HTC-Desire GPS

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

Nazdárek chlapi, poradí někdo ??? Včera jsem se rozhodl, že si udělám radost a po několika letech používání Nokií si koupím HTC-Desire. Prostě špica ve všech směrech, velký rozdíl v grafice, rychlosti atd., prostě nádhera ! Ale rád bych využil GPS navigace a tady jsem v pasti, protože nevím, jak na to … Přiznám se, že tomu nějak nechápu jak jí tam dostat… Často jezdím autem s klasickou navigací MIO C520, ale tu bych raději netahal a využíval přímo HTC. Stáhl jsem z ULOZ TO mapové podklady NAV n GO IGO8 8.3.4.102680. V GPS MIO C520 mapy pracují výborně, ale jak jí dostat do HTC-Desire (do jaké složky na SD kartě)? Zkoušel jsem pomocí USB kabelu mapy přetáhnout, ale nespustím navigaci … Nevím, jestli se GPS spouští ikonkou MAPY, nebo TRASY A NAVIGACE.Je potřeba nějaká úprava? HTC-Desire má rozlišení 480x800 a nevím, jestli nebude problém, navíc je v přístroji Android..., tak jestli se mám o něco snažit vůbec.
Předem děkuji za odpověď. :roll:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC-Desire GPS

Příspěvek od Jiří Hrma »

Předně tě chci upozornit že warez tady netolerujeme, viz. pravidla fóra, takže nečekej podporu pro software stažený z takových zdrojů. Nejlepší volba jak si GPS na Desire vyzkoušet, je stáhnout si přes Android Market trial verzi (30 dní) aplikace Navigon + mapy. Stačí pouze nainstalovat, pak stáhnout mapy a můžeš testovat. Stahování map do Navigonu trvá docela dlouho, ale stačí to přerušit zhruba ve 20%, protože to už se stáhnou mapy ČR, takže není potřeba čekat, až to doběhne do úplného konce.
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

Promiň za warez, neuvědomil jsem si to . :-(
ondra-banov
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob dub 10, 2010 9:29
Zařízení: HTC Desire

HTC-Desire GPS

Příspěvek od ondra-banov »

nicméně rady kolem iGo jsem psát můžete...jede někomu?
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

Moc tomu nerozumím, tak telefon mám nový a snad se vším všudy jsem si myslel a to musím koupit nějaký program, který pracuje s mapama a pak ještě koupit mapy ? Když si někde stáhnu nějakou trial verzi na 30 dní to mi je na nic. Potřebuji naladit telefon na pořád a né abych měl strach, že mi to za pár dní přestane fungovat. Přiznám se, že jsem laik, tak potřebuji normální vysvětlení.
Nějaké rady "stáhni z marketu" ... Co je to market ? Ach jo ... :cry:
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC-Desire GPS

Příspěvek od barberry.pha »

Pokud si chtel telefon se vsim vsudy mel sis koupit nejakou nokii na ktere jsou tedka navigace zadarmo, je to alepouze na nokie, na vsechny ostastni zarizeni a platformy se offline navigace musi kupovat, market je obchod s apklikacemi pro android, nektere free nektere placene, tam si muzes stahnout trial verzi s platnosti na 30 dni a pokud tu bude vyhovovat tak si ji nasledne zaplatit a pobezi ti uz pak naporad
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC-Desire GPS

Příspěvek od Jiří Hrma »

datel píše:Nějaké rady "stáhni z marketu" ... Co je to market ?
Android Market je oficiální databáze aplikací pro Android a najdeš ho přímo v programech v telefonu. Ta 30 denní trial verze je k tomu, aby sis ten navigační program Navigon vyzkoušel a když se ti bude líbit, tak si jej u výrobce normálně koupíš, co je na tomhle k nepochopení?
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

HTC-Desire GPS

Příspěvek od ifco »

Skoda ze si o navigacii neuvazoval pred nakupom. Mohol si si kupit rovno Desire aj s navigaciou
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/999BAL ... ps-10.html" onclick="window.open(this.href);return false;

U sunnysoftu najdes aj samostatnu navigaciu pre Android :smile:
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

Jasnačka chlapi, jak jsem už psal, jsem laik a pomalu se do toho dostávám. S předešlýma telefonama jsem neměl takovou zkušenost a Desire je pro mě novinka. Raději se vás zeptám abych věděl co a jak a myslím, že od toho je tady tohle fórum.
Až mi napsal Jirka Hrma, tak jsem pochopil, že je v programech telefonu ikona market, kde vlastně pomocí této ikony se dostanu na market, já jsem to hledel na netu ... Podařilo se mi stáhnout ty mapy, ale napřed jsem musel projít nějakým přihlašovacím cyklem. No mám s učením co dohánět. Rád bych používal jiné mapy, na které jsem byl zvyklý v PNA, No snad se mi to někdy podaří...
ondra-banov
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob dub 10, 2010 9:29
Zařízení: HTC Desire

HTC-Desire GPS

Příspěvek od ondra-banov »

Jinak já mohu doporučit Sygic :) je celkem dobrý, škoda že to nepodporuje multitouch.
Jinak na android marketu jsou aplikace jen neplacené....pro nás v CZ. Pokud si chceš něco koupit tak máš smůlu, nebo musíš přímo na stránky výrobce.
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

No a jeké jsou ty Sygic ?
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC-Desire GPS

Příspěvek od mKabel »

Sygic nevypadá zle. Trošku déle mi hledal GPS a přijdou mi trochu moc komplikovaný. Resp. lze si toho dost nastavit až mi to přijde nepřehledný. Ale funkčně super, jen jsou podle mě dost potichy. Ale nemám možnost srovnání.
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

paul25 Dík pomohlo to, sice jsem trošku bádál, ale vyplatilo se !!! :wink:
DuraDura
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 07, 2010 21:01
Zařízení: KF750

HTC-Desire GPS

Příspěvek od DuraDura »

jak jsem tady cetl, tak bych chtel vas zeptat, kdyz budu chtit koupit GPS na Desire tak staci mit dostatek kreditu nebo se to plati pres bankovni ucet a kolik to asi stoji?
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC-Desire GPS

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Sygic se dá koupit normálně v obchodě. A "GPS" je hardware, software se nazívá "navigační software".
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

HTC-Desire GPS

Příspěvek od sidik »

Netuší někdo, jak je na tom Navigon s aktualizací map? V blízké budoucnosti budou zprovozněny některé úseky, bez jejichž zohlednění bude navigace u Prahy na dvě věci...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od NeoPlex »

IGO na Desire funguje, jen se to jmenuje MOTONAV, ale mapy jsou tam stejné. Akorát ten SW jako takový není tak dobře odladen jako u WM. To by mi zas až tak nevadilo, ale spíš mi vadí, že si zabere 30mb z pameti tel... Jinak IGO naviguje bezkonkurenčně.

Navigon si bere cca 20mb krásně rychle jede, ale zase mi přijde až moc jednoduchý, nějaká nastavení mi tam chybějí. Jako zobrazování času příjezdu, nezoomuje na kruháči atd, ale po grafické stánce vypadá moc pěkne a mapy má celkem aktualizovaný. Akorát jsem někde četl, že poměrně často špatne naviguje respektivě nesmyslně počítá trat. Osobně jsem ho naostro zkoušel jednou a za tu jízdu mě jen jednou trošku zbytečne táhl delší trasou ( jen v jednom místě a bylo to asi o 5min delší)

sygic zabírá v tel. jen 6mb, složitější systém mi nevadí ba naopak, ale zase mi přijde že jako celek to jede nějak pomalu, trhaně. Po grafické stránce to žádné orgie teda nejsou, z těhlech tří jednoznačně nejhorší grafika. Hlasová navigace alá mistr Liška zatím nepoužitelná, defaultní nevím. Jěště jsem neměl čas navigaci nějak důkladně testnou na nějaké pořádné trase.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC-Desire GPS

Příspěvek od mKabel »

to trhání u sygicu jsem zaznamenal také...
Uživatelský avatar
datel
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pát dub 16, 2010 5:08
Zařízení: Samsung Galaxy NOTE II
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od datel »

Nazdárek, tak to že IGO na Desire funguje, tak to si mě překvapil !!! Musím po tom nějak jít a dostat je do Desire. Sygic je strašnej !!! Nemůžu si pomoct, ale IGO je po všech strankách dobrej. Jak někam jedu, tak musím použít klasickou navigačku s IGO ...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC-Desire GPS

Příspěvek od NeoPlex »

jojo taky jsem zastáncem IGO, ale říkám jako MOTONAV to ještě zdaleka není tak dokonalé jako u WM verze, ale mapy jsou tam stejný, takže předpokládam, že samotné navigování bude na stejné úrovni jako u WM.

tady je user guide pro Motonav, aby jsi mel zhruba predstavu jak to vypada
http://download.naviextras.com/content/ ... sGuide.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti