Xperia X2: Oficiální ROM Update

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od Tonda512 »

Zkousel jste nekdo ten "update" co se objevil nawebu SE? By me zajimalo, jak dokaze CAB zlepsit fungovani pristroje....

\\ Oddělení do nového vlákna. Farokh
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od DanielX »

zkusil a kromě přepraovaného dialeru vizuálně nic nového a navíc dialer se pořád neotáčí při vysunuté klávesnici. Ale teleonje kupodivu stabilnější, zmizel problém s mizením karty, problém s upomínkami v kalendáři a celkově se mi zdá práce s ním příjemnější. Trošku zamrzí že pri restartu nenabídne automaticky možnost zadat PIN k SIM kartě, je nutné vlézt do nastavení, ale s tím se dá žít.
ozzy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 08, 2010 18:03
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ozzy »

Tonda512 píše:Zkousel jste nekdo ten "update" co se objevil nawebu SE? By me zajimalo, jak dokaze CAB zlepsit fungovani pristroje....
můžete mi poradit,kde ho najdu ?
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od DanielX »

martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od martiq »

Update Xperia X2 (MR1) je již dostupný v SE Update service. Zrovna ho instaluju do zařízení. Jsem velice zvědavý jak to dopadne...
ozzy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 08, 2010 18:03
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ozzy »

whow, včera tam ještě nebyl ... sakra, dneska už nemám čas, ale o víkendu na to vletím.
btw. instaluješ EN nebo CZ verzi. moc bych bral ten EN soubor. nechci CZ.
martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od martiq »

Po nainstalování - Device information:
Software ID 1231-7617
Software version R1BA023
Customization ID 1231-7557
Customization version R8A
Software language English (United States)
Radio SW ver 6.5.6026

Z mého pohledu je všechno o něco svižnější, ale ještě krapánek rychlejší to být mohlo. Tilewaves jsou nyní také rychlejší /i když jsem dosud moc nepoužíval, nyní se zdají být použitelné/ - navíc je tam procentuálně znázorněn stav bytarie. Také práce s dialerem je rychlejší, stejně jako přechod v rámci různých menu.
Comunication manager mi přijde stále velmi pomalý a psaní na qwerty má také zpoždění na displeji.
Přidáno radio a nějaká aplikace na kterou již nezbyl čas. Ostatní majitelé to ale určitě zhodnotí podrobněji...první dojmy jsou ale kladné po té hrůze co byla na začátku :o)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Co bug s otáčením grafiky dialeru? Vyřešen? Jinak díky za upozornění, možná by to stálo i za bleskovku, pokud jste ještě někdo majiteli Xperie X2 a chcete se pustit do flashe nové ROM, tak sem prosím pak napište co nejvíce postřehů a změn oproti původní ROM.
Předem díky!
ozzy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 08, 2010 18:03
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ozzy »

no čeština asi ještě není hotová, protože mě SEUS stále hlásí že mám nejnovější software. nemohl by mi někdo uploadnout ten EN subor, abych mohl přehodit jazyk ?
martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od martiq »

Farokh píše:Co bug s otáčením grafiky dialeru? Vyřešen? ...
Bug s otáčením dialeru nevyřešen. Stále se neotáčí.
Uživatelský avatar
SikoEricsson
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 27, 2009 13:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4 SM-910C
Bydliště: Slovakia/ Ostereich

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od SikoEricsson »

Nová ROM R1BA023 GENERIC CZ je na svete! Zatiaľ sa dá stiahnúť len cez EMMA, ale za pár dní bude na SEUS-e.
Takže vydržať...
ozzy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon úno 08, 2010 18:03
Zařízení: Xperia X2

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od ozzy »

mě teda SEUS neustále tvrdošíjně hlásí, že mám poslednní software.
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od DanielX »

Už aby byl na SEUS. Mimochodem ten problém s dialerem přetrvává pochopitelně i v CZ verzi co? Až testneš zajímalo by mě zda je úplně vyřešen problém se mizející kartou a upomínkami v kalendáři.Předchozí CAB to sice trošku zlepšil, ale ne úplně. Dík
martiq
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát led 29, 2010 19:48
Zařízení: Xperia X2

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od martiq »

Se starým fw jsem problém s mizející kartou neměl, po nainstalování EN R1BA023 se mi již jednou ztratila, tak jen doufám, že se tak nestane ještě podruhé, potřetí...

-- doplnění předchozího příspěvku (stř dub 07, 2010 11:09) --

Možná mě za to zdejší administrátoři ukamenují, ale chtěl bych vás vyzvat, abyste podpořili myšlenku samostatné sekce
X2 na xda-developers. Jedině tak možná někdo někdy vytvoří opravdu svižnou ROM pro X2. Pokud se bude diskutovat někde v sekci pod X1 tak tomu nevěřím.
Zde odkaz kde se to dá podpořit: http://www.xda-developers.com/forum/sho ... p?t=616206" onclick="window.open(this.href);return false;
Omlouvám se, pokud je tado výzva nemístná.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ad X2 sekce na XDA:
Vůbec není nemístná, naopak už jsem jim psal už cca před týdnem na twitter jestli uvažují o vytvoření samostatné X2 sekce, ale neodpověděli, teď jsem ještě dopsal žádost do toho vlákna, na které jsi hodil odkaz, tak se snad umoudří.
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od Kolda.o »

dle meho soudu neni co poptavat - jakmile bude HardSPL tak jiste samostatne vlakno vytvori. Treba na HTCPedii uz X2 samostatne vlakno ma uz ted. Problem opravdu jen to HardSPL. Az to nekdo prolomi bude vyhrano.
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od DanielX »

Dnes se na SEUS objevila nova aktualizace pro Xperii X2. V nove verzi je konecne radio, fix GPS a navigace jsou schopny najit gps modul bez podpurneho programku GPS GATE (je nutne změnit na nějaký COM a třeba v TomTomu nedat vestavěnou ale NMEA). Dle infa na foru SEMANIE je opraven problem s odhlasovanim karty vyresen problem upominek (me osobne se po aplikaci CAB update problem s kartou objevil velmi sporadicky, stejne tak upominky). Sice tam uvádí že budík neber zvuk co je nastavený jako budík, ale upomínek, ale zkusil jsem a je to v pořádku.Jsou predelany SE panely, tam se odvedlo kus dobre prace, myslim nadstavbu na maily, SMS, hudbu, obrazky atd. Nevyresen problem s dialerem i pri landscape rezimu se neotaci (to je mi zahada, rekl bych ze udelat graficky vodorovny rezim je chvilka). Celkove se zlepsila citlivost displeje a rychlost telefonu, stejne jako otaceni a 3D graficke animace u panelu. Vyrazne zlepsene chovani svetlocitliveho senzoru. SW klavesnice ma lepsi odezvu, ale furt je to bazmek co ma diakritiku proste divne. Vadi mi ze v telefonu neni ceska klavesnice pro psani stylusem a rozpoznavani pisma.

Nevi nekdo o CABu klavesnic Sunnysoftu? Jde mi o rozpoznavani pisma a tu malinkou pro stylus. kdyztak do posty, dekuji

Takze uvidime co vyskoci za problemy, zatim jsem na nic nenarazil, delal jsem kompletni instalaci ne obnovu (krome kontaktu, kalendare a SMS, samozrejme).

A ted jeden zajimavy postreh ve srovnani s HTC Touch Pro ktery ma kolega. Nepochopil jsem ze ma volne RAM po startu jen 32MB, kdyz Xperia ma pres 100MB pri defaultnim Windows desktopem a s panely to neklesne pod 80MB.
Wondrej
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pát dub 09, 2010 18:18
Zařízení: Xperia X2

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od Wondrej »

mam problém při updatu přes SEUS
update se mi normálně stáhne a začne se instalovat, ale když je přibližně v 98-99% telefon se zapne a tím se odpojí, slyším houkat připojení zařízení přes USB a SEUS mi nahlásí, že se update nezdařil, zkoušel jsem to již asi 4x a vždy stejný výsledek...
Prosím o pomoc

ps používám Win Vista, jestli to na to nemůže mít vliv


EDIT: tak jsem po asi čtyřech pokusech telefon zkusil zapnout, i přes chybu se update nainstaloval, ale objevil se nový a dost podstatný problém. Vůbec nefungují SMS, nedostanu se ani do sms menu!
Uvítal bych jakokouli radu.
DanielX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: stř říj 29, 2008 21:14
Zařízení: SE Xperia X2, HP iPAQ 114
Bydliště: Opava

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od DanielX »

Tak doplním k nové ROM:
- aplikace fotoaparátu není lokalizovaná
- při pokusu o změnu nastavení varování při nízkém stvu baterie se aplikace kousne, telefon funguje dál
- nevyřešen problém s informační diodou. Ať si člověk nastaví co chce, bliká si kdy chce
- jednou se mi stalo že ignoroval došlé SMS, zpráva došla a byla zařazená mezi ostatními, ale telefon mlčel a an na
displeji se neobtěžoval dát vědět že SMSka přišla, po softresetu ok.
- nefunguje Marketplace (nevím zda jen mě), ale po první spuštění si vyžádal update a po spuštění spadne, bez hlášky na
today obrazovku. Zkusil jsem odinstalovat a nainstalovat znova, ale ten samý problém.
zapalkam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 22, 2008 9:40
Zařízení: SE Xperia X2; Samsung G Note 2, Blackberry Classic
Bydliště: Olomouc

Xperia X2: Oficiální ROM Update

Příspěvek od zapalkam »

Zdravím, díval jsem na aplikaci fotoaparátu - mám ji celou v češtině - tak teda netuším, jak se ty update istaluji - když je rozdílný výsledek. SMS chodí - zatím jsem nepozoroval výpadek. Aplikaci Marketplace nepoužívám. Stran diod - tak ty moc nepozoruji - ale podívám se.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů