Nejlepší verze SW

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od chipoun »

Zdravím,
chtěl bych se s vámi podělit o zkušenosti co jsem nabral. Od doby co mám telefon jsem zkusil myslím 7 verzí ROM a s nimi ještě různé CSC a Phone části atd. Nebyl jsme spokojený s telefonem vůbec. Až teď jsem narazil na ROM, která mi konečně dovoluje používat telefon tak jak by to mělo být, i když má stále několik chybiček, jako třeba pomalost než můžu začít psát sms (není to nic hrozného, ale nezlobil bych se kdyby to šlo jako blesk).
Takže, narazil jsem na ROM windows 6.1 ve verzi B7610DDIJ3 a je skutečně nejlepší ze všech, jediná nevýhoda je, že jsem ji sehnal pouze v angličtině. Je to ROMka z Indie, ale kromě toho že je jen v angličtině angličtiny šlape super, včetně automatickégo nastavení sítě pro data atd...

Aktuálně mám v telefonu:
PDA B7610DDIJ3 (Je to poslední verze windows 6.1 co jsem našel)
CSC B7610XEBIL4
PHONE B7610XXIL1
EBOOT Eboot_B7610NXXIL2_HW_70



ROM je velice stabilní, mám otevřené aplikace klidně i několik dní a zatím bez problému. Bez úprav, akorát vypnutý touchwizz a samsung today.
-Po zapnutí při používání SPB MS mám 80,4MB volné RAM
-Opera mobile 10 beta 3, QIP i ostatní prohgramy pěkně sviští a vůbec nepadají pokud jich nepustím opravdu moc zaráz (např 10)
-Funguje správně automatický jas. Žádné zelenání displeje (jediná 6.1 ROM kde mi nezelená)
- Zatím jsem nemusel restartovat kvůli tálnímu zamrznutí jako se mi to stávalo u jiných ROM (ale restart jednou za pár dní je pořád na místě)




Jestli má někdo jinou ROM a ostatní a má ještě něco lepšího, dejte mi vědět :-)
I když nedávno se objevila první skutečně lite verze ROM 6.5 pro náš stroj http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... e-rom-6-5/" onclick="window.open(this.href);return false;
a ještě sem ji nezkusil a vypadá nadějně. Jestli ji někdo nainstaluje a uplatní všechny kroky napsané v daném tématu, byl bych rád, kdyby se podělil se zkušenostmi. Já teď zkoušel každý týden minimálně 2 ROM a chci si dát chvilku pauzu od flashování, obvzlášť, když už jsem spokojený konečně aspoň trochu s telefonem.


EDIT:
Tak jsem Vám to i uploadnul:

http://uloz.to/4197355/b7610.zip" onclick="window.open(this.href);return false; (CSC, Phone, Eboot)

A PDA část je tady:
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ndian-rom/" onclick="window.open(this.href);return false; (PDA)
Konkrétně odkaz:
http://www.megaupload.com/?d=F8GYIZ0H" onclick="window.open(this.href);return false;


A tady je návod na flashnutí
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... ng-octans/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak u té CSC je nutné vybrat verzi v octans podle toho, jakou máte klávesnici HW, ať vám dobře fungují všechny tlačítka a nepíšou něco jiného, než je na nich napsané :)

Samozřejmě je to na vlastní odpovědnost :)
Riziko je hlavně u flashování části Eboot, kdyby došlo k nějakému přerušení, výpadku atd.. Ta se ale naštěstí ani flashovat nemusí, i když já si ji tam dal.
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Nejlepší verze SW

Příspěvek od FloydPink »

Já teď zkoušel každý týden minimálně 2 ROM a chci si dát chvilku pauzu od flashování, obvzlášť, když už jsem spokojený konečně aspoň trochu s telefonem.
Souhlasím, taky mě to ubíjí ale přeci jenom sem přešel teď na tu novou Lite ROM od daskalose. Mám kolem 95MB ram volné bez Touchwiz, Samsung Keypad, a Error reporting no a bez SPB MS. Instaloval jsem podle návodu + AutoCloseFix, prostě tak jak je to tam popsané. Musím říct že se telefon zapíná rychleji než s WM6.1. Prozatím jsem spokojen, až na ty barvy na today screen a fotky ty sou blbé u všech WM6.5. Ale mám v plánu vyzkoušet i tu Indian ROM.

EDIT: Teď sem na to přišel že ta lite rom nemá Office, ale prý se na to už pracuje :tlem:
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od chipoun »

Jsem rád, že v tom nejsem sám :-D
A nemáš problémy s tím autoclose fixem?
Já zkoušel nějakou starší verzi a sice se aplikace nezavíraly, ale baterka se vybíjela mnohem rychleji, nefungovalo otáčení displeje a telefon nechodil do režimu spánku... furt svítil. :)
FloydPink
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned srp 09, 2009 9:29
Zařízení: Nokia Lumia 630

Nejlepší verze SW

Příspěvek od FloydPink »

No to je na dloudobejsi zkouseni. Ja sem tu ROM tam mel jen dopoledne, ze zacatku to vypadalo nadejne ale nerozbehal jsem korektne S2U2, tak sem se zase vratil na WM6.1 akorat na tu Indian. Prozatim to vypada slibne.
VSA
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon říj 12, 2009 18:24
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Hradec Kralove
Kontaktovat uživatele:

Nejlepší verze SW

Příspěvek od VSA »

chipoun píše: Aktuálně mám v telefonu:
PDA
CSC B7610XEBIL4
PHONE B7610XXIL1
EBOOT Eboot_B7610NXXIL2_HW_70
Mam to same, jen u CSC jsem v OCTANS zvolil B7610NIRDIL4.csc, protoze jsem vycetl, ze IRD je pro CZ/SK (nebo v jine verzi CSC je volba O2C, coz je pro operatora O2).

Ja si ted hraju s tou WM6.5 MEGALite http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... e-rom-6-5/ a zatim jsem nadsen. Udajne tam je i neco aktualizovaneho z lednove verze SW pro i8000. S2U2 me normalne slape, ale mam to tam prvni den. Ted tam jdu dohrat MS Office. Prave je spicove, ze tam neni ten balast od Samsungu a muzu si zvolit, jestli ho tam chci dohrat a nebo dat neco jineho.

EDIT 12.3.2010, tak jsem tam soupnul WM 6.1 PDA B7610DDIJ3 a kaslu na dalsi testovani. I ta MegaLite 6.5.3 ma sve mouchy a ja s tim PDA potrebuju i neco delat nez jen instalovat.... :???:
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od chipoun »

Jasně. Ono já mám totiž verzi, kterou mi náš eshop dodal z UK to tak vypadá. Takže kvůli klávesnici mám tuto verzi, ať mi čudlíky píšou to, co je na nich natisknuté...
Graveton
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: sob pro 12, 2009 13:21
Zařízení: Omnia Pro

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Graveton »

Zkoušel někdo tuhle?
http://www.modaco.com/content/b7610-omn ... 5-5-xxil2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Svestka »

Já se na ni chystám ale vzhledem k otmu, že je tato ROM stále ve vývojové fázi, tak stále čekám na více ohlasů na modaco a nejlépe na ohlas tady :) ale předchozí ORM od daskalose která běžela na 6.5.3 měla pěkné ohlasy, takže by mělo jít o kvalitní ROM i teď navíc o pár zkušeností navíc.
Ghanter
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 24, 2009 9:21
Zařízení: Samsung Gt-B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Ghanter »

Nevíte někdo jestli ROM 6.5.3 nebo 6.5.5 jsou i v češtině?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Svestka »

Nejsou, je to napsané přímo v popisu té ROM na modaco.
V3nd4
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 15, 2009 10:53
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od V3nd4 »

A to znamená, že je v angličtině celé menu plus klávesnice, nebo je menu v angličtině, ale dají se psát české znaky na softwarové klávesnici?
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Svestka »

Softwarová klávesnice je software jako každý jiný, to je myslím dostačující odpověď ale pro jistotu to napíšu ještě takto: to, že máš českou ROM neznamená, že programy, které si nainstaluješ budou v češtině. V základu bude pravděpodobně pouze anglická klávesnice ale nic ti nebrání doinstalovat nějakou s podporou češtiny.
pavel83
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: pon pro 21, 2009 19:30
Zařízení: B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od pavel83 »

A to nejde nahrát nějaká čeština z origo 6.5 romky? abych měl český i systém...
chipoun
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: pon pro 14, 2009 16:32
Zařízení: B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od chipoun »

To urcite nejde. Ony existuji i 6.1 romky ceske, ale ne konkretne tato nejnovejsi verze. A v kazde romce uz je tam jazyk odzacatku. Lokalizace az nasledna na omnii neexistuje.
Ale tak kdyz si tam hodis spb mobile shell cesky, tak te ta anglictina ani moc neobtezuje. akorat nastaveni a ve zpravach je inbox, compose atd.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Svestka »

Hold musíš hledat multijazyčné ROM, kde si jazyk zvolíš po nahrání dané ROM.
Ghanter
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte lis 24, 2009 9:21
Zařízení: Samsung Gt-B7610

Nejlepší verze SW

Příspěvek od Ghanter »

Ahoj nemate nahodou nekdo WIN7 x64? Nedari se mi detekovat mobil pres Octans :( nevite jestli to jde? Na modacu jsem nasel navod jen na WIN7 x32 a podle toho to nejde
rohlík
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned bře 21, 2010 17:30
Zařízení: OMNIA Pro b7610 / WM6.5CZ

Nejlepší verze SW

Příspěvek od rohlík »

Tak sem flashnul na oficialni dubnovou ROMku s Win 6.5 build 21889.5.0.87 a postřehl obsáhlejší samsung settings, větší výkon pro Wi-Fi a o trochu více RAM :grin: pro Win Today se to pohybuje kolem 55 Mb a Samsung Widgets 42 :idea:

EDIT: Přidávám stručný návod pro Win7

Stáhněte toto:

Kód: Vybrat vše

> http://www.edisk.cz/stahni/92411/OCTANS1.91.rar_280.99KB.html (Octans)
> http://www.edisk.cz/stahni/41127/I8000-Drivers.rar_479.31KB.html (Ovladače)
> http://hotfile.com/dl/39254280/923c69c/GT-B7610_B7610NXXJC2_B7610NXEEJC2_B7610XXJC1_B7610NXEEJC2_XX_XEE.zip.html  (ROM)
1. Vypněte telefon. / 2. Nainstalujte CDMA Drivers / 3. Připojte telefon na USB / 4. Ve správci zařízení najděte
"Mobile Devices" a aktualizujte ovladače ze složky Vista drivers / 5. Ve vlastnostech souboru OCTANS přidělte
"spustit s podporou win xp sp2 / 6. Spusťte OCTANS jako správce / 7. v OCTANS připojte EBot, MultiCSC, MoviNAND a Phone a dejte Czech Language a stiskněte Detect a Start Dowloading / 8. Na displaju telefonu se objeví průběh flashování a ke konci výběr jazyka dejte zase Czech / HOTOVO :idea:
barki82
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 14, 2010 8:11
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Nejlepší verze SW

Příspěvek od barki82 »

Cauko, nemas problem s klavesnicou po flashnuti CSC? Uzivatelia na fore Modaco hlasia ze po flashnuti im na hardwerovej klavesnici po stlaceni klavesy dvojbodka a pomlcka pise odlisne znaky. Ta romka je udajne urcena pre Skandinaviu.
bjogo
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Omnia Pro

Nejlepší verze SW

Příspěvek od bjogo »

Ja som to flashol uplne bez problemov. Netreba flashovat CSC, nie je to potrebne. Ja mam este povodnu verziu CSC z win 6.1 a telefon slape uplne vpohode. Ziadne problem s klavesnicou su neni. Treba len vedet co flashnut a co, ktory subor obsahuje a na co je.
rohlík
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned bře 21, 2010 17:30
Zařízení: OMNIA Pro b7610 / WM6.5CZ

Nejlepší verze SW

Příspěvek od rohlík »

Klavesnice mi nepise tecku a carku misto nich jsou " a ? ale to je tak jediny problem
pak jeste samsung palikace na smsky je trochu pribrzdena jinak fakt spokojenost . Dal sem koukal ze uz fungje prehravani flash videa primo v
Opere 10 a je plynulejsi chod samsung widgetu. :-)
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů