Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Diskuze o systému Android (N, 6.x… tipy na úpravy, všeobecná diskuze)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od Jiří Hrma »

Po mnoha měsících čekání, desítkách zpráv od podpory HTC a několika PR sděleních ujišťujících nás o vydání upgrade na Android 2.1 pro komunikátor HTC Hero, jsme se konečně dočkali a pro uživatele v České republice je od dnešního dne dostupná zhruba 80 MB OTA aktualizace s novou verzí systému.

obrázek
Zdroj snímku: MartinPetracek.com

Možnost aktualizace by vám měl telefon v následujících dnech nebo hodinách sám nabídnout. Pokud nechcete čekat a jste s telefonem připojeni do nějaké bezdrátové sítě nebo máte k dispozici neomezený datový tarif na 3G, můžete přetočit datum třeba na 15. července a pak v nastavení vyberte položku "Zkontrolovat aktualizace". Podle prvních reakcí jsou nyní servery pod náporem uživatelů přetíženy a aktualizace se stahuje docela pomalu. Budeme rádi, když se v diskuzi s ostatními podělíte o své dojmy.

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři s přezdívkou diablo_ll.
Jindřich Veselý

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od Jindřich Veselý »

jen bych doplnil ze neni potreba preskakovat datum, ale staci naject do nastaveni, informaci o telefonu a v aktualizacich systemu (ktere byly pridany v prvnim OTA upgrade) dat rucni kontrolu.

edit: tak po pul hodine stahovani, dalsi cca pul hodine instalovani a asi 5ti restartech telefonu je v Heru konecne Android 2.1 :D.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon čer 28, 2010 20:19) --

a prvni privitani noveho systemu hlaskou: "proces com.android.phone byl necekane ukoncen" :D:D:D
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od TomasNM »

Chcem sa spytat,ci to plati aj pre TM G2 Touch? nikde tam kontrolu aktualizacii nemozem najst. Alebo to treba odomknut a potom rucne nahodit ROM od HTC? A co data? Rovna sa to hardresetu? Zatial Android iba skumam,nemam s nim skusenosti.
Jindřich Veselý

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od Jindřich Veselý »

podle me ne, aktualizaci pro TM musi udelat primo operator... jinak vsude varuji ze to smaze vsechna data, ale po instalaci mi to tam hodilo at chvilku pockam, obnovilo mi to programy, smsky a vetsinu veci... jen kontakty mi to sosalo znovu z google... ale je mozne ze pokud nemas kontakty online na gmailu tak ze ti je to zazalohuje taky... ale projistotu doporucuji zalohovat
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od TomasNM »

S..u na to,supnem tam nejaku 2.2 z XDA. Zaruku nepotrebujem...na software si dam zaruku sam,ked rozbijem hardware,stejne mi to neuznaju.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od pk »

Ja som v predstihu skusil Azijsku verziu 2.1 a po vyskusani som si supol custom romku z XDA bez sense a som spokojny (so sense som mal mizerne malo pamati a vkuse mi killovalo aplikacie). Takze oficialnu ani nebudem davat. Ajtak na G2 od SK-tmobilu sa asi nedockame nikdy.

p.s. 2.2 funkcna na hero bohuzial este neni.. aspon o ziadnej neviem. Ale ak bude urcite skusim aj ja.
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od zipiik »

Neodolal jsem a vcera jsem si dal nocni update a az na drobnosti (napr. Browser si nepamatuje preferenci razeni bookmarku, v ROM nejsou nove widgety z Legendu) spokojenost. Pribyly vlastnosti, ktere mi po prechodu z WM chybely - hledani kontaktu v podnikove ActiveDirectory, prime vytaceni jmen s diakritikou z aplikace Phone, ale automaticka synchronizace slozek Mailu stale chybi, automaticky se synchronizuje jen Inbox, ostatni slozky jen manualne. System je sviznejsi, detaily jsou krapet dotazenejsi a Market plny do vcerejska zakazanych aplikaci :) Ted myslim Hero vydrzi aspon do prichodu Androidu 3.x, kdy bude mit cenu prechazet vys i po strance HW, ikdyz uz ted je videt, ze stary Qualcomm je omezujicim faktorem a neumoznuje system vyuzit naplno.
bartmann
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 06, 2010 6:23
Zařízení: T-Mobile G1

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od bartmann »

Týká se to i modelu T-Mobile G1 nebo se těším zbytečně?
sumerian
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte zář 22, 2009 15:29
Zařízení: nokia

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od sumerian »

Těžko říct, Jendo.
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od Tom_82 »

V čem byl problém, že to tak dlouho trvalo? U Googlu nebo u HTC??

Tohle mě celkem odrazuje od nějakého HTC - na HD2 nepůjde oficiálně WP7 a na Hero vyšel Android 2.1 až teď, v době kdy je za dveřmi 2.2. Docela ubohá podpora, ne?
cyberReal
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 03, 2009 13:09
Zařízení: HTC Touch HD, Samsung omnia 7

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od cyberReal »

myslim ze drivejsi vydani updatu na Hero by mohlo potencionalne zbrzdit prodeje nastupce Legendu. Proto nuti lidi radej do vymeny celeho zarizeni.
vrata
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 14, 2010 19:51
Zařízení: HTC Hero

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od vrata »

já mám taky problém: nabídlo mi to stažení těch 4 mb - pak asi hodinu sem tam měl logo Hero jako při zapínání, ale pak se mobil asi vybil a vypnul. Takže nevím, jestli se aspoň něco aktualizovalo, nic dalšího mi to nenabídlo.
a kdyby se to neaktualizovalo, tak nevím, jak to mám vyvolat...
podle mě se to ale neautualizovalo, protože v nastavení- informace nemám žádnou možnost zjistit aktualizace

díky za rady...
Rehta
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 20, 2010 13:16
Zařízení: HTC Hero

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od Rehta »

Cau, tak neboj nejsi sám. Mám úplně stejnej problem a aktualizace ti neproběhla. Rád bych taky poprosil o nějakou radu... ď
iv_jinudy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 20, 2010 14:21
Zařízení: HTC Hero

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od iv_jinudy »

Jsem asi další v pořadí - máte radu i pro mne? Žádnou aktualizaci mi sám telefon nenabídl, posunutí datumu a ani chuť ruční aktualizace nepomohla. Nenašla jsem v nastavení ani aktivní položku "zkontrolovat aktualizace" nebo "aktualizace systému", viz rady výše.

Našla jsem si článek někdy z dřívějška, kde probíhá stažení/upgrade přes pc, ale uvádějí, že bude vše současné smazáno = začnu zase s prázdným telefonem, což se mi moc nechce.

http://wiki.androidforum.cz/index.php/HTC_Hero" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemáte s tímto někdo zkušenost? Už bych tu novou verzi ráda měla 8-) Předem díky... :smile:
Rehta
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 20, 2010 13:16
Zařízení: HTC Hero

Zatrubte na vuvuzely, Android 2.1 pro HTC Hero je tady!

Příspěvek od Rehta »

Dnes jdu zkusti HTC obchod v Praze, kde je prý i servis. Jsem zvědavej jak si s tím poradí. Kdyžtak dám vědět.

Update
Obchod navštíven. Chlapci z shopu to vyřešili efektivně.. zavolali na help linku, kde mi slečna poslala návod emailem. A to jsem tam volal cca 3x, neva. Znění emalu:

http://www.htc.com/europe/SupportDownlo ... &dl_id=671" onclick="window.open(this.href);return false;

1. stahnete si rom z prilozeneho odkazu na vas pc. 2. vypnout telefon 3. drzet tlacitka zpet a zapnout telefon, mel byste videt 3 androidy na skateboardech a dole by melo byt napsane Fastboot. 4. pripojit telefon k pocitaci a udelat rom upgrade (ktery jste si jiz stahnul. (prosime precist i prilozeny navod k tomuto rom upgrade. Provadet celou akci bez sim karty a pametove karty. se synchronizacnim programem zaplym v pozadi.

No jen se mi vysktl trošku problém. U návodu na update je uvedeno, že podporované OS z kterých lze update provedst Xp, vista....se svými win7 si můžu nahrát leda tak *****, takže nevyzkoušeno. Dejte vědět jestli jste někdo zkoušel.
Odpovědět

Zpět na „Operační systém Android“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 hostů