WM Crossbow pro HTC Universala !

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WM Crossbow pro HTC Universala !

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na Xda-Developers se dostupnost novych WM6.0 pro HTC Universala probira celkem casto, a vetsina ohlasu smeruje k tomu, ze se tohoto systemu (at uz oficialne nebo formou fanouskovskych/neoficialnich rom) dockame. Delsi dobu se take vi, ze se Crossbow na Universalu testuji (viz screenshoty ve VGA rozliseni v recenzi systemu na Mobile-review.com.

Video na Youtube.com
http://youtube.com/watch?v=VqXTaN3pMb8

Na Xda-Devu jsem take narazil na toto video, u ktereho se domnivam, ze pochazi prave z HTC Universala (je na nem zachycena prace s OS). Poznat se to da podle stylusu, kterym dotycny na videu system ovlada (a take podle jemneho rozliseni displeje (VGA). Nad hrotem stylusu je mozne vsimnout si maleho vyrezu, ktery najdeme i u stylusu universala... snad se tedy noveho systemu pro tento stroj dockame!
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Příspěvek od gulii »

No nevim jestli neměli otevřený všechny ty app v paměti, ale odezva a rychlost je fakt moc pěkná...
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

Teda ze se na tom videu tak vyzivaji v tech zvukach... Btw. ty zvuky - ja myslel, ze to jsou standardni WM5 s novejsimi AKU - nebo snad ne?! :o (protoze presny ty zvuky mam jako defaultni taky a nektery uz zacinam nenavidet (jak je tam ten zvuk Alarm1 :tlem: ))

Jinak Crossbow na Uniho vam preju - jsem zvedavej, jestli se dostane aji na MDA II, ale priznam se, ze uz paradoxne doufam, ze se nedostane (a to z jednoho duvodu - ten starecek uz by si to fakt nezaslouzil - ten uz se musi hyckat :) )
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Rychlost odezvy systemu je vazne suprova (podle toho videa), snad bude takhle rychle behat i pripadna finalni verze, ve kterou vsichni doufame :-P
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pred malou chvili se na XDA-Devu objevil odkaz na funkcni crossbow rom pro Universala, ale v zapeti byla romka zase odstranena (coz je celkem logicke). Vse ale nasvedcuje tomu, ze Crossbow pro Uniho skutecne dockame! Jedna se samozrejme o testovaci ROM, ktera obsahuje spousty bugu (nefunguje UMTS)
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Příspěvek od nAscA »

no jsem na to zvedavy, vypada, ze je to otazka nekolika dnu. To same na WIzarda.
flashman
VIP
VIP
Příspěvky: 29
Registrován: sob říj 28, 2006 19:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od flashman »

už se těšim, až se jí budu moct podívat na zoubek (myslím zevnitř)
na Wizarda už je čínská verze, tažke už se to také blíží.

Nemáte někdo tu verzi na uniho, abych aspoň z ní moh dostat ty obrázky, utility apod. ?
Dyžtak mi prosím napište SZ
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Příspěvek od gulii »

asi celkem lamácká otázečka, ale jak to bude s využitím RAM při startu cca :D pač mně na tytnovi po SR je volno 31MB. Jestli by třeba s Crossbow nebylo 35 :D ?? Ale aby mi někdo dokázal odpovědět, budu muset asi počkat aspoň nějakej ten pátek (doufám, že jen jeden :tlem: )
stary_pes
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv čer 30, 2005 10:05
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stary_pes »

Tak pokial to bude pre Uniho (co je stary stroj), Wizarda (tiez nie novinka), tak to bude isto aj pre TyTN. Som zvedavy, oficialneho updatu ako vydaval napr. HP pri prechode z 2003 SE na WM 5 sa asi nedockame. Takze jedine ciernota :)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kato »

4stary_pes: Cernota z xda-devu byva obcas lepsi, nez oficialni vydani ;o) Viz update na hx4700 primo od HP - vsadim se, ze kdyby za tim updatem stal xda-dev, tak by to bylo daleko driv a kvalitnejsi :)
Holt tohle je vyhoda HTC komunity kolem xda-devu - v tomhle Eten ztraci :( (btw. je to vylozene jen o te komunite - viz Atom - ackoliv ho vyrabi Quanta, tak ho xda-dev vzal za svuj a jak se zadarilo :) )
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Go go go! Jde se flashovat ! :-D

edit: Upgrade na "Crossbow" ROM byl úspěšný a poměrně rychlý! Brzy se podělím o první dojmy. Za podporu patří velké díky Johnnnnnnnnnnymu :!:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

První dojmy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Po zhruba hodině testování a rýpání se v systému mi testovací Crossbow ROM pro Universala přijde velice rychlá a mám z ní dobrý pocit (je pravda, že ještě pořádně neopadlo první nadšení). Rychlost bych srovnal s asi nejlepší WM5.0 ROM (ano, ta od I-Mate s AKU 3.2). Stěžovat si nemohu ani na stabilitu, která se zatím jeví jako velice dobrá (nezkoušel jsem ale ještě instalovat aplikace, které běžně používám).
Podle uživatelů z Xda-Devu s touto ROM nefunguje UMTS (nemám možnost vyzkoušet, ale až budou pokryty signálem i vesnice, tak... :-) ). Oprava: UMTS funguje :-). V Nastavení je konečně možné standardně předefinovat i funkci tlačítka Backlight (to se žárovkou).

(Teď se dívám, že v rootu je adresář Storage, a v něm jsou všechny mé soubory, které jsem měl dříve v Ext_ROM). V ROMce jsou také obsaženy programy jako New Menu for WM5 nebo PHM TrayLaunch, je tedy jasné, že se nejedná o úplně oficiální ROM, resp že do ní už zasahoval některý z uživatelů XdaDevu.
Synchronizace přes USB kabel (přes BT jsem zatím nezkoušel) funguje výborně, pouze je potřeba na PC mít ActiveSync verze 4.5(beta).

Po prvním spuštění systému (start probíhá cca 45 sekund) bylo v Universalu cca 38MB volné uživatelské paměti (na screenu je méně, jelikož jsem instaloval Total Commander...) a 27MB volné RAM.

Další poznatky budu průběžně doplňovat...

Video
(Video je pořízené ihned po startu systému, žádné aplikace ani nabídky proto nejsou načteny v RAMce. Omluvte horší kvalitu videa, neměl jsem po ruce stativ)
Obrázek

Screenshoty ze systemu
Klikněte na zmenšeninu pro zobrazení plné velikosti obrázku
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Fotografie
Obrázek Obrázek
JuriG
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: pát kvě 05, 2006 21:42
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JuriG »

hoooooodne gud WORK
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Další screenshoty

Příspěvek od Jiří Hrma »

Další várka screenshotů ze systému
Klikněte na zmenšeninu pro zobrazení plné velikosti obrázku

Windows Media Player; Kalendář; Excel Mobile
Obrázek Obrázek Obrázek

Powerpoint Mobile; Kontakty; Správce souborů
Obrázek Obrázek Obrázek

Prohlížeč obrázků; Windows Live; Windows Update
Obrázek Obrázek Obrázek

Nastavení tlačítek; Ovládání hlasem; X-Button
Obrázek Obrázek Obrázek

Nastavení připojení; Správce připojení; Telefon
Obrázek Obrázek Obrázek

Aktivní hovor; Internet Explorer
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
phsnake
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: čtv kvě 18, 2006 7:58
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od phsnake »

takze uspesne nainstalovane. cakam na dokoncenie synxronizacie a idem skusat soft podobne ako jerry. vysledky budem postupne dopisovat sem.

btw. zatial som nenasiel MMS :-) idem skusit nahodit arcsoft
podobne aku u helmiho 3.5 nejde passtrough internet (pc je na nete a UNI sa k nemu hlasi), Wi-fi som nemal ako vyskusat, BT HF ide. Sync cez bt som neskusal.UMTS ide

Pocket Controler 5.07 build 950 ide
resco keyb. 4.36 ide
Resco explorer 5.42 ide
Wisbar adv 2.7.0.2b ide
pbreeze 5.2 pub beta 3 ide
ilauncher 3.0.1 ide
avantgo 6.4? build 146 -nefungoval ani pri helmi 3.5 beta 1.3
phonealarm 1.57build94 (s mensimi prob. mozno len nastavenim) pri priehladnom pozadi namiesto priehladneho tam narenderuje kusky inych today pluginov (skusane s joel vga skinom)
opera 8.6u2 ide
netfront 3.3 ide
isilo 4.32 ide
mobipocket ide
inesoft addresbook 1.66 ide

Pripada mi stabilna. Ale ja si radsej pockam az helmi alebo niekto spravi nejaky release. nemyslim ze budem cakat dlho(moj odhad do konca tyzdna sa nieco objavi) takze sa vraciam k helmimu 3.5 1.3

BTW: downgrade na helmi WM5 AKU3.5 beta1.3 bez problemov
alternativ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 226
Registrován: úte zář 26, 2006 11:21
Zařízení: Samsung Galaxy S3, HTC Touch Pro
Bydliště: Kopřivnice/Francova Lhota
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alternativ »

Tak, Vy uz jste uspokojeni a ted rychle Crossbow pro Tornado ;-)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Odzkoušený software
TCPMPlayer 0.72RC1
GSplayer
Resco Photo Manager
Qip PDA
Total Commander
XCPUScalar
iLauncher 3
PocketBreeze (po nainstalování se špatně vykreslila (příliš malé a rozhozené písmo) konfigurační nabídka programu, jinak funguje bez problémů)
MidletManager (Opera Mini 2)

Nefunkční software
MagicButton (funguje, ale kvůli novému kabátku rozhodí grafiku horní lišty)
HandySwitcher (funguje, ale po chvíli se přestane zobrazovat ikonka v horní liště)

Další postřehy
- Po spuštění systému se automaticky spouští i ikonka BT manageru v Tray liště. Systém vám nedovolí soubor bt.exe z /Windows/Startup odstranit (jelikož je načtený v paměti a používá se). Lze jej ale přejmenovat (např. bt.ex_), takže se při dalším spuštění systému již nenačte, a pak ho můžete odstranit (komu by nevyhovoval)

- Inbox je trochu přepracovány; po spuštění položky Messaging z nabídky Start se objeví okno, kde si vyberete účet (SMS/E-Mail). Zobrazování této nabídky je ale možné vypnout (Display account picker when opening Messaging). Průvodce vytvořením nového e-mailového účtu je trochu odlišný (Send/receive when I click Send), formát zprávy je možné nastavit jako HTML nebo čistý text.

- V nastavení Internet Exploreru přibyla položka "Use High resolution", při jejíž aktivaci dojde k ještě většímu zmenšení písma a na obrazovku se toho tak vejde celkem hodně (www stránka).

- Aplikace Phone doznala několika změn. Kromě nového tmavého kabátku (který mi s celkovým layoutem systému nejde moc dohromady) se nad Keypadem zobrazuje malé okýnko (keypad lze schovat, pak se okýnko roztáhne na celou obrazovku), ve kterém se zobrazují naposledy volaná čísla, kontakty nebo položky zrychlené volby.

- Chybí aplikace pro práci s MMS zprávami a obsluhu videohovorů.

- V celém systému jsou úplně nové a celkem líbivé ikonky (viz screenshoty).

- Zkoušel jsem benchmark přes program TCPMPlayer 0.72RC1, a v porovnání s I-Mate WM5.0 AKU 3.2 ROM jsem dosáhl zhruba o 30% nižšího výsledku (Crossbow - 454%, WM5.0 - 489%), přesto se mi systém zdá o něco rychlejší, než v případě WM5.0 ROM.

- Telefonování je bezproblémové. Druhá strana mě velice dobře slyší, ja ji také. Při zvednutí hovoru mě účastník slyší ihned (některé WM5 ROM trpěly problémem s odezvou).

- WMA zvuky standardně obsažené v systému nelze použít jako vyzváněcí melodie, jelikož vždy před příponou je mezera (např. vyzvaneneni .wma) a systém kvůli tomu zvuk nepřehraje (chyba v ROM, soubory není pochopitelně možné přejmenovat). Vlastní WMAčka fungují bez problémů.

Celkově na mě systém působí jako vylepšené Windows Mobile 5.0, nikoliv ale jako další plnohodnotný OS. Jádro systému je podobně jako u WM5.0 AKU3 založeno na WinCE 5.0.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

phsnake píše:podobne aku u helmiho 3.5 nejde passtrough internet (pc je na nete a UNI sa k nemu hlasi)
Tohle mi bez problémů funguje :-) a ani sem v AS nemusel nic nastavovat.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

- mezi vstupní panely (Klávesnice, Block Recognizer, Letter Recognizer a Transcriber) přibyl ještě nový Symbol Pad, ze kterého je možné pohodlně vkládat různé symboly.
Obrázek

- při otevírání dokumentů v Excel Mobile nebo Word Mobile se v dolní liště zobrazuje linka, ve které je možné vidět aktuální stav načítání (což se hodí zejména při otevírání velkých souborů).

- streamovaný přenos (rádia, TV) funguje ve WMP bez problémů, video je možné sledovat také ve fullscreen režimu.

- příchozí textová zpráva se v horní liště nesignalizuje pouhou obálkou, ale nově je v ikonce ještě písmeno T (Text). MMS zprávy jsem zatím kvůli chybějícímu MMS klientovi nerozjel, ale při příchozí MMS zprávě se u obálky logicky objeví M.

- mobilní balík Office si bohužel neporadí s novými dokumenty Microsoft Office 2007 :-(
stary_pes
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv čer 30, 2005 10:05
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od stary_pes »

Jedna vec ma zaujima - dokaze konencne kalendar synchronizovat nastavenie polozky kalendara v Outlooku - teda ked si oznacim v Outlooku termin ako Praca a je modry, tak sa mi na modro zobrazi aj v PPC? Pokial to nevie, tak si cely WM6 mozu dat za klobucik, nic ine mi v sucasnom WM5 nechyba...
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů