3G, kyslik - jaký tarif?

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od YAMATO »

Tak když už to vypadá, že v dohledné době několika měsíců bude v Trutnově 3G od O2 a mě končí smlouva u růžovky, tak jsem myslel, že přejdu. Jenže!

1) Prakticky skoro nevolám (10 min měsíčně), ale nejnižší tarif je za 300 (250 SMS v ceně je mi taky z velké části na nic). Chtěl jsem zero tarif, jenže s tím bych prý vůbec nemohl volat a to zas nechci.

2) OK, tak ten za 300, co se dá dělat, teď k netu. Balíček 'O2 Internet v mobilu' za 150,- s FUP 150 MB, s GPRS určitě OK, u T-Mobile mám Surf&Mail+ se 100 MB FUP za 238,80 a většinou to stačí (Opera mini to zachraňuje). Jenže pak s 3G?

3) OK, ještě je druhá možnost - 'Internet v mobilu plus' za 300,- FUP 500 MB...a to je vše. To snad nemyslí vážně? Přes 3G, s opravdovým prohlížečem a s dalšími možnostmi 3G, má stačit na měsíc 500 MB?

To jako fakt nemají jinou možnost? To už je i nabídka růžovka, Internet+ za 838,80,- paradoxně výhodnější, neb FUP je 2 GB. Ovšem zas jen EDGE...

Tak já nevim co mám dělat. Když už se konečně dočkám 3G, tak ho nakonec nebudu moct plně využít?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od IkE Blaster »

U IVM by měl být FUP 150MB/týden, tedy 600MB/měsíc, což už se dá. U IVM+ pak 2GB/měsíc. Lepší zpráva je, že na většině SIM karet (nevím o žádné popravdě) O2 FUP neuplatňuje. Respektive jim spíš většinou nefunguje počítadlo dat :lol:

2) To s 3G jsem nepochopil. Jako že na 3G máš větší přenosy dat než s GPRS? Myslíš jen kvůli tomu, že na GPRS kvůli rychlosti nic moc nestahuješ?


Osobní zkušenost ale nemám, z velké části mám dostupnou wifi, ve zbylých případech se bez netu nějak obejdu :) Jinak si projdi tuhle diskusi (od konce) http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.ph ... &start=345" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od YAMATO »

1) Počkat, ten FUP je na týden? Mě tvrdili že na měsíc...a na stránkách jsem k tomu taky nic nenašel, čili jsem počítal ten měsíc. Týdně by to samozřejmě bylo něco úplně jiného :)

2) No s 3G konečně budu moct reálně používat i jiné prohlížeče než Opera mini + další využítí, s GPRS/EDGE problematické...nějaké to video na YouTube, net rádio atp.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od IkE Blaster »

1) Je v tom docela bordel, ale nejčastěji jsem našel informaci, že to je opravdu za týden. Akorát tedy jestli dobře vidím, tak to je pořád 150MB/měsíc a 37,5MB/týden, takže se omlouvám za mystifikaci. Projdi si tuto stránku diskuse: http://forum.nokiamania.cz/viewtopic.ph ... &start=225" onclick="window.open(this.href);return false; Bude trochu risk, jestli zrovna u tvojí SIM budou data počítat, nebo ne. A pokud ano, tak jestli bude snížení rychlosti aplikováno.

2) chápu, takže jak jsem psal :)


Jinak s tím tarifem, řešení je i přejít zpět na předplacenky. Sice krok trochu zpět, ale pokud se to zkombinuje s trvalým příkazem v bance, tak je to použitelné. Každý druhý měsíc dobít třeba 400, z toho každý měsíc by šlo 160 na IVM (pro předplacenky to je 40Kč/týden). Na předplacenky jsem zpět přešel po krátkém zkoušení paušálu i já, přeci jen 95% mých hovorů je, že mi někdo volá o radu, takže jsem taky měsíčně do 15 minut :lol:
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od YAMATO »

Tak prý v pondělí bude na prodejně chlapík, co tomu víc rozumí, tak tam zajdu. Nadnárodní firma, gigant...a pak neví co vlastně nabízí :roll:

Předplacenka...hm, nakonec proč ne, i to by mohla být cesta.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od barberry.pha »

Ja premyslim o ty predplacence kvuli ipadu, nechci pausal a jelikoz budu hlavne na wifi ale obcas mimo tak jsem chtel zkusit jestli mi bude stacit za tech 150kc ;) a hlavne to pokryti 3g narozdil od t-mobile, ikdyz si pockam jaky nabidne t-mobile ty nove tarifi :)

To ikeblaster: takze se to plati tydne a kdyz nezaplatim tak se nepripojim?
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od Qaz »

barberry.pha: u O2 předplacenky si ten IVM v mobilu aktivuješ a pak ti každý týden automaticky odečítájí těch 40kč (posílají vždy sms s tím, že odečetli kredit za IVM). Pokud pak nechceš další týden IVM, tak si to musíš deaktivovat.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od barberry.pha »

To Qaz: diky za info, chci sim jenom na net a volani nepotrebuji, jde na tu predplacenku i ten vyssi net tarif za tech 300kc? Nebo to uz je na pausal a musim mit smlouvu?
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od Qaz »

barberry.pha: u předplacenky ještě nabízí IVM Plus za 75kč/týden (což je tedy těch 300kč za měsíc) s FUP 500MB/měsíc. Viz. odkaz. Zajímavé je, že pro majitele Blackberry nabízí tarif 299kč měsíčně a neomezenej (bez FUP).
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od Nolf »

Na předplacence jedu přes rok na IVM a až tenhle měsíc mi přišla zpráva že jsem překročil FUP. To sem koukal. Naštěstí hned druhý den mi začínal platební týden s novým FUP. Takže to už hlídají.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

3G, kyslik - jaký tarif?

Příspěvek od IkE Blaster »

Pak jsem se ještě dočetl, že od nového roku (od roku 2011, abych byl přesný, nevím přesně od kdy) budou zavádět úplně nové datové tarify, tak uvidíme. Poté už možná po něčem takovém budu muset také pohlížet.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů