Jak bezproblémově nahodit neoficiální ROM? *VYŘEŠENO*

Sekce pro zkušené uživatele (diskuze o nových ROM, tweaky...)
Odpovědět
Konig
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 87
Registrován: sob pro 06, 2008 10:23
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Rychvald
Kontaktovat uživatele:

Jak bezproblémově nahodit neoficiální ROM? *VYŘEŠENO*

Příspěvek od Konig »

Zdravím.

Vzhledem k tomu, že mám poslední dobou zcela nečekané problémy s mým HD (jen pokud nahraji neoficiální ROM) rozhodl jsem se zde podělit o své zkušenosti, a rovnou se zeptat zda by mi byl někdo schopen pomoct.

Můj postup při officiální ROM je jako u každého.

1, Odemknu zařízení pomoci HardSPL
2, Spáruju přes ActiveSync, spustím instalaci ROMky
3, ROMka se nainstaluje.

Po nainstalování !!JAKÉKOLIV!! (zkoušel jsem tři odlišné ROMky, se kterými nikdo neměl problém) ROMky ale dochází k prvnímu problému. Při bootovaní se rapidně zhorší barvy, jako by telefon bootoval v 16bitovém režimu. Poté je třeba jen vypnout a zapnout displej, a vše je dobré. Jde to tedy v klidu obejít, ale je to otravné. Po nabootování nastává další problém. Nenaleznu signál. Zkoušel jsem různé nastavování přímo v HDčku, ale prostě signál nenaleznu. Takže i kdybych chtěl, neoficiální ROMku prostě nelze používát. A potom další problém - ať nahraji jakoukoliv ROMku, která je neoficiální dochází k častému zasekávání HDčka. Prostě jen tak jsem v menu, nic nedělám - zařízení se sekne, nelze nic dělat asi následujících 20 sekund, pak je třeba vypnout a zapnout displej, a zařízení se rozjede. Tak samo když na zařízení něco dělám. Prostě něco dělám a zařízení se sekne, opět je třeba počkat asi nějakých 20 sekund, vypnout zapnoput displej, a rozjede se to.

Shrnutí:

1, Při nabootovaní se rozhodí barvy, jakoby na 16bit.
- Je třeba vypnout zapnout displej, a je to v pořádku.
2, Nenaleznu žádný signál.
- Vyzkoušeno všemožné nastavení přímo v telefonu, a bez účinku.
3, Běhěm klasické práci, případně i pokud se zařízení nepoužívá, dojde k zaseknutí.
- Je třeba počkat 20 sekund cca, vypnout a zapnout displej, a zařízení se rozjede.

Zařízení mám v podstatě nové - před dvěmi týdny mi přišlo HD ze servisu s tím, že mám vyměněný kompletní vnitřek.

A jako třešničku na dortu --> po nainstalování officiální ROMky, VŠE funguje tak jak má. (kromě těch barev, to je třeba zařízení locknout, a ROM přeinstalovat)

Tyto problémy výše, jsem zkoušel na těchto ROMkách:
1, Lost in Asia (poslední verze)
2, Miri v18
3, Xannytech Grid Leo 2.3.1.

Tak teď jsem opravdu zvědavý, co mi poradíte, a kde se stala chyba. Protože tady toto mi připadá extrémně...divné.

-- doplnění předchozího příspěvku (ned led 24, 2010 19:22) --

Ačkoliv jsem říkál, že zůstanu u klasické ROMky, officiální, nedalo mi to a opět jsem si s tím hrál. A vyřešil jsem hned dva problémy, třetí zatím nevím. A sice barvy, a signál. Bylo to tím, že na smartwiki je starý HardSPL, po stáhnutí nové verze je to již v pořádku. Zasekávání jdu právě vyzkoušet.

Problém komplétně vyřešen, za vše mohlo to, že jsem používál hardspl ze smartwiki, kde je stará verze. S novým hardspl již vše běží jak má, a já si užívám nové ROMky :))
LordMiras
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 02, 2010 22:32
Zařízení: HTC Touch HD

Jak bezproblémově nahodit neoficiální ROM? *VYŘEŠENO*

Příspěvek od LordMiras »

Aha tak to ja mam stejny problem kde prosimte najdu tu novouverzi?
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Jak bezproblémově nahodit neoficiální ROM? *VYŘEŠENO*

Příspěvek od Mezek »

Mrkni zde udělal jsem to podle návodu a bez problémů.
LordMiras
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: úte úno 02, 2010 22:32
Zařízení: HTC Touch HD

Jak bezproblémově nahodit neoficiální ROM? *VYŘEŠENO*

Příspěvek od LordMiras »

Dekuji uz sem na to prisel bylo to tim ze jsem to odemkl spatnou verzi unlockerru tedka uz to maka vsecko bez problemu a jako prvni rom jsem zkusil nahrat od Xannytechu 19b s win6.5 a slape ale je to takove line utahane tak uvidim zatm nic moc jeste jednou dekuji budu zkouset dal :)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Jak bezproblémově nahodit neoficiální ROM? *VYŘEŠENO*

Příspěvek od barberry.pha »

na HDecku jsem mel romku od Duttyho wm6.5 sense 2.1 holy grail rO a byl jsem s ni nadmiru spokojeny :)
na priste je lepsi hledat hspl na x-da ... a to vzdy podle aktualni romky .. myslim ze posledni na HDecko bylo 1.54 a u toho HSPL je i dana verze unspl kdyby nahodou :wink:
Odpovědět

Zpět na „ROM, HardSPL unlock, tweaky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů