Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
mich001
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte dub 13, 2010 0:50
Zařízení: HTC HD 2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od mich001 »

Potřeboval bych poradit, kde se dá nechat opravit poškozený display u HTC HD2 a aby oprava nebyla cenově přemrštěná a byla i rychlá. Display je plně funkčí - i celý telefon, spadl na zem v pouzdře asi z 30-40 cm, bohužel tak nešťastně - na hranu u vypínače, že se poškodil celý display (pavouk) i tato hrana. V servisech, které jsem obvolával se od této závady distancovali, že HTC nedělají, nic na to nemají, v servisu HTC v Sezimově Ústí - nikdo pochopitelně nebere telefon.

HTC infolinka, která je zdrarma (kde Vám automat řekne, že můžete být přepojen na Anglického operátora) po hodině a čtvrt čekání se zvednutí nedočkáte. Volám tam podruhé, bude to už hodina a nikdo stále nezvedá.

Co se týče dílů...dotykové sklo (1600 Kč), kryt telefonu (650 Kč) a podobně, tak asi mám smůlu, protože ti co to inzerují, že mají tyto věci skladem je skladem vůbec nemají a často ani netuší kdy přijdou.

Jak realizovat opravu, případně kde ? Díky za radu.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od Petulinek »

Jedině v Sezimáči, kolegovi to samé udělali za necelé dva týdny, stálo to 2800,-
midin
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 06, 2010 18:16
Zařízení: htc tp2 w/ wm 6.5

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od midin »

nemám s HTC příliš velkou zkušenost, ale u svého TouchPro2 jsem pavouka chytil taky, ale jakto že píšete, že je "display je plně funkční"? Jak poznám kde je chyba - zda opravdu u displeje nebo u onoho dotykového skla? díky.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od IkE Blaster »

U Touch Pro 2 je nemožné chytit pavouka :) Mluvíme totiž o tomto, kdy display funguje, jen vrchní sklo s kapacitní vrstvou je rozbité. Kapacitní vrstva většinou funguje

http://www.spicu.com/wp-content/uploads ... broken.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

U TP2 můžeš mít prasklý display (černé čáry apod.), nebo rozbitý digitizér (to nevidíš, jen nefunguje dotyk).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od htcjirka »

I u Touch Pro 2 muze byt pavouk,pod digitezerem je jeste pruhledne sklicko na kterem je samotny digitizer nalepen az pak je samotny displej.Stejne to ma i Touch HD apod.Tyto veci opravuji,takze vim o cem mluvim.Jinak u HD2 je vymena samotneho skla velice narocna a riskatni,proto jsem uspokojil pouze 2 uzivatele zdejsiho fora a jiz do teto vymeny konkretne u HD2 nejdu.
IvoK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2009 11:38
Zařízení: HTC HD2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od IvoK »

Jirko vidím, že jsi fachman. Prosím tě moje HTC HD2 mně trochu zmoklo a ve VSP Data mně napsali : Závady popisované zákazníkem se projevily. Telefon má zabarvené indikátory vlhkosti + silná oxidace kontaktů na hlavní desce - nutná placená výměna celé elektroniky, poškozeno zákazníkem. Odhadneš jaká to může být cena ? A je nějaká šance to opravit třeba jinak než v autorizovaném servisu ??? Díky Ivo. Odpověď možno i na mail [email protected]
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od htcjirka »

Vymena zakladni desky v oficialnim servisu bude jiste draha a zcela urcite se nevyplati.Pokud je telefon dosti zasazen oxidaci,ani neoficialni servis ti nepomuze.Zakladni desku umim sehnat,rozhodne levneji nez servis.Zkuste cenovou nabidku VSP Data a pak se pripadne ozvi.
IvoK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2009 11:38
Zařízení: HTC HD2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od IvoK »

Zdarec Jirko, tak to mně tedy pobavili, dnes jsem dostal cenovou nabídku na opravu. Je tam asi 20 položek a v tom samozřejmě i Main Board za 4800 Kč a dále položka [83h00233-01] LCM; Leo za 2800 Kč. Celkem i s prací a dopravou za 10 000 Kč + DPH !!!!!! To jsou naprostí idioti ??? Oni snad neví, kolik stojí nový telefon. Podotýkám, že naprosto vše funguje, veškeré funkce telefonu, jedině první 3 tlačítka nereagují na dotyk. Já se snad picnu, co s tím ? Měl bys nějaké řešení ??? Díky za odpověď. Položkový rozpis opravy mám k dispozici. Ivo
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od mike-biker »

Idioti nejsou, když si koupíš auto po dílech, tak taky zjistíš, že stojí skoro 2x tolik! Na Omnii II stojí mainboard více než celý telefon! Pokud ti Jirka nabízí desku, tak jí rozhodně vezmi, ale víc jak 5.000 do toho nemá smysl vrážet!
IvoK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2009 11:38
Zařízení: HTC HD2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od IvoK »

Dyť já vím, ber to jako momentální rozčilení. Prostě mně zmokl nejlepší přístroj, jaký jsem kdy měl a jsem z toho nasraný a hledám řešení.

Ivo
kosakkk
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 26, 2010 17:49
Zařízení: htc hd2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od kosakkk »

ahoj dnes sem si nechtene nejak prasknul displey sklo (digitizer) je sice v poradku ale utrhnul jsem si ten konektor pri rozebirani takze bych se vas rad zeptal kde se da sehnat nejaka kompletni sada Displez a digitizer na opravu .Dekuju

H.K.
XRay
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned lis 15, 2009 14:01
Zařízení: HTC HD2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od XRay »

najlepsi bude autoriz. servis, ver mi, neoplati sa zhanat nahr. diely z Hongkongu, ebay a pod.
ono to v lepsom pripade moze byt sice original, ale vyradeny z vyroby ako II. alebo III. trieda, teda s nejakou vadou...
(vlastna skusenost)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od mike-biker »

Autorizovaný servis kromě toho odpovídá za opravu a pokud by díl byl dodaný, tak padá záruka. Stejně by to neopravili! Holt ale daň je ve formě kapánek (asi tak 2x a více) vyšší ceny! :-(
v4jc0
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 01, 2010 0:44
Zařízení: HD2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od v4jc0 »

Po padu na zem se mi udelal na displeji pavouk, dost velky, telefon jsem zakoupil u Vodafone. Oprava me stala 4200,- a trvala 2 tydny ...
Poki
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned zář 26, 2010 17:36
Zařízení: iPhone

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od Poki »

to htcjirka: kamarat ma poziadal o opravu HD2 - prasknute sklo. Pises, ze si to uz opravoval a ze je to risk, nehodil by si sem nejaky navod ako oddelit displej od skla, pokial mozno bez poskodenia displeja:)? Dik
prorab
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 26, 2009 9:15
Zařízení: HTC HD2

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od prorab »

prosim vas, nemate niekto fotku z rozbiteho displeja HTC HD2, ma ho ako firemny telefon, spadol mi v praci, tak som to prehnal cez zamestnanecku poistku, ale teraz mi prislo z poistovne ze chcu este fotku z rozbiteho skla pred opravou, som mal full pavuka ale za 187€ z VSP je už doma. poprosim ak niekto ma nejake fotky tak poslite na [email protected], vopred dakujem
Sweed
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 15, 2010 15:09
Zařízení: E-ten X650

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od Sweed »

Zdravím všechny, chci koupit LCD + digitizer na HD2 na eBay a rád bych se zeptal, zda má někdo s takovým nákupem zkušenost. Zejména mi jde o doporučení kvalitního prodejce, který prodává značkové kusy bez vad nebo naopak o prodejce, kterým se vyhnout. Díky
Uživatelský avatar
Kwazzy
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 336
Registrován: ned zář 14, 2008 9:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: EU

Oprava displeje HTC HD 2 - prasknutí skla

Příspěvek od Kwazzy »

Trochu pozdě, ale přeci se jen zeptám. Kde se dá koupit pouze to sklíčko nad displejem? Na HD2 mi všechno funguje, jen mám v levém horním rohu malého pavouka a v pravém dolním malinkatého pavoučka. "Trochu" mi to vadí, ale abych dával 3 litry za výměnu, to se mi nechce. Mám ho sice ještě v opravě, ale pochybuji, že by mi to vyměnili v záruce. Dotek i funkčnost celého PPC funguje.
Předem děkuji za odpověď.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů