Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Jiří Hrma »

Cotulla z Xda-developers, který stojí za HardSPL pro HTC HD2, nyní zveřejnil další plod své práce. Na HTC HD2 (Leo) se mu podařilo zprovoznit USB Host! To je pro majitele tohoto zařízení skvělá zpráva a mám pocit, že by později neměl být problém ovladač upravit i pro další komunikátory s čipovou sadou Qualcomm Snapdragon, která jak se zdá USB Host podporuje.

obrázek
Schéma upraveného USB kabelu

U HTC HD2 a funkce USB Host ještě zůstává spousta nedořešených věcí a Cotulla svůj vlastní ovladač zatím neuvolnil veřejně, protože prý obsahuje celou řadu chyb, které je nutné nejprve odstranit. Podle jeho slov je zatím USB Host na HD2 dost nestabilní, ale funguje. Je však potřeba "vyrobit" speciální USB kabel a připojené zařízení pak napájet z externího 5V zdroje (například přes další USB kabel z PC), protože to HTC HD2 zatím nezvládne. Vývoj na Xda-developers budu i nadále sledovat a jakmile Cotulla zveřejní ovladač, napíšu o tom.

obrázek
Upravený kabel
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

WOOOOOW !!!! Já vždycky říkal, že je Cotulla hodně perspektivní chlápek. Škoda, že něco takovýho nepůjde pravděpodobně i na Qualcomm MSM7500 :/ Co bych za to dal.

Jinak pokud Cotulla zveřejní drivery, tak vyrobit kabel by podle tohoto schématu svedlo i 5ti-leté děcko, je fakt jednoduchoučké, takže si myslím, že to zvládne každý, kdo bude aspoň trošku chtít.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Lukáš Mano »

Výborná práce!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wwq8Ia3o0UE[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1XrCUS_WDaU[/youtube]
kultus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob čer 25, 2005 11:12
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od kultus »

no to je sice pekne ale nenapada me pro me osobne realne vyuziti vzhledem k tomu ze se pripojene zarizeni napaji z externiho zdroje... kdo bude sebou tahat nevzhledny kabel a napajeni (baterii)

pouzitelne je to max. doma (v praci) a udelat nejakou dokovaci stanici s pripojenim neceho jineho(mp3, fotak, ext.pamet...)
Burster
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: čtv pro 10, 2009 18:45
Zařízení: HTC HD2

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Burster »

Dost premyslim o tomto reseni, je to asi elegantnejsi nez kuchat kabely.
http://www.okcomputers.cz/napajeci-kabe ... b/d-76629/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ted jeste vyresit zdroj, se zasuvkou po ruce neni problem vyuzit nabijecku. Horsi to bude mimo dosah zasuvky. Asi si budu muset neco vyrobit.
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Qaz »

Burster: jako zdroj by šlo použít třeba tohle...
tomogo
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv srp 13, 2009 9:21
Zařízení: FSC 720 a Nokia E52
Bydliště: 110 00 Praha 1, V Jámě 699/5

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od tomogo »

No tak to je SUPER!!!. A reálné využítí - PANE BOŽE NA VŠECHNO MOŽNÝ!!!
Ale ukazuje to také jedno, a sice, že se výrobci ARM můžou zbláznit, aby do svých řešení napresovaly vše možné, pak přijdou výrobci koncových zařízení a z perfektního čipsetu udělají low-endovou sra.ku. :-(
Uživatelský avatar
dj.digiman
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: pon říj 13, 2008 11:04
Zařízení: Omnnia W

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od dj.digiman »

bohužel se jedná o celkem normální řešení u MDA stačí se podívat kolik se dá vymáčknout z HTC tp1 jediný co zatim neumí je vařit :tlem: třeba dynamická navigace už je možná diky chlapcum z XDA
kultus
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob čer 25, 2005 11:12
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od kultus »

tomogo píše:No tak to je SUPER!!!. A reálné využítí - PANE BOŽE NA VŠECHNO MOŽNÝ!!!
Ale ukazuje to také jedno, a sice, že se výrobci ARM můžou zbláznit, aby do svých řešení napresovaly vše možné, pak přijdou výrobci koncových zařízení a z perfektního čipsetu udělají low-endovou sra.ku. :-(
To je jasny ze to tak delaji staci se podivat na zablokovane WIFI/GPS a pod. u Kaisera byl chip ATI Imageon bez ovladacu a pod...

...a muzes napsat alespon jednu...krome pripojeni flashky nebo fotaku do dokovaci stanice nebo neco podobneho :?: :D ale bezne pouzitelne veci ne hracicky pro geeky :)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od IkE Blaster »

Gamepad, klávesnice :) Na některé hry. I myš. Bomba :) Zrovna flash disk jsem připojoval spíš v nouzi... (G900)

Docela by mě zajímalo, jestli to bude záležitost jen chipsetová = poběží na většině Snapdragon-based zařízeních (vypadá to tak, vzhledem k TG01 - a poběží i na S200! :) ), nebo má Leo něco navíc.
RDT
VIP
VIP
Příspěvky: 450
Registrován: úte dub 10, 2007 21:59
Zařízení: HTC HD7, Sony Vaio UX380N (100GB) a P92KS
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od RDT »

Smutné. Zajímalo by mě, co HTC vedlo k tomu tuto schopnost Snapdragonu ignorovat :roll:. Dříve běžné záležitosti, které výrobcům nemohou působit mnoho práce navíc, nyní musíme tvořit amatérsky, jako by to bylo něco zakázaného. V dávných časech, kdy tu ještě nebyla idebilizace, jsem ze svého zařízení mohl klidně napájet 2,5 pacový disk připojený přes USB. Prostě v dávných časech bych nikdy neřekl, že ze "smart" zařízení se časem stanou "dumb" zařízení. Myslíte si, že u Windows Phone 7 Series se myslelo na USB host? Jaká další mobilní platforma teď podporuje tak základní vlastnost, jako USB host, když byl vývoj Windows Mobile ukončen? Nakonec přijdeme úplně o všechno, tohle je jenom začátek.
Uživatelský avatar
Dark_cz
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned srp 09, 2009 14:45
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Dark_cz »

RDT píše:Myslíte si, že u Windows Phone 7 Series se myslelo na USB host?
jak jsem dnes jiz jednou psal je to o penezich... k cemu potrebuje "dumb" uzivatel USB host? 65% uzivatelu kteri si wp7 koupi nebudou ani vedet co to USB host je (tech dalsich 35% budou lidi kteri prejdou z wm 6.1,6.5...) je to proste byznis
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od IkE Blaster »

No, spíš jde o to, že mezi běžnými lidmi se nyní řekne Windows Mobile, nebo poté Windows Phone a polovina těchto neználků si představí malé Windows 7, kam připojí kameru, flash disk, spustí firefox, budou editovat fotky atd. Což je způsobeno dlouholetou jednostranností Microsoftu.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Diamant »

USB Host u WP7 určite nebude. Veď na čom by potom zarobili výrobcovia všakovakých bezdrôtových periférií?

A ešte sa čudujem jednej veci. Očakával som, že MS po dohovore s HTC medzi HW požiadavky zaradí aj maximálnu prípustnú kapacitu batérie, aby to náhodou nevydržalo veľmi dlho.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od nox »

Dark_cz: Ja myslim, ze kdyby kazde zarizeni melo integrovan USB konektor, nebo alespon kabel v baleni, rada uzivatelu by vyzkousela minimalne pripojeni klavesnice, napriklad studenti na prednaskach.

RDT: Neboj, za par let USB Host urcite uvedou jako horkou novinku. Neco podobneho jako jack 3,5 u HTC. Ovsem zase zkripli neco jineho, takze nikdy nebudes mit sanci koupit 100% funkcni pristroj.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od homi »

Muzete mi nekdo polopaticky vysvetlit, cemu je to dobre (asi jsem naprosta lama, jeste k tomu tupa)?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Jiří Hrma »

homi: K tomu, že k PDA přes redukci na klasický USB konektor můžeš připojit další periferie, jako třeba Flash disk, myška, externí HDD a spoustu dalších. U starších PDA se tahle funkce občas objevila, teď už na to výrobci z vysoka kašlou, proto je celkem pozitivní zjištění, že to na tomhle čipsetu funguje, i když zatím jen s externím 5V napájením.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od homi »

No to jsem z predchozicho pochopil, ale k cemu ta dalsi pripojeni mam? To jako myskou budu ovladat PDA misto stylusu, flaska i HDD pro mne skoro stejna periferie, jako ze usetrim cas nez zapnu pc a treba trochu rychleji vymenim data? A ty dalsi?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

To je debata na dlouho. Pokud ti nepřipadá USB-host výhodný, tak bych to neřešil, ale já osobně vidím výhodu právě v tom, že tu flashku, nebo externí HDD můžu připojit kdekoliv mimo dosah PC. Dnes už to zní skoro úsměěvně, ale já jsem si například první PocketPC pořídil právě proto, abych měl alespoň částečnou náhradu PC stále u sebe a konkrétně USBhost mi připadá jako výborná funkce. Takže pokud se ptáš na výhody, jde hlavně o mobilnost, je jasné, že doma je snadnější připojit tu flashku k PC nebo NB, ale mimo domov je to parádní věc.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Vývoj na Xda-developers pokračuje: HTC HD2 zvládá USB Host

Příspěvek od homi »

No stejne to nechapu, tahat nejaky dalsi kabel a k tomu jeste USB-HDD, no vlastne jsi mi sam odpovedel, ano drive to mohlo byt zajimave, kdyz byly male pameti,ale pokud mam v PDA 8GB pam.kartu, tak nechapu ten humbuk kolem toho (v jine diskuzi o nejakem nove PDA ho odsoudili hlavne proto, ze nema USB host). Pro mne treba daleko zajimavejsi TV vystup nikdo neresi, no asi jsem nekde jinde. Ta myska je fakt misto stylusu? Diky vsem za nazory.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů