a nakonec se divák dozví, že WP7 je vlastně šedá nudná krabička.
A vysvětlujte nějak lidem, že je to reklama jen na systém, ne zařízení, když mají spojené iPhone = iPhone OS :)
fps
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 79
Registrován: úte pro 23, 2008 14:35
Zařízení: BlackBerry 9700

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od fps »

taky jsem jeden z těch co jsem dlouho čekal na HTC Trophy, ale po dlouhých letech na WM jsem před několika měsíci zakoupil BlackBerry 9700, ještě že jsem nečekal na HTC Trophy z WM, když tam nakonec dají WP7, po tom co můžu z osobních zkušeností porovnat BB a WM závěr je jediný, už nikdy více WM a už vůbec ne WP7
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od KVARK »

bkf1 píše:TO kissman:
A ty veris, ze nakonec vyjde OS, jehoz vlastnosti se budou zasadne lisit od toho, co bylo dosud predstaveno? Takovy lidi tu jeste jsou...? :lol:
Souhlasím. Na netu už je tuna videí s téměř finální verzí. Je jasné, že funkce související s jejich vlastními službami budou asi dobře promakané. Horší to bude se všemi ostatními věcmi, které budou buď hodně osekané nebo nebudou vůbec.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od janac_marek »

bkf1 píše:to tu bylo uz s Vistama a kdyby byly Visty potrebovaly jen nejake drobne zmeny (jak tu nekteri take stale tvrdi), tak by to MS prece vyresil service packem (coz by bylo i mnohem lepsi pro reputaci MS), ale nakonec vysly 7edmicky, ktere sice vychazeji z Vist (graficky i co se tyce jadra), ale jsou tam podstatne zmeny. Cas ukaze...
Ale predsa ja netvrdím, že prvá verzia WP7 bude geniálna. Možno to bude WP8, WP9 (prípadne WP7.1, WP7.2 - neviem jak to budú číslovať).
Poukázal som aj na iPhone, ktorý som v prvých verziách nepokladal za smart pre mňa.
To, že to myslí vážne ukazuje už len samotný fakt prepracovanosti systému a že nejde len o update, ale o prepracovanie. Takisto už spomínane zabudované IE. To som len čumel. Doteraz, a to si povedzme úprimne, MS nekládol dôraz na kvalitu mobilných zariadení. Áno, WM bol použiteľný vo firemnej sfére a je veľa špecializovaných app pre WM6.x, ale úprimne, pre bežných ľudí defaultný design vyzeral otrasne a výkon bol doslova nízky.
Osobne verím tomu, že z nasledovníkov sa stane platforma vhodná aj pre business.
Koniec koncov aj na iPhone sú aj business aplikácie (napríklad na skladové hospodárstvo atď.).

Čo sa týka Vist a Windows 7. Mal si niekedy Visty? Bol to vážne taký zlý systém ako tvrdíš?
Na kvalitných mašinách Visty schovali XP z jedného dôvodu. XP už nedokázal tak kvalitne využiť HW (predovšetkým napríklad cache v RAM - ktorý je extrémnym prínosom pre výkon).
Samozrejme sedmičky sú super. Veľmi rýchlo som si zvykol na nový task bar a vítam aj možnosť usporiadať ikony v tray. Vítam možnosť jednoduchého pripnutia dvoch okien na bok obrazoviek atď...
Sedmičky priniesli ešte jednu zásadnú vec a tou je optimalizácia pre staršie a slabšie stroje a to je dôvod, prečo veľa ľudí prestalo nadávať.
Sme OT, ale dúfam, že už MS nebude tak dlho čakať s novým systémom, ako tomu bolo u Windows XP. Hej, boli SP, ktoré to vylepšili, ale treba viac.
Mohol by pár vecí odkukať od Apple a nový OS dávať ako upgrade za menšie peniaze a možno častejšie. Predovšetkým dúfam, že to tak bude s WP7.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Zapomenutý HTC Trophy: Dočkáme se po příchodu WP7?

Příspěvek od bkf1 »

Visty jsem samozrejme mel a resil jsem je na dvou PC a trech ntb (pouze 32-bit verze (na jednom ntb 64-bit verze), u kazdeho stroje 2GB/3GB RAM + procesor pres 2GHz). Vysledek byl nakonec vzdy stejny => navrat k XP. To u 7edmicek uz nastesti neplati (32-bit i 64-bit verze), protoze s temi je spokojenost i na me strane - pri instalacich nemusim uz tolik tweakovat :) i kdyz stejne je to prace tak na dva dny, kdyz to clovek dela poradne... tolik k OT

Zpet ale k mobilnim OS, konkretne pro firemni/pracovnejsi sferu (nebot pro tu je hlavne Trophy zameren ne?). Podle me firemni sfera u WP7 bude temer uplne opomnena a pro takove uzivatele tu bude Windows Embedded Handheld (WEH), ktery ve sve prvni verzi bude postaven, jak jsem psal drive, na WM6.5 (resp. 6.5.3), ale ve sve druhe verzi (ta ma byt v druhe polovine 2011, ale zname MS ze...) uz bude mit jadro Windows Embedded Compact 7 a presne v tu chvili me zacnou mobilni Windows opet zajimat... tedy doufam :) Ted muzeme akorat spekulovat, jak bude vypadat druha verze WEH jen podle toho, jak ted vypada WEC7 (k videni stale asi jen na dosud nevydanem tabletu od Asuse).
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Trophy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů