Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Microsoft před několika dny zveřejnil přes tři minuty dlouhé video, ve kterém se snaží přiblížit většinu klíčových funkcí a vlastností, které nabídne jejich nový operační systém Windows Phone 7, který se v současné době nachází těsně před dokončením.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wlJ_fLPpmdM[/youtube]

Chcete se o Windows Phone 7 dozvědět více? Přečtěte si naše starší články:
Windows Phone 7 Series: Mobilní platforma, která si zaslouží šanci
Platforma Windows Phone 7 Series oficiálně představena: Od základů nový systém
První ukázky 3D her pro Windows Phone 7 Series: Máme se na co těšit!
Microsoft upravil některé podmínky pro vývojáře Windows Phone 7 aplikací
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

Osobně nejsem skeptický, jako 99% místní komunity (která evidentně NECHCE pochopit, že oni nejsou cílová skupina a jen naříkají, že si Microsoft vykopal hrob) a líbí se mi to, hodně. Vzhledově krásné, teď jde ještě o to, jestli to bude i jako designový výsledek povedené. Mám trochu strach z intuitivnosti, ale věřím, že to bude o zvyku. Pak mám ještě jeden problém - zatímco na každém podobně zaměřeném zařízení (myslím především iPhone, částečně Android) jsou stovky činností, možností jak si ty činnosti dál rozšířit atd., tak tady mám zatím pocit, že bych dostal WinPhone do ruky, prošel co tam je, zjistil že skoro všude je nacpanej FB, který nepoužívám, a dál nevěděl co dělat :) Uvidíme, jak to bude s novými aplikacemi.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od laco73 »

Vzhladovo je vsetko OK.System je taky..ako by som to nazval...sterilne čistý.Ale je to v poriadku.Tiez som zvedavy na aplikacie, ktore bude podporovat.Na zaciatok staci iGO a Skype. :smile:
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od nox »

IkE Blaster: Ono MS spise vykopal hrob lidem, kteri chteji chytry mobil jako pracovni nastroj. WM6.5 bude v praxi pomalu umirat, u WM7 se stale definitnivne nevi, co bude, iPhone nema klavesnici a Android krome nekolika malo modelu od HTC neumi klasickou synchronizaci s Outlookem. Blackberry pomalu zkousi vyhradne dotykove modely, do par let zmizi klavesnice uplne. Co si ma koupit clovek, ktery chce predevsim pracovni nastroj a pozaduje klavesnici, desktopovou synchronizaci a rozumnou nabidku rozsirujiciho softwaru?

PS: O tech, kteri chteji klasicke PDA bez GSM se radsi ani nezminuji.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od laco73 »

Myslim si ze klasicke PDA bez GSM modulu uz bude vidiet zriedka.Ono ten modul je velkostou zanedbatelný a vojde sa do priestoru 1x1,5 cm.Takze nedat ho do PDA by bola chyba výrobcu.
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od MINICOOPER »

Vetšinou jsem pasivním čtenářem ale po shlednutí tohoto videa mi to nedá abych nereagoval.
Do p*****e co to jako je? Je opravdu něco co lze použít jako pracovní nástroj s outlookem a jednoduchým a přehledným ovládáním?
Nemůžu si pomoci ale stále win 6.5. s SPB shell 3.5. je pro mě to nejlepší co jsem do teto chvíle měl. Jak na to ale tak koukám, tak mezitím co iPhone nabírá na chytrosti a použitelnosti tak WM směřují právě naopak. Mít iPhone qwerty tak se omlouvám ale je to použitelné zařízení. Zatímco dříve to byl nepoužitelný telefon, s OS 4 a iPhone4 to začíná dávat smysl.. Jen se bavím jak apple - kterého jsem odpůrcem všem nakopává p*d*l. Přijde s videohovory a všemi blbostmi které funguji na normálních telefonech nekolik let a uvede to jako waw funkci. Mezitím ostatní jako WP "zblbnou" aby apple s velkou parádou uvedl funkce které tu dřívě bežně byli, ale už nejsou protože ostatní zblbuli.... Fakt síla.
Za par let prijdou WP s obrovskou peckou která se bude jmenovat multitasking a všichni si stříkneme do textilu.. Jj tak to panové bude
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

nox: Přesně to, na co jsem narážel. Proč máte pořád takové komplexy z toho, že si chce MS raději vydělat, než pokračovat na nevýdělečné platformě? Pořád si stěžujete, že tu není žádný pracovní nástroj, ale Android je mnohem lépe uzpůsobený práci. Respektive té pracovní sféře, která hraničí s geekovstvím (ne, nemyslím si, že sync s outlookem je tak šíleně nutný - celý kalendář mám pouze v PDA a nevidím jediný problém... PDA mám pořád sebou). Jinak totiž pro 95% profesí, kde by se jim podobné zařízení hodilo (nebo jsou schopni uplatnit), jsou více než spokojení s iPhonem (například právníci, designéři, lékaři a další). Když to shrnu - ano, Microsoft s vámi (námi) končí :)
Kabuto
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte srp 08, 2006 20:44
Zařízení: Samsung Galaxy S8+

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od Kabuto »

U mě hořela ještě malinká jiskřička naděje pro WM7, ale po shlédnutím tohodle videa a zjištění, že je to ten samý shit, který nám už jednou představovali, tak tím se u mě Microsoft na komunikátorech podepsal jednoznačně ortel smrti do té doby, než zase začnou dělat použitelný pracovní systém.

Odcházím od WM a přecházím na Android, teď ještě aby vyrobili něco pořádného (jako HTC EVO), prodávali to v Evropě a já si to koupím.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od YAMATO »

Až bude Android skutečně umět to, co WM 6.5, tak klidně přejdu, ale zatím, ať se na mě nikdo nezlobí, to je sice na dobré cestě, ale ještě je potřeba kus ujít. Nabídka aplikací je veliká, kvlaita však horší. Špičkové aplikace na WM zatím často nemají konkurenci. Pro mě to zatím vypadá na co nejdéle se držet WM a doufat, že Android nebo kdokoliv jiný dosáhne jeho kvalit v tom, co požaduji.

Jo a IkE má hodně, ale fakt hodně pravdu. My tady jsme opravdu hodně specifická skupina.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od nox »

laco73: To mas sice pravdu, ze pridat do PDA GSM modul neni problem, ale realita je jinde. PDA je primarne zamerene na organizaci casu a GSM je pouze doplnek. Dnes se vsak prodavaji telefony, ktere sem tam umi neco z organizace casu, ale jen minimum.

IkE Blaster: jenze pda se uz de facto nevyrabi, tudiz v budoucnu uz ani zadne nebudes moci mit. A kde budes mit svoje data, kdyz PDA nebudou a telefony je poradne pouzivat neumi? Muzes se maximalne vratit k tuzce a papiru a zalohovat na kopirce. Ovsem na 21: stoleti je to vysmech.

MINICOOPER: No iPhone s klavesnici by mohl byt fajn. Synchronizovat s desktopem pry umi, pro "spatne" aplikace lze jabbreaiknout... A to ho taky vazne nemusim.
torcys
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte úno 05, 2008 23:12
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Lázně Bohdaneč

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od torcys »

aspoň podle Office hubu, vypadá telefon jako určen i pro práci. spíš to chce reklamu určenou ukazující co bude telefon umět jako pracovní telefon.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dCfkz4a-RRM[/youtube]
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

YAMATO: Díky za pochopení :)

nox: Nevyrábí? Nezdá se mi... "Kde budu mít svá data" - co myslíš pod pojmem data? Ale obecně, každé zařízení se správou souborů umí pracovat s daty. A toto umí i kdejaký SE/Nokia za pár kaček s podporou paměťových karet. Každopádně opět můžu poukázat na Android. Pořád, možnosti dnešních mobilních telefonů a PDA jsou poměrně ohromné, vývoj jde rychle dopředu (za první desetiletí 21. století se toho stihlo poměrně hodně, nemyslíš?) a před pár lety si nikdo nedovedl představit, že se budou lidé koukat na filmy na PDA třeba ve vlaku. Když to tak vidím, tak přehraješ video, pustíš si hudbu, zedituješ dokument, tabulku, občas i prezentaci, rozbalíš rar archiv, pošleš email s přílohou, upravíš fotku, atd... Vše na všech třech plaformách (WM,iPhone,Android). Daleko více, než by kdo dříve požadoval. Pravda, že nyní vývoj všeho trochu stagnuje a točí se v kruhu, ale takovýto postupný vývoj byl snad ve všech vývojových liníích jakéhokoliv produktu. Na počítačí viditelné nejlépe.

Pokud budu chtít opravdu extrémní možnosti práce na PDA, tak by i měla být možnost vykuchat z Androidu jen linuxí jádro s moduly a dát nad to nějaký obecnější WM (window manager), dost CLI aplikací půjde překompilovat na ARM.



Kdy to konečně někomu dojde (třeba to nedochází mně, tak prosím o definici) Jaká je definice, a kdo ji stanovil, pro určení pojmu "práce na kapesním zařízení"? Řekl bych, že schodné budou body poslat email s přílohou, napsat textový dokument, případně vytvořit tabulku. Další body budou vždy rozdílné.


// Omlouvám se, že vyzní tento příspěvek trochu pejorativně, nebyla to snaha a přepisovat se mi to nechce. Chtěl jsem jen v kostce sepsat fakta a začíná mě trochu už štvát namyšlenost lidí (skupin lidí) myslících si, že jsou středem vesmíru.
mibou
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 06, 2010 20:41
Zařízení: Omnia Pro

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od mibou »

Ike blaster: "ne, nemyslím si, že sync s outlookem je tak šíleně nutný - celý kalendář mám pouze v PDA a nevidím jediný problém... PDA mám pořád sebou".
Teď jsi mě dostal. Až ti nebude 17 a nebudou tě živit rodiče, možná poznáš, že spoléhat se na to, že "PDA mám pořád s sebou" dost dobře nejde. Co když PDA ztratíš? Co když se rozbije nebo ho někdo ukradne? Pro tebe asi nic důležitého, ale člověk, který má PDA jako pracovní nástroj v něm má stovky kontaktů a mnoho důležitých údajů v kalendáři. A data jsou mnohem důležitější než celé PDA. Prostě nemluv o věcech, kterým nerozumíš. :roll:
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od NeoPlex »

android neni tak cistokrevny pracovni nastroj jako WM, ale zase je to system, ktery umi telefonovat za kazde okolnosti a hovor se nesekne treba pri navigaci, system se neseka, slovo restart uz nevim co znamena. Vse ma neco, ale praktictejsi mi posledni dobou prijde Android, aspon na moje pozadavky ted nejlepe vyhovuje. (s WM jsem zacinal verzi 2003 az po 6.5.3)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

mibou: Z větší části se živím sám už teď, ale to je vedlejší... Kalendář (všechny PIM údaje) si zálohuji každých 14 dní pomocí PPCPimBackup automaticky a odesílám na FTP. Nepoužil jsem to ani jednou, no to je celkem jedno, měl jsem namysli něco jiného. Spíš jsem chtěl poukázat na to, že každá ta platforma má nějaký systém synchronizace (Google Calendar např.), který lze použít pouze jako zálohu. Tedy v případě ztráty, poškození PDA atd., je možné tyto data zpětně získat. Ale nelimituje mě to nutností používat na desktopu Outlook (jeden z důvodů je nutnost synchronizace navzájem při každé změně, aby to bylo všude aktuální. Raději budu spravovat jen jednu databázi a to raději v PDA, které je přenositelnější a tím pádem důležitější).

A nesnažím se mluvit o věcech, kterým nerozumím. Ta věta, kterou jsi citoval, měla být myšlena jako osobní názor (přijde mi to zjevné). :)


NeoPlex: Ty dokážeš definovat "pracovní PDA"?
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od nox »

IkE Blaster: A jaka PDA (bez GSM) dnes muzes normalne koupit? Vim jen o 2 poslednich modelech HP, Palmy se jeste nekde doprodavaji a jinak snad jen bezne nedostupna prumyslova PDA pres 20 000 Kc za kus. Tim slovem data jsem myslel kontakty, diar, poznamky a ukoly, abych byl presny. Klasicky telefon SE/Nokia sice cast z toho ma, ale ergonomie nulova a hlavne nemas v krabici nic, s cim bys to mohl synchronizovat. Android vetsinou neumoznuje sync pres kabel a nema ukoly.

Vyvoj nejde dopredu, jen se pridavaji multimedia a rusi zakladni vlastnosti. Proboha ja si chci zarizeni koupit a pouzivat, ne si je sam vyrabet a programovat OS a apps. Outlook jsem uvadel jako priklad, staci jakykoliv podobny soft jako treba Palmdesktop.

Takze kdyz ti nekdo ve vhodny cas ukradne/rozbije PDA, projdes o data za temer 3 tydny? Nehlede na to, ze tebou popisovane reseni mi prijde slozitejsi nez pripojit kabel a zmacknout sync. Navic bezpecnost posilani cehokoliv na internet ... kazda firma, ktera kdy slysela o slove "bezpecnost" by te s tim hnala.

mibou: Souhlas, zaloha je dnes nutnost. Kdo neprisel o data, nepochopi.

NeoPlex: Android je bezesporu dobry na telefonovani, ale kdyz potrebujes diar tak pokulhava.
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od jonathanio »

Muzes mi trosku vysvetlit cos myslel tim, ze Android nema ukoly, nebo ze zaostava jako diar? Rad bych na to reagoval, ale protoze si nejsem jisty, jestli jsem te pochopil spravne tak bych ze sebe nerad delal blbce :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od IkE Blaster »

Bezpečnost - domácí soukromé FTP. Pro mě je to pohodlnější, vzhledem k občasné ignoraci ActiveSyncu/WDC připojeného zařízení. Navíc je to (sync přes kabel) přesně to, co nechci - mám pocit, že mě to zdržuje, protože si musím vzpomenout, abych občas sesynchronizoval. Všechny data (soubory) vyměňuji přes FTP (podobná správa jako Sharepoint, tak dejme tomu ten Sharepoint), protože je potřebuji komplet standalone. K původní bezpečnost - Google server, jakožto servery třetí strany, mi nepřijdou tak nebezpečné. Stejně tak můžu namítat, že Microsoft může data sniffovat z jeho produktů. Ad programy - no, instaluju je jen doma, ale když už někde pryč, tak taby bych možná pro ten kabel sáhl. Když bych nepospíchal, tak spíš BT.

K prvnímu odstavci - to se omlouvám, nedošlo mi, že zrovna v tu chvíli mluvíš jen o PDA, ne MDA.


A nechce se mi vymýšlet nic dalšího, tak je budu citovat sebe: "Proč máte pořád takové komplexy z toho, že si chce MS raději vydělat, než pokračovat na nevýdělečné platformě? Když to shrnu - ano, Microsoft s vámi (námi) končí".
Neboli sice hezké, že pláčeš, že nebudeš mít pracovní nástroj vyhovující tvým požadavkům, ale pláčeš marně. Zvlášť když si myslím, že Android je více než dobrá náhrada a výtky jsou zbytečné.



Mimochodem se tu pořád oháníte tím, že Android neumí sync na Outlook. Já Android nikdy neměl (jen na chvíli v ruce) a přesto jsem dnes nepochyboval, že něco takového již existuje. Pravda na mé straně, ostatní jsou asi jen líní zkusit pohledat http://www.android-sync.com/" onclick="window.open(this.href);return false; http://www.companionlink.com/products/c ... hh=ANDROID" onclick="window.open(this.href);return false;

WM toho má v základu taky poměrně málo a dost z toho je jen těžce použitelné. Třeba správce souborů, to je doslova porod :)

Navíc je vidět, jak jste závislí na jedné platformě. Když ale ta jedna platforma končí s mobilní cestou, tak odmítate zkusit kompletní alternativu.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od nox »

jonathanio: Android nema defaultne v ROM program pro organizaci ukolu. Mozna ani poznamky - tady si nejsem jist, zda si to nepletu s iPhonem. Jinak Android nema treba kategorie, atd. Bylo by toho vic, znamy testuje ruzna zarizeni a oproti nekolik let starym palmum je to velky krok zpet.

IkE Blaster: To nahravas pres FTP i programy? To mi neprijde zrovna pohodlne, mozna tak pres domaci wifi. To je mi jasne, ze placu marne, bohuzel je to jedine, co mohu delat. Tolik penez nemam, abych si mohl nechat vyrobit PDA na zakazku a trh mi nic nanabizi. K syncu: to prvni je pre-alpha, to druhe stoji 40 dolaru - pripadam si jak kdyz koupim grafickou kartu a vyrobce potom chce jeste penize za ovladac. WM nebo palm ma zaklad v PIM a zbytek je nadstavba, vetsinou s pomoci externiho softu. Android, Iphone a pravdepodobne i WM7 jsou multimedia s nadstavbou PIM... to je oc tu bezi.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Prohlédněte si Windows Phone 7 na novém oficiálním videu

Příspěvek od cryingfreeman »

IkE Blaster: oni asi mysleli defaultne bez nutnosti doinštalovavať program(free), inak samozrejme sync s outlookom na androide ide cez rok a niektoré modely ho majú predinstalovavaný(HTC)

inak ak by niekomu nevyhovoval stock kalendár v androide, tak doporučujem free kalendár Jorte(od nejakých japončíkov)

http://www.jorte.net/english/jorte.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 19 hostů