Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Diskuze o telefonech modelové řady Xperia se systémem Android (Z5/Compact, Z4, Z3…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

V České republice se konečně začal prodávat komunikátor Sony Ericsson Xperia X10. Z tohoto důvodu zakládám následující téma, ve kterém o X10 můžete diskutovat a ptát se na případné problémy.

Tip: Zajímá vás, kde se Xperia X10 aktuálně prodává za nejlepší cenu? Mrkněte se na srovnání cen na Heureka.cz.

Obrázek Obrázek

Články, které by vás mohly zajímat
Videopohled na předprodukční verzi komunikátoru SE Xperia X10 s Androidem
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3PolEhB_9yM[/youtube]

SE Xperia X10 oficiálně představen: Android s 1 GHz procesorem a WVGA displejem

Hardwarové parametry
Operační systém: Android 1.6 + vlastní uživatelské prostředí (v září 2010 bude upgrade na Android 2.1)
Procesor: Qualcomm Snapdragon QSD8250, 1 GHz
Paměť: 1 GB ROM, 256 MB RAM
Displej: 4" WVGA (480×854 px), dotykový, kapacitní, 262k barev
Telefon: čtyřpásmové GSM/GPRS/EDGE, UMTS/HSDPA/HSUPA
Fotoaparát: 8.1 MPx s autofocusem, přisvětlovací dioda, detekce úsměvu, stabilizátor obrazu, 8× digitální zoom, záznam videa ve VGA rozlišení (640×480 px)
Konektivita: Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.1 s A2DP, microUSB konektor, 3,5 mm výstup na sluchátka
Paměťové karty: ano, microSDHC, 8 GB karta v balení
Rozměry: 119 x 63 x 13 mm
Hmotnost: 135 gramů včetně baterie
Baterie: Li-Pol, 1500 mAh
GPS: Ano, A-GPS
Barvy: černá, bílá
blackman_82
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon pro 01, 2008 16:31
Zařízení: HTC Desire

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od blackman_82 »

Lze X10 přímo synchronizovat s outlookem (bez použití netu)? HTC má na synchronizaci super prográmek ale pro x10 jsem nic podobneho nenasel. Ten programek od SE chce nejprve zalohovat data na jejich web a az pote se z netu daji dostat do x10 :o( Lze to nejak obejit?
Nsonic
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 27, 2009 13:18
Zařízení: HTC HD2, HTC Desire

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Nsonic »

Trochu málo zkušeností s X10...
Používám smartphony od jejich uvedení na trh (SE R380, P800,P900,P990,HTC Diamond,HD2 atd...) a nyní jsem si pořídil prvního Androida SE X10. Musím konstatovat,že výdrž baterie je neakceptovatelná! 100% nabitý nevydrží ve stand-by režimu ani přes noc...Hrůza.Při totožném nastavení synchronizací a on-line služeb s mým HD2 je X10 vybitá a HD2 má 70% kapacity baterie. Toto se opravdu SE nepovedlo. Co se designu týče-nechápu jak může někdo umístit micro USB port na horní část telefonu. Zkusili jste s nabíječkou,u které trčí kabel z telefonu nahoru telefonovat? Nebo jej dát do držáku v autě? Android verze 1.6 v této době je také trochu slabé ale budiž, nicméně nadstavba TimeScape a Mediascape je (alespoň pro mne) nepoužitelná.
Takže závěr byl jednoznačný. Po týdenním experimentování s baterií (JuicePlotter i JuiceDefender) jsem ho hochům ze SE hodil na hlavu a pořídil si HTC Desire. Nebetyčný rozdíl jak ve výdrži baterie tak mezi TimeScape a HTC Sense.
Je to můj subjektivní názor,nicméně doporučuji si koupi tohoto telefenu dobře rozmyslet...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od NeoPlex »

taky jsem trosku uvazoval v poslednich dnech o X10 misto Desire.... ale asi opravdu pujdu do Desire.. Koukal jsem na nejake recenze X10 a kupodivu ma problemy s rychlosti, obcas kratkodobe zatuhava atd.. natoze tam je snapdragon to je co rict, dalsi minus mi prijde v androidu 1.6 (update az na podzim fuj), displej... velky, dobry rozliseni, ano to je dobre, ale je to TFT, takze oproti Desire ma o dost mrtvejsi barvy, umi jen 65k barev (nechapu kdyz tam neni WM) a nepodporuje multitouch! zoomovani fotek tragedie.. ani dvojity tuk udajne nefunguje a vse se dela pres + tlacitko, ktere jede po malych krocich, bonusove app time a media scape take nebyly zrovna extremne pochvaleny. Zase je fakt ,ze po designe strance se mi libi vic nez Desire (tezko rict jestli za to muze lepsi Promo video :D ) a super vec je ten fotak, ale ten bohuzel nevyvazi predchozi problemy
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

U X10 je pravděpodobně chyba v aplikaci "MoxierMail". Ta chyba způsobuje rychlejší vybíjení a tím pádem a kratší dobu pohotovosti.
Ta chyba je prý u verzí X10 "R1FA014". U verze "R1FA016" by to mělo být opravené. Taky by měla být opravena chyba při použití soft SE klávesnice (v některých místech menší citlivost).
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od mike-biker »

Safra, ale SE už si chybu dovolit nesměl. :evil: Zase špatně! :-( Já si počkám na recenzi, prý se všechno zdržuje kvůli Timescape a Mediscape, ale na to jim se.. Bílej tesák! Stejně jako ty debilní rybičky a nesmyslný Panely v X1 a X2, které byly úplně nanic!
EDIT: A ta cena za horší zařízení oproti HD2. Měl jsem ho v ruce již loni na srazu SEManie, vypadalo to velmi nadějně, ale jak jsem slyšel o drobných muškách, prastará verze 1.6, bez multitouchu, teď výdrž.....
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

Ta verze 1.6 je skutečně škoda, ale je to prostě dáno tím, že implementace Timescape a Mediascape je prostě náročná a začalo se na ní pracovat právě na Androidu 1.6... Myslím, že SE bylo postaveno před rozhodnutím jestli,
A) Začnou pracovat na implementaci Timescape a Mediascape do Androidu 2.1 a uvedení X10i na trh se prostě zpozdí...
B) Vypustí X10 na trh teď a začnou usilovně pracovat na implementaci T a M do A 2.1 a vypustí časem update...

Rozhodli se pro B) a podle mně udělali dobře. X10 má sice chyby, ale je to jinak schopné zařízení. Každý má na to sice jiný názor a všichni X10 srovnávají s jinými Androidy, ale X10 je prostě jiná. Podle mně se X10 docela povedla a je sice pravda, že mohla přijít na trh dřív a více odladěná, ale... I tak se docela dobře prodává.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od NeoPlex »

mas pravdu, ze je jina.. opravdu pusobi jako celek uplne jinak a tim je velmi velmi atraktivni. a rozhodli se presne, tak jak pises, ale s tim ze se jim to stejne zpozdilo a stejne to vypustili nedodelane.. na to, ze to ma snapdragon je to nekde az tragicky pomale, jenom scrolovani spodni listou se kouse atd. Tohle byt odladene, tak si toho Desire asi rozmyslim, ale pul roku na update se mi nechce cekat to uz rovnou muzu pockat na novejsi lepsi model
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

Člověče, já nevím. S tím skrolováním a pomalostí... S tím opravdu nemám ani nejmenší problém. Právě naopak. Měl jsem i Nexus a X10 je velice rychlá. Právě i to skrolování. Třeba i skrolování v Marketu je neskutečně rychlé. Prostě, s rychlostí jsem naprosto spokojený... A to mám spuštěnou RSS čtečku , MoxierMail a Twitter a Facebook...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od NeoPlex »

hmm tak nevim mozna byl jen zasekany ten kousek u recenzenta, kde jsem ji videl.. jak bys srovnal displeje nexusu a x10?

edit. ja myslel to vertikalni scrolovani treba v media scape nebo time scape
Nsonic
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát lis 27, 2009 13:18
Zařízení: HTC HD2, HTC Desire

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Nsonic »

oproti Desire působí zobrazení barev na X10 velice mdle. Timescape je nepoužitelné-bílý nečitelný font, jako podklad je nekvalitní avatar kontaktu. A je to celé velice zmatené. Navíc dle mého názoru je displej daleko méně citlivý na dotek než právě u Desire. Také jsem se nechal nachytat na větší úhlopříčku u X10 ale rozhodně to za to nestojí...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Balrog »

milennium píše:U X10 je pravděpodobně chyba v aplikaci "MoxierMail". Ta chyba způsobuje rychlejší vybíjení a tím pádem a kratší dobu pohotovosti.
Ta chyba je prý u verzí X10 "R1FA014". U verze "R1FA016" by to mělo být opravené. Taky by měla být opravena chyba při použití soft SE klávesnice (v některých místech menší citlivost).
Mám dotaz mám tu verzi R1FA014 a chtěl jsem si jí aktualizovat a píše mi to na Sony ericsson update service že firmware je aktuální jak tam dostanu a kde najdu tu R1FA016?díky

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 27, 2010 20:44) --
milennium píše:U X10 je pravděpodobně chyba v aplikaci "MoxierMail". Ta chyba způsobuje rychlejší vybíjení a tím pádem a kratší dobu pohotovosti.
Ta chyba je prý u verzí X10 "R1FA014". U verze "R1FA016" by to mělo být opravené. Taky by měla být opravena chyba při použití soft SE klávesnice (v některých místech menší citlivost).
Mám dotaz mám tu verzi R1FA014 a chtěl jsem si jí aktualizovat a píše mi to na Sony ericsson update service že firmware je aktuální jak tam dostanu a kde najdu tu R1FA016?díky
snaack
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 27, 2010 22:12
Zařízení: SE Xperia X1Oi

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od snaack »

Mám stejný problém, takže se připojuji s dotazem ohledně X10 "R1FA014", tedy jak tam dostanu verzi "R1FA016" a kde ji najdu. Zároveň přidávám ještě další dotaz. Nemám v aplikacích Sony Ericsson Sync, setkal se s tím již někdo? Díky.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Balrog »

s tím jsem se nesetkal tu Sony Ericsson Sync tam mám a i jsem s ním synchronizoval a OK.Chci se zeptat jestli si myslíte nebo jestli někde najdu nějaké zmínky o novém firmwaru na X10 a jestli se s tím počítá v brzké době nebo až v září kdy má jít do X10 nová verze Android,protože se mi poslední dobou stává,že když mám Timescape jako úvodní obrazovku a přepnu na mediascape tak mám černou obrazovku a nebo je to moc pomalé a mediascape je taky samo o sobě docela pomalé,vlastně i celý telefon neni tak rychlý jako HD2,který je skoro to samé.Díky za odpověď
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od mike-biker »

V podstatě jde jen o to, vyházet bordel od SE a nechat tam klasický Andoid. Já osobně jsem silně zaujatý oproti nevydařeným nadstavbám, ať to již byly Xperia X1 panely včetně stupidních rybiček, přes Widgety od Samsungu. Ani TF3D mě nijak neoslovilo, byl jsem zaujatý, nicméně Sense od HTC jsem si nechal, ptz. prostě nic lepšího zatím nevidím! ;-)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Balrog »

Je pravda,že SEnse v HD2 je moc pěkné,hlavně to počasí je parádní,ale víc se mi líbí prostředí Xperie X10 a to mě hodně zviklalo k expeii oproti HTC.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od NeoPlex »

jojo prostredi xperie je jine... takova hodne lakave :) taky me to dost lakalo, musim uznat ze vymysleny to maj dobre, ale problem je to zpracovani.. to ze se to cele seka je spatne, ono to bude pak fajn po podzimnim update na android 2.1... jenze pul roku se mi nechtelo pouzivat nedodelane zarizeni a kdybych si ho kupoval pak, tak uz me zase bude lakat galaxy S :) to je tezke.. kazdopadne xperii drzim palce a verim, ze vsem majitelum udela radost s novym updatem ;)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Balrog »

A myslíš,že vylepšení toho sekání,celkové rychlosti a stabilitě pomůže jen přechod na android 2,1 nebo Sony Ericsson vydá nějaké opravné patche a fixy nebo celý firmware pro x10 dřív?Protože nevím jestli bych dokázal čekat takovou dobu s telefonem který se kouše a neni tak úplně dodělaný,to bych si radši mohl nechat HD2 to má mnohem více možností jak ofiko tak od XDA.Možná to je tím,že X10 je zatím nový telefon a vše přijde brzy?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od htcjirka »

U SE je posledni dobou vse nedodelane a sekaci viz X2,propadak,oproti X1 vyrazne lepsi konstrukce, ale co se tyce SW i po updatech mrtvy produkt.Dosti na tom budou mit vliv obsahle customizace od samotneho SE.
Vetsina produktu i od jinych vyrobcu jsou nedodelky a ladi se za behu,ale u SE je to nejvice markantni.
Designy jejich telefonu se me libi o dost vice nez HTC,ale kazi to zejmena SW cast.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Xperia X10: Rady, tipy a problémy (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Balrog »

Hm takže budu dlouho čekat na aktualizaci,teda jestli se dočkám,protože do září se mi moc čekat nechce,nechtělo se mi ani čekat na červen až vyjde Os 4 pro iphone a vyměnil jsem ho právě za Xperii v domnění,že si polepším a né že zase budu čekat
Odpovědět

Zpět na „Sony telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů