Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od gulii »

No, já se těším... a né, že ne :tlem: Mám vybráno v podobě Dellu S QWERTY. Jen, aby to čekání nějako uteklo...
obrbaz
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned říj 22, 2006 10:02
Zařízení: HTC HD2

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od obrbaz »

Schází mi tam pár věcí na hlavní obrazovce jako například indikátor signálu a baterie popřípadě počasí. A ten design je taky nicmoc, pár obdélníčků, pár čtverečků (které určitě nepujdou měnit) a k tomu ten nevyužitý pás na pravé straně . No uvidime co to bude umět až to budu mít v ruce.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

No bravo, konečně i nějaká prezentace pracovních funkcí WP7 (ad office a sharepoint). Akorát je škoda, že většina PC uživatelů má pravděpodobně Office 2007 nebo starší a tam SharePoint není. A není to zorvna nejlevnější program. Takže Office Mobile 2010 jsou sice grátis, ale aby běžný uživatel měl s čím synchronizovat, tak musí koupit i PC verzi. Ale u firem to asi takový problém nebude.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od bkf1 »

YAMATO píše:Až bude Android skutečně umět to, co WM 6.5, tak klidně přejdu, ale zatím, ať se na mě nikdo nezlobí, to je sice na dobré cestě, ale ještě je potřeba kus ujít.
Asi tak :wink: Take jsem ve fazi cekani na Androida :wink:
IkE Blaster píše:Jinak totiž pro 95% profesí, kde by se jim podobné zařízení hodilo (nebo jsou schopni uplatnit), jsou více než spokojení s iPhonem (například právníci, designéři, lékaři a další).
Znam uz par lidi, kteri presli z WM na iP. On v podstate kazdy muze pouzivat nejake zarizeni, zalezi na tom, jak to ma konkretni clovek se svymi naroky. Vsichni co znam co presli na iP svoje naroky oproti drivejsku hodne zredukovali a otazka je, jestli je to dobre nebo spatne. Podle me, vyssi naroky cloveka posouvaji dal, nizsi ho udrzuji v lenosti a neschopnosti...

EDIT: Jak jsem u iPadu vzpomnel na vymyslene HTC Magnum, tak tedka jsem si vzpomnel na neco, co duverne hodne z nas zna:
Obrázek Obrázek
Mno ja myslim ze soucasna podoba WP7 neni zrovna kilometry daleko od tohodle...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od Standa »

Problém je, že jen naprostá menšina populace opravdu chce / potřebuje chytrý telefon. Když se podíváš na reálné požadavky (ne image a styl), uživatelé povětšinou chtějí jen PIM, gps, net, email a video, na což stačí v podstatě obyčejný telefon. Takhle to bylo i pět i více let zpátky, dnes se k tomu přidala jen potřeba velkého displeje.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od YAMATO »

No jo PIM, ale kde na hlavní obrazovce VP7 jsou? Snad i nejjednodušší lidi chtějí vědět třeba nejblížší události v kalendáři...no a absence čitelných hodin, datumu či ukazatelů signálu a baterie ani nekomentuji. To snad i můj první telefon uměl zobrazit víc informací na "hlavní obrazovce".
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od bkf1 »

Jak jsem kdysi psal... staly se nam z tech komunikatoru 3310ky s velkym displejem :/ a pravda ze i 3310ky toho umely vic (a to radsi ani nebudu mluvit o tom, jaky kopec veci tehdy umely Siemensy)...
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od nox »

Souhlasim. Napriklad pocitani prenesenych dat nebo i prenos vsech kontaktu pres bluetooth byva nekdy nedosazitelna funkce. Skoda jen, ze technika nepokrocila tim smerem, abych si mohl svuj mobilni telefon vyrobit doma na kolene.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

Všiml jsi vůbec někdo z Vás toho, že toto je úvodní/hlavní obrazovka a vše co popisujete je spíš něco alá start menu?

http://ike-public.thez.info/2010-06-21_214702.png" onclick="window.open(this.href);return false; (vystřiženo z videa)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od YAMATO »

Tohle je obrazovka při zamčení, ne?
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od Diamant »

Moje predstavy o pracovnom PDA:

1) Poriadny úlohovník aj s triedením úloh do kategórií a zobrazením počtu aktínych úloh

2) Prívetivý kalendár vrátane zobrazovania aspoň nasledujúcej udalosti na základnej obrazovke

3) Ľahko použiteľné kontakty s množstvom údajov

4) Synchronizícia PIM a súborov s PC, ako aj mailov

5) Excel, Word, Poznámky a hlasový záznamník

6) Internet a e-mail

7) Nepohrdnem ani možnosťou počúvania haudby, v posteli zvyknem využiť posluch na slúchadlá.

A ešte na margo synchronizácie s PC. Ide ju robiť aj cez BT a je to úplne v pohode. Ja si cenním hlavne prenos mailov z Outlooku do PDA, lebo neraz potrebujem priamo v teréne informáciu, ktorá je v maile prijatom minulý týždeň a toto vie WM perfektne. Taktiež keď som pri PC, tak si všetko potrebné robím radšej na PC a hneď to mám aj v PDA. A hovorím nie len o PIM, ale aj Excel súboroch.

A samozrejme synchronizícia je vynikajúsou zálohou všetkého cenného, čo je v PDA. Po prípadnom update FW v PDA len stačí urobiť sync ako obvykle a všetko sa tam samo krásne nasype vrátane súborov.

Na fotografovanie už dávno PDA nepoužívam, lebo fotoaparáty sú aj napriek 5 mpix viac menej nepoužiteľné a stránku A4 s textom PDA neodfotí čitateľne. Kedysi to Nokia N72 zvládla aj s 3,2 Mpix foťákom doslova vynikajúco.

Aj ja mám dojem, že svet okolo WM je na hlavu a miesto toho, aby sa postupne počet funkcií a programov dopĺňal, tak sa tie užitočné vlastnosti pomaličky vytratia a nahradia ich samé zbytočnosti. U WP7 mám dojem, že možnosť upraviť si prostredie je minimálna. S chýbajúcim ukazovazeľom signálu ale hlavne batérie sa nedokážem stotožniť. A hoci je prostredie dizajnovo čisté, nezdá sa mi pekné a prívetivé. Pôsobí, ako keby ho navrhol nejaký začínajúci návrhár s nedostatkom invencie.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

YAMATO - ano, také, ale tamto zase není úvodní obrazovka... Asi bych se to nesnažil odlišit, jen chci ukázat, že měřič signálu a další ikonky tam jsou také, jen jinde. Podle videa se to jmenuje Start Screen
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od YAMATO »

Hm, dejme tomu, co do praktičnosti používání má ale tohle řešení hodně daleko. Pro mě je to prostě nepochopitelné, že nedokáží sladit kchůl malůvky s použitelností, jako je třeba dejme tomu v Sense a podobných.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od nox »

Diamant: Pridej jeste POZNAMKY a kupuju. Nebo sezen sponzora a najdu fabriku v Cine, co nam to vyrobi. :twisted:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

YAMATO: To už je ta druhá stránka věci :) Praktičnost se hodně blbě hodnotí a i intuitivní iPhone může pro někoho být praktický a pro druhého ne.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od YAMATO »

No jo, to je asi fakt. A i OK, kdyby to tam nebylo natvrdo, tak bych to bral jako základ...ono třeba Titanium není z mého pohledu o moc lepší. Ale bez možnosti změny...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od bkf1 »

Mno je to jenom o textu, jak kdyby sis otevrel knihu :???: Rozhodne se da UI zpracovat tak, aby nerusilo uzivatele a pritom bylo privetive graficky. Pravda typograficke pojeti ma take neco do sebe (z toho jsem take vychazel) a kdyz se kreativne zkombinuje s grafikou, tak z toho muze vyjit neco prijemneho :shisha:
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů