Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od lukas.manak »

když si přerdstavím kolik času a peněz stálo a vložilo např. SPB, v podstatě všcheno bude k ničemu tak mi je do breku.
Marxus
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 16, 2010 21:47
Zařízení: Apple iPhone 3G-Jailbreak

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Marxus »

Win mob vypadá hezky,jen je na nic že aplikace z marketplace nebudou kompaktibilni-Microsoft vyhazuje hodne aplikaci
Nez se to cely znova rozjede Apple bude mit klidne 800 000aplikaci a android aspon 300 :-D
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

lukas.manak: Podle toho, že některé aplikaci jsou portované i na jiné OS, tak věřím, že jejich jádro musí být trochu lépe transformovatelné, aby to nemuseli psát znovu.
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od weth »

Já nechápu, proč to všichni tak snadno balíte? To se samý "sbohem" tady a "prchám" támhle a přitom systém ještě nevyšel. Jsem si stoprocentě jist, že všechny SW problémy (teda aspoň to co vidí většina jako problém) půjdou dřív nebo později odstranit. Něchtěl jsem to sem tahat, ale: podívejte na iPhone. Z obchodu je to děsně uzavřená platforma, po JB můžu instalovat aplikace i jinak než přes appstore, kompletní přístup k adr. struktuře, můžu libovolně změnit vzhled, fumguje multitasking pro uživatelské aplikace apod. Nevidím jediný důvod, proč by to stejné nemělo jít i na WP7. Proč ale všichni najednou zdrháte jinam???
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od carnero »

@weth: A kdo stojí o nefunkční mobil, který možná někdy bude fungovat? To že to nemá multitasking, nemá to copy&paste, nepodporuje to paměťovky, dost možná ani mass-storage... to není mobil. A koupit si za dvanáct litrů nepoužitelnou hračku a doufat, že to jednou třeba bude fungovat? No, nevím jak Ty, ale já raději těch dvanáct litrů vrazím do něčeho, co bude fungovat hned, jak to zapnu :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od YAMATO »

Má pravdu, předsedo. Příliš brzo házíte flintu do žita.

Mimo to kdyby toto pomohlo odstranit řešení problémů sice svobodného, ale tím pádem výrobci přístrojů a vývojáři aplikací až příliš často zabugovaného WM, tak se určitě najde plno lidí, co tomu nakonec zatleskají. Mám na mysli řešení problémů typu jako teď řeším já (nejen), tedy např. "proč se mi PDA vybije přes noc" či "proč blbne přehrávání hudby přes BT, když to u starších PDA bez problémů šlo" a pod. A to nejsem úplnej začátečník. Prostě trošku to dát do latě, dát tomu nějakou štábní kultůru není na škodu. Na druhou stranu samozřejmě doufám, že to nebude přestřelené na druhou stranu, což zatím podle toho zde psaného bohužel vypadá. A nebo aby šlo něco jako Jailbreak. Prosmež MS a doufejme v xda :lol:
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od weth »

@carnero: No, jestli chceš něco, co funguje hned jak to zapneš, tak si kup iPhone :tlem:.

Teď vážně - většině uživatelů WM nevadí si poštelovat telefon k obrazu svému, tady by museli trochu víc přidat ruku k dílu. Taky věřím tomu, že až se dostane první telefon s WP7 na trh, na xda už budou vědět jak ho správně poladit. V současnosti mají k dispozici verzi z emulaátoru, na tom se už určitě dá něco pozjišťovat.
Určitě bude nějakou dobu trvat, než to bude umět všechno co si představíš, ale stejně, kvůli nekompatibilitě aplikací ten začátek nebude lehký tak jak tak.
Uživatelský avatar
Dark_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned srp 09, 2009 14:45
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Dark_cz »

todle budu rozdejchavat jeste dlouho... kdyz se podivam na wp7 a takovej Sony ericsson tak dostanu to samy ba dokonce mozna ze SE se predvede i lepe :( (je zajimavy ze i ten blbej SE mel multitasking,filemanager a vsechno ostatni LOL)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od NeoPlex »

maemo je skvely system, ktery zabije sam rodic (nokie)... maji v ruce trumf, ktery vymeni za predelavani symbianu na plne dotykovy system (coz se jim zatim moc nedari) a maemo bude hrat u nokie porad druhe housle...

co se tyka spolecnosti SPB atd vyvijeci pluiginy do today, tak logicky co udelaji? u applu neuspeji... u MS ted uz taky ne... nokia? ee... jediny dalsi logicky krok pro ne je Android... HTC melo Sense behem okamziku na Hero udelany a jelikoz se Android dostava cimdal vic nahoru, tak to bude pro takovehle firmy logicky, ne-li nutny krok, aby se udrzely. Jak je to prislovi... dva se perou a treti se smeje..
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Libunda »

- i když bude systém podporovat internetové prohlížeče či e-mailové klienty třetích stran, nebude je možné nastavit jako výchozí. Jinými slovy, Operu Mobile stejně v systému nenastavíte jako výchozí prohlížeč, tím bude stále IE.

Opravdu to bude tak horké?? Nevím, ale vzpomeňme na kauzu u stolních Windows (EU komise - MS - IE - Ostatní prohlížeče). že by si microsoft risknul po jednom fiasku další s WM??
Uživatelský avatar
Tubuss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 15, 2008 10:00
Zařízení: LG OO, HTC Kaiser
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Tubuss »

Tak potrvrdilo se jen to co stejně ve skrytu duše všichni čekali, ale tak zase je pravda že si to pohřbili uživatelé když neustále volali po velkých změnách, ale já za sebe říkám tak s tímhle jděte do někam... :evil: každopádně BB se taky přizpůsobuje uživateli a android ten je takovej divnej, škoda že se nepovedl ten photon...
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od barberry.pha »

Libunda píše:- i když bude systém podporovat internetové prohlížeče či e-mailové klienty třetích stran, nebude je možné nastavit jako výchozí. Jinými slovy, Operu Mobile stejně v systému nenastavíte jako výchozí prohlížeč, tím bude stále IE.

Opravdu to bude tak horké?? Nevím, ale vzpomeňme na kauzu u stolních Windows (EU komise - MS - IE - Ostatní prohlížeče). že by si microsoft risknul po jednom fiasku další s WM??
myslim ze u wm to bude neco jinyho .. tady mate moznost siho neporid a koupit si jinou platformu .. u stolnich windows byla vetsina pc s windows a monopol a proto ta reakce na IE ...
je to stejny jako by se mel zazalovat iphone za to ze ma jenom safari ....
jejich platforma .. jejich prohlizec .. a tim ze nemaji monopol tady v tomto tak to nikdo resit ani nebude ... a dovoli nainstalovani jinach prohlizecu ale nebudou vychozi ... nevim jak je to u applu jestli se tam doinstalovat treba opera ...
Drummer
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 01, 2008 9:46
Zařízení: iPhone 3GS 32GB 3.1.2 CZ nonJB

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Drummer »

Malinko OT, ale čekám na reakci Mr. Hulána, protože tahle zpráva od jeho bohů z Redmondu je malinko v rozporu s jeho demagogií. I když už se možná nedočkám, protože to vypadá, že se Mr. Hulán dal na pokání a konečně přišel na chuť iPhone od Apple viz. jeho webovky dnes :-) http://img2.rajce.idnes.cz/d5/3/3209/32 ... iPhone.jpg :-)
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od rein »

Tak to stým copy\paste to je iná sila, bude vôbec vedieť aspoň telefonovať :smt021, to aj mobily bez OS vedia, no nič treba sa začať obzerať po inej platforme, že by iPone 4G, android, meamo,.... :?: o tom to sa mi pred pol rokom ani nesnívalo, že by som opustil moje free WM, časy sa menia dobre, už bolo......
Viac o Copy\Paste na WP7S TU.
Uživatelský avatar
Tubuss
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 119
Registrován: pát srp 15, 2008 10:00
Zařízení: LG OO, HTC Kaiser
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Tubuss »

pokud to nemá ani copy&paste tak by mě zajímalo čím se to vlastně povyšuje na chytrý telefon, přijdem mi že i dnešní nokie s40 mají víc funkcí :D a dají se rozšířit javou..
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od elcrys »

Skoro každý si zde pokládá otázku přejít nebo nepřejít na jiný OS. Jenomže ve skutečnosti se jedná vždy o přejití. Staré WM nemají z uživatelského hlediska prakticky nic společného s novým WP (přesněji řečeno tolik společného, jako každý jiný mobilní OS). To co většinou zastánci WM vidí, je falešná iluze evoluce jejich systému, která je ve skutečnosti pouze lpěním na obrázku okének a logu Microsoft. Takoví uživatelé budou používat WP i přesto, že jiný OS by více vyhovoval jejich preferencím. Ale oni budou raději celé dny pročítat fóra a pokoušet se udělat z WP něco, co není (což mě přivádí k myšlence, kolik asi ladičů z xda-developers migruje na jiný OS - přeci jenom se filozofie jejich systému "trochu" pokřivila).

Mně je například nějaká věrnost značce naprosto cizí. Že bych musel mít vždy mermomocí přístroj od firmy HTC s WM (WP) pod kapotou, tak to v žádném případě. Pokud se někdy v budoucnosti budu rozhodovat mezi mobilními OS, tak to, že jsem několik let používal WM, nebude mít žádnou váhu. Spousta uživatelů tohoto není schopna a dá se říci, že si tak nevědomky šlapou po vlastním štěstí.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ad. multitasking - mrkněte na video v tomhle příspěvku http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 44#p151044" onclick="window.open(this.href);return false;
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

Myslím, že multitasking je všude myšlen jako uživatelské přepínání aplikací. Což nemají ani stavající WM v základu. Prostě si myslím, že zrovna tohle problém nebude. Protože už z principu, obecně, není možné mít telefon s OS, který neumí multitasking.
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od koulou »

Daidalos píše:WM 7 nikdy neexistovalo, vždycky to byla vývojová verze WP 7, akorát se v té době jmenovala WM 7. Název Windows Phone přišel až u verze 6.5 a to kvůli jiné politice Microsoftu.
Shrnuto, podtrženo: Hraní s názvy :-D
...odpovědi 15ti letých namachrovaných týpků :-( Přece jen jsem měl s tím WM7 pravdu http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 92#p150992" onclick="window.open(this.href);return false;
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

Uznávám :-)
Moje mýlka, jsem jen člověk :???: Jen pro info namachrovaný nejsem ;-)
Ze začátku jsem myslel, že bych si něco s WP7 pořídil, ale po těhlech věcech na něj už chuť opravdu nemám. Začínám dosti vážně uvažovat o Iphonu i když jsem byl z prvu tvrdě proti němu, ale pokud takhle bude WP 7 opravdu vypadat, OS X bude proti němu svobodný systém..
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů