Co vám vadí nebo chybí na HTC Desire?

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Co vám vadí nebo chybí na HTC Desire?

Příspěvek od Bubla-cz »

Po 14ti dnech co jsem stastnym majitelem Desire musim rict ze se mezi nami vytvoril asi citovy vztah :P .
Ale jako kazdy strojek ma svoje musky. Me by zajimalo co vam na nem vadi nabo vam v nem schazi.

u me to je ...
1) HW tlacitka ovladani hlasitosti (ty me teda neskutecne toci) zmacknu je snad pokazde kdy ho beru do ruky.
(myslim jako telefon :tlem: )

2) Nemoznost buzeni pri vypnutem telefonu (jak uz mi tu nekdo napsal ze se da pouzit profil "letadlo" ale to neresi
nutnost aspon trochu dobit bateii pred spanim tzv. pro zichr .)

3) Nemoznost nahravani hovoru ( na to sem nasel nejake aplikace nicmene ani jedna neni pouzitelna...temer nic neni
slyset.

treba mi HTC nadeli darecek v podobe ugrade 2.2 neco z toho mi tam prida.... :roll:
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od jonathanio »

Jedine co mi na nem vadi je, jako snad u kazdeho noveho stroje z dilny HTC, absence hw tlacitka fotoaparatu umisteneho na pravem boku pristroje. Na foceni pres senzor se da zvyknout, ale neni to proste ono.
V baleni mi taky chybelo alespon nejake zakladni pouzdro a folie na displej. Tu co byla prilozena u meho drivejsiho HD jsem pouzival celou dobu (cca rok a pul) a byl jsem maximalne spokojeny.
Jinak z pristroje jako takoveho jsem nadseny.
Dawik
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Dawik »

Na Desire mě hodně točí jen jedna věc: jack směrem nahoru. Když vytahuju mobil z kapsy, vetšinou ho musím ještě blbě otáčet, abych se dostal nějak normálně k displayi. Nemluvě o tom, že tímto způsobem nechtěně můžu cokoli kdykoli zmáčknout.

Jinak Je to prostě mobil, který toho umí hrozně moc a proto jsou zde maličkosti, které sic na jiných mobilech nejsou, ale to kvůli tomu, že jiný mobil prostě takové vymoženosti neumí. Pak ta chyba s tím neznámým číslem, který se přiřadí k nějakému kontaktu z fcbooku, ale to bude opraveno, štve mě málo místa pro aplikace, ale to bude také vylepšeno.. takže si víceméně nemám na co stěžovat:)

Možná trošku bych vylepšil lockscreen, párkrát se mi stalo, že jsem prostě nekomu volal aniž bych chtěl..
radegast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát led 15, 2010 19:35
Zařízení: HTC Desire, 8GB SDHC

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od radegast »

Dawik píše:Možná trošku bych vylepšil lockscreen, párkrát se mi stalo, že jsem prostě nekomu volal aniž bych chtěl..
¨
Na to používám LockBot.

Bubla-cz píše: 2) Nemoznost buzeni pri vypnutem telefonu (jak uz mi tu nekdo napsal ze se da pouzit profil "letadlo" ale to neresi
nutnost aspon trochu dobit bateii pred spanim tzv. pro zichr .)
A co Ti brání ten telefon na spaní připojit na nabíječku. Ne jen trochu dobít pro zichr.
Jinak, končit den s téměř vybitou baterii v telefonu a nedat ji večer nabíjet mi nějak nedává smysl.
Tuna
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 25, 2010 10:46
Zařízení: HTC Desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Tuna »

Já bych se obešel bez optického joysticku při ovládání v menu. Jediné, kde ho používám je posun při psaní textu, když se překlepnu a všimnu si toho až třeba u dalšího slova.

Pak mi samozřejmě vadí, že nevibruje při SMS, ale to už jsem tu psal. Aplikace na Gmail mi taky přijde taková dost jednoduchá.

Výdrž baterky se po týdnu rapidně zvýšila a na nabíjení každou noc jsem zvyklý, takže v tom problém nevidím. U smartphonu musí být člověk prostě připravený a mít nabíječku doma, v autě a v kanclu :)

Ze začátku jsme se dost bál absence HW klávesnice, ale všem, kteří řeší stejný problém při rozhodování před nákupem, vzkazuji: "nebojte se" :)

Oproti WM rozdíl ze začátku veliký, ale teď bych už neměnil. Zatím mi ani jednou nespadnul systém, zařízení nezamrzlo nebo se samo nerestartovalo jako třeba TouchPro2 s Windowsema.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od NeoPlex »

ty sms neni obecna chyba, to je nekde u tebe, ale nevim co by to mohlo byt... jedine zkusit HR..

musim souhlasit s prvnim prispevkem, ze zacatku sem si taky porad neumyslne steloval hlasitost :) ale uz sem si zvykl.

Co mi asi vadi je, ze posun mezi hlavnima obrazovkama pomoci joypadu neni uplne plynuly (urcite ne z duvodu rychlosti, spis joypad nejak divne prenasi impulsy k posunu, jinde funguje stoprocentne), zase naopak jsem rad, ze tu je, protoze to ma vyuziti v programech a hrach.

a nejvic me se.e jak porad cistim displej :))
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od jenda89 »

Mě vadí absence plug-inů,některé zásuvné moduly to nemá vůbec takže například z netového rádia si to nespustíte,streamování některých videíí je taky na rok i s wifi připojením 8mb/s to hrozně dlouho načítá ůvod a nebo to nepřehraje vůbec,nevim jestli je to chyba htc prohlížeče nebo jen mému desire něco chybí

jo a k tomu čištění displaye: jelikož mam na něm folii tak ho klidně otřu o kalhoty a je mi jedno jestli se škrábne(bez folie bych to nedělal :-) ,do toho mam obečejný pouzdro asi za 250kč které má uvnitř tak perfektní vystýlku že při každém zandání/vyndání vše očistí takže sem happy,
další mínus je asi ten že při nabijení/synchronizaci nemůžu používat desire naležato,i když sem uvažoval o lepším místě na konektor kam ho měli umístit,žádné lepší sem nenašel,prostě mě tam ten kabel neuvěřitelně se.e
radegast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát led 15, 2010 19:35
Zařízení: HTC Desire, 8GB SDHC

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od radegast »

NeoPlex píše:ty sms neni obecna chyba, to je nekde u tebe, ale nevim co by to mohlo byt... jedine zkusit HR..
Tak to jsme dva komu nevibruje při příchozí SMS-ce.
Kdo další?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od NeoPlex »

mně sms vibrují naprosto normálně.. to kolegovi nademnou ne. Mám NEbrandový zařízení.

jendo bud rád, že to zvládá flash.. jaký jiný tel. tohle v dnešní době umí?? kromě Nexuse s Froyem, kde už je taky flash.. ja jsem zkoušel zatím jen jedno nebo dě videa a jelo mi teda naprosto normálně... do konce jsem zkoušel video na webu national geographic (velice náročný web na flash) a taky to jelo celkem slušně.
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od jenda89 »

asi máš pravdu,je to můj první telefon téhle kategorie takže jako uživatel to nemám s čím srovnávat,i tak je to samozřejmě luxus,co mě brutálně překvapilo bylo množství downloadů, asi 15 aktivních downloadů každý +/- 90mb a desire šlapal jako by se nic nedělo,to sem vůbec nechápal protože občas jen hudební přehrávač dokáže telefon úplně zasekat
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od ifco »

Nainstalujte si Handcent SMS a tam si mozete nastavit aj ake vibracie chcete na SMS.
Mna stve hlavne tlacitka na hlasitost. Takmer vzdy ich stlacim. Ine vyhrady nemam :-)
radegast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát led 15, 2010 19:35
Zařízení: HTC Desire, 8GB SDHC

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od radegast »

To je klidně možné. Ale mně žere, že to nevibruje v základu, kydž vibrovat to má.
Dawik
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Dawik »

radegast píše:
Dawik píše:Možná trošku bych vylepšil lockscreen, párkrát se mi stalo, že jsem prostě nekomu volal aniž bych chtěl..
¨
Na to používám LockBot.
LockBot jsem používal, vypadal krásně, bohužel je to jediný pozitivum. Po jeho odinstalování jsem si zas rád užíval rychlost základního lock screenu. Nemožnost ovládání hudby přes sluchtáka, nemožnost přepínat hudbu v lockscreenu, semtam zalagovanost a objevování homescreenu ještě před tím, než se objevil lockBot screen.. mě přinutili tuto aplikaci vymazat :)

Jinak ta vibrace mě taky štve, uvidíme jestli se to nějak v budoucnu vyřeší. (Hlavně to dříve šlo, netuším čím se to pokazilo.. mám pouze missed call aplikaci)

V Marketu mě chybí nějaké řazení aplikací dle stáhnutí / hvězdiček atp. .. ale to už je jen drobnost:)
Redeemer
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 28, 2010 18:36
Zařízení: HTC Desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Redeemer »

Cus, mam desire uz cca 10 dni a jak jste psali s regulaci hlasitosti na strane to jsem si zvykl:) ze zacatku jsem taky furt mackal...

vadi mi pouze 2 veci na HTC, s ostatnimi, co mi vadili jsem se smiril nebo jsem jeste neobjevil :)

1) lehke odstavani zadniho krytu na jedne strane.. nesedi uplne jak na te druhe, je to stopro tim, ze se kryt otvira zpusobem, jakym se otvira.. prvni den jsem mel fakt strach, ze neco ulomim.. vzhledem k tomu, ze je to plast tak nemuzu ani cekat, ze to bude jak zadek na hrnec po vsech stranach krytu.. jedna se o malou sparu ale nic hrozneho, to preziju :) kazdopadne nejaka naprava by mi nevadila ale fen a takove kraviny pokouset nebudu..

2) kolisani/ztrata signalu.. tohle je vec, ktere jsem si za prvni tyden vubec nevsiml (btw byl jsem v Olomouci)

- napr. sedim v obyvaku a mam telefon v ruce a najednou zniceho nic spadne signal treba na 1 carku a nekdy zmizi uplne.. a pak po nejake dobe opet naskoci a uplne plnej, casto mivam podezrele slabej signal i kdyz na jinych telefonech co jsou u nas v byte je furt max. signal (v Praze, kde bych cekal, ze signal bude mozna i lepsi..je pravda ze venku jsem to jeste netestoval)

- docetl jsem se ruzne na forech, ze s tim maji obcas lidi problem a nekdy az takovej, ze jim padaj neustale hovory apod.. mam trosku obavy, aby se to casem jeste vic ,,nezkazilo" protoze za prvni tyden jsem to vubec nezaznamenal, az ted posledni 2 dny se mi to nejakym zpusobem stava..

- uzivatele psali ze reklamaci jim neuznali, ze to pry jen zapoji, promeri, poslou zpatky a reknou ze je to ok... (nikde jsem bohuzel nenasel zadne reseni, ktery bych mohl ja zkusit, krom rad na reset, ktere se mi zdaj neefektivni)
radegast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát led 15, 2010 19:35
Zařízení: HTC Desire, 8GB SDHC

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od radegast »

Tak pod obě věci se můžu podepsat taky.
Ale k tomu signálu. Je fakt, že s jinými mobily (SE, N) nebyl problém, možná to bylo na hraně ale Desire bude asi míň citlivý. Ale i tak to přičítám spíš samotnému operátorovi. Páč když vypadne signál, tak v tom čase kdy dám nalézt sítě, tak mi najde O2 a Vodafone ale T-Mobile, který používám ne. Takže, čistě hypoteticky, kdybych měl třeba O2, tak to tu ani nepíšu, páč mně výpadek snad nikdy nepotká. Prostě mám smůlu, že zrovna u nás má T-Mobile chlup slabší signál a současně Desire menší citlivost.
Redeemer
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 28, 2010 18:36
Zařízení: HTC Desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Redeemer »

tez mam Tmobile, nekde jsem take cetl jako reseni - vymena simkarty za novou, mam uz dost starou, pise mi to jeste PaegasCZ:D uz mi psali i Tmobile sms ze mi zadarmo vymeni za novou.. ale to mam take obavy protoze nekteri lide psali ,ze po vymene se to zhorsilo...
radegast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: pát led 15, 2010 19:35
Zařízení: HTC Desire, 8GB SDHC

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od radegast »

Sice moc dobře nechápu jak SIM ovlivní kvalitu pokrytí, ale budiž.
Teď mně napadá, že to lze celkem snadno vyzkoušet. Nech si poslat SIM-ku, posílají na zkoušku s tarifem Mých pět. Takto budeš mít novou SIM-ku a uvidíš jak se telefon bude chovat. Jestli se to zlepší nebo jen zůstane stejné, můžeš jít do výměny.

EDIT:
Vzhledem k tomu jak "snadná" výměna SIM-ky je (ten kryt se sundává fakt blbě), mně se do toho nechce :roll:
Redeemer
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 28, 2010 18:36
Zařízení: HTC Desire

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Redeemer »

taky nechapu jak ale pry nova sim problem obcas vyresi/zhorsi, jak jsem psal vyse..

- jj presne ten samej duvod mam i ja.. + mam zkouskovy a jediny co sem ochoten si vymenit starou kartu za novou ale tu starou uz mi nedaj.. takze kdyby se to zhorsilo tak me klepne :D
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od mKabel »

já mám Desire od TMCZ avybrace a signál a vlastně vše ok. Nedivil bych se, že vám nevybruje jestli používáte nějaké aplikace typu task manager ap. ty droida spolehlivě rozhodí. Kryt a vše ostatní taky ok. Co bych možná změnil je umístění jacku na sluchátka a konektoru micro USB a přidal HW tlačítko fotoaparátu... ale i tak je umístění vhodné aspoň co se vzhledu týče :-) Chyby bych našel, ale musel bych se snažit :-D Je to super foun
Heblik
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 29, 2010 16:26
Zařízení: iPhone 4s

Co vam vadi nebo chybi na desire

Příspěvek od Heblik »

Kryt mi dost na jednom místě vrže, mezery u krytu také nejsou po celé délce stejné. U trackballu mám na jedné straně vcelku velkou mezeru. Ve tmě normálně přes tu mezeru dost prosvítá světlo. Mám holt asi smůlu na ne zrovna kvalitní konstrukci. Každopádně na reklamaci to není a jinak si nemuzu na nic krom toho stěžovat. Nu a ještě mě s prominutím s***u ty tlačítka ovládání hlasitosti, jsou moc jemná.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů