Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Johny0007
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 17, 2009 13:26
Zařízení: HTC HD 2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Johny0007 »

Zdravím, máte někdo zkušenosti s používáním 5V/2A nabiječky s HD2 v autě ? Origoš stolní nabiječka je 5V/1A, bohužel do auta jsem zatím sehnal jenom 5V/2A a 5V/700mA. Se 700 mA se mě ani neukáže, že by se telefon nabijel a baterka normálně klesá. 2 A jsem zatím nezkoušel protože nevím, jestli se nemůže poškodit baterka.
Díky za tipy a rady :grin:
pepe111
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon pro 14, 2009 9:37
Zařízení: HTC HD2

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od pepe111 »

ved pozri na ebay tam ich je dosť
greba
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 28, 2009 15:15
Zařízení: HTC HD2

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od greba »

Ta 5V/2A nabiječka bude v pohodě, 2A znamená maximální proud co nabíječka je schopná dodat. Baterii v telefonu to nemůže nic udělat.
Johny0007
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 17, 2009 13:26
Zařízení: HTC HD 2

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od Johny0007 »

to pepe111: Obě dvě nabiječky jsou z ebay :wink: a obě mají být pro HD 2, ale liší se právě tím, že narozdíl od origoš nabiječky není ani jedna 5V/1A.

to greba: Vím, že 5A je max. proud, co je schopna dodat, jenom že jsem někde slyšel, že když se jedná o baterku, tak ta si vždycky bere maximum co se jí nabídne - pokud si to sám telefon neupravuje - z toho pramení moje obavy, zase na druhou stranu většina neoriginálních nabiječek pro HD 2 je 5V/2A, takže v tom asi problém nebude.

Díky za rady :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od htcjirka »

Ja pouzivam radsi originalni prislusenstvi,v soucasne dobe tedy original HTC nabijecku,5V/2A.
hrosikjiri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: sob pro 13, 2008 0:21
Zařízení: lumia 830 a 950

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od hrosikjiri »

to: Johny0007

Dneska prave naskladnili nabijecku do auta primo od htc... sunnysoft ji ma skladem, prikladam odkaz... jinak sem si ji hned objednal. Cena od neoriginalnich se lisi asi o 50kc, takze neni co resit...

Autonabíječka HTC microUSB/CL originál pro HTC (CC-C200)
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/042PHT ... -c200.html" onclick="window.open(this.href);return false;
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od hil »

Johny0007 píše:to pepe111: Vím, že 5A je max. proud, co je schopna dodat, jenom že jsem někde slyšel, že když se jedná o baterku, tak ta si vždycky bere maximum co se jí nabídne -
:wink:
To je kravina, zvláště Lixxx baterky potřebují poměrně přesné nabíjecí napětí, jinak se zničí. V telefonu je naopak ta hlavní nabíjecí část - procesor, který řídí nabíjení jednotlivých článků. Pokud umí adaptér dát až 2A je to lepší, rychleji se nabije aku. 5A je už téměř zbytečné, to využije možná jen silně vybitá aku zpočátku a i to možná ani ne.

Edit: Když to pročítám - těch 5A jsi vlastně sebral kde?
Mimo to, pro USB bude těch 2A maximum, výše už bych se bál že vyhoří kontakty.
Franky52
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv pro 17, 2009 22:37
Zařízení: HTC HD2

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od Franky52 »

Jestli se liší cena or. nabíječek od neor. nabíječek jen o 50 Kč, tak to je věc diskuse. Dá se normálně pořídit i za150 Kč,což je o více než 300 Kč méně než v sunnysoftu.
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od rein »

Ja som to vyriešil tak, že som mal mini usb atonabíjačku HTC miniUSB/CL originál pro HTC (CC-C100) a dokúpil som si túto redukciu a používam ju aj v aute aj pri PC, lebo mini usb káblikov, už mám snáď desať a ten kábel čo je v balení to je katastrofa :???: , nechal som ju pri nočnom stolíku k nabíjačke :wink: .
spacirv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pát pro 12, 2008 21:07
Zařízení: HTC HD2

PARAMTETRY NABIJEČKY DO AUTA PRO HD2

Příspěvek od spacirv »

já používám tohle už měsíc a fungujeto. A dá se do toho strčit cokoli

http://www.supernabidka.cz/product/usb- ... kncu060xx1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.supernabidka.cz/product/kabe ... kvu4018n01" onclick="window.open(this.href);return false;
Johny0007
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 17, 2009 13:26
Zařízení: HTC HD 2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Johny0007 »

to hil: s těma 5A jsem se přepsal - samozřejmě jsem myslel 2A :wink:

to spacirv: A nabijí se ti v autě HD2 s nabíječkou 650mA ? Mě se s mojí 750mA v telefonu ani neukáže že by se baterka nabíjela a klesá, přitom když připojím telefon, tak se zapne displej - takže by člověk řekl, že to nabijí.

Každopádně jeslti to nabíjení hlídá procesor a 2A nevadí, tak nic neřeším. Mě přišla nabíječka na ebay aji s poštovným něco kolem kilča - to je rozdíl oproti 400 - 500 v Sunnysoftu. Tam má akorát člověk jistotu originálu, takže je to na zvážení...
Franky52
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv pro 17, 2009 22:37
Zařízení: HTC HD2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Franky52 »

Používám podobnou kombinaci jako uvedl spacirv, akorát ta zástrčka do zapalovače dává 1A, takže byla o něco málo dražší. A nabíjí bez problémů.Celkem i s kabelem necelých 150 Kč a vše koupeno v normálním elektro obchodě na pražském sídlišti.
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od hil »

to spacirv: A nabijí se ti v autě HD2 s nabíječkou 650mA ? Mě se s mojí 750mA v telefonu ani neukáže že by se baterka nabíjela a klesá, přitom když připojím telefon, tak se zapne displej - takže by člověk řekl, že to nabijí.

Pokud máš zapnuto WiFi a GPS, tak ta 750mA nestačí zřejmě ani na udržovací proud. Ona taky ta neznačková ani těch 750mA dát nemusí...
Jinak já si s tím hlavu nelámu a používám kde co. Rozbočovací zásuvku má od Hamy, je tam 2x USB a 2x klasická "zapalovačová" zásuvka. Mají (měli) ji tuším v Elektrovordu. Nakupoval jsem ted nějaké příslušenství na Amazonu, a třeba k HD2 držáku mi dali nabíječku MADE IN CHINA...
spacirv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: pát pro 12, 2008 21:07
Zařízení: HTC HD2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od spacirv »

to Johny0007: Normalně nabíjí. S GPS jsem to nezkoušel ,tak zítra odházím garáž a testnu to a zapnu co se dá :grin:

29.1. Tak jsem to testnul. 10 min. v autě se spuštěným IGO, wifi, Bluetooth a pětiminutovým hovorem do sluchátka
se nabilo o 2 % což je v pohodě, když vypnu BT a wifi musí to frčet rychlejc. A je to za pár kaček.
Mr.Dome
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv led 28, 2010 20:32
Zařízení: HTC HD2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Mr.Dome »

Jo takze na svoji nabijecku 550mA muzu asi zapomenout co?
kolemjdouci10
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: ned lis 01, 2009 11:13
Zařízení: HTC HD2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od kolemjdouci10 »

Já osobně používám nabíječku NOKIA DC-6 která nabíjí 550 mA. Stíhá HD2 dobíjet i v plné zátěži. Když jedu delší cestu tak se normálně HD2 i během spuštěné navigace v pohodě nabije na 100% stav. Proto mě zarazilo, že tady někteří nedoporučují nabíječky s dobíjením pod 1 A. Toť moje zkušenost.
viz: http://www.nokia.cz/produkty/prislusens ... nokia-dc-6
Johny0007
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 17, 2009 13:26
Zařízení: HTC HD 2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Johny0007 »

Tak nic, jak to tak čtu, tak problém nebude v ampérech ale v tom, že mě borci z Hong Kongu poslali asi nějaké šméčko :evil: Každopádně když už budete objednávat z ebay, tak pozor na tohle: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0420488771" onclick="window.open(this.href);return false; - jak říkám má to 700 mA, ale telefon to nenabije ani když není používaný. Je možné, že je to prostě smůla a druhý kus by šel, ale komu se to chce zjišťovat že...

Díky všem za příáspěvky...
Franky52
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: čtv pro 17, 2009 22:37
Zařízení: HTC HD2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Franky52 »

Občas z Asie dorazí přes ebay nějaký šmejd. Nedávno jsem odtud dostal prý zcela nový typ stylusu na HTC HD2. Absolutně nefungoval. Stál sice jen 7 liber, ale naštval jsem se a prodejci přes ebay napsal v odezvě, že prodal šmejd a peníze získal podfukem. Okamžitě mi přes paypal poslal peníze zpět.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od htcjirka »

Proto mě zarazilo, že tady někteří nedoporučují nabíječky s dobíjením pod 1 A.
Protoze je neco jineho nabijet baterii ze stavu napr 50% nebo kdyz ma 20% a pak spustis navigaci,plne podsviceni tam uz ta nokiacka nestiha,odzkouseno v praxi na dvou HD2.
Yopi
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát úno 19, 2010 19:04
Zařízení: HTC HD2

Parametry nabíječky do auta pro HTC HD2

Příspěvek od Yopi »

Chjo ta nabijecka ti nabiji. I moje nabijecka ktera ma 500 mA v klidku v aute nabiji. Je to tim, ze to neni origo prislusenstvi a musis si zapnout funkci "nabijet telefon pokud je pripojeny k pc" Dej vedet jaks dopad.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti