Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od Jiří Hrma »

Společnost RIM včera představila nejen dva zbrusu nové BlackBerry komunikátory, ale také operační systém BlackBerry 6, který si můžete prohlédnout na oficiálním videu. Výrobce se nový systém snaží prezentovat jako hravý a uživatelsky přívětivý pro ovládání pomocí prstů (nečekaně), patrné je rovněž zacílení na multimediální funkce a sociální žití na internetu ("všechny ty Facebooky..." :-) ). Nová není jen grafika a ovládací prvky včetně softwarové klávesnice, ale také internetový prohlížeč, který je postavený na jádře WebKit.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A2VHR2iK4w4[/youtube]

Komu tohle nové pojetí systému nebude vyhovovat, bude si moci zpětně aktivovat klasické rozložení ovládacích prvků. BlackBerry 6 bude dostupný ve třetím čtvrtletí tohoto roku a podle slov RIMu prý může každý aktuálně dostupný ostružinový telefon na trhu pracovat s novou verzí systému, avšak upgrade se ale dočkají jen ty nejnovější modely (zatím nebylo upřesněno které).
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od YAMATO »

Nějak mi poslední dobou začínají ty dotykovky splývat...furt to samý, klasický funkce, k tomu přidaný Facebooky...broskvoviny...ale něco nového, nějakou novou wow fičurku (jako fakt wow, ne nějaký pitomý efekty) jsem už hodně dlouho neviděl.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od Kato »

ale vypada to docela "citlive zasazeny" a ne na ukor pracovnich funkci. A reklamni video udelany pekne - to jsem od MS nikdy neco podobneho nevidel :(
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

Mno muj prvni dojem je urcite kladny, co rikas Stando? :) Uvidime az vylezou nejake detailnejsi informace, screeny, popisy funkci atd.
YAMATO píše:něco nového, nějakou novou wow fičurku (jako fakt wow, ne nějaký pitomý efekty) jsem už hodně dlouho neviděl.
Na nove ficurky ja z vysoka s*ru, s tim at si onanuje INTERFACE, ja potrebuji veci/funkce POUZITELNE, ne nutne efektni. A je mi UPLNE jedno, jestli je to neco stareho nebo noveho, pro me je MAXimalne dulezite, at to ma nejaky pouzitelny vyznam !!!
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od YAMATO »

No a o čem asi píšu? :roll:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

Ty pises o novych ficurkach, ja pisu to tom, ze bych radeji uvidal ty stare pouzitelne, akorat by bylo treba je prizpusobit dnesni dobe napr. zvetsit ovladaci prvky pri zachovani puvodni funkcnosti atp. :wink: Nove BB na me zatim pusobi tak, ze presne touhle cestou se chteji vydat...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od YAMATO »

Ne, chlapče, ty jsi jen pod "nová wow fičurka" představil něco jiného než jsem tím myslel já a hned jsi najel na flame vlnu. Zrovna ty něco vyčítej INTERFACEovi :lol:
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od elcrys »

To video mi tedy přivodilo dost velký šok. Nějak zvlášť se o tento OS nezajímám, ale vždy jsem měl BlackBerry zařazeno jako business záležitost, což je docela v rozporu s tím, co jsem viděl v té prezentaci (když nepočítám svíjejícího se kravaťáka). Přijde mi to jako prezentace určená pro malé děti. RIM se asi rozhodlo, že je ještě stále málo systémů pro tuto cílovou skupinu.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

YAMATO píše:Ne, chlapče, ty jsi jen pod "nová wow fičurka" představil něco jiného než jsem tím myslel já a hned jsi najel na flame vlnu. Zrovna ty něco vyčítej INTERFACEovi :lol:
Ja INTERFACEovi nic nevycitam, jsou to jeho potreby, ale ja jen rikam, ze nesdilim potreby techto lidi, kteri chteji za kazdou cenu nejake "novou wow efektni ficurky, ze kterych lidi padaji uzasem pod stul". A co jsi teda myslel tou "novou wow ficurkou"? Ja jenom, ze uz jen to tve pojmenovani mi inklinuje k potrebam lidi typu INTERFACE...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od YAMATO »

Kdybych tu fičurku znal, tak se o ni nevypisuju tady na fóru, ale dělám prachy :lol: . Prostě nějakou vychytávku jako by třeba pro mě byl dejme tomu plnohodnotný stylus na kapacitní display. Nějaká skutečná novinka, změna k lepšímu, podstatné zlepšení...to mi prakticky ve všech nových/"nových" OS chybí. Tohle jsou prostě jen různé omalovánky, takže rozdíl mezi OS je spíše psychologický než skutečný.

A to "wow fičurka" jsem samozřejmě použil schválně...ale že se zrovna ty na to chytneš jsem nečekal.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

YAMATO píše:A to "wow fičurka" jsem samozřejmě použil schválně...ale že se zrovna ty na to chytneš jsem nečekal.
Kdyz nekdo pise "wow" a "ficurka" a jeste v kombinaci, tak hned jdu po nem :lol:
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od nirman »

Ty mozna wow ficurkou myslis napriklad USB vstup, coz je stara pouzitelna funkce. O co tu de? :???:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

To NIRMAN:
To bylo na koho? :) Jinak ja bych uplne vypustil nejake pojmenovavani "wow ficurka" kdyz jde o stare dobre pouzitelne veci :wink: Jinak kdyz mluvis o USB vstupu tak rozhodne bych uvital obecne ve VSECH zarizenich klasicky miniUSB (kompatibilita prakticky vsude aneb kazdy ma miniUSB kabel treba od fotaku), 3.5 jack (to snad nemusim vysvetlovat), u fotaku autofocus + prisvetlovaci diodu, D-Pad nebo aspon TrackBall (to nejdulezitejsi nakonec :) i to pitomy prohlizeni fotek je rychlejsi D-Padem nez soupanim po displeji)...
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od nirman »

No na vas oba, prijde mi ze oba stojite za jednim nazorem :smile:
EDIT:
to slovo ficurka me celkem chytlo ale nemuzu najit nikde vyznam :tlem: jen v jedne diskuzi na idnes to oznacili za nejblbejsi slovo co tam kdo pouzil :grin: a ma to byt skomolenina z anglictiny ale nenapada me ceho.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od Tomáš Kubec »

fičura=vychytávka a tak podobně
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

Asi to bude od slova "Feature" - vyslovnost "fíčr", vyznam je neco jako "zasadni vlastnost" nebo "vychytavka" :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od IkE Blaster »

No, výslovnost je spíš "fjůčr" (resp. něco mezi), a je to od toho určitě. Krásné OT :)

Jinak docela nechápu, jak se do sebe dokážete pouštět kvůli věcem, co vás absolutně nemusí trápit. A reaguji na nový OS stejně jako elcrys - mám zažité BB jako stroj pro manažerské nasazení, takže tohle byl docela šok. Ale musím říct, že to má něco do sebe, takový výrazně vychytanější Symbian, škoda, že není tak velká podpora vývojářů.
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od martan1981 »

"fjůčr" ?
Ako vtip?
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od bkf1 »

Mno "fjůčr" je budoucnost (future) :o) A to se do tehle diskuze taky hodi, protoze s tou to ve svete komunikatoru vypada blede :o( Jinak my se do sebe nepoustime jenom (nekdy ostreji) diskutujeme ;o) Novy BB se chce zjevne dostat ze sve specificke skupiny do hlavniho proudu a jen cas ukaze, jestli to byl dobry napad. Ale rozhodne bude MUSET pamatovat HLAVNE na manazery, protoze to je jejich cilova skupina a kdyby se tato skupina od BB odvratila, tak by BB skoncila jak Nokia, ktera se snazi hlavne prezit. Mno kazdopadne uvitam kazdy novy OS, ktery nema charakteristicke vlastnosti praktik Apple... Tedka si rikam ohledne toho vyvoje... PROC nejsou na svete zadne RAD programovaci nastroje (vizualne privetive zvlaste pro zacatecniky - neco jako Delphi nebo C++ Builder pro stolni Windows: http://www.econtrol.ru/images/form_design_big.jpg ) krom Windows Mobile, ale jen NetCF :-( Nebyt takovych prostredi, tak bych nikdy nezacal programovat.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Prohlédněte si nový operační systém BlackBerry 6 na videu

Příspěvek od Standa »

bkf1 píše:Mno muj prvni dojem je urcite kladny, co rikas Stando? :) Uvidime az vylezou nejake detailnejsi informace, screeny, popisy funkci atd.
O tomto si nemyslím nic :-). Všudypřítomné slajdy a jiné animačky jsou hlavně pro lidi, co si potřebujou s telefonem hrát. Nemyslím tím hrát hry, ale hrát si používáním samotným. Takových uživatelů je teď většina a RIM chce samozřejmě taky svůj díl, to je jasné a nemám mu to za zlé. Z tohoto druhu hraní jsem (bohužel?) vyrostl a telefon chci jako prostředek, ne jako cíl.

Takže mě ohledně BB zajímají jen tři věci:
1) bude i šestka pro klasickou řadu s qwerty klávesnicí?
2) bude v šestce konečně použitelný internetový prohlížeč?
2) budou dále v budoucnu existovat BlackBerry bez dotykového displeje s trackballem/trackpadem?

Pokud budou odpovědi ano, ano, ano, jsem v podstatě mobilně šťastný člověk a nemám co řešit :-).
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů