Všeobecné dotazy, diskuze...

Diskuze o komunikátoru Samsung OmniaPRO (B7610)
lumpatorek
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 15, 2010 22:18
Zařízení: Samsung B7610 Omnia Pro

Dotazy ...

Příspěvek od lumpatorek »

Jo perfekt, mam uz i zastupce, sic je to tak zbytecne slozity...
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Dotazy ...

Příspěvek od TIePEK »

HH ... na to si zvykneš ... je to hodně podobné jako na PC ... :)

-- ned led 17, 2010 0:28 --

Nevíte někdo jak na dobro vypnout xT9 ... ?
pokaždém zapnutí telefonu se mi opět zapne xT9 :(
sice bych rád psal s háčkama ale jak mi to prostě zaměňuje a dopisuje slovíčka tak to mě stve ... :( úplně zamění slovo ...
tak bych rád vypnul xT9 ale napořád nevíte jak ?
tgregi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: sob pro 26, 2009 22:19
Zařízení: Samsung omnia pro B7610

Dotazy ...

Příspěvek od tgregi »

nevite o nejakem programuna wm ktery ukazuje spotrebu energie telefonu??? na symbianu sem mel program kterej se menoval energy profiler a byla to uzitecna vec......
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

Dotazy ...

Příspěvek od peter34 »

Homescreen PlusPlus, akurát neviem, či sa znesie so Samsung Today.
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Dotazy ...

Příspěvek od pavel1tu »

Tak jsem novým a šťastným uživatelem PROčka :-)

Po seznámení s nadstavbou od Samsungu jsem okamžitě nainstaloval SPB, je to super a asi jim to i zaplatím - zaslouží si to.

Jediné co mě trochu trápí:

1) změna síly signálu WIFI - kvůli úspoře energie
2) vlastní vyzvánění - po přidání souborů jsou vidět ve volbě vyzvánění až poté, co je přehraji jako písničku - budiž :-), ale jak na zvuky na budík ? poradí někdo ?
3) Zaskočila mne opravdu malá výdrž baterie - tak 1,5 dne a to na noc vypínám i síť operátora
4) Po nahrání SPB mi volná paměť klesla na 30M - je to normální, lze to řešit ?

5) poradíte nějaký vychytávky - co lze ještě dohrát k SPB aby se něco vylepšilo ?

moc dík za rady

pavel
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dotazy ...

Příspěvek od HADES »

ad 1) Nic takové v současné době neumí
ad 3) To je divné, B7610 je zařízení s nejvyšší výdrží, jaké jsem dosud měl. Možná baterka časem získá kapacitu, pokud ne tak jasná reklamace. Taky je otázka co všechno a v jaké míře používáš/zapínáš
ad 2) a 5) Vyzkoušej SPB Time, vyřeší nemožnost přiřadit melodii budíku, výborný software
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Dotazy ...

Příspěvek od pavel1tu »

ad 1) Rozumím, takře nemá cenu nahrávat soft co to umí - prostě HW to neumí
ad 3) v 16 hodin jsem nabyl, večer jsem si zahrál 2x kuličky, celou noc to bylo uspané a s VYP WiFi i GSM (nevím jak GPS, jestli omylem není zaplé, ale to by bylo už totálně vybyté - podle mne) a ráno jsem měl 75% kapacity

ad SPB Time - díky, testnu

další dotaz:
co mi prosím doporučíš na sledování běžících procesů - je možné, že tam v pozadí běží nějaký balast

PS: WM tedy fakt neumí hospodařit s výkonem :-( , nadchnul mě SPB shell, ale ta firma mě pěkně štve - za každou maličkost chtěj další a další prachy :-(
zkusím nejprve koupit SPB Time, pak bych měl získat 20% slevový kupón a pak koupím kompletní SPB shell + nějaký dodatky - tedy snad :-D

deště jednou dík a hezký den
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dotazy ...

Příspěvek od HADES »

ještě k 1) hardware to nejspíš umí, jenom to není implementováno v softwaru, možná se časem najde nějaký hack, jak to rozchodit.
Pro sledování procesů používám součást SPB Mobile Shell. Nebo se mrkni do Přepínače úloh v Samsung menu (stiskni prostřední tlačítko)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Dotazy ...

Příspěvek od barberry.pha »

ta vydrz baterie se zlepsi ... ja jak jsem si poridil omniiII tak asi prvni dve tri nabiti byla baterka za necely den a pul v haji hlavne kdyz jsem byl na netu .. tedka po tydny .. kdyz volam, jsem na netu tak pul hodiny denne,nejaky sms tak za 12 hodin mam o 25% baterie mene coz je podle me uplne supr :) pres noc to davam do modu letadlo a rano stejny ukazatel nabiti takze si myslim ze takovy dva a pul dne by mi mohl bez problemu vydrzet :)
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Dotazy ...

Příspěvek od TIePEK »

Takže ...
mě baterka taky vydrží přibližně 2-3 dny to je normálka ... :)
na sledování procesů nebo-li prográmků co ti zrovna běží používám WKtask ... je to jako u PC prostě taková lišta co vidíš co je zapnuté akorát je to nahoře ...

Odstraněna část s warezem. ziminix
feri89
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 25, 2009 18:47
Zařízení: OmniaPro B7610 :)

Dotazy ...

Příspěvek od feri89 »

nevíte prosím jak je možné že se mi připojí telefon na youtube (přes tu vlastní ikonku) i přes to že mám vypnuté WiFi? :roll:
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Dotazy ...

Příspěvek od TIePEK »

pokud tu ikonu ještě nemáš tak se dá stáhnout z google.com ...
zapni si operu jdi na google.com a klikni na další ;) ... a tam už budeš vědět ...
Jinak když klikneš na tu ikonu tak se ti youtube zapne přes GPRS ... pokud ale nemáš zapnutej internet v telefonu tak ti to přídje hodně draho ... a musíš mít strpení pokud nejsi v praze nebo někde kde je 3G síť ... ;)
3000HP
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon led 11, 2010 20:05
Zařízení: Samsung Omnia Pro B7610

Dotazy ...

Příspěvek od 3000HP »

zdravim, muzu se zeptat, jak udelam ve word mobile tu vychytavku, ze se mi budou i zobrazovat obrazky v tom dokumentu vlozene?


diky moc
feri89
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 25, 2009 18:47
Zařízení: OmniaPro B7610 :)

Dotazy ...

Příspěvek od feri89 »

TIePEK píše:pokud tu ikonu ještě nemáš tak se dá stáhnout z google.com ...
zapni si operu jdi na google.com a klikni na další ;) ... a tam už budeš vědět ...
Jinak když klikneš na tu ikonu tak se ti youtube zapne přes GPRS ... pokud ale nemáš zapnutej internet v telefonu tak ti to přídje hodně draho ... a musíš mít strpení pokud nejsi v praze nebo někde kde je 3G síť ... ;)
tu ikonu už tam mám ... Dá se to nějak zakázat, nebo jenom prostě neklikat?? :tlem:
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Všeobecné dotazy, diskuze...

Příspěvek od TIePEK »

takže pokud dobře chápu ty chceš Youtube zakázat ... tak si to odinstaluj xD ... a pokud to je spíš abys na to omylem neklikl a nedečítali se ti za to nehorázné prachy ... tak si stáhni NoData ... ten program zakáže GPRS jak se ti zlíbí zapínáš a vypínáš ...
vlada2
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon pro 14, 2009 13:32
Zařízení: samsung b7610

Všeobecné dotazy, diskuze...

Příspěvek od vlada2 »

Netusi nekdo jak mam zaridit aby mi omnia stahovala maily ze vsech uctu? presel jsem na wm z se G900 a tam jsem jen kliknul stahnout vsechnu postu a bylo to a tady musim jednotlive odklikavat ucty, hruza. diky
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Všeobecné dotazy, diskuze...

Příspěvek od pavel1tu »

ad. Málo paměti

díky za radu - vypnutí toho prostřeví od Samsungu způsobilo nárust volné paměti z 30M na 60M (asi jsem toho vypnul víc)

PowerMonkey

nedávno jsem obhlížel solární panýlek na udržování baterie v autě - stál kolem 400Kč
Powermonkey-eXplorer u nás v ČR stojí 2500 Kč ! - FUJ
v Anglii jde sehnat od 25 do 40 liber (záleží jak kde) - já využil možnost předchozího nákupu (slevový kupon na 15 liber) a momentální akce poštovné zdarma (další 3 libry ušetřené) a vyšlo mi to na 850 kč (vyprodávali modré provedení)
bohužel už nemají

Z paxe PowerMonkey:
nabylo mi toPROčko z 4% na 60% (ale baterka PowerMonkey nebyla asi na 100% nabytá)
aby se začala dobíjet, stačí polojasno, teď ji trápím na sluníčku za oknem, stopuji čas a večer dám vědět :-)
za ty peníze je to pěkná hračka
pompier
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: sob srp 25, 2007 13:54
Zařízení: Samsung B7610 OmniaPro
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Všeobecné dotazy, diskuze...

Příspěvek od pompier »

vlada2 píše:Netusi nekdo jak mam zaridit aby mi omnia stahovala maily ze vsech uctu? presel jsem na wm z se G900 a tam jsem jen kliknul stahnout vsechnu postu a bylo to a tady musim jednotlive odklikavat ucty, hruza. diky
A není jednodušší všechny účty stahovat do jednoho a ten následně namapovat do mobilu? :wink:
pavel1tu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 30, 2009 13:58
Zařízení: Blackberry BOLD 9780
Bydliště: Trutnov

Všeobecné dotazy, diskuze...

Příspěvek od pavel1tu »

vlada2 píše:Netusi nekdo jak mam zaridit aby mi omnia stahovala maily ze vsech uctu? presel jsem na wm z se G900 a tam jsem jen kliknul stahnout vsechnu postu a bylo to a tady musim jednotlive odklikavat ucty, hruza. diky
podle mne volbou "vše odeslat a přijmout" se mi stáhne vše - ještě ověřím.

-- pát led 22, 2010 12:51 --

Tak jsem to nějak splácal dohromady:

Nahrál jsem si SPB Shell, SPB Time, SPB Phone Suite a SPB Wireless monitor.
Teď ještě zkouším SPB Pocket Plus a SPB Diary

Asi je možná něco zbytečné a přestal jsem se v tom orientovat :-) kretá funkce je z kterého balíčku.

Pokud někdo používáte něco od SPB, co mi doporučíte k SPB Shell (chci jen SMS, e-Mail a nějaký plánovač a připomínkovač.

Moc dík.

PS: snad to nebudu muset celé resetovat, zatím je to hbité, ale přestal jsem se orientovat v tom množství ikonek a už nevím co patří ke kterému balíčku. Asi klasická začátečnická chyba - na vyzkoušení je 14 dní tak jsem spěchal :-D
TIePEK
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: pát pro 25, 2009 16:33
Zařízení: Samsung omnia PRO

Všeobecné dotazy, diskuze...

Příspěvek od TIePEK »

WoooW maniak SPB xD ...
já od SPB používám jenom
SPB Shell
SPB Backup - pro zálohy telefonu

ty ostatní jsem zkoušel ale je mi to k ničemu ... SPB shell má skoro všechno v sobě :)

SPB time nevím k čemu potřebuješ když hodiny máš v Shell a budík je v samsungu už ud narození xD ...
SPB diary to jsou vlastně úkoly což máš taky v SPBshell
SPB Pocket plus taky blbost ... když už používáš shell tak asi obrazovku dnes nebudeš používat ... tenhle program slouží k vytvoření zástupců na obrazovce dnes (což je k ničemu pokud používáš shell)
SPB Phone Suite - to je takovej ten připomínkovač na zmeškané hovory a správce profilů ... ale s tím jsem se nenaučil
SPB Wireless monitor. slouží aby si viděl kolik si stáhl dat přes GPRS a wifi ... na obrazovce dnes

a ty ostatní jsou mi k prdu xD ... ale je to tvoje věc :)
Jinak pokud myslíš upomínkovač jako na zmeškané hovory nebo na sms aby se ti to připomínalo třeba každých pět min ... tak já doporučuji a mám odzkoušené "DontForget Admin"
Odpovědět

Zpět na „Samsung OmniaPRO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů