HTC Desire - výdrž baterie

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od barberry.pha »

Ono s tou wifi je to tak ze se spise pri uspani odpoji a kdyz se zase probudi tak se zapne a pripoji se
znova, mam to tak u iphonu a bylo to i u omnieII kde to slo vypnout aby bylo zapnuty porad, treba pri skypu pres wifi abych byl porad online, jinak mi prijde ze browsani po netu pres wifi zere rozhidne mene baterku nez pres datovy pripojeni, alespon u iphonu ale i u ty omnieII
ondra-banov
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob dub 10, 2010 9:29
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od ondra-banov »

fido_cz píše:Prvotni obrovske zklamani je displej
display je náhodů suprový!! Jsem s ním velice spokojen (předtím jsem měl iPhone).
Jinak dneska mi vydržela baterka cca 24hodin...ale jěšte se s ním dost hraju, mám ho jen krátce, většinou jel na wifi (internet, android market). Baterka je nic moc, ale co už. Jinak taky mi moc nevyhovuje zvuk z reproduktoru, je takový nijaký, levný...iPhone to měl lepší.
Jinak ale super, telefon je neskutečně rychlý, pdf soubor krásně plynule a vše jen bliká. Foťák taky dobré. Nic jsem nemusel nastavovat a mms se pošle hned, k netu se to taky připojilo bez nastavování - edge.

Celkově spokojenost!
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od CSCicus »

Prečo desire prestane nabíjať keď dosiahne +- 4.07 volta ? Keď ho tam ale ešte nechám cez noc tak ju dobije na 4.211V
Preto aj odporúčam pre toho kdo chce dlchšiu výdrž neodpájať tel hneď ako začne dióda svietiť na zelno.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od fido_cz »

Tak po tydnu uz se baterie zrejme dostava na svoji kapacitu. Srovnani s HD2 je ve prospech Desire, cca o 20-30% lepsi.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Tady něco bližšího o Li-Ion bateriích. Jen pro info.
Wikipedia - Li-Ion baterie
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

zajímavý článek, krom paměťového efektu, což jsem i věděl je zajímavá tato informace:
Nevybíjejte do úplného vybití. (Tzn. když zařízení hlásí vybitou baterii, nesnažte se ji zbytečně dále vybíjet.) Je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50 % než jednou na 0 %.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Cleric »

Bigis píše:Tady něco bližšího o Li-Ion bateriích. Jen pro info.
Wikipedia - Li-Ion baterie
Tento článek vyvrací mnohé omyly které se šířily ohledně Li-lon bateriích.

Díky Bigis
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od kecinzer »

Dle mého by se lion baterie neměla nechat několikrát úplně vybít a zase nabít. Viz ten odkaz. Protože potom ztrácí několik nabíjecích cyklů.
Osobně tedy nabíjím (Touch Pro) ještě před úplným vybitím, někdy i na 50%. Telefon mi po roce a půl pořád vydrží stejně, možná ještě více než původně. Jsem schopný na jedno nabití jet i 6 dní - přitom ostatní uživatelé se zmiňují o 2-3 dnech.
Myslím tedy, že ta výdrž na baterii je hodně subjektivní a závisí na každém uživateli.
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Kvetakomil »

Pokud se nepletu, tak mi Desire pri pouzivani jako klasicky mobil vydrzi cca 3 - 6 dnu. Pri jakemkoli dalsim zatizeni vydrz samosebou klesa (Je to uplne stejne jako u notasu). Takze pokud nekdo chcete, aby vam Desire drzel dloho, tak si vypnete vsechny datove prenosy (vcetne GPRS/EDGE) a samosebou GPS + nehrajte hry a nedelejte na nem zadne nesmyslne a nepotrebne kraviny. Sice se tim mobil oslepi, ale pokud nevadi rizene sychronizace (cili na chvili dle potreby zapnu datove prenosy a nasledne vypnu), tak ma festovni vydrz.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

tobě skutečně vydrží 3-6 dní ???? Já mám data sice zapnutý, ale jediný co se samo aktualizuje je počasí a to jednou za den a teď když už telefon používám "běžně" jsem na 1,5 dne výdrže (tzn. ráno v 8 nabito a druhý den v 20 večer nabíjím.) I při minimálním používání nevěřím, že 3 dny vydrží... natož teda víc. Možná pokud ho fakt nebudu používat vůbec a jen ho dobiju a nechám ležet na stole.
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Kvetakomil »

Jsi si jistej, ze se synchroinuje jen pocasi? Ja vidim po zapnuti sitovyh dat ze mi co chvili leze na net. Napr. synchro kontaktu a kalendare. Proste tam je co chvili. Pokud vypnu sitova data atd. tak mi baterka klesa cca 1% za 2h (samosebou kdyz je zhaslej display).

Take je treba dat bacha na aplikacky na pozadi. Zkusil jsem si zahrat par her, pustit par aplikaci (a samosebou ukoncil) a ejhle zacal mi cukat prechod mezi tema 7 obrazovkama. Tak jsem pres Astro file manager sestrelil to, co tam zustalo vyset, ac jsem to vypnul. Hned bylo zobrazovani zase plynule. Takze pokud vidim, ze se mi zpomali visualne beh telefonu, tak prvni vec co delam, sestreluju processy, co tam nemaji co delat.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

no jistej si sem, mám to tak nastavený a nevidim, že by sosal nějak často... A co se týče aplikací, těch používám minimum a shazovat nikde nic nehodlám, to už sem poučenej - lepší nechat droida makat samotnýho. Je asi možný, že když datový přenosy vypneš na pořád, nic neakutalizuješ a ihned vypínáš ukončený aplikace může být výdrž vyšší. to ti fakt vydrží přes 3 dny? je to odzkoušený? jeslti jo, tak jsem se mýlil, ale příjde mi to divný ;-)

mimochodem, od doby co nepoužívám taskmanagera a ani před tím, ať jsem měl cokoliv spuštěný, hry a apl. tak ať jich bylo kolik chtělo, ještě se mi nepodařilo ho "zadřít", že by se nějak zasekával, to fakt ne... nejsem asi tak náročnej jůzr :-D
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Kvetakomil »

No me tam docela stve sebemensi cuknuti pri pretahovani tech obrazovek, asi fobie z iPhone :) S vydrzi jak jsem psal. Muzes to overit pres noc napr. stahni si aplikacku Watts z marketu a pust ji. Na noc si vypni data a rano zkontroluj, co to namerilo. Me to dela cca 1% baterie na necele 2h provozu. Teoreticky pri 90% pouzitelnosti baterie by to melo delat pod 180h na prijmu, rekneme 162h (vyrobce uvadi jeste vice Standby time: * GSM: Up to 340 hours). 162h je temer 7 dnu (ovsem to bych nesmel ani volat a SMS) Podle vyrobce to tedy ma vydrzet na prijmu 14 dnu, coz asi neni realne dosahnout. Nicmene 3 - 6 dnu je realne.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

Tak to chce spíš změřit přes den. Protože to je i člověk v pohybu a mobil si chytá více BTSek než v noci, kdy je nejspíš na jedny. Jinak jako propočet dobrej ale podle noční spotřeby, která jak sám rikas je minimální. A tím pádem je i ten výpočet teorie :-D Až se někdo dostanete na tři dny nebo víc v praxi, dejte sem vědět... Myslím, že to jen tak nebude...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

ja mam z praxe ozkouseno, ze nejvice se da nasetrit vypinanim 3G modulu... coz zrovna u Desire nema moc vyznam, protoze clovek co si ho koupi musi pocitat s tim, ze potrebuje internet, jinak ma jen pulku zarizeni :) vypnuty 3G modul mi na nejakych tel. delal treba i 30% vydrze navic. Kazdopadne treba u Desire neni od veci vypnout vsechny synchronizace treba pri navigaci. Dost to pomuze, nejlepe vypnout veskera data. V tomhle pripade pak ziskavam dalsi hodku navigovani navic.. a pri jizde v aute na facebook opravdu nekoukam :) Dal bych asi doporucil manualne regulovat podsvetleni.. ale to je obecne znama vec, automaticka regulace si obcas dela co chce a moc toho neusetri.

merit spotrebu zarizeni kdyz se s nim absolutne nepracuje nema zadny vyznam... clovek ma hezke hodnoty, ale v beznem provozu je uplne nekde jinde:)
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Kvetakomil »

mKabel píše:...Tak to chce spíš změřit přes den. Protože to je i člověk v pohybu a mobil si chytá více BTSek než v noci, kdy je nejspíš na jedny...
No pokud hodne cestujes, tak pak to zere samosebou vice. V mem pripade to je spise noc doma a den v praci (cili 2 kratke cesty vetsinu dnu). Neni pro me rozdil, jestli mi lezi mobil v noci doma nebo pres den v praci. :)
marekp
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 30, 2010 15:39
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od marekp »

caute poradi pls nekdo nejaku dobru aplikaciu najlepsie widget na vypinanie a zapinanie 3g siete
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Cleric »

Widgety jsou už přednahraný v telefonu a to: dej to plus v pravo dole pak dej widget a najdi si položku nastavení a tam si už vybereš který bezdrátový služby chceš dát na plochu, je tam jak BT, GPS, Mobilní sítě, Režim letadlo a Wi-fi. Mělo by to být ono, pokud jsem tě dobře pochopil.
marekp
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 30, 2010 15:39
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od marekp »

dik, som si nevsimol ze ten widget nastaveni sa rozdeluje na 5 casti
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Radek Jahoda »

Anebo je tam widget Prvek napájení, kde je to v kuse.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů