WinPhone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WinPhone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Jiří Hrma »

V průběhu tohoto týdne začne Microsoft vývojářům rozesílat testovací prototypy Samsung komunikátorů s operačním systémem Windows Phone 7 nesoucím označení Technical Preview. Vývojáři tak budou moci své aplikace lépe optimalizovat přímo na skutečném zařízení, což je samozřejmě mnohem lepší, než neustálé testování v emulátoru. Redaktoři vybraných zahraničních serverů už testovací telefony dostali před několika týdny a nyní uvolňují články s vlastními dojmy. Některé jsou velice pozitivní (ZDnet, Engadget), jinde je zase cítit docela velké zklamání (Boy Genius report).

obrázek

Další recenze vyšly na serverech Winsupersite, PCmag, CNET a Wired. Snad se prototyp WP7 zařízení brzy zatoulá i do České republiky, abych se mu také mohl podívat na zoubek a napsat nějaké první dojmy.

Zdroj: WMPowerUser
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od htcjirka »

To plytvani s mistem a obrovsky font v mnoha mistech menu me teda fascinuje :roll: Zpraseny homescreen,dle rezie Microsoftu...No coment..
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od jacek »

htcjirka píše:To plytvani s mistem a obrovsky font me teda fascinuje
Cílová skupina senioři ( neprávem opomíjená), moc telefonů s giganticky velikým písmem nemají :wink: a WP 7 sedne jak zadek na nočník :grin:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od tslany »

Ta jednoduchost ovládacích prvků vypadá na displeji zařízení mnohem lépe než na PC :-) Rozhodně krok vpřed narozdíl od obludných, pestrobarevných grafických udělátek typu Sense
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od htcjirka »

Zase se ta skvela kapacitni technologie bude moct u WP7 ovladat i loktem,nebo palcem u nohy :tlem:
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od jacek »

Jednoduchost mám taky rád, ovšem Sense je přesně to, co se mi líbí a tiše doufám, že MS HTC umožní Sense použít ve WP7.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od htcjirka »

Na Senze ve WP7 zapomen,to uz je vice nez jiste(mas to i jasne napsane v clancich).
Rad si plochu priszpusobim podle sveho,ale tady opravdu moc moznosti,nebo spis zadne moznosti nejsou.
Ano v jednoduchosti je sila,take nemam rad omalovanky apod,ale tohle je hodne strohe a bez stavy,bez nejakeho zarazeni,ucelenosti.Ale to plytvani mista... priserne.
Uživatelský avatar
dj.digiman
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 13, 2008 11:04
Zařízení: Omnnia W

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od dj.digiman »

htcjirka píše:Zase se ta skvela kapacitni technologie bude moct u WP7 ovladat i loktem,nebo palcem u nohy :tlem:
když vidim ty zběsilí ikony tak i kolenem :tlem: vidím to že asi změnim OS :-( na android snad do té doby bude už verze 3.0 a nějaká kloudná náhrada za moje Touch Pro na kterou bude mít smysl přejít tj. qwerty klávesnice nějakej rychlej procík a tak 3,5-4" LCD
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od jacek »

Hmm, já vím...blbý...zvykl jsem si na sense. Až něco s WP7, vyjde, osahám, prubnu a uvidím.
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od prcek15 »

Děs a hrůza, já jsem na 99.9% rozhodnut pro Android zařízení s HTC Sense (do konce roku). :)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

MS nikdy nemel v mobilnim teamu schopne grafiky a to je silne videt i u zatim posledni verze mobilnich Windows na trhu. Relativne vsichni (Google s Androidem, Apple s mobilnim OSX, Nokia se Symbianem i Maemem...) maji graficky mnohem propracovanejsi prostredi a pritom je zachovana graficka stridmost a prehlednost. Windows Mobile tohle nikdy nemely a kdyz uz zacly byt vice graficky skinovany (WM6.5 ale hlavne WM6.5.3), tak to bylo prezentovano neskutecne kycovitou formou jejiz autorstvi, by se tak hodilo pro nejakeho znudeneho pubertaka a v podstate jedine graficky slusne a prakticky pouzitelne skiny pochazeji od HTC. Nyni se prezentuji naprosto primitivnim "designem", ktery spise pripomina terminal nejakeho moderniho zarizeni ve fabrice a na ktery je spise treba, aby bylo graficky naprosto nenarocne, protoze lidi ve fabrice tomu museji JEN rozumet a ne, aby se jim to jeste graficky libilo. My grafici mame takove porekadlo, ktereho ja osobne jsem velkym odpurcem a to je "Kdyz to neumis, prodej to jako zamer!". MS tuhle svoji neschopnost chce prodat ale neskutecne okate a ja se moc bavim tim, jak to nekteri doslova zerou, vychutnavaji si to a hledaji v tom dokonce jakousi genialitu. Pripomina mi to jednu scenku divadla Sklep a dokonce jsem ji nasel pro vsechny, kteri maji zajem: http://www.youtube.com/watch?v=MZjeNgwKWqs" onclick="window.open(this.href);return false;
Ono je to pojato jako parodie, ale kolik ja uz potkal takovych "umelcu"...
Kdyz to shrnu, tak ja osobne chci, aby mobilni zarizeni bylo graficky privetive a nevypadalo jako vyrobene pro nejake EMO magory...
jacek píše:Cílová skupina senioři ( neprávem opomíjená), moc telefonů s giganticky velikým písmem nemají :wink: a WP 7 sedne jak zadek na nočník :grin:
To uz jsem taky postoval pred nekolika mesici ;o) Pravda nasi dedeckove a babicky si zaslouzi techniku a takovou, aby ji rozumneli ;o)
tslany píše:Ta jednoduchost ovládacích prvků vypadá na displeji zařízení mnohem lépe než na PC :-) Rozhodně krok vpřed narozdíl od obludných, pestrobarevných grafických udělátek typu Sense
Dokazu si predstavit navrh bytu podle tvych predstav. Stul, zidle, okno, bile steny, pudorys do ctverce... mozna jeste nejakou rostlinu na stul ale hlavne NE ZADNY KVITKO :o) Mam pocit ze spoustu lidi by nejradeji videlo svet ocima psa...
htcjirka píše:Zase se ta skvela kapacitni technologie bude moct u WP7 ovladat i loktem,nebo palcem u nohy :o)
jj ale jenom doma, protoze do venkovnich prostor telefon neni, jak se nas vyrobci snazi presvedcit :o) Mozna tak jeste do kavarny, ale to uz je trochu uzivatelska troufalost :o)
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Pacik »

No, sice se mi WP7 ani moc nelíbí, navíc bude startovat v dost zlé době kdy je na trhu stále rychleji rostoucí Android, na kterej přechází čím dál více lidí, takže aplikace a podpora bude (aspoň podle mně) ohodně menší než u WM... Ale jedno musím uznat - animace celkem ujdou, a ta rychlost taky není špatná (co bych dal za takovou rychlost na TD 2 s WM 6.5.3 :D ).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

prcek15 píše:Děs a hrůza, já jsem na 99.9% rozhodnut pro Android zařízení s HTC Sense (do konce roku). :)
Mno taky cekam na Android ale teda prvni vec co me u Sense odpuzuje je ta otresna spodni lista do oblouku brrr... Jinak HTC si hodne kazi dojem ze Sense tou prisernou barevnou tapetou, ktera se da samozrejme zmenit, ale jak take rikame mi grafici "Ukazana plati" a ti co nemaji radi prilisne prebarveni, mezi ktere take patrim, ale nemaji moc velkou predstavivost, aby si jako ja dokazali predstavit jinou tapetu, tak to na ne hned zapusobi jako velka kycovita prebarvenost :o/

To PACIK:
Mno rychlost neni vsechno...
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Spinner »

Asi čekají na SPB Mobile Shell 5.0, jinak si ten hrozný zjev nedokáži vysvětlit. :twisted:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

OT: Mno SPB Mobile Shell je taky silena kycovitost... vim da se skinovat, ale jeste jsem na nej nevidel nejake graficky povedene tematko...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Standa »

A já jako jediný jsem nucen nabídnout opozici: žijeme v době, kdy dotekové telefony nejsou praktické a zřejmě už ani nikdy nebudou. Můžeme o tom vést dlouhé diskuze, ale dokud nelze v telefonu základní úkony a navigaci v nabídkách provádět na základě orientace hmatem, nelze mluvit o praktičnosti. Zároveň je velmi nutno vše dělat prstem, stylus je nemoderní (i když často pohodlnější).
A co v tomto případě zbývá Microsoftu? Má někdo nějaký nápad, jak to udělat líp a zároveň nekopírovat dětskou kýčovitost a naleštěnost OSX a Androidu? Možná WP7 nebude úspěšný, ale cením si, že se MS snaží jít svou cestou a když už musí zůstat v mezích výhradního dotyku prstem (tak velí tupý trh), snaží se aspoň nekopírovat všechny ostatní, kteří jsou mezi sebou úplně stejní.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

Ano je pravda ze MS se snazi jit svou cestou ale MERMOMOCI! Kdyz budu chtit vyrabet auta s originalnim designem, jaky neni nikdy k videni, tak prece treba nenavrhnu auto ve tvaru krabice od bot! Jit svou vlastni cestou je v poradku a je to moc dobre, ale porad to musi mit nejakou uroven!
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Spinner »

Používám SPB Mobile Shell už několik let (samozřejmě předchozí verze) a nestěžuji si, protože např. v kombinaci s spb phone suite je to bezkonkurenční
booth
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 07, 2010 14:36
Zařízení: Htc HD2

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od booth »

a pan bkf1 je designersky guru? viděl jsem tvou předělávku wp7, už se ti ozvali? : )))
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

Mno jasne pristi patek se stehuju do Redmontu :o))))))))))))))
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů