Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od Jiří Hrma »

V pondělí Microsoft bezplatně uvolnil všechny vývojářské nástroje, které jsou potřeba pro tvorbu Windows Phone 7 aplikací. Každý si je může snadno stáhnout na adrese developer.microsoft.com (podrobně jsem se tomu věnoval v tomto článku). Kdo jste emulátor zkoušeli, tak víte, že co se týče systémových aplikací, je velmi omezený. Na hlavní obrazovce je pouze zástupce Internet Exploreru + přístup do jednoduchého nastavení, ale zbytek už je připravený jen pro vlastní programy. Nicméně, Dan Ardelean dokázal za 6 hodin původní image "odemknout" a zpřístupnit tak úplně všechny funkce operačního systému Windows Phone 7. Z jeho blogu byl zatím odkaz na upravený image stažen, a teprve pokud se Dan dohodne s Microsoftem, vrátí odkaz zpět. Za tu krátkou chvíli, co byl upravený image na jeho blogu k dispozici, si jej stihla stáhnout spousta lidí a když budete trochu šikovní, najdete potřebný odkaz třeba na Xda-developers nebo PocketNow.

obrázek

Hacknutý image obsahuje kompletní verzi systému Windows Phone 7 (v aktuální vývojové verzi 7.0.0.6077). Přístupná jsou veškerá nastavení, Office Mobile, systémové programy a dokonce je přítomný Task Manager i File Manager! To je hodně pozitivní informace, protože i kdyby Microsoft na konci roku uvedl Windows Phone 7 zařízení bez slibovaného Task Manageru a další funkcí, Xda-developers to určitě dokáže ošetřit a vrátit zpět. A nebo celé to divadlo ani nebude potřeba a Microsoft to nabídne v základu. Kdo ví, ohledně Windows Phone 7 se totiž jejich vyjádření mění snad úplně každý den. Každopádné po první smršti velmi negativních zpráv se pomalu začíná blýskat na lepší časy.

Mimochodem, Microsoft sice tvrdil, že v GUI systému podpora pro Copy&Paste nebude, ale co má potom znamenat tohle? :-)

Video: Odemčená verze WP7S v emulátoru
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SY63V5DHmmE[/youtube]
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od me2d09 »

Před chvílí jsem image dostahoval. Nejde se mi připojit na žádnou sloužbu (zkoušel jsem Live, Exchange, FB). V marketplace nejde nakupovat :), ale prohlížet jde krásně. Ten taskManager (jmenuje se to SystemInfo) je o dost propracovanější než na WM65, na to že WP7 multitasking nemá je to fajn :).
Taky je tam pseudo hra na naučení se psaní na klávesnici, zajímavost je že data o své rychlosti psaní můžete odeslat microsoftu k analýze. Taky oceňuji, že powerpoint asi bude umět vytvářet prezentace (je tam nefunkční tlačítko new).

No prostě je toho spousta. Líbí :)

edit: Joo a funguje tam radio - haluz!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je to mazec, přesně jak píšeš. Také už se v tom rochním. E-maily, exchange a další podobné služby nefungují, ale na detailní prolezení systémů a nabídek to plně postačí. V Microsoftu z tohohle leaku asi musejí mít radost :-)
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od prcek15 »

Ahoj,
jak mám ten image (.bin) spustit?
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od ezzz »

Připadá mi, že MS volí taktiku úplného zmatení. Zatímco Apple do poslední chvíle tají, MS zahlcuje různými protichůdnými informacemi. Asi bude potřeba počkat a vytvořit si zralý názor. Teď nemá cenu dělat ukvapené závěry, zvlášť po této novince. Zajímavý pohled má Pavel Koza na ce4you a vypadá to, že správný.
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od me2d09 »

zkopíruj bin do C:\program files\microsoft xde\1.0
a potom spusť z té složky:
xde jmenoBINu.bin
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od prcek15 »

Takovou složku tam nemám a přes co mám ten image spustit?
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od StepanP »

Pusť si Visual Studio a tam si zvol Windows 7 Phone Emulátor a klikni na zelený trojůhelčíček Play. Mimochodem nový soubor musí být stejný název, jako ten předešlí. Nahradíš ho tím.
FOXXX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:22
Zařízení: HTC HD2

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od FOXXX »

Prosím o polopatický a přesto stručný návod co v čem dělat, aby to šlo spustit. Dobrodinec, který to sepíše ušetří spoustu postů v tomto vlákně. Děkuju
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

mount Storage card

Příspěvek od me2d09 »

podařilo se někomu z Vás namountovat nějaký adresář jako storagecard? mělo by to jít takto:
xde WM70Full.bin /sharedfolder C:\
v emulátoru to pak ale nemám
vrtak-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon kvě 07, 2007 18:42
Zařízení: Smartphone! :-D
Bydliště: ::1

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od vrtak-cz »

Nebylo náhodou někde napsané že paměťové karty to nepodporuje?

EDIT: další videjko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EX8bqIsJTn4[/youtube]
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od tslany »

Zajímavý, až bude čas tam si s tím chvilku pohraju (zkusím spustit TC a jít do regitrů :-) ), ale takhle když si s tím jenom chvilku pohrávám tak to vypadá velice dobře (To je prostě základní problém všech WM uživatelů, oni vidí jenom zune s podporou telefonování nebo čistou kopii iPhonu, nedívají se ale co se s tím dá dělat ale ani se neohlíží na to, že je to stále betaverze)
Burster
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: čtv pro 10, 2009 18:45
Zařízení: HTC HD2

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od Burster »

vrrrr emulator nejede na winXP, to si prd zkusim :(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od Jiří Hrma »

tslany píše:To je prostě základní problém všech WM uživatelů, oni vidí jenom zune s podporou telefonování nebo čistou kopii iPhonu, nedívají se ale co se s tím dá dělat ale ani se neohlíží na to, že je to stále betaverze
Tohle právě není problém uživatelů, ale Microsoftu, protože naprosto lajdácky odprezentoval základní vlastnosti systému a média psala a reagovala pouze na to, co vyšlo od MS na MWC a MIXu. Kdyby vydali ucelené specifikace a na rovinu řekli, jak to s WP7S vlastně bude, tak kolem toho nemusel být takový bugr. Jenže to neudělali a proto to dopadlo takhle.

edit: Komu to nefunguje, tak tady je snadný návod jak to zprovoznit http://wmpoweruser.com/?p=14470" onclick="window.open(this.href);return false;
FOXXX
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 130
Registrován: úte kvě 23, 2006 10:22
Zařízení: HTC HD2

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od FOXXX »

Prosím o radu. při spuštění mi naběhne obrázek telefonu a hláška, že je spuštěn jiný "virtual machine manager", ať ho zavřu a ať chvíli počkám a zkusím emulátor spustit znovu. Což samozřejmě nepomáhá... co mám blbě?

"Another Virtual Machine Manager is running. Close the other Virtual Machine Manager, weit for some duration and relaunch the emulator"

možná bych měl uvést OS: win7 64bit
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od YAMATO »

No já jsem fakt zvědav co vlastně nakonec z WindowsPhone 7 (fuj, to Phone mi nejde...) bude. Nerad bych WM opouštěl, zatím nevidím skutečnou náhradu, ač hlavně dotykové Blackberry nevypadá špatně a Android taky konečně začíná být zajímavý...ale je tam až moc ale. O dalších nemluvě. Doufám, že má tslany pravdu a nokonec to bude příjemné překvapení.

Mimochodem, jestli je to matení atd. taktika MS, tak na mě to působí špatně...nemít nové HD2, tak se spíš porozhlížím v úplně jiných vodách. Takto mám zatím rok čas, takže se tak ňák uvidí...že jo? :lol:
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od Pacik »

Pokud zítra ještě seženu linky na image, tak to určitě vyzkouším. Podle videí, a iformací od testerů ten OS nevypadá zas tak zle, jako když ho popisuje Microsoft... No ale stejně nemá cenu dělat závěry předtím než vyjde finální verze...
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od gulii »

když spustím xde.exe tak mi naskočí nějaké okno s příkazama a dám OK a zavře se... když jsem stáhnul přímo zástupce pro spuštění emulátoru, tak to napíše chybu, že nelze oteřít ten bin soubour, který jsem nakopíroval... /ani ten původní nešel otevřít - natož ten nový/
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od Standa »

Xde.exe musíš spustit s parametrem, který je cestou k .bin souboru. Případně si zkontroluj, že zástupce opravdu odkazuje na .bin, anebo pokud nejdou otevřít, zkus xde.exe spustit buď jak správce nebo .bin ulož na nesystémový disk a odkazuj na něj tam.
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Plnohodnotné WP7S pro emulátor: Hack trvalo pouze 6 hodin

Příspěvek od RejPal »

Ty jednotlivé návody, postupy a zástupci (zástupce nejspíše funguje pouze tomu člověku co ho vytvořil na jeho PC) pro spuštění po internetu jsou vždy jednotlivé fragmenty celku, takže se vždy nemusí všechny podmínky protnout pro správnou funkci.

Edit: Úplně nejjednodušeji: chytit .bin soubor (ani nemusí být přejmenovaný) myší a přetáhnout jej na zástupce anebo .exe soubor programu XDE ve složce c:/Program Files/Microsoft xde/1.0 a tam pustit.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů