Několik oříšků XPERIA X2

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
Andaaaaa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 21, 2010 10:14
Zařízení: xperia x2

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od Andaaaaa »

Ahoj,
jsem trošku na kříž s tímto telefonem:-) Předem všem děkuji, kterí přečtou mé otázky a byť i na jedinou odpoví.
Chtěla bych se zeptat na pár věcí(mám nejnovější verzi sw-R3AA035):
1) displej se mi neotáčí při otočení telefonu a to ani při prohlížení fotek. Otočí se jen, když vytáhnu klávesnici (celkem nepříjemné při prohlížení fotek).
2)na mou síť wifi se připojí, ale při otevření exploreru (i Opery) to zahlásí: Nelze najít server nebo došlo k chybě serveru DNS Internet Explorer. A vlastně nepřipojí se mi nic, ani skype, na nic. Nastevení wifi u mé sítě mám však správné (i síťový klíč), protože stránky občas jedou (konkrétně - první tyden telefonu mi to hlásilo tuto chybu, poté nějakou záhadou jel internet úplně v pohodě, a včera jsem nastavovala GPS a aktualizovala software, a už nejede. Jak ale říkám, nastavení sítě jsem dala jaké jem měla předtím, tak mě napadá, jestli se neastavuje ještě něco jiného někde)?
3) stáhla jsem si aplikace, některé jsem chtěla smazat, smazala jsem i i přes odstranit programy i soubor, který jsem měla v pam.kartě, přesto je stále na hlavní obrazovce (po spuštění nabídky start) tato aplikace a nejde zapnout, vymazat, nic. Nejde ani spustit. Zkoušela jsem ji najít i přes hledat, prošla všechny složky-neúspěšně. Tímto se chci také zeptat, jak smazat či spravovat různé věci na hl.obrazovce? Není zde totiž žádná nabídka, tento soubor jde vždy jen otevřít, není zde nějaká možnost dát jej do složky atd..
4)mám navigaci IGO, ale nechce mi to najít žádnou GPS. Vím, že X2 má s tímto problémy, ale četla jsem, že nová verze SW tento problém vyřešila. Nemáte někdo s tímto zkušenosti, popř. nainstalovanou navigaci, kterou byste mi doporučili?
Děkuji Vám všem, kdo alespoň na nějakou část odpoví... :roll:
s.p.e.e.d
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 25, 2010 8:19
Zařízení: xperia x2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od s.p.e.e.d »

Ahoj.
Zkoušel jsem rozchodit iGO8,nastavoval jsem GPS a taky se mi nějak seklo připojení WiFi.Hejbal jsem s portama u GPS a asi jsem dal nějakej,kde je WiFina....tak jsem to kompletně přeinstaloval a hrál si znova.....a bingo,frčí!!!!
GPS mám nastavenou na COM0 a na iGO jsem nastavil port 0 frekvence 38400.
Na otáčení prohlížečů si nainstaluj měřič zrychlení(akcelerator),myslím že jde stáhnout ze stránek SE..Na mazání programů si stáhni nějaký nástroje(tools) na Marketplace... Vše zadarmo ;-)
Andaaaaa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 21, 2010 10:14
Zařízení: xperia x2

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od Andaaaaa »

Ahoj, díky moc za odpověď:-) Jen nechápu to s tou wifi, tys něco na tu wifinu nastavoval i přes gps? A ještě prosímtě můžeš mi říct, (pokud máš připojení wifi na nějakou tvou zabezpečenou síť) jaké máš u wifi nastavené parametry? Já mám ověřování wpa2-psk a šifrování aes...
s.p.e.e.d
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 25, 2010 8:19
Zařízení: xperia x2
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od s.p.e.e.d »

Zdarec.
Myslím,že jsem při tom zkoušení,na jakej port dát GPS,obsadil port pro WiFi....
Jinak nastavení u nastavení WiFi zíleží,jak máš nastavení v "krabičce" a to potom zvol i v telefonu....
Snad jsem helfnul ;-)
Spartiak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 23, 2010 20:43
Zařízení: SE Xperia X2

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od Spartiak »

Taky by mě zajímal bod 1)- otáčení displeje, jak to teda je?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od IkE Blaster »

WiFi modul komunikuje přímo, ne přes virtuální COM port.
Spartiak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 23, 2010 20:43
Zařízení: SE Xperia X2

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od Spartiak »

sakra lidi jak je to teda s tím otáčením displeje???
Andaaaaa
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 21, 2010 10:14
Zařízení: xperia x2

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od Andaaaaa »

Ahoj, no řekla bych, že je to naprd, prostě se mi otočí, jen když vysunu klávesnici.. Tobě taky?
Spartiak
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 23, 2010 20:43
Zařízení: SE Xperia X2

Několik oříšků XPERIA X2

Příspěvek od Spartiak »

ano mě taky... tak chci vědět esi se to čidlo dá nějak nastavit

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv srp 26, 2010 20:35) --

už mi to někdo vysvětlí?
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů