Xperia a nefunkční klávesnice

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Discus
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 19, 2009 19:25
Zařízení: Xperia X1

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Discus »

Už delší dobu sleduji toto téma a během toho jsem řešil reklamaci svojí Xperie. Problém byl v tom, že se mi zdála pomalá (občas se sekne při hraní karet, video se musí dost komprimovat, aby se nesekalo apod. - video, které v pohodě běží na mém HTC magician se tady seká...) a praskl kryt (na známém místě). Koupeno u českého T-mobilu.

Telefon jsem poslal na reklamaci a cca po týdnu mi ho vrátili s tím, že je v něm oxidace a reklamaci nelze uznat(telefon přišel poštou od T-mobilu). To mě celkem rozčílilo a telefon jsem poslal znovu s trochu asertivněji psaným dopisem, kde jsem se mimo jiné ptal, jakou má souvislost prasklý kryt a oxidace uvnitř. Telefon přišel zpět po třech týdnech a tentokrát přes DPD od Arvata. Při převzetí chtěli cca 250kč. Telefon mi přišel zabalený v jakémsi balení pro nokie (ale vem to čert). Víc mě naštvalo, že jsem přišel o origo krabici, ve které jsem telefon poslal a ve které jsem měl druhý stylus a ty špunty na sluchátka. Telefon samozřejmě nebyl opravený. Co mě ale zarazilo, že nyní ho někdo už opravdu otevřel a zase složil. Ovšem dost blbě.

stříbrný plast, který jde po obvodu zařízení byl v místě slotu pro kartu vyboulený. Karta nešla do zařízení dostat. To už mě vážně dopálilo a našel jsem si návod, jak zařízení rozdělat (když mi záruku už stejně nikdy neuznají kvůli "oxidaci"). Telefon jsem rozebral (jen spodní část) a zase složil a už je vše zase při starém. Jen jsem si při té příležitosti kryt slepil.

Na můj dotaz, jakou má souvislost oxidace a prasklý kryt, jsem odpověď nedostal. Ve všech dopisech je napsáno, že telefon byl zasažen vlhkostí a je to vidět na těch indikátorech. Takže pokud se dají někde sehnat nové, tak ty staré před reklamací odlepte a dejte tam nové (jeden je na baterii hned vedle kontaktů a druhý je hned na proti na zařízení)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

To stejně nepomůže! Mě to udělali též a to jsem předtím Xperii měl rozebranou. Podle sdělení velkých prodejců jsou se servisem SE čím dál tím větší problémy. Stejně tak i s dalšími dvěma telefony. Obvyklá praktika - oxidace. Pokud je oxidace, tak ztrácíš záruku i na prasklý kryt a cokoli jiného. Takže se taky může stát v rámci snižování počtu uznaných reklamací, že ti tam servis stříkne vodu a jaký jsi byl?! :twisted: . Doporučuji apelovat na T-Mobile, ten už je na Arvato nas.raný až na půdu. Přitom v Arvatu je jen několik naprosto nevědoucích lidí, kteří jen posílají mobily převážně do Německa.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Libunda »

Když už jste se dostali tak daleko, tak taky přidám něco málo..... ovšem s Happy Endem.
Když to zkrátím:
1. reklamace prasklé klávesnice po obvodu - servis Britex, oprava 14 dní, vrátil se krásně zabalený se zafoliovanými novými díly.
2. reklamace prasklé klávesnice po obvodu - servis Arvato, oprava 21 dní, vrátil se krásně zabalený se zafoliovanými novými díly.
3. raklamace prasklé klávesnice po obvodu - reklamováno v T-mobile ( odesláno do Arvato ), vráceno po 14 dnech s uznanou třetí opravou stejného charakteru.

V T-mobile jsem odstoupil od smlouvy po roce vymenil svoji X1 za nové HTC HD2.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale blahopřeji. Za ty prachy má člověk právo na perfektní výrobek. Rovněž testuji HD2. ;-)
vosa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 06, 2009 17:01
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od vosa »

se sklamáním Vám sem taky něco napíši...rozhhoduji se o zakoupení bazarové či aukrové :D "iks-jedničky" ale mé očarování tímto telefonem se po přečtení tohodle topicu nějak oprášilo a moc se bojím že se mi tohle nevyhne...doprčic, fakt se mi líbila...
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já bych řekl, že je to o štěstí. U mě třeba klávesnice pořád bez problémů, ikdyž je fakt, že zrovna X1čku je docela risk kupovat z bazaru, leda že by byla za výhodnou cenu.
Zivan
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2007 8:55

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Zivan »

Bohuzel svoji cernou Xperii X1 budu muset taky poslat na reklamaci. Nejprve praskly stribrny dil u stylusu, pak cast stribrneho krytu v polovine zadniho krytu (v naprosto stejnem miste jako ukazuji fotky ruzne na webu) a pri podrobnem zkoumani jsem prisel i na praskly kryt u baterie :(

Edit: foto
ObrázekObrázekObrázek
mike-biker píše:Pokud je oxidace, tak ztrácíš záruku i na prasklý kryt a cokoli jiného.
Jen reakce na starsi prispevek. Pokud si koupim neco jako spotrebitel, tak tohle rozhodne neplati. Kdyz to prezenu, tak z telefonu muze kapat voda, ale stale mam narok na opravu nekvalitniho krytu. Stejne tak vam prodejce auta nemuze odmitnout opravit zavadu na aute v pripade, ze mate skrably blatnik :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

Bohužel je to přímo v Záručních podmínkách! S tím se dá těžko něco dělat, snad leda v USA se dá vysoudit několik mega za to, že mi mobil po utopení přestal fungovat, protože v návodu není napsáno, že se s ním nemůžeš potápět do 100m! :lol: :lol: . Ale vážně - jak je voda, tak ti neuznají i prasklý kryt. Vím to dobře, našli mi v telefonu oxidaci (ta je v každém) to by musel být uložen s silikagelovém sáčku na Sahaře!
Zivan
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2007 8:55

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Zivan »

Obcansky zakonik, §627, odstavec 3 píše:Jakákoliv ujednání mezi prodávajícím a kupujícím, uzavřená před uplatněním práva z odpovědnosti za vadu prodané věci, pokud by v jejich důsledku toto právo zaniklo nebo bylo omezeno, jsou neplatná.
V zarucaku, v obchodnich podminkach i v reklamacnich podminkach toho muze byt hodne, ale jak to spotrebitele omezuje v pravech, tak je to neplatne. A to dokonce i v pripade, ze by ten spotrebitel podepsal, ze vsemu rozumi a prav se vzdava...nemuze :)

A potvrzuji to i odpovedi od Sdruzeni na ochranu spotrebitelu:
Záruku není možné omezovat
Záruku není možné omezovat
Reklamaci není možné odmítnout pro nesouvisející poškození
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od mike-biker »

No pro zkušeného právníka by to možná byla zajímavá kauza. Ale kdo to vyzkouší? Utopíš v soudech 30 litrů a za 3 roky vysoudíš opravu a náklady řízení ve výši 10 litrů. Já už jsem se 5x soudil a vždy jsem vyhrál. Výsledek = -185.000 Kč. :tlem:
Jsme v Česku - to je stejný jako Bangladéš, nulová vymahatelnost!
Zivan
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát říj 12, 2007 8:55

Xperia a nefunkční klávesnice

Příspěvek od Zivan »

Samozrejme, ja netvrdim, ze se to nakonec vyplati, ale clovek musi vedet na co ma pravo a minimalne vypadat, ze bude otravovat. Casto to staci a prodejce to uzna a vyreklamuje :)

Jen jsem chtel ukazat, ze to tvrzeni neplati. Jestli to ale hnat az k soudu si musi kazdy rozmyslet.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát čer 04, 2010 16:21) --

Tak mi pred chvilkou prisla Xperia X1 z reklamace. Vymeneny stribrny plast uprostred, cerny zadni a necekane dokonce i poskrabany kryt baterie. Vyhoda byla zrejme v tom, ze jsem ji reklamoval v prvnim pulroce zaruky.
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů