HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Založil jsem toto vlákno, můžete sem zadávat obecné dotazy, připomínky, nebo i odpovědi na otázky o komunikátoru HTC Desire.

Pár typů a triků:

-Jak si nastavím svoje zvonění?

Stáhněte si z Marketu nějaký File Manager (Doporučuji Astro File Manager).
V kořenovém adresáři karty ( /sdcard) vytvořte tyto adresáře

Pro vyzvánění: /sdcard/media/audio/ringtones
SMS tóny: /sdcard/media/audio/notifications
Tóny budíku: /sdcard/media/audio/alarms

Do těchto složek se nahrají MP3 zvuky a pak již budou vidět v nastavení vyzvánění..

- označení textu na webu

Stačí na nějakém textu, který chcete označit a následně zkopírovat podržet chvíli prst.
Jak ale označit text v mailu? To nevím a chci na to přijít.

Recenze HTC Desire
Velká recenze HTC Desire: Královsky vybavený Android
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od foreveryone »

Já bych se chtěl zeptat jak je to s kvalitou konstrukce telefonu jestli pevně lícuje nebo vrže, a jak je to s materiály, jestli klouže v ruce např. jako dimamond2 nebo ne a jak je to s náchylností displaye proti poškrábání jestli nosíte desire v kapse nebo pouzdře, na xda psali že už po pár dnech mají nějaké vlasové škrábance ...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

podobná otázka jako foreveryone... v zadu bude takový ten matný plast co byl už u kaisera (aspoň myslím), ale docela by mě zajímalo z čeho je ten okrasný lesklý "pás" kolem displeje? Je to leštěný plast nebo něco jako nějaka slitina kovů? A docela by mě zajímalo jak tel vypada v ruce? Myslím co se týka elegance... Zpracování se nebojím... u HTC býva zvykem velmi dobré dílenské zpracování..
Naposledy upravil(a) Luboš Klicpouch dne pát dub 16, 2010 9:44, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diakritika
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Dílenské zpracování je velmi dobré. Vše pevně drží, nic nevrže. No, čím méně mechanických částí, tím méně vrzání a nepřesností na úkor právě těchto mechanických částí. Povrchová úprava zadního krytu + spodku telefonu vpředu je z pogumovaného plastu (až mám někdy pocit, že to je samet) a rámeček okolo displeje zdá se být z, no asi z plastu, nevím, nebo z nějaké slitiny. Jinak se opravdu krásně drží v ruce, nikterak neklouže, nikde nejsou vidět otisky prstů.. kromě displeje samozdřejmě.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mohu jen potvrdit co píše Bigis. Ta kvalita a pevnost konstrukce je vážně dobrá a myslím si, že Desire něco vydrží. Větší elegán je podle mě HTC Legend, ale síla Desire se skrývá pod jeho kapotou ;) ten výkon je vážně dobrý. Jen teda mám pocit, že s animovanou tapetou na pozadí se systém docela zpomalí, to jsem u Nexusu One nepozoroval (přitom je to téměř stejný hardware, tady asi Google trochu zapracoval na optimalizaci ve prospěch Nexuse).

edit: Do download sekce jsem právě přidal ke stažení český manuál a příručku pro rychlý start.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

tak je jasné, že Legend s hliníkovým tělem je trošku jinde ve vzhledu :) ale bohužel co jsem sledoval různé videa, tak ten 600mhz qualcomm není zrovna výkonem dobrý...na chod systému to nějak stačí, ale už je třeba ořezaný o živé wallpapery (né že by to byla stěžejní věc) atd. a už ten procesor na mě tak nějak působí, že mi dá pevné mantinely.

Už jsem koukal na první video a budu se tešit na recenzi :)
Naposledy upravil(a) Luboš Klicpouch dne pát dub 16, 2010 9:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diakritika
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od CSCicus »

Bigis píše:Založil jsem toto vlákno, můžete sem zadávat obecné dotazy, připomínky, nebo i odpovědi na otázky o komunikátoru HTC Desire.

Pár typů a triků:

-Jak si nastavím svoje zvonění?

Stáhněte si z Marketu nějaký File Manager (Doporučuji Astro File Manager).
V kořenovém adresáři karty ( /sdcard) vytvořte tyto adresáře

Pro vyzvánění: /sdcard/media/audio/ringtones
SMS tóny: /sdcard/media/audio/notifications
Tóny budíku: /sdcard/media/audio/alarms

Do těchto složek se nahrají MP3 zvuky a pak již budou vidět v nastavení vyzvánění..

- označení textu na webu

Stačí na nějakém textu, který chcete označit a následně zkopírovat podržet chvíli prst.
Jak ale označit text v mailu? To nevím a chci na to přijít.
Toto som presne hladal.

A keby mi niekto ešte vedeľ poradiť ako nastaviť automatické odpajanie od inernetu ako na WM napriklad po 5 minutach tak by som úplne najštastnejši chlap na svete. Možno by ma ešte potešilo niaka aplikacia na aktiváciu Ledky aby som si mohol posvietiť v tme to sú jedine 2 veci čo mi tam chýbajú.

Ďakujem za odpovede
Nyny
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: ned pro 28, 2008 13:07
Zařízení: Lumia
Bydliště: Havlíčkův Brod

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Nyny »

Zdravím majitele tohoto krásného zařízení,

Chtěl bych se zeptat, jak je to s použitím GPS. Plánuji koupi Desire a vzhledem k tomu, že mi dnes někdo vykradl auto a ukradl mou navigaci TomTom ONE XL, zajíma mne, zda je možné používat Desire jako plnohodnotnou náhradu navigace.

Jde zprovoznit TomTom?
Funguje navigace i na šířku displeje?
Co když využívám navigaci a někdo mi zavolá?
Naposledy upravil(a) Luboš Klicpouch dne pát dub 16, 2010 9:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diakritika
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

co vím tak TomTom pro Android zatím ještě není.
Zatím mi přijde nejlepší volba IGO8 nebo Navigon... IGO8 mám ozkoušené z WM po přechodu z TomToma a už jsem u IGO8 zůstal (podle mě o 100% lepší než tomtom... tomtom vede jen v hlasové navigaci, jinak mi Igo přijde všude lepší)
Na šířku displeje funguje v klidu naprosto (aspoň IGO teda), IGO jsem používal jako plnohodnoutnou navigaci již na Kaiseru a bylo to dostačující, takže u Desire bych se toho vůbec nebál...
No vzhledem k tomu, že v systému je snarpdragon, tak když ti do navigace skočí hovor, tak to zcela jiste plynule přijmeš bez větších problémů
Naposledy upravil(a) Luboš Klicpouch dne pát dub 16, 2010 9:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diakritika
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od CSCicus »

Skúšal niekto príjmať alebo odosielať MMS mne to napiše - Zprávu se nepodařilo stáhnout - Generická porucha sítě. Je to len môj problém alebo ešte niekto ? Mam T-mobile SK

Problém vyriešený aspoň pre mňa Bolo treba zmeniť číslo portu na 8080 z 9201
adebzen
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát lis 30, 2007 10:16

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od adebzen »

Mám nastaveno,aby mi přicházela informace o doručení SMS. Bohužel se tak neděje. Máte to stejně jako já,nebo je jiné řešení ?
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od CSCicus »

No Z diamod 2 som sice neprešiel ten mam stále ale prešiel som z Touch pro2.

Výhoda prvá - Super rýchle blesková odozva od systém.

Výhoda druhá - plne nastaviťelné Prostredie Sense aj keď 7 obrazoviek mi je malo :D (ešte jedna by sa šikla).

Výhoda tretia - Pokiaľ niekto používa Google (mail, kalendár, picasa ... je system omnoho lepšie prepojený z google učtom)
na WM si človek tiež mohl nastaviť synch s googlom ale kalendar nezobrazoval zdielané kalendáre (s kolegom ich mame prepojené)

Výhoda štvrtá - Android sam o sebe nemusis stále niečo riešiť všetko tam funguje (Sám som sa bal prechodu na Android lebo WM používam asi tak 3 roky ale už by som sa ani nevrátil :D a to ho mám 5 dni.

Výhoda piata: Flash animácie v prehliadači. celkovo rýchlejšie a lepšie spracovanie stránok (Doteraz som používal Operu Mini lebo bola rýchla , teraz už nemusím)

Výhoda Šiesta - Market Kopec aplikacii na jednom mieste (WM ho ma tiež ale to sa nedá porovnávať)

Výhoda Siedma - Kapacitný displej a Amoled

Nevýhoda oproti Diamond 2 menšia výdrž baterie asi. (aspoň u mňa)
Nevýhoda oproti Touch Pro 2 - Tu kávesnicu som Miloval ale dá sa prežiť aj bez nej

Ono určite by sa našlo ešte kopu + aj - ale osobňe nelutujem ani jedno € čo som zaňho dal

Mal som aj HD2 a to som predal za 1 deň to zariadenie Bez flashnutia WM 6.5.5 je v hĺbkovom nastavení nepoužitelné keby mal človek možnosť použiť stylus tak by to bolo v pohode ale bez neho je to nanič. (aspoň premňa)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od foreveryone »

EDIT: Ok diky moc, ještě snad pro ostatní doplním, že otázka zněla jak se vyrovnal s přechodem od D2 k Desire...

Jinak jestli posloucháš sem tam hudbu na telefonu mohl bys porovnat kvalitu reprodukce D2 a Desire? Někde píšou že je Desire supr v tomhle, někde že zase průměr...
CSCicus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: sob led 16, 2010 21:03
Zařízení: Samsung Galaxy S2 root
Bydliště: Ivanka pri Dunaji

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od CSCicus »

Aj na toto som odpovedal

Sám som sa bal prechodu na Android lebo WM používam asi tak 3 roky ale už by som sa ani nevrátil :D a to ho mám 5 dni.

Jeto tam len treba čítať. (pokial nechceš vedieť teda niečo konkrétne )

Zvuk som testoval nie však na Diamond 2ke iba na Desire (dnes to ale testovať nemožem včera som bol na State of trance a ešte teraz mam zalahnuté :D)

Desire som počuval niako som tam nevedeľ najsť ekvalizér ale to čo som počul sa mi pačilo hralo to pekne čisto na môj vkus maximalná hlasitosť je nízka. Celé spektrum hralo čisto možno viacej basou by som prijal.
Ale dosť zaleží aká sluchadla použiješ. Mam doma KOSS SB/45 tie basuju vela (tak to mam rad :D) a vrobote mam Creative Aurvana DJ tie maju zase malo basou a viacej vyššiek. Takže preto každý píše inak. (Original sluchadla som nepoužival ani nikdy nepoužijem :D)
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Pokud chcete použít equalizer, stáhněte z Marketu aplikaci Astro Beta Player, jedná se sice o beta verzi, ale mě funguje bez problémů. Equalizer funguje v pohodě. Píšou, že zakoupením aplikace se zbavíme reklamního pružku. Já jsem ale v aplikaci reklamu nezaznamenal.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

adebzen: u androidu ti nepřijde sms o doručení jako u WM.. ale všimni si, že ve zprávě sms se po chvíli po odeslání v levém horním rohu objeví "fajfka" do té doby tam je jiný znak... fajfka právě znamená, že doručeno ;) stejně to funguje i u BB

co vím, tak defaultní přehrávač hudby v Desire nemá EQ... trošku mě to překvapilo, ale je to tak

Jirko až budeš dělat recenzi, tak kdyby to šlo, zkus do ni zakomponovat to jak Desire zvládá/nezvládá nějaký těžší flash animace nebo nějakou třeba online hru. Jen pro představu jak je na tom Desire doopravdy s flashem, někde jsem četl že podporuje, ale podpora není úplná a pořád jsou věci/stránky co nedokáže vykreslit
Naposledy upravil(a) Luboš Klicpouch dne pát dub 16, 2010 9:55, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diakritika
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od foreveryone »

to CSCicus: sorry já to samozřejmě četl ale blbě sem to napsal, myslel sem pro ostatní jak zněla otázka páč sem ti to psal do pm-ky ;)

Ještě vás budu chvilku trápit dotazy když už vás tady mám :D

Používáte na kapacitních displejích ochranou fólii?

Všiml sem si, že objektiv fotoaparátu kousek vylézá za hranici zadního krytu, je to znát při používání např. při položeném telefonu na stole, houpe se nebo tak něco?
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Cleric »

Jak tak to tu pročítám, nenašel jsem nikde jak je na tom se softwarovou vybavou v základu? Má už někdo nějaký poznatky?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Jiří Hrma »

foreveryone: U Legendu ani Desire jsem fólii nepoužíval. On ten displej už má v základu nějakou povrchovou úpravu, která poškrábání odolá, tedy za předpokladu, že se přes to nepřejede hrubou silou :)

Cleric: Softwarová výbava je stejná jako třeba u HTC Legendu (recenze zde).
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od raven_kix »

Já jsem si fólii nalepil hned po rozbalení. Zatím nějakou univerzální, ale až bude v prodeji originální, tak si ji hned objednám. Rozhodně bych neriskoval bez fólie. Škrábanec bych asi nepřežil :) .
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů