Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Jiří Hrma »

foreveryone: A ono HTC někdy vydalo nějakou oficiální zprávu k problémům u jiných zařízení? Ne, vždycky pustili ven až fix nebo novou ROM. A rozhodně tomu věřím, zvláště když v prohlížeči obrázků jsou barvy v pořádku. Z toho vyplývá, že se problém týká především internetového prohlížeče a neměl by být problém to softwarově opravit. A proto nevidím jediný důvod proč o tom nenapsat, zvláště když je to dost sledované téma a spoustu lidí to zajímá.
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od foreveryone »

Nevím off. zprávy od htc mě zatím moc nezajímaly :D já jen že tohle tam nepsal první chlápek, že mu htc řeklo že to opraví v příštím updatu, tak mě zajímalo proč je kolem tohoto takový povyk :D Taky by měly ještě teda vydat update pro aplikaci gmail když tam je taky problém.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od NeoPlex »

naprosty souhlas... nekdo proste objevil, ze v prohlizeci obrazku to vypada normalne, tim padem je jasne, ze to bude SW chyba a ne vada Amoled displeje pouziteho v Desire, navic tu nekdo na foru nekde psal, ze naprosto stejny problem ma v Nexusu s Desire romkou! A tahle informace muze byti dosti podstatna pro lidi co zvazuji koupi tohoto zarizeni.. takze Bleskovka je tu urcite na miste!
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od foreveryone »

Já jsem nikde nenapsal že to není podstatné, že bleskovka není na místě (spíš naopak zvažuju koupi a proto se též zajímám), ptal sem se kde berete tu jistotu z jednoho příspěvku, navíc jsem svou reakci napsal dřív, než Lukáš zeditoval svůj příspěvek s vysvětlením...
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Začím být také na pochybách. Je sice pravda, že v prohlížeči obrázků je to OK, ale například v Opeře je HTC Taky růžové a ten Gmail taky. Tak nevím. No, každopádně se necháme překvapit..
michpo
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 12, 2010 21:49
Zařízení: Nexus One
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od michpo »

Tak ja mam Nexus a nepozoruju v Gmailu ruzovou barvu, program mam normalne v sede barve.
Jinak jestli je Opera delana podobne jako Doplhin browser, tak se nedivim ze je tam take ruzova barva, protoze Doplhin vyuziva jadro standardniho prohlizece.
Nexuse mam vic jak 2 mesice a teto ruzove jsem si vsiml az na zaklade techto zprav, prakticky krome stranek htc (na ktere z mobilu nechodim) a tech umele vytvorenych sedych policek, jsem doposud nikde ruzovy nadech nevidel.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od fido_cz »

Pro me je displej Desire OBROVSKE zklamani. Problem ruzove urcite neni jen v prohlizeci, da se s tim setkat v celem systemu. A toho lehce viditelneho rastru a drobneho rozmazani jste si opravdu nikdo nevsiml???
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od raven_kix »

Ne, ani růžová v systému, ani rastr a ani rozmazání. Možná by to konečně chtělo nějaký příklad, ať vím, kam se mám koukat.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od NeoPlex »

ja nevim neco malo tam bude, ale viditelne jen malo napr. v prohlizeci.. fido je nejaky bystrozraky :) i na techradaru si toho nevsimli.. tam to hodnoti jako jedno z nejvic povedenych zarizeni
jtra
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 02, 2010 8:07
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od jtra »

Tak jsem si nakonec koupil HTC Desire a udelal srovnani detailu displeje s kolegovym Legendem:

http://jtra.cz/stuff/android/htc/desire ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak v internim browseru na strankach HTC jsou sedive barvy lehce naruzovele, ale tak, ze kdybych to nehledal, tak bych to nenasel.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od barberry.pha »

Ty amoled displeje pro desire si dela htc samo? Ja byl s omniiII a jejim displejem max spokojeny ale tam si delal displej sam samsung
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od NeoPlex »

jtra píše:Tak jsem si nakonec koupil HTC Desire a udelal srovnani detailu displeje s kolegovym Legendem:

http://jtra.cz/stuff/android/htc/desire ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak v internim browseru na strankach HTC jsou sedive barvy lehce naruzovele, ale tak, ze kdybych to nehledal, tak bych to nenasel.
jak bys hodnotil tyhle dve zarizeni, kdyz jsi je mel vedle sebe? :)
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od fido_cz »

raven_kix píše: Možná by to konečně chtělo nějaký příklad, ať vím, kam se mám koukat.
Chtel jsem udelat par fotek, ale nemam tak kvalitni fotak, aby to bylo vydet. Ta ruzova je videt napriklad v gmailu, ale pokud nemas srovnani s jinym telefonem, tak si toho opravdu nemusis vsimnout. To lehke rozostreni je videt krasne napr. na ikone youtube.
Ale jak pisu, je to strasne poznat hlavne pri srovnani s jinym displejem. Pokud koukam dlouho jen do Desire, tak si zvyknu.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od NeoPlex »

tak to fido potom asi jo no, ve srovnani je to vzdy poznat... kdyz pominu tenhle nadech do ruzove, jak je to treba s kontrastem kdyz porovnas?
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od raven_kix »

Tak to potom opravdu jo, mám i horší ikonky než tu Youtube.com. Své HD jsem prodal, ale kamarád ho má a mají doma i HD2, takže bychom mohli udělat nějaké porovnání a třeba i něco nafotit. Zkusím se poptat.
lc42
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon dub 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od lc42 »

Mne se stala s tou ruzovou hrozne divna vec. Kdyz jsem otevrel poprve Gmail aplikaci, tak byla normalne bilo-sediva. Kliknu na menu - aktualizovat. A v tu chvili to zruzovelo a od te doby to je stale ruzove. Ale krome Gmail aplikace, kde me to lehce stve, to jinde (teda krom HTC webu) nevidim.

btw. neni mozne, ze Gmail aplikace jede taky na jadre webkit a tudiz se problem tyka fakt jen browseru? viz experiment s ulozenym HTC obrazkem.
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od ezzz »

IkE Blaster píše:ezzz: "Oko je totiž nejcitlivější na zelenožlutou barvu a nejméně citlivé na barvu modrou až fialovou." (z jedné knížky)
Asi takhle (z jednoho webu:-):
Obrázek
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od IkE Blaster »

Pravda, omlouvám se, nějak se mi to už vykouřilo z hlavy :)


Jinak jsem včera viděl Desire naživo, já nevím, ale mě se prostě tyto displaye s touto strukturou nelíbí (u té Omnie2 nevím, protože mám pocit, že verze pro EU trh a pro Asijský trh je každá jiná - známý má z Turecka bílou Omnii2 a má stejný rastr jako Desire). Případá mi, že při šikmé čáře není čára úplně plynulá a některé pixely prostě "trčí" víc mimo.
jtra
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 02, 2010 8:07
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od jtra »

Přidal jsem na mojí stránku s porovnáním displejů HTC Desire a Legend obrázky browseru (stránky htc.com/cz a root.cz). Růžová tam trochu vidět je ale není to pro mě problém.

http://jtra.cz/stuff/android/htc/desire ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Cleric »

Podle mě je to pouze banalita, je to super zařízení a já jsem s ním jako uživatel začátečník velmi spokojený. A věřím že tenhle malý problémek vyřeší nějaký opravný update. Hádáte se tu jak malý děti :tlem: :tlem:
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů