HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Jiří Hrma »

Právě dnes vyšla nová logická hra HexaLines, která pochází od českého autora Tomáše Slavíčka. Ti z vás, kteří byly na loňském podzimním srazu, si jistě pamatují představení tehdy ještě vývojové verze hry. Tomáš však nelenil a svůj projekt, původně zamýšlený jako ročníkové téma na MFF UK, dopiloval do konce. Už několik týdnů jsem měl k dispozici různé vývojové verze a ač sám nejsem příznivcem logických her, hraní HexaLines mě baví a rozhodně doporučuji vyzkoušet alespoň demo verzi.

obrázek

Na první pohled může hra vypadat trochu složitě, ale nenechte se zmást. Vaším cílem je zaplnit co nejvíce cest vlastní barvou. Můžete přidávat šestiúhelníky, nebo s nimi otáčet. Hrajete proti dalším dvěma hráčům - například proti přátelům na jednom zařízení nebo proti docela inteligentním počítačovým protivníkům. Pokud se vám podaří vlít jednu barvu do druhé, zničí to navazující buňku. Hra končí zaplněním celého herního plánu nebo přežitím pouze jednoho hráče. Jen pro zajímavost, 45 typů herních šestiúhelníků včetně jejich pootočení umožňuje přes 4 undecilionů možností, jenom jak hra může skončit. Žádná podobná hra tady ještě nikdy předtím nebyla a pravidla hry byla laděna po více jak jeden rok.

obrázek

Další informace o hře naleznete na oficiálních stránkách HexaLines.com. Plná verze titulu stojí nyní necelý 5 USD (zhruba 100 Kč) a zakoupit ji můžete na PocketGear.com. Ke stažení je i trial verze, která dovoluje hrát pouze na jedné velikosti mapy bez možnosti soupeření s vašimi přáteli. V plné verzi navíc naleznete několik desítek úkolů, které budete muset během hraní plnit, takže vás HexaLines neustále ženou kupředu. Titul je optimalizovaný pro všechny typy rozlišení displeje platformy Windows Mobile.
Jindřich Veselý

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Jindřich Veselý »

Gratuluju Tomovi k vydani, k tomu ze vydrzel z te (alfa?) verze, kterou sem mel moznost loni hrat, to dotahnout az do konce.. Verim ze hra bude mit uspech a ze casem prida to co loni na sraze padalo za moznosti (verze pro iPhone a Android a hlavně online multiplayer).
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na verzi pro iPhone jsem už Toma ukecával také, ale zatím není registrovaný mezi vývojáři pro Apple a mám pocit, že nejdříve dá přednost předělání hry na Windows Phone 7 a Android... ale uvidíme, co k tomu napíše on :)
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Čau, rád bych doplnil pár nových informací k HexaLines:

Zaktualizoval jsem webové stránky http://hexalines.com/index_cs.html, hru si nyní můžete koupit za polovinu, jen za cca 46 Kč. To už si myslím, že je velice příjemná cena, za to se ani nenajíte :)

Dále (někdy během prázdnin) bych chtěl vydat HexaLines 1.1, které by mělo splnit všechna vaše největší přání :wink: Sice zatím nepůjde o portaci na iPhone (zatím by se mi nevyplatilo do toho pouštět), ale přidám podporu hraní online přes internet s dalšími hráči. Budete také například moci ke stažení hry pozvat své přátele přes Facebook, Twitter nebo e-mail.

Tak neváhejte, stahujte a užívejte si, demoverze je k dispozici zdarma. Na první recenzi v angličtině s videem z hraní se můžete podívat na wmArcade.com: http://jdem.cz/grh58" onclick="window.open(this.href);return false;

edit: s cenou jsem trochu experimentoval, ale už by tam měla být naskočená ta poloviční :)
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od pavel1tu »

Diky jsem momentalne sluzebne mimo tak okamzite stahuji demo a pokud jde platit PayPal tak i koupim. Diky
rhadesan
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 06, 2006 10:22
Kontaktovat uživatele:

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od rhadesan »

Bude take pro telefony pro bezdotykoveho displeje? Mam HTC S740...
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

rhadesan: Ona by v podstatě na smartphonech měla běžet, jsem jsem tam plně nedokončil ovládání jen pomocí klávesnice. U starších smartphonů s displejem 176x220 pix by také mohl být problém s velkou grafikou. Sice jsem měl možnost ji na jednom takovém testovat, nakonec jsem si říkal, že majitelů nedotykových telefonů stejně bude minimálně. Jestli by se ale našlo víc zájemců, můžu to tam dokončit :)
4n's
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 279
Registrován: pát kvě 23, 2008 14:18
Zařízení: SE Xperia X10 mini

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od 4n's »

byl bych hrozne rad za multiplayer pres BT. Nemyslim pres PAN pripojeni, ale podobne jako hra Greedy Penguins (zadne parovani, proste zapnout BT, vytvorit server a jedem). Myslim ze k tomu je tato hra dokonala...

btw, zatim mam jen demo, ale vazne uvazuji o koupeni full. Jen to demo hraju porad :-D
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Abych se přiznal, to, kolik ještě budu do Hexíků dodělávat funkcí, bude přímo záviset na tom, kolik lidí si je koupí... Jinak se už pustím do jiného projektu.
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od sh.a.rk »

Tak som uz zaplnil skoro vsetky hviezdicky, len neviem co znamena taka --- ze som vyhral medzi 2 a 4 hodinou. Asi ziskat 450 bodov v deme sa tiez neda a 4 a 7 dni hrat tiez. Je to celkom chytlave aj ked niekedy nepredvidatelne... Praci zdar
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od pavel1tu »

sleva nikde, ale i za stovku to jde :-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ta sleva tam byla jen pár dnů, pak mi Tomáš psal, že to vrátil zase na tu původní, takže tak.
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od pavel1tu »

je to dobrá odreagovačka, opravdu vyvedená hra :-)
moc dík ....

PS: stejně s tý stovky uvidí jen polovinu penez, tak je to jedno
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od sh.a.rk »

Nejak neviem najst v com je rozdiel v klasickom mode a v mode eliminator. Vyhram tak ci tak takze? :-) Som prisiel na tie ich finty tak ich uz na 90% porazim haha
Tomáš Slavíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 264
Registrován: stř srp 19, 2009 7:09
Zařízení: Nexus 5, Galaxy S3, Nokia X, iPad mini

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od Tomáš Slavíček »

Ahoj, mód eliminátor generuje jen jeden typ kostek (je to vidět na těch Jirkových screenshotech). Je zábavnější v tom, že můžete více předpovídat tahy protivníků a častěji odbouchávat jejich buňky. Nenabízí ale zase takovou různorodost.

Mimochodem, podařilo se vám už udělat 450 bodů? Někdo s tím má problémy, ale není to tak těžké, stačí... :)
sh.a.rk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16
Zařízení: OII
Kontaktovat uživatele:

HexaLines jsou tady! Zábavná logická hra od českého autora

Příspěvek od sh.a.rk »

Rekord mam hadam 470. Som prekukol system takze viem ako na to :-). V dalsej verzii by sa mali podmienky pritvrdit.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů