nejlepsi radio pro diamonda?

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od Cheetah007 »

Hele mozna hloupy dotaz ale ten Rillphone je presne co?

Ted mam Radio 1.17.25.09 Hard-SPL-Diamond-OliNex1.93 a ROM erzika09full_rhodium + nainstalovany CAB Adow_Uplna_QWERY_-_CZ_QWERTY (klasicka SS key je desne mrnava) a vymeneny/vraceny bootscreny na ty puvodni od HTC tedy Adow_boot_splash_Diamond
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od matelkoxxl »

to mbiba - v tej rom-ke určite nie je vyšší rilphone, pretože zatiaľ najvyššie číslo čo som našiel a funguje na diamonda je to čo som tam pridal. Skúšal som aj iné, ale pri jednom mi nebootoval telefón a musel som nechcene robiť HR. Tento rilphone čo som tam pridal mam osobne odskúšaný a používam ho, takže by nemalo robiť problémy. Na xda-dev som videl viacerých, čo používajú to radio s touto verziou rilphone.
Pokiaľ chceš vytiahnuť výdrž na max. tak ti radím nahodiť ešte toto - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 38#p139838" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to utilita nueDynamicClock, v ktorej si vieš nastaviť rôzne frekvencie procesora pri rôznych situáciach. Je fakt dobrá a mne teraz diamond vydrží v pohode 3 dni pri normálnom používaní.

to Cheetah007 - stačilo si prejsť tento topic a na 2 strane som sa na to pýtal a bolo mi odpovedané - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 14#p140814" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od Cheetah007 »

No diky ale zatim to necham.....ted jsem si nahral zpet cistou ofic ROM2.03 + cestinu z 1.93 a RADIO 1.17 a asi na ni zustanu (erzika je dobra ale je tam spousta veci prekopanych...)
Uvidim jaka bude vydrz a pak se podle toho zaridim.
mbiba
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 09, 2010 12:44
Zařízení: MDA Compact IV

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od mbiba »

No to je každého volba, ale windows mobile 6.5 jsou o hodně lepší...

Eržiku jsem používal asi dva dny zjistil sem, že za půl hodiny dokážu ten mobil zaseknout třikrát a výdrž baterky byla oproti BsB rom s wm 6.5 cca poloviční, tak sem to nakonec vzdal, i když mě jinak celkem vyhovovala, hlavně integrace správce WkTask byla perfektní :-)

//edit : nerob zbytočne také veľké citácie, keď odpovedáš napr. na posledný príspevok! Akurát to je neprehľadnejšie.
Matelkoxxl
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od Cheetah007 »

Jasne,ja osobne spis hledam ciste WM6.1 ROM2.03 jen s TF3D v2.1 nevis o takove?,WM6.5 taky nejsou spatne ale chtelo by to nejake s CZ...a TF3D 2.1 v nich by taky nebylo k zahozeni..... ;-) sorry za OT
mbiba
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 09, 2010 12:44
Zařízení: MDA Compact IV

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od mbiba »

mbiba píše://edit : nerob zbytočne také veľké citácie, keď odpovedáš napr. na posledný príspevok! Akurát to je neprehľadnejšie.
Matelkoxxl
Omlouvám se.

Miloš B.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon úno 15, 2010 16:38) --
Cheetah007 píše:chtelo by to nejake s CZ...
ROM s CZ jsou ale ten co dělají češi je ještě nedoladěný (spouští po každém zapnutí kalibraci akcelerometru apod.) a pak ještě existuje toto http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=546805" onclick="window.open(this.href);return false;, na což jsem zatím neměl odvahu, chtěl bych to po měsíci od koupě taky chvíli jenom používat a nevymlouvat se šéfovi, že furt nestíhám :-D

Miloš B.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od Cheetah007 »

Ja jich vyzkousel hodne ale ani erzika mi moc nevyhovuje...ty upravy,takze jedu na orig ROM2.03 s RADIem 1.17 a spokojenost.
mbiba
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 09, 2010 12:44
Zařízení: MDA Compact IV

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od mbiba »

Cheetah007 píše:Ja jich vyzkousel hodne ale ani erzika mi moc nevyhovuje...ty upravy,takze jedu na orig ROM2.03 s RADIem 1.17 a spokojenost.
Rozhopdne ale nepotvrzuju zazračnou 3 denní výdrž na baterii, možná se to dostane přes dva dny běžnýho používání s přehledem, ale k hodnotě 3 dny jsem zatím skeptický, muselo by to vydržet ještě den a to to nevypadá. I když jsem si celý experiment pokazil hodinovým pařením :-P I tak jistě velmi slušné rádio, také se mi zdá, že rychleji komunikuje se sítí a má lepší citlivost na signál, Citlivost na GPS musím vyzkoušet, na to bylo ale výborné zase předchpozí rádio 1.15.24.14, za pět sekund našlo družici i bez staženého QuickGPS :-) Jenže to dalo horko těžko den a půl...

Miloš B.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Příspěvky: 616
Registrován: ned srp 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Bydliště: Košice

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od matelkoxxl »

to mbiba - a vyskúšal si aj ten program, čo som ti tuto - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 66#p145666" onclick="window.open(this.href);return false; odporúčal? S tým sa mi tá výdrž podarila trochu natiahnuť...
mbiba
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 09, 2010 12:44
Zařízení: MDA Compact IV

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od mbiba »

Ano, jak sem psal, nueDynamicClock používám už před flshí rádia 1.17 a je nastaveno na power save... A taky netuším o co mám horší baterii než všichni co to testují...

Miloš B.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte úno 16, 2010 19:29) --

Je pravda, že to rádio je excelentní pokud je telefon v idle, třeba v noci nebo o víkendu, tak skoro nic nežere, teda na poměry předchozích rádií, u leckterých nebyl problém za 12 hodin nicnedělání téměř na 50% vybít baterku. To rádio je prostě moc fajn. Zatím mám za sebou 2dny a cca 6 hodin a svítí tam jedna čárka (2 zelené dílky podrobného ukazatele, takže předpokládám, že nejpozději ráno by si to řeklo a to je na takový telefon při hodině paření 10 minut volání, svícení displejem kvůli kalendáři každou chvíli, myphone a semtam nějaká ta SMS docela velmi dobrý výsledek, normálně ještě cestou do práce poslouchám mp3, ale ted jezdím autem, takže to je na delší test :-)

Myslím si, že lepší pro Diamonda/Compact IV stejně neexistuje :-)

Miloš B.

-- doplnění předchozího příspěvku (úte úno 16, 2010 19:32) --

Žena má hloupou nokii 6300 a při takovémto využití by ani tolik nevydržela, to je na chytrý telefon s v podstatě stejnou kapacitou baterie obdivuhodný výsledek, anebo ostuda pro Nokii, záleží na úhlu pohledu.

Miloš B.

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv úno 18, 2010 11:25) --
Cheetah007 píše:jedu na orig ROM2.03 s RADIem 1.17
Muzu se zeptat, dá se tahle rom stáhnout a posléze nahrát do MDA Compacz IV když mám Hard-SPL 1.93 nebo musím dát jiný bootloader (nebo jak tomu vlastne rikat)?

Díky

Miloš B.
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od kakos2006 »

takže nový radio do mda compact IV nahráno (bylo potřeba odemknout) a po cca 5 dnech zkoušení je výsledek takový že výdrž baterie ,pokud se vůbec zlepšila, tak maximálně o nějakých 20-30%. navíc se mi začalo stávat že telefon je najednou bez signálu a pomůže jen reset a to i například v praze na smíchově takže rozhodně nejsem mimo signál
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od jozinzbazin »

To kakos2006: a tobě se zdá 20-30% málo? :?: Pokud jde o signál, tak jsem taky z Phy a mně se to za asi 2 měsíce ještě nestalo. Je ale možné, že máme každý jinou ROM, což může být způsobeno právě tímto. Moje ROM je BSB 6.5.1G.
JZB
kakos2006
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: sob lis 03, 2007 20:19
Zařízení: HD2 WP7

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od kakos2006 »

jasně 20% je lepší než nic jenom sem chtěl říct že prostě nefunguje to zlepšení který tady bylo popisovaný z 1 na 3 dny. to by bylo 200%. a co se týká toho signálu tak sem to nemyslel tak že by se zhoršil nebo zlepšil prostě se mi občas stane že se to jakoby kousne prostě to přestane přijímat signál úplně a musim to zrestartovat a pak zas běží. a rom mám pořád originál tmobile (ted nevim to číslo)
mbiba
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte úno 09, 2010 12:44
Zařízení: MDA Compact IV

nejlepsi radio pro diamonda?

Příspěvek od mbiba »

matelkoxxl píše: tak co,nikto neskusal ten rilphone?nejake rozdiely?lebo ja som zatial stale nic nezaznamenal,takze neviem ci ma vobec vyznam zhanat a menit ten rilphone...
Tak sem zkusil ten rilphone a za den šel zase pryč. Když mi někdo volal tak telefon sice zvonil blikal, šlo to zvednout, ale zato už se nezobrazilo kdo volá a na dipleji byla pořád domácí obrazovka. Dále se ve zvuku objevovalo různé praskání a chrastot při hovoru. Zkoušel jsem to s rom Eržika v9, takže tahle kombinace bude nepoužitelná.

Miloš B.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř úno 24, 2010 11:20) --
kakos2006 píše:prostě se mi občas stane že se to jakoby kousne prostě to přestane přijímat signál úplně a musim to zrestartovat a pak zas běží
Tal todle dělala některá rádia u mě taky, ale stačilo po flashi rádia flashnout i ROM, klidně na stejnou a bylo po problému asi se to pak nějak"zkompiluje" s jiným rádiem jinak :-)

A orig rom je přeci hrozná, to už je lepší rovnou tam nahodit něco lepšího, aspoň Eržiku nebo nějaký win 6.5 - ale to jde zatím jen v angličtině, což se časem snad zlepší :-)

Miloš B.

-- doplnění předchozího příspěvku (stř čer 16, 2010 10:21) --

Tak po čtvrt roku experimentování s rádiem 1.17.25.09 musím, říct, že ho používat nedoporučuju. Zvýšení výdrže baterie se jaksi moc nekonalo a narazil sem na problem, kdy se mi telefon s timto radiem po par dnech bez soft-resetu jakoby tvaril, ze je pripojen, ale byl jsem nekolik hodin nedostupny, pomohl az soft-reset nebo restart radia. Prislo mi, ze to ztrati signal v kapse a uz se to neprihlasi (pracuji v budove kde je jedno misto kde signal neni moc dobry)...

Tak sem projel fora na netu a zjistil sem, ze je to tak a dela to tohle radio, tak sem podle rad nahodil 1.09.25.23, ktere je pry nejlepsi a zkousim to s nim, tak uvidim, jestli to opravdu prestane, jako vsem na tech forech...

Takze vsichni kdo ho chcete vyzkoušet, zkuste vzít i tyto možné problémy v potaz, ačkoliv snad se to nevyskytuje úplně všude...

Má někdo podobný problém?

Mbiba

-- doplnění předchozího příspěvku (stř čer 16, 2010 10:23) --

A koukám, že sem jenom potvrdil to co psal kakos2006 před časem...
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů