Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na konci minulého týdne představil Samsung na veletrhu spotřební elektroniky IFA očekávaný tablet Galaxy Tab, o kterém se první zmínka objevila už na začátku června, a to dokonce přímo na oficiálním Twitter kanálu výrobce, což nebývá příliš časté. Samsung Galaxy Tab je odpovědí na Apple iPad, oproti kterému je Tab o něco menší, nicméně jeho hlavní síla se ukrývá v hardwarové výbavě a možnostech operačního systému Android ve verzi 2.2. Dostatečný výkon zajistí 1GHz procesor Cortex A8 s grafickým čipem PowerVR SGX540. Operační paměť RAM nabídne kapacitu 512 MB, kterou doplní 4 GB vnitřní paměti ROM. K dispozici navíc bude 16 GB nebo 32 GB interní paměti a aby toho nebylo málo, k připraven bude také slot na microSDHC karty do kapacity až 32 GB.

obrázek

Tablet by se měl v České republice začít prodávat v průběhu příštího měsíce a cena za 16GB verzi by se měla pohybovat okolo 20 000 Kč, což není zrovna malá částka. Majitelé si budou moci přikoupit celou řadu originálního příslušenství (ochranné pouzdro, externí dok s klávesnicí, vylepšená stereo sluchátka či speciální stylus na kapacitní displej).

Samsung Galaxy Tab na videu
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QH2QPr-D_JU[/youtube]

V operačním systému bude integrováno několik hubů
Readers Hub – Samsung Readers Hub slučuje aplikace pro elektronické čtení, jako jsou elektronické knihy eBooks, noviny a magazíny. Uživatelé při procházení složek „My Library“, „Store“ a „Reading“ ocení „čtení“ v unifikovaném a intuitivním uživatelském prostředí. V okamžiku uvedení budou k dispozici více než 2 miliony knih v 25 jazycích, více než 1 600 novin v 42 jazycích a více než 3 000 titulů magazínů ve 20 jazycích.

obrázek

Social Hub – Udržuje uživatele neustále ve spojení s blízkými a přáteli. Unikátní integrovaný telefonní seznam Samsung sdružuje adresář kontaktů, email, účty všech hlavní sociálních sítí (SNS), služby instantních zpráv a kalendář do jedné snadno použitelné platformy. Uživatelé mohou hladce kontrolovat stav SNS a hbitě volit nejvhodnější komunikační kanál – ať už email, SMS, instantní zprávu či hlasový hovor.

Media Hub – Rychlé a jednoduché doručení nejnovějších kasovních trháků, klasických a kultovních filmů nebo oblíbených televizních pořadů přímo na Samsung GALAXY Tab. Samsung Media Hub se stará o nepřetržitou zábavu svých uživatelů. 7palcová TFT-LCD WSVGA obrazovka uchvátí skvělým podáním obrazu a katalog čítající tisíce filmů a televizních seriálů nabídne zábavu pro každý vkus. Služba Media Hub bude spuštěna v USA a brzy bude také rozšířena na globální trhy.

obrázek

Music Hub – Postará se o vaši nepřetržitou zábavu. Music Hub promění váš Samsung GALAXY Tab v přenosný jukebox s přístupem k více než 10 milionům skladeb od autorů a interpretů všech žánrů. Ke všem funkcím souvisejícím s hudbou, jako je například unifikovaný hudební přehrávač, úložiště a související aplikace, lze přistupovat z jednoho místa. Služba nabízí také vydání nových aktualizací, informace o žebříčcích a doporučené tipy. S rozšířeným hudebním přehrávačem si mohou uživatelé vytvářet playlisty s oblíbenými písničkami nebo si označit své oblíbené skladby v hudebním obchodě. Dostupnost Samsung Music Hub bude rozhodnuta na základě preferencí trhu.

Google Mobile Services – Služby jako Google Maps™ Navigation (Beta) a Google Goggles jsou k dispozici díky platformě Google Android. S užitečnými službami využívajícími informace o místě, jako například Google Maps, mohou uživatelé namísto zadávání přesné adresy vyhledávat ve standardní angličtině. Funkce vyhledávání hlasem je stejně intuitivní, takže vyhledávání je rychlé a snadné i za pohybu v terénu. Google Goggles je výkonný vizuální vyhledávací nástroj, který ke zjištění informací využívá kameru Galaxy Tab – k vyhledávání je automaticky použit obrázek pamětihodnosti nebo uměleckého díla a výsledkem vyhledávání je relevantní obsah, jako například popis nebo historie objektu. Kromě toho mohou uživatelé využít kameru přístroje k dalším užitečným funkcím služeb rozšířené reality, které jsou v elektronickém obchodě ke stažení.

Zdroje: tisková zpráva, Engadget
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od vosa »

co říci....pěkný...drahý, ale pěkný :D ...je to skvělý stroj než jsem se dostal k cenně, zářili mi oči :) no jsem student a tohle si nemihu dovolit...ale je to fakt pěkný ;)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Jiří Hrma »

Taky se mi hodně líbí a kdybych si měl vybrat mezi iPadem nebo Galaxy Tab, tak beru dítko od Samsungu, ale ta cena je dost vysoká a čekal jsem méně. Ač je to zajímavé zařízení s výbornou výbavou, tak si myslím, že právě ta cena spoustu zájemců odradí.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od nox »

Proc jen to nema klasicke USB mini nebo micro? Ikdyz ten kdo si to koupi za tuto cenu, patrne neresi nekolik stovek za kabel nebo nabijecku.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od IkE Blaster »

Mít tohle AMOLED, tak to považuji za ideální čtečku knih na noc se širokým využitím ve dne :)
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od cryingfreeman »

skoro dokonalé, mať usb, hdmi a hlavne triezvu cenu :???:

Samsung Readers Hub asi nebude aj na Samsung mobiloch?
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od barberry.pha »

Tak se divim ze nikomu moc nevadi ze to nema usb jako bylo vytykano ipadu a ta cena je myslim taky docela vysoka, zajimave bude jestli nebude v zahranici levnejsi, ipad s 3g 16gb s usa za 13tisic.
Docela by me zajimalo srovnani vydrze.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od IkE Blaster »

Vidím tam docela přesně ten rozdíl - u iPad se vytýká, že za tu vyšší cenu chybí parametry/fce. U jiných tabletů se zase vytýká, že vzhledem k výbavě je cena moc vysoká :)
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od vosa »

IkE Blaster píše:... ideální čtečku knih na noc..
<OT>Co všichni čtete v těch e-book readerech? já teda rá čtu(četl) knihy a na mobilu jsem zkoušel jen jednou anglicky Holmesa...ale moc mě to nenadchlo nebo jsem si nezvykl...co čteš za knížky??</OT>
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od IkE Blaster »

No, čtu převážně na PDA v noci (černé pozadí, oranžový text, podsvícení na minimum, celkem ideální, jen AMOLED a o trošku větší display, 5'', a byl bych maximálně spokojený), ke čtečce jsem se nedokopal, jen jsem jí měl půjčenou. Moc bych jí nevyužil, ve dne není čas, jen občas o víkendech.

Nejhezčí je, že jsme z generace, která má v podstatě odpor ke knížkám a myslí si, že nečtení je super věc :lol: Osobně čtu rád, ale nemám rád knížky (blbě se u toho leží, zvlášť u tlustějších knížek; v noci musí být rozsvíceno, což mi celkem vadí). Co čtu - obecně beletrii - romány, povídky. Konkrétněji zde, ale aktualizuji to už jen když mě kniha velice nadchne, takže tam toho hooodně chybí :) http://ike.thez.info/clanky/knihy" onclick="window.open(this.href);return false;
Momentálně čtu Gabriel Chevallier - Zvonokosy
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Standa »

No, u Androidu nejsem v kostele frustrovaných fanatiků, tak si dovolím zakritizovat: když už tomu dají SD slot, tak pro změnu vynechají USB a zůstanou u TFT? Dík, tím pádem se nemusím stresovat se stavem účtu...
vosa píše:<OT>Co všichni čtete v těch e-book readerech? já teda rá čtu(četl) knihy a na mobilu jsem zkoušel jen jednou anglicky Holmesa...ale moc mě to nenadchlo nebo jsem si nezvykl...co čteš za knížky??</OT>
Já už jsme na displeji přečetl snad stovku knížek... Prakticky celého S. Kinga, cca 90% Dostojevského (1x celého knižně, 1x celého ebookem), Kafku, Čapka, Kulhánka.. je toho strašně moc, a pořád je co číst. Čtením na displeji trávím min. 40 minut denně.
Starbuck
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 297
Registrován: úte pro 09, 2008 18:52
Zařízení: HTC Desire HD, SG Note

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Starbuck »

Zajímavý stroj, jen škoda toho USBéčka, displeje a Ceny. Ale to už bylo všechno řečeno. Ví někdo víc o té výdrži?!
Uživatelský avatar
Dany0
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: ned čer 20, 2010 13:34
Zařízení: HTC Desire

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Dany0 »

Notion Ink Adam je lepší ve všem. To snad ani není možný že to vůbec zkoušejí...
PeTr7650
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 04, 2010 10:12
Zařízení: HTC Wildfire

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od PeTr7650 »

barberry.pha píše:Tak se divim ze nikomu moc nevadi ze to nema usb jako bylo vytykano ipadu a ta cena je myslim taky docela vysoka, zajimave bude jestli nebude v zahranici levnejsi, ipad s 3g 16gb s usa za 13tisic.
Docela by me zajimalo srovnani vydrze.
kde se da sehnat ipad s 3g za 13? neni to nejaky smecko? Co sem koukal na ebay, tak vsecko je 15 a vys . .
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od barberry.pha »

z usa ipad 16gb 3g wifi 629$ plus dan takze to muze podle aktualniho kurzu byt pres 13 tisic, proto jsem i psal kolik bude samsung stat v zahranici, ale asi kazdy nema moznost dovoz z usa,v nemecku stoji ipad 16gb 3g wifi 599€ moznost doruceni do cr, napr http://www.gravis.de" onclick="window.open(this.href);return false; , jelikoz jsem se o neho zajimal nez prisel iphone 4 tak jsem si zjistoval moznosti ;)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od xtonda »

Odkud je informace o 4GB RAM? Jinde se uvádí 512MB, což mi přijde reálnější. Konektor má být údajně PDMI http://en.wikipedia.org/wiki/PDMI" onclick="window.open(this.href);return false; a ten mimo jiné obsahuje USB a DisplayPort a má ho i Streak. AMOLED sem nikdy naživo neviděl, takže neposoudím jak moc velký je to rozdíl. SD bych tam viděl radši normální než micro. Ta zatím předpokládaná cena je dost šílená, 600€ bych viděl jako přijatelnou i když to by nebylo málo.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Jiří Hrma »

xtonda: Ty informace byly přímo v CZ tiskové zprávě od výrobce. Ještě to tedy ověřím, protože jak se teď dívám, tak některé zahraniční servery skutečně uvádějí 512 MB RAM, což by také zcela dostačovalo.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od cryingfreeman »

chyba není ani na jednej strane...Samsung má v zahraničí iné značenie pamäte(myslím, že v bitoch alebo tak)

u Samsung Galaxy Beam sa tiež v oficialných materialoch písalo o 3 gigovej ram a má 384 mb

xtonda: no obsahuje v tom zmysle, že ho dokáže suplovať, ale usb tam nepripojíš potrebuješ redukciu
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od Jiří Hrma »

cryingfreeman: Děkuji za upřesnění, takže reálných bude těch 512 MB RAM... v bleskovce to opravím.
hewlo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 24, 2008 13:43

Atraktivní tablet Samsung Galaxy Tab představen

Příspěvek od hewlo »

Cena me netrapi, ale ten extrasirokej displej je na nic. Na cteni knih mi prijde optimalni ipad co mam, i kdyz je to padlo vicemene na doma.
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů