Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
Odpovědět
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

Zkus ho deteknout pomocí Octanc pokud se ti to povede tam, tak by neměl být problém přeflashovat. Pokud jsi ještě zmiňovaný program neviděl tak si o něm něco přečti na modaco, pokud máš novější win než XP tak musíš nahrát ovládač pro XP ale vše je na modaco.
redula
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 05, 2010 9:24
Zařízení: Samsung OmniaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od redula »

Tak se obavam, ze Octans nedetekuje :-(

Edit: Dle Samsungu musi tel na vylet do Kladna
kenny46
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv pro 03, 2009 16:53
Zařízení: omniaPro B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od kenny46 »

jsem na tom uplne stejne, kouslo se to a nic s tim nejde udelat...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

No tak to je jediné řešení opravdu servis a ten je bohužel pouze v kladně. :-(

-- čtv bře 11, 2010 12:58 --

V nejbližší době se chystám vyzkoušet ROM 6.5.5 z modaco od daskalose láká mě především velikost vnitřní paměti a všeobecná čistota ROM. Nezkoušel jí někdo abych nemusel když tak flashovat na zpět?
Jara
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 13, 2010 22:08
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Jara »

blackpitch píše:Tak oficiální upgrade na Win 6.5 proveden.
PDA: B7610NXXIK2
CSC: B7610NO2CIK2
TEL: B7610XXIK1
Co mě ale děsí je, že jsem nikde zatím nenašel možnost vypnutí TouchWizz. V základním nastavení, když kliknu na nastavení telefonu se mi napíše pouze: vypnout telefon - OK. Kdyby byl někdo bystřejší a našel způsob, budu vděčný. Nezakrývám ani zklamání nad tím, že nezmizelo nastavení na O2(je zde zkrátka vidět, pro koho byla aktualizace dělána).
Dále co mi u tohoto zařízení hl. vadí je celkem značně pomalá práce na WIFI(oproti Nokii N78 je to 3-4x pomaleji při používání opery) a co je nejhoší, přihlásit se třeba na email u seznamu, je pro něj nadlidská práce (to platí pro oba systémy-jak 6.1, tak teď 6.5). Nesetkal jste se s tím někdo??
Mám Omnii Pro druhý den s WinMobile 6.1 a zatím se pouze rozhlížím zda budu upgradovat či nikoli. Nevím, jak je to na 6.5, ale na 6.1 se TouchWiz vypíná nikoli na položce Nasavení telefonu (tam má být výběr Všechny hovory, Hlasový hovor, videohovor Zpráva), ale na Obecná nastavení. Je to tam až úplně poslední položka (musí se rolovat).
Uživatelský avatar
l.hrudka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: ned říj 04, 2009 12:11
Zařízení: Htc Touch Pro 2,Samsung Omnia B7610 Pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od l.hrudka »

Ahoj me po updatu na wm6.5 nefunguje zmena nasteveni ,to co sem neupravil do prvniho restartu ,jako napr.ton vyzvaneni a ruzna jina nastaveni ,tak se po dalsim restartu uvedou do puvodniho nasteveni nez sem je zmenil ,dela vam to taky nekomu ? dik
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Svestka »

Mohl by mi prosím někdo dumpnout originální ROM od O2 ať už WM 6.1 nebo WM 6.5 a dát někde na nějaké rozumné uložiště ?
VSA
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 12, 2009 18:24
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od VSA »

WM6.1 mas na strane 37 dole. Je to verze O2 z Elektroworldu.
rybar73
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 134
Registrován: úte zář 22, 2009 9:53
Zařízení: Samsung B7610, Samsung Omnia 7
Bydliště: Kopřivnice

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od rybar73 »

Svestka píše: V nejbližší době se chystám vyzkoušet ROM 6.5.5 z modaco od daskalose láká mě především velikost vnitřní paměti a všeobecná čistota ROM. Nezkoušel jí někdo abych nemusel když tak flashovat na zpět?
Tak na tehele ROMce ted jedu. Zatim se zda vic nez dost stabilni :-) a po uvedenych patchich funguje krasne i multitasking. Konecne je opravena i Sync s WMP (Winampem).
Nekdy se mi jen stane ze nenajede hned napoprve(pri restartu), ale vic nez 2x jsem zatim nemusel.
Jinak to ze si muzu vybrat jake Samsungacke aplikace chci doinstalovat se mi zda taky jako obrovske plus pro tuto ROM.

Pro info moje free RAM po najzdu je 70MB.
Na pozadi ovsem jede:
SPB Shell 3.5.3
AEButton
Detekce Orintace
S2U2
PCC controler
FingerKey
Tazz1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 210
Registrován: pon bře 12, 2007 9:55
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Tazz1 »

prosim Te, ta detekce orientace je co, jak funguje a kde se da pripadne sehnat ? Diky
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

rybar73 píše: Tak na tehele ROMce ted jedu. ...
FingerKey
Ja na ni taky jedu. Zatim naprosta spokojenost. Vetsina balastu od samsungu je pryc, ROMka je stabilni a rychla.
Ale je to teda ultra lite, takze aby byla v pouzitelnym stavu se musi hodne veci doinstalovat. Napriklad je odstranena aplkace pro fotak, chybi moznosti nastaveni v samsung settings a vetsinou zrovna ty, ktere se mi nepodarilo najit primo ve Win (mozna pujdou tyhle veci osetrit pres registry, ale nejak je mi pohodlnejsi si to zakliknout tam).

Jinak po dohrani vsech pro me potrebnych aplikaci mam po soft resetu 93MB RAM volnych, na pozadi mi nic nestartuje.
Pri beznym pouzivani jsem se jeste nedostal pod 60MB RAM.

S tim zamrzanim pri restartu. Vypozoroval jsem ze se telefom pri startu kousne, jen kdyz je pripojen k PC kabelem.

Jediny co me na tehle ROM fakt sejri je mistama az neskutecne pomalej prechod z uspanyho stavu. Rekord je cca 30 sekund nez se telefon probral. Udajne to ma zpusobovat Samsung SDK 2.2, ale telefon se choval stejne at uz s nim nebo bez nej.
Jen pro upresneni mluvim o V2 odsud http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... 5-5-xxil2/
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

Jen se zeptám, tak ROM 6.5.5 asi v češtině nebude a asi do ní není možné jí jen tak dohrát? Nebo tam čeština je?
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

Zmenu jazyka na cestinu mi to nabidne, kazdopadne jsem nezkousel, vyhovuje mi anglictina. Jen pozor, kdyz zmenis v telefonu jazyk na cestinu udela se hard reset a kdyz jsem to zkousel naposledy vratily se mi tam WM6.1. Nekde jsem se docetl ze to je zpusobeno tim, ze v My Storage je nekde ulozena zaloha puvodniho systemu. Pry se to da obejit vymazanim My Storage pres octans, ale to jsem take nezkousel.

Jinak problem s probouzenim telefonu jsem nejspise vyresil instalaci Microsoft Net. Compact Framework 3.5 a odinstalaci Samsung SDK 2.2

-- pon bře 15, 2010 12:55 --

Jo a jeste jedna vec... Prave jsem testoval jestli je vyzvaneni porad o tolik zpozdeny a telefon hovor zobrazil temer okamzite.
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od HADES »

Jak dlouho jsi nechal telefon ležet bez použití než jsi to zkusil?
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

ted jsem to zkusil cca po pul hodine a je fakt ze to jeste uplne ono neni... ale cas se zkratil na cca 7 vterin, coz oproti 30 uz je znacne zlepseni...
Kazdopadne to asi bude dost otravovat...
Ted jsem jeste na MoDaCu cetl ze by to pry mohl odstranit klasickej lock screen z WM 6.5(s tim sliderem) ale co je na tom pravdy netusim... Zkusim potestovat.
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

CJMonty píše:Zmenu jazyka na cestinu mi to nabidne, kazdopadne jsem nezkousel, vyhovuje mi anglictina. Jen pozor, kdyz zmenis v telefonu jazyk na cestinu udela se hard reset a kdyz jsem to zkousel naposledy vratily se mi tam WM6.1. Nekde jsem se docetl ze to je zpusobeno tim, ze v My Storage je nekde ulozena zaloha puvodniho systemu. Pry se to da obejit vymazanim My Storage pres octans, ale to jsem take nezkousel.

Jinak problem s probouzenim telefonu jsem nejspise vyresil instalaci Microsoft Net. Compact Framework 3.5 a odinstalaci Samsung SDK 2.2

-- pon bře 15, 2010 12:55 --

Jo a jeste jedna vec... Prave jsem testoval jestli je vyzvaneni porad o tolik zpozdeny a telefon hovor zobrazil temer okamzite.
Netušíš náhodou kde bych našel ten návod na vymazání té zálohy orig systému přes Octans viď?
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

Kdyz pustit octans tak dole v levo je zaskrkavatko "do not erase my storage content" tak to odskrtnout. Ale tim smazes veskera data na My Storage. Uprimne jsem to nikdy nezkousel a nemuzu zarucit ze to bude mit pozadovany efekt. Mozna rozumejsi reseni by bylo flashnout znovu i CSC u ktereho tu cestinu zvolit muzes;-)
sojce
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon úno 01, 2010 19:26
Zařízení: OMNIA B7610

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od sojce »

No mám trochu strach se do takových neověřených akcí pouštět, ten tel dost potřebuju pro práci a pokaždé, když ho vystavím mimo funkčnost mi to dost komplikuje život. Ale na druhou stranu bych ho měl rád v The Best stavu a mám prostě rád když je celý v češtině, protože ho dost často využívá i manželka a pro tu by English byla asi nepřekonatelná závada. :-)

Jaké CSC patří k té ROM 6.5.5?

Teď koukám jakou verzi Octanu máš, protože to zaškrtávadlo, které jsi mi psal já tam prostě vůbec nevidím?
Alex8351
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 15, 2010 13:59
Zařízení: Samsung B7610 Omnia pro

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od Alex8351 »

Ahojky , mam takovej menší problém a už mne nenapad na koho jiného se obratit než na toto forum. Koupil jsem Omni pro a provedl jsem upgrade na 6.5 přes software od samsungu . Vše proběhlo v pohodě až na jednu věc. Po instalaci systemu to je na výběr jazyk a mně se povedlo zadat místo češtiny řečtinu. Je zpusob jak jazyk zmněnit bez flashnutí romky ?? Pokud někdo víte prosím pomozte. Už jsem z té řečtiny na displeji fakt neštastnej. Mooooooc díky
CJMonty
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 13, 2009 12:48
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610, LG Optimus Black
Bydliště: Brno

Windows Mobile 6.5 pro Omnii Pro - upgrade, zkušenosti

Příspěvek od CJMonty »

Mam octans mini v2.11
To CSC mam stazeny nejaky z MoDaCa, ktery patrilo k jedne z prvnich 6.5 ROM. Kazdoapdne te musim varovat ze pokud stahnes tohle jine CSC tak se ti mirne prehazi specialni znaky na klavesnici... je to jen o zvyku, ale dokaze to zkazit naladu.

Ikdyz mam pocit ze CSC a PDA cast na sobe nijak extra zavisle nejsou(?). Muzes zkusit pohledat v tomto vlakne a nekde tu byla dumpnuta originalni 6.1 ROm a mozna k ni bude i ceske CSC.

Ale tou provazanosti PDA casti a CSC si fakt nejsem jistej... zkusim pohledat a testnout ale driv jak vecer to neviddim... spis az behem zitrka.
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů