Windows Phone 7 pravděpodobně nenabídnou "Copy & Paste"

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 pravděpodobně nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mám pocit, že Microsoft si dost prapodivně vykládá význam termínu "operační systém", protože všechna ta omezení, která postupně vyplouvají na povrch, z téhle platformy udělají něco naprosto obyčejného a nezajímavého. Po včerejší smršti výrazných omezení přichází další zvrácenost - Windows Phone 7 nebude podporovat funkci "Copy & Paste" (tedy "Kopírovat" a "Vložit" při práci s textem). Přiznám se, že tohle už je moc i na mě. Novému systému jsem z počátku velice fandil, dokonce i ty push notifikace bych překousl, ale podpora takhle základní funkce, absence paměťových karet či zakázaný přístup k systému souborů je opravdu silná rána. To snad ani Microsoft nemůže myslet vážně, vždyť tohle byly jedny z klíčových prvků, které dělaly systém Windows Mobile zajímavým a uživatelé na ně byli zvyklý už od prvních verzí. Majitelé HTC HD2 snad mohou být rádi, že pro tenhle stroj nevyjde oficiální upgrade, protože pak by se mohlo stát, že by se z výkonného komunikátoru stal skoro hloupý telefon; přesně tomu totiž veškerá omezení platformy Windows Phone 7 Series napovídají.

Obrázek Obrázek Obrázek

A pozor, Microsoft absenci "Copy & Paste" oficiálně potvrdil. V systému prý bude funkce, která dokáže rozpoznávat telefonní čísla, adresy a e-maily v textu, ale podle nich uživatelé balíku Office, který v systému také bude přítomný, text kopírovat a vkládat nepotřebují. To je síla, přátelé, to je síla.

Zdroj: Engadget a má rozčílená mysl
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od carnero »

Dokázali překvapit. Něco tak děsivého nečekal asi nikdo.
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od me2d09 »

Začínám z toho být opravdu rozčarovaný. Podle toho jak se chová emulátor tak multitasking funguje. Alespoň každý říká že Android multitaskingový je a v tom případě je multitaskingový i WP7. Vyzkoušeno zde: http://tinyurl.com/wp7-multitasking" onclick="window.open(this.href);return false;.
V emulátor také bez problému funguje CTRL+C a CTRL+V mezi aplikacemi - a je to určitě na úrovni WP7, protože to nesahá do schránky windows. Takže moc nerozumím tomu, proč by to mělo chybět v touch rozhraní WP7.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od spermosh »

tak to nakonec bude snad jeste "hloupejsi" nez iPhone OS :-D
Uživatelský avatar
dj.digiman
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 13, 2008 11:04
Zařízení: Omnnia W

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od dj.digiman »

doufam že z toho hoši z XDA udělají použitelnej system jinak si asi budu muset zvykat na android todle vypadá na horší system než byl OS X v první generaci na iPhonu jen samí omalovánky ale jen na hraní bohužel to vypadá dle MS že nikdo už pracovat nepotřebuje
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od cryingfreeman »

hmm na ospravedlnenie absencie multitaskingu môžu použiť rychlosť a stabilitu, absencia kariet, mass storage a inštalovanie len z marketplace naznačuje, že MS si chce nahrabať penažky na aplikáciach ako Apple u appstore, ale ako sa dá ospravedlniť absencia tak jednoduchej a podstatnej veci ako je copy/paste, ktorú má každy mobil(dokonca aj iphone od minulého leta)???

dúfam, že android a ostatné opensource os(maemo, meego) sa nikdy nevydajú touto pre výrobcu finančne výhodnou ale pre užívateľa omedzujúcou cestou :!:

me2d09: áno android má full multitasking, ale si istý, že to tak bude fungovať aj v reale u locknutých WP7 mobilov
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Pavel Vlasák »

WM jsem používal odhadem jeden rok a po této ne dlouhé době jsem řekl, děkuji nechci. U WP7 děkuji za znepřístupnění systémových souborů!!! To co si vývojáři dělali s dosavadními verzemi WM vedlo vždy k nějakému různě závažnému znefunkčnění systému nebo k znefunkčnění konkurenčních aplikací. U WP7 doufám, že Microsoft dá jasná pravidla a jasné mantinely pro vývoj aplikací.
Ostatní závažná omezení jsou, ale opravdu na škodu, ale jak všichni známe Microsoft, tak po několika verzích a zároveň možná i letech. Microsoft ohlásí "Vymysleli jsme "Copy & Paste" a implementovali jej.." Tak to je a tak to bude. Kdo si počká ten se dočká.
To jste si lidi ještě nezvykli, že u Microsoftu se musí kolikrát čekat opravdu dlouho.. Jednoznačně Microsoft musel na honem s něčím vylézt a na oko dohnat konkurenci. Prvořadá je pro něj v tuto chvíli funkčnost jako u "iPhone". Nikoliv počet funkcí..
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od mlndsk »

Je to kastrofa, pokud MS radikalne nezmeni ta omezeni, tak snad jdu do iPhone. Ano je to z blata do louzel, ale lepsi mit original, ktery navic bude umet vic, bude mit v dobe uvedeni wp7 tisice aplikaci, bude mit multitasking, copy&paste atd. atd.

Navic tam funguje, alespon nejak, remote desktop na Windows stroje, coz se zda na wp7 nebude.

Podepiste petici proti sracce typu WP7
http://www.petitionspot.com/petitions/7 ... oneboycott" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Jiří Hrma »

me2d09: Tohle je opravdu divné. Na to tvoje video jsem se díval už včera na Twitteru, ale proč tedy Microsoft oficiálně pouští ven to, co tady všechny zvedá ze židle?
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od zipiik »

me2d09 píše:Začínám z toho být opravdu rozčarovaný. Podle toho jak se chová emulátor tak multitasking funguje. Alespoň každý říká že Android multitaskingový je a v tom případě je multitaskingový i WP7. Vyzkoušeno zde: http://tinyurl.com/wp7-multitasking" onclick="window.open(this.href);return false;.
V emulátor také bez problému funguje CTRL+C a CTRL+V mezi aplikacemi - a je to určitě na úrovni WP7, protože to nesahá do schránky windows. Takže moc nerozumím tomu, proč by to mělo chybět v touch rozhraní WP7.
Koukal jsem na to demo multitaskingu, ale to muze fungovat na principu udalosti, kdy OS na 10s vlakno uspi a probudi ho ve chvili, kdy se bud uzivatel vrati zpatky, nejdrive vsak za 10s. Spis by bylo zajimave zkusit multitask s nejakym vypoctem na pozadi (treba pi nebo tak neco).
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od elcrys »

mlndsk píše:Podepiste petici proti sracce typu WP7
http://www.petitionspot.com/petitions/7 ... oneboycott" onclick="window.open(this.href);return false;
Takové petice jsou akorát tak pro smích. Nikdo přece nikoho nenutí používat tento OS. Svůj názor lze mnohem efektivněji vyjádřit tím, že budu používat jiný produkt. Většina lidí, co tuto petici podepíše, bude stejně používat WP a to potom nemá vůbec smysl.
Jiří Hrma píše:Přiznám se, že tohle už je moc i na mě. Novému systému jsem z počátku velice fandil...
Nechci rýpat, ale pamatuji si tvé reakce bezprostředně po představení tohoto OS a na fandění to moc nevypadalo :) .
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od me2d09 »

Jiří Hrma: Mě je to právě taky divné. Silverlight je .NET věc, podporuje mraky věcí co iPhone nepodporuje (třeba libovolné množství vláken). Na androidu také není zabudovaný task manager. Aplikace se tváří jako vypnuté, ale ve skutečnosti běží na pozadí a vypínají se když dojde paměť. Přišel s tím Dalvik a skvěle to šetří baterku atd. Podle mě to microsoft i Apple okopírují, i když to není multitasking jak jej známe ze symbianu, WM6 atd.

zipiik: To jsem zkoušel, normálně to funguje. Proces není nijak uspaný a prostě běží. Když dám takto na pozadí IE, vypne se na něm javascript (to je logické, kvůli úspoře). Ale rozhodně je celý pořád v paměti, protože obnovení je ihned. Vyzkouším nějaký náročnější výpočet a dám vědět.
zipiik
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv zář 11, 2008 14:44

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od zipiik »

2Jiri Hrma: Jestli jen nemlzi kvuli konkurenci nebo nezkousi, co lidi jeste zkousnou. Preci jen do prvnich zarizeni zbyva jeste 3/4 roku.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od All.Os »

Jiří Hrma, me2d09: Je mozne, ze copy&paste ve WP7S funguje, ale neni jak tento prikaz vyvolat :-) Na PC clovek zmackne ctrl+c/+v, ale na dotykovem displeji bude nabidka "kopirovat" proste chybet :-) Ale nenapada me zadny duvod, proc by to tak melo byt.

Jinak musim rict, ze vyvoj meho postoje k WP7S presne kopiruje ten Jirkuv - uplne na zacatku mirne rozpaky, pak vnimani pozitivnich skutecnosti a podpora noveho systemu a postupne upadek radosti a prechod ve zdeseni.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od cryingfreeman »

me2d09 píše:Jiří Hrma: Mě je to právě taky divné. Silverlight je .NET věc, podporuje mraky věcí co iPhone ani Andrpoid (pořádně) nepodporuje (třeba libovolné množství vláken). Na androidu si člověk taky běžně nespustí task manager. Aplikace se tváří jako vypnuté, ale ve skutečnosti se vypínají když dojde paměť. Přišel s tím Dalvik a skvěle to šetří baterku atd. Podle mě to microsoft i Apple okopírují, i když to není multitasking jak jej známe ze symbianu, WM6 atd.
a to máš odkiaľ, že na android nepodoporuje ľubovoľne množstvo vlákien? :) task manager síce není vstavaný, ale každý nejaký z marketu využíva...aplikácie necháva system bežať v pozadí rovnako ako tú v popredí(ak to autor aplikácie nenavolil inak, napr. servisnou časťou) pokiaľ je dostupné dostatočné množstvo voľnej ram
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na twitteru už někdo psal celkem úsměvný příspěvek... že plnohodnotný multitasking přijde s Windows Phone 7.1, podpora paměťovek ve verzi 7.2 a tak okolo verze 7.5 bychom se mohli pomalu začít přibližovat doposud zcela standardním věcem, které známe z Windows Mobile :-) (joke)
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Tonda512 »

Joke, ale ono to tak asi fakt bude... :-)
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Lupik »

no potes.. toto jsem opravdu nečekal. a za chvilu prijdou s dalsi novinkou kde WP 7 bude na urovni nokie 3310
JardaBar
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: úte lis 18, 2008 11:52
Zařízení: Xperia

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od JardaBar »

Já se zeptám. Zune přehrávač má jaký systém? Není tedy Windows Phone 7 jen vylepšení systému ze Zune?!
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Další šílenost: Windows Phone 7 nenabídnou "Copy & Paste"

Příspěvek od Daidalos »

Za chvíli vydají oznámení, že všechno bude v systému zakázáno,a nemusí ho tedy vůbec vydávat :-D
Tím skončí vývoj WP 7. Ne ale vážně tyhle omezení budou vézt jen ke snížení uživatelů. Proč tam to copy a paste nemůžou dát a ten kdo nechce ať to nevyužívá.. Prostě politika Apple :-(
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 31 hostů