Samovolné vypnutí X2 v noci

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Odpovědět
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od zapalkam »

Zdravím,
tak mám po výměně (prodali mi předtím již použitý model-))) u prodejce zcela novou X2 - nainstaloval jsem update sw od SE - a objevuje se zajímavý problém. Jsem zvyklý používat budík na PDA - bohužel u X2 ho použít nelze - telefon se vždy v noci vypne - lze ho restartovat jen s pomocí externího zdroje - po zapnutí se znovu načítá jako po měkkém resetu - takže se nejedná o jen nefunkční obrazovku Today - navíc samozřejmě v danou hodinu nezvoní.
Doufám, jen že to není nová ekologická politika firmy SE - "šetříme naše baterie" - je to dost otravné - nevíte co s tím ? Poslal jsem i osobní dotaz na SE - jsem zvědav co odpoví.

doplnění: odpověď od SE

Važený pán,
dakujeme, že ste kontaktovali zákaznícke centrum Sony Ericsson.
Podla Vášho popisu vypnutie sa Vášho mobilného telefónu môže spôsobiť to, že sa prístroj rýchlo vybije. Doporučujeme Vám aby ste skontrolovali, či náhodou nie je nechaný bluetooth v zapnutom stave, v správci úkolov môžete skontrolovať, či beží nejaká aplikácia v pozadí.
Ak ste zistili, že nič nemôže nechtiac odobrať energiu batérie telefónu a napriek tomu sa rýchlo vybije, alebo vypnutie sa telefónu nespôsobí slabá batéria, tak doporučujeme Vám aby ste v ňom kompletne preinstalovali softvér pomocou našej aktualizačnej služby.
Môžete si stiahnuť program Update_Service_Setup, ktorý nainstalujete na Váš počítač. Rozbehnutý program Vás bude viesť krok za krokom ako postupovať. Pred týmto procesom doporučujeme uložit Vaše údaje na počítač, aby sa nestratili.
Ak Vám táto možnosť nepomôže, tak je potrebné aby ste sa obrátili na servis. Výrobok je možné poslať do opravy v obchode, kde bol kúpený.
S pozdravom...
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od Radek33 »

No mně se už několikrát stalo totéž. Nestalo se mi to v noci, ale normálně přes den.
Jinak jinou odpověď ze zákaznického centra bych nečekal. Ještě se mi nestalo aby mi pomohli nějaký problém vyřešit. :roll: , to nemluvím jen o SE.
Každopádně to rozhodně není baterií, protože se mi to stalo i chvíli po nabíjení. Firmware jsem už taky upgradoval, ale nepomohlo to.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od zapalkam »

Včera jsem reinstaloval sw - přes SEUS - a neměl jsem zapnutý budík na ráno - kupodivu telefon fungoval bez potíží celou noc - přes den se nikdy nevypnul. Dnes v noci zkusím nastavit budík - uvidíme. Je možné, že to může být i automatickým zamykáním, které jsem měl také nastaveno - to vyzkouším v noci ze soboty na neděli - napíši pak výsledky.

Jinak je možné, že se jedná o problém s sw ovládaní baterie - míval jsem to Ipaqu 614c - opakovaně se to řešilo na forech a pokud vím, byl to i důvod k reklamaci zařízení - nyní po update sw mi systém při plné baterii hlásil 15% nabití a dožadoval se vypnutí - takže pokud se toto stane je možné, že to je způsobeno i tím.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát dub 16, 2010 14:58) --

tak uz to vypne i ve dne - jedinou aplikaci, kterou jsem mel spustenou navic bylo automaticke zamknuti telefonu. Zkusim ji nezapinat a uvidime...
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od Kolda.o »

automaticke zamykani je pricinou i dalsich potizi - doporucuji vypnout a pouzivat S2U2 nebo jinou vhodnou alternativu.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Přesně tohle se mi stávalo s originální ROM na X1. Rychlým vybitím baterky, jak píše SE Support, to není určitě, protože po SR xperia naběhne a baterie je nabitá. Zamykání systému nepoužívám (pokud je myšlen heslový zámek, a ne keylock), takže tím to taky není. Pomohl flash jiné (neofic.) ROM.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od zapalkam »

Tak další zkušenost - včera jsem po novém resetu systému nechal automatické zamknutí vypnuté - telefon celý den funguje bez potíží, večer jsem nastavil budík, který ráno normálně fungoval. SD karta ani jednou nevypadla. Pokud to je pouze tím zamykáním, tak budu jen rád. JInak souvislost s batrií a energetickou náročností tady určitě je - protože když mi telefon se samovolně vypnul přes noc - chybělo přes 25 procent kapacity baterie !
Osobně si myslím, ale nejsem schopen potvrdit, že zámek neumožní vypnutí komunikace - mám telefon nastavený na pravid. stahování emailů - pokud vím, tak updatuje i počasí atd. Pokud je tato činnost při aktivitě zablokována - systém vybíjí baterii - a je možné, že tam mají sw pojistku - při rychlém vybíjení automatické vypnutí (?).

-- doplnění předchozího příspěvku (úte dub 20, 2010 6:59) --

Tak jsem tam, kde jsem byl - nastavil jsem budík na 5:50 - a večer jsem telefon používal jako mp3 - a ráno opět vypnutý. Automatický zámek nebyl aktivní.
Doufejme, že to opravdu vyřeší nový update v květnu - jinak ten telefon je opravdu jen pro okrasu a položení do průhledné skleničky na koukání ...))
Škoda, design je povedený a vcelku praktický. SW je nepovedený, nepraktický a neodladěný...
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od Radek33 »

Učinil jsem v tomto ohledu jeden poznatek. Telefon se mi parkrát v noci také vypnul a nebyl vybytý. Pokaždé když byl vypnutý, ležel čelem dolů. A naopak nikdy se nevypne když leží čelem nahoru. Není možné, že je to nějaký ochranný mechanizmus kvůli touchpadu?
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od zapalkam »

Vypnutí je zcela jistě nezávislé na poloze - zkouším testovat přenastavení systému - zatím jen "light" - zvýšil jsem cache memory na 1024 kB - default hodnota je 512 kb. Zatím za 24 hod - normální buzení - a nevypnul se, SD karta vždy nalezena...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

S polohou telefonu to nijak nesouvisí, je to prostě bug v ROM, který způsobí nějaký zákys systému (čemuž svědčí i fakt, že po takovém 'vypnutí' nejde telefon zapnout normálním způsobem), procesor je tímpádem vytížen a spotřebovává energii. Doufejme, že to nová ROM vyřeší, je katastrofa, jak SonyEricsson pohřbil tak mechanicky a designově skvělé PDA naprosto nedoladěnou rychlokvaškou po softwarové stránce.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Samovolné vypnutí X2 v noci

Příspěvek od zapalkam »

Referuji zkušenosti za 72 hodin po tweaku - upraveny File Cache na 1024 Kb a Font Cache Size na 32 Kb - rychlost je vcelku stejná - ale systém je určitě stabilnější - používám budík - tak vcelku plně i vlastní PPC. Hovory bez potíží, problém s SD kartou stran event. nenačtení jsem nezaznamenal. (mám ale jinou než originální). Testuji používání různých panelů - včetně TileWave - SPB panely moc nepoužívám, ale fungují. Nevím, jestli jste to někdo zkoušel taky - takže je to zatím jen má zkušenost. Možno otestovat. Jinak jsem systém neupravoval - nic neodinstaloval.

pozn.: na tweak jsem použil registrovanou verzi SK Tools
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů