wPhone - nadstandardní grafické prostředí (vývoj)

Vaše homescreeny, tipy na pěkná témata, rady, tipy, návody...
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

wPhone - nadstandardní grafické prostředí (vývoj)

Příspěvek od dck »

Mno, tak by me zajimalo, jestli nekdo ve svete neuvazuje o tom, ze by vytvoril nadstavbu wm5 na velmi modni verzi iPhonu :) Na forech lakeridge uz o tom docela bourlive diskutuji (i o tom, jak apple fanaticky sleduje kazde "radoby-ripovani" jejich projektu) a snazi se pomoci dostupnych WA2 a WAD vytvorit neco obdobneho jako je interface iPhonu. Ale ta myslenka - nadstavba systemu se stejnym interfacem jako ma iPhone... hmm mmm :)
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Osobně si myslím že to zůstane právě jen u těch debat...
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

me osobne myslenka vytvoreni nadstavby WM, zalozena na prednosti ovladani prstem, docela laka, ovsem schopnosti chybi (alespon co se tyce psani ppc aplikaci). Kdyby tohle nejaky nadsenec cetl a mel chut o tom premyslet, tak jsem takrikajic "za":)
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Není problém v napsání toho UI, ale musely by se přepsat i všechny appl aby s novým UI spolupracovaly a to je nemožný.
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

myslel jsem to tak, ze by se to kratce po startu systemu zavedlo "pres" plochu a to tak, aby to nekolidovalo s aplikacemi (napr. pri spusteni aplikace aby se prenesl do pozadi a nebyl always on top). Neco jako WAD od Lakeridge, jen zamerene na prehlednost, ovladani prstem a predevsim "fancyovost". Tzn vymyslet grafickej navrh, zjistit jakej grafickej format by byl nejlepsi (pravdepodobne tga) a cele to napsat tak, aby to zralo minimum ramky. Cele bych to pojmul jako nahradu za Today, aby to melo podobne vlastnosti jako iphone (kalendar, kontakty, primitivni mp3 player, cojavim). Co nejjednodussi a nejefektnejsi. Urcite by se musely naprogramovat i animace (mensi zatizeni ramky - nenarocnost na velikost souboru).

Nemusela by to byt kopirka iPhonu, ale spis takove jednoduche a efektni rozhrani, kdyz jste venku a nemate v tu chvili moznost vyndat stylus. Mam tedy jistou predstavu o vychytavkach - aneb zkoncentrovat to, co bych na svem PDA pro maximalni mobilitu potreboval :)
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

zkusil bych svou predstavu navrhnout pro nazornou ukazku (nejlepe pouzit flash na animace), ma-li to cenu :)
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 124
Registrován: ned říj 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od atomion »

Jj, určitě dobrý nápad ;-) Třeba se pak některý z programátorů chytne a inspiruje se tím. Pak budeš mít to co chceš :-)
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

Mno, tak v tuto chvili jsem se nezmohl na vic nez toto. Bohuzel nemam photoshop, takze jsem to udelal ve fireworks. Uz mam tolik potrebnou vizi, takze kukajte :)
Přílohy
layout01.jpg
layout01.jpg (25.44 KiB) Zobrazeno 10906 x
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Dodej grafiku a vrhnu se na to.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

dck píše:Nemusela by to byt kopirka iPhonu, ale spis takove jednoduche a efektni rozhrani, kdyz jste venku a nemate v tu chvili moznost vyndat stylus.
Tahle myslenka se mi hodne zamlouva. Btw ona by to ani kopirka designu iPhonu byt nemohla, jelikoz by se tu hned objevil Apple se svymi pravniky (viz to tematko ve stylu iPhone, co se nedavno objevilo na netu).

Mozna by bylo dobre tu aplikaci udelat podobne, jako je napriklad reseny M-Desk od E-Tenu. Po spusteni nabizi tahle aplikace ruzne zalozky podle typu aplikaci, a uzivatel si tam muze pridavat zastupce dle libosti. Kdyby se nejake takove rozhrani, ale ve fullscreenu, udelalo i na PocketPC (ikonky uzpusobene ovladani jednou rukou), tak si myslim, ze to bude mit uspech. Ja ale mohu pridat tak maximalne moralni podporu a pripadne pomoci s testovanim. S grafikou koncim u detskych omalovanek, a s programovanim u stavebnice Lego :-D
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

dck píše:Mno, tak v tuto chvili jsem se nezmohl na vic nez toto. Bohuzel nemam photoshop, takze jsem to udelal ve fireworks. Uz mam tolik potrebnou vizi, takze kukajte :)
Hoď sem tu grafiku v 480x640 a budou-li tlačítka jako samostatné obrázky, tím líp. :-)))
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

pokud by jsi chtel i iPhone today skin, muzu ti to poslat na mejl.
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Pošli, uvidím co se z toho bude moct použít. Je to VGA?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

pospa píše:Pošli, uvidím co se z toho bude moct použít. Je to VGA?
neni, ten iPhone WM skin byl v QVGA ...
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

jj je to QVGA, v info zjistis jak to nainstalovat, pokud budes mit na to vhodne zarizeni.
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

pospa: mohu dodat alpha PNG, ty urcite budou stat za zvazeni. Nejprve bych rad dodal ten navrh ve flashi, aby bylo jasne, jak to bude asi vypadat. Jinak jsem se na to dival v qteku a mam dojem, ze to barevne schema neni uplne nejvhodnejsi. Uvidime, co z toho vznikne :)
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

jinak VGA, hmm hmm.. ja osobne pouzivam QVGA, bylo by vhodne vedet jak se synchronizovat , pokud by to melo byt pro obe rozliseni.
pospa
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 30, 2006 9:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pospa »

Z VGA QVGA uděláš snadno, obráceně nikoliv. Ale bude to chtít počítat s tím už při návrhu. Tak až bude "něco" hned to vypublikuj, mám už připravené zobrazovací jádro. Tedy spíš takový malý FW pro jeho podporu.
dck
VIP
VIP
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 17, 2006 6:30

Příspěvek od dck »

Super. Zkusim tedy navrhnout neco na VGA, pomery jsou stejne, takze to nebude zadny problem. Urcite by to jadro melo umet vyuzivat vyhod 8bitoveho PNG (pro alpha kanaly). Tga nejsem v dohledne dobe vytvorit, takze proto :). Dalsi vec pro "fancyovost" by urcite mel byt zivejsi pohyb, jinymi slovy, melo by to umet "easing". Kdo pracuje s flashem tak vi. Kdo ne, tak at se podiva nahoru na banner Etenu. Kazdy pohyb tam ma plusovej nebo minusovej easing, tzn ze pohyb neni konstatni ale bud se "rozjizdi", nebo zpomaluje. Ve flashi bude vse nazorne predstaveno. Mam hromady napadu, ach ta zaplava entusiasmu hehe :) Sice nemam ted moc casu, ale ve volny chvilce na tom budu pracovat.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

dck: jsem zvedavy na flashove demo. Flash trochu umim, takze kdyztak mohu pomoct pri sestavovani...
Odpovědět

Zpět na „Témátka a skiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů