HTC Desire - výdrž baterie

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

Řekněte mi proč používáte na noc režim letadlo, když je tak mobil bez signálu. Proč ho rovnou nevypnout?
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od barberry.pha »

Protoze u pristroju s OS je vypnuti vlastne soft reset a system nabiha zase znova takze to zere vice baterku nez jenom prepnout tel do rezimu letadlo, kdy s nim mohu i nadale pracovat a napr u nekterych typu funguje i budik bez problemu
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

ja jsem teda vypnutim 3G modulu usetril az 25% baterky u starsiho tel.. tady mam zatim vypnute jen automaticke aktualizace.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

barberry.pha píše:Protoze u pristroju s OS je vypnuti vlastne soft reset a system nabiha zase znova takze to zere vice baterku nez jenom prepnout tel do rezimu letadlo, kdy s nim mohu i nadale pracovat a napr u nekterych typu funguje i budik bez problemu
Jen pro zajímavost: to víte jistě, že 8 hodin režimu letadlo žere méně než vypnutí a zapnutí po těch 8 hodinách? Hm ok. Jinak Android by měl ale budit i vypnutý ne?
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Ne, bohužel vypnutý Desire nebudí.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od malcor »

mKabel: Telefonem se budím, takže zapnutý být musí. A mám ho vedle hlavy tak, že bych potřeboval, aby mě to tam furt zářilo to nepotřebuju. A další věc je to, že takhle jednoduchým přepínátkem zapnu letadlo a hotovo. Jinak bych musel stejně stáhnout aspoň hlasitost aby mě nevzbudil třeba mail nebo tak něco. No a když večer z PC nabiju a zapnu letadlo, tak jsem ráno před odchodem pořád s plnou baterkou.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

od svého posledního příspěvku, tzn. ne 9. května jsem zkusil na noc dávat režím letadlo... Večer 9.5. jsem nabil cca v 10večer. Dnes v 10 večer - pokud si nebudu nijak výrazně s MT hrát ho budu opět nabíjet kolem té desáté večír a asi na 20% baterie hádám - tzn. 3 dny na příjmu a to je absolutně úžasný. Denně cca 20 SMS, 10 min hovorů, jedna aktualizace pošty a počasí a cca 5 min netu přes EDGE. Můžu jen dporučit... P.S. máte někdo zkušenost s tím, že mi to v režimu letadlo po nějaké době píše něco o manuálním nastavení času? Asi to souvisí s tím, že jinak se čas sám aktualizuje přes síť že? Jak se té hlášky zbavím?, ale jinak na zvonění budíku nebo nastavení času by to nemělo mít vliv ne? Já to vždy ráno odklepnul a bylo...
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

mKabel, tak to máš skvělé. Já asi budu reklamovat, protože když si vůbec přes den nehraju s Wifi, jen pár hovorů, několik SMS a nějaké to Sudoku, tak když nabiju večer, tak druhý den večer už mám tak 15-20 procent.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od malcor »

mKabel, jo tu hlášku o času tam mám taky, ale jakmile vypnu letadlo a nahodi se sit tak zmizi.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

elka píše:mKabel, tak to máš skvělé. Já asi budu reklamovat, protože když si vůbec přes den nehraju s Wifi, jen pár hovorů, několik SMS a nějaké to Sudoku, tak když nabiju večer, tak druhý den večer už mám tak 15-20 procent.
Já ti nevím jestli je to na záruku. Já když hraju Robo Defense tak telefon klikne za pár hodin. Těžko říct, no... jak dlouho paříš to sudoku, ale to displej běží nonstop. Já si dám při hraní vždy podsvícení na minimum a stejně telefon hned vybiju. Než jsem použil letadlo tak jsem na tom stejně jako ty. Den nebo den a půl. Pokud ti to ale mizí i při min. použití zkus tu reklamaci no.
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

K tomu Sudoku - několikrát za den maximálně 10 minut. To je ale nesmysl, aby se to vybilo tak rychle ne? Zase musím srovnat se svým 2 roky starým iPhonem 1G, který vydržel při stejné zátěži přes dva dny. Otázka, která bude možná of-topic: existuje nějaký androidí telefon, který vydrží déle, než Desire? Zatím mám z něj po 3 týdnech hodně negativní dojmy, co se týče výdrže.
Andr3Wcz
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob kvě 30, 2009 5:32
Zařízení: HTC Touch pro2

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Andr3Wcz »

pritelkyne ma LG GW620 - android s hw klavesnici a vydrzi pres 5 dni bezneho pouzivani, coz me hodne prekvapilo. Fakt je ze display je o dost mensi a je v tom slabsi procesor.
Gorr GrimWolf
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 27, 2010 20:58
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Lety, Czech Republic

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Pro mě není výdrž až tak důležitá - předpokládal jsem, že při mojím způsobu zacházení ten telefon nemůže vydržet nějak extrémně dlouho, což se mi potvrdilo. Mnohem důležitější je pro mě přesnost zobrazení stavu baterie, ale to má dneska asi každý telefon stejné.

Měl jsem Nokii e51 a při používání pár aplikací a internetu nevydržela déle jak 12 hodin. Horší bylo, že mi ráno ukazovala plné nabití a za pět minut řvala, že chce na nabíječku.

Každopádně - mám nonstop datové přenosy, používám GPS na check-in, internetový prohlížeč tak na dvě, tři hodiny denně. Twitter běží každou půl hodinu, plus Facebook. Je to pro mě náhrada za notebook. Nabíjím ho asi dvakrát denně.

Tuhle jsem měl příležitost vydržet dva dny bez nabíječky. Maturoval jsem a jelikož následovaly oslavy, tak jsem si netoufal sebou vzít něco víc než to nezbytné - vypnul jsem tedy všechny přenosy, aktualizace, ale stále sem ho nechával kolovat - většina mě používala jako stanici na to, aby napsala na FB a podobně, že maturitu dala. To samé druhý den. Za 24 hodin se baterie pohla asi o 40%, řekl bych při tak po 20 minutách hovoru, pár SMSkách a hodinovém brouzdání na Wi-Fi.

Takže kdo nepotřebuje, at si vypne aktualizace - takové počasí - vidím jak je venku, stačí jednou za den, Stocks mám vyplé uplně. FB pro Sense je jednou za den.
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Tak mi v pondělí posílají moje Desire zpět z VSP Data. Prý testli, vyměnili baterku, znovu testli a všechno v pořádku. Tak jsem zvědav na výdrž.
Mugvaj
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 16, 2010 15:28
Zařízení: nokia

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Mugvaj »

problem je ze 90% uzivatelu ani spravne nesformatuje baterii. vypojujou, zapojujou baterii tak nahodne uz pri prvnich nabijecich ciklech. pri prvnich par nabijenich uvidi zelenou diodu a hned odpoji telefon atp. to vse se projevuje...
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Tak moment, nehaž mě do jednoho pytle s tzv. běžnými uživateli. Baterii jsem poctivě naformátoval třemi kompletními dobíjecími cykly.
Mugvaj
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 16, 2010 15:28
Zařízení: nokia

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Mugvaj »

to bylo obecne k tematu, nikoliv jako reakce na nekoho :)

Nicmene baterie by se mnela nabijet ze zacatku 3x lepe 5x pomalym nabijenim (coz jde s temato nabijeckami tezko) a to aspon po dobu 10-12 hodin...
Stejne tak vybijet baterii do 0% je v podstate vrazda baterie
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

já jsem teda postřehl zvýšení výdřže až tak cca po týdnu.. vždy jsem nechával tel. v nabíječče přes noc, to je podle mě ideální :) ted jsem schopný podle zacházení vydržet až 3 dny.. ale taky třeba jen 3/4 dne :)
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

Pokud vím, tak v tom článku na začátku tématu který vložil Bigis ten odkaz na článek o li-ion bateriích kde se psalo, že není nutné baterii "formátovat" to je jen přežitek dob minulých. Mimochodem neformátoval jsem a taky mi s letadlem vydrží i tři dny, při malém používání...
Mugvaj
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned kvě 16, 2010 15:28
Zařízení: nokia

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Mugvaj »

rozhodne to neni prezitek, ale pro mne za mne moje baterka to neni :D
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů