XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Dovoluji si jako majitel tohoto zařízení založit toto téma,které se doufám časem naplní hlavně pozitivnimi zkušenostmi.Samozřejmě i ty negativní se najdou neb žádný telefon není dokonalý.

Obrázek Obrázek
Tip na články:
Velká recenze SE Xperia X2: Překoná svého předchůdce?
Sony Ericsson oficiálně představil novou Xperii X2 s Windows Mobile 6.5 (preview)


Telefonování
Prvni dojmy z telefonovaní nádherná hlasitost sluchátka - ve velmi hlučném prostředí a hlavně čistý nechrastící zvuk.Sluchátko stačí bohatě na půlku.Hlasité hansdfree je tez dostatečně hlasite a má opravdu za 1.

Update
Update service nasel novy firmware,takze uz se nahrává do X2....
Vstup do bootloaderu je stejný jako u X1,neobjeví se však trikolora,ale pouze logo SE,pri flashi samotnem je na telefonu zobrazena pouze seda obrazovka.
Flash je vyrazne pomalejsi nez napr. u HTC.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

SE XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od radospol »

Odladenost,rychlost systemu v porovnani s inymi zariadeniami,ktore si mal,mas k dispozicii ma zaujima asi najviac.
Tesim sa na dalsie informacie:)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

SE XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Standa »

Doufám Jirko že tvé testování dopadne pozitivně. Byl bych rád, kdyby si SE opravil reputaci, přece jen je to jediná společnost, která pro návrh WM telefonů zaměstnává designéry, a mechanická (ne)kvalita spolu s neustálým spožďováním uvedení na trh moc nepomáhá :-(.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

SE XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

Zajímala by mě kvalita konstrukce, použitelnost optického joysticku, kvalita klávesnice a jejího vysouvání, výdrž, odladěnost systému.

Stejně do ní nejspíš nepůjdu, ten display by byl až moc velký skok směrem dolu, ale fakt se mi dost zamlová.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

SE XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od radospol »

ja som skakal z HDecka na x1 a tlacitka a klavesnica to rychlo vynahradili.:)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

SE XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem hlavně zvědav, jestli se povedlo vyladit výkon procesoru - je to tentýž co byl před 2mi roky slavnostně prezentován v X1. Nicméně až na bídné video celkem stačil. Displej je malinký, před třemi lety by oslnil, ale na stylus v poho.
Hlavní mínus je v absenci podpory XDA - není to HTC výrobek a tak bude mít téměř nulovou podporu a uživatel bude odkázán na zlovůli developerů. :evil: :-(
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

SE XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Závidim Jirko, jsem zvědav na tvoje zkušenosti z denního používání. O X2 už delší dobu uvažuju, ale právě uživatelská hodnocení finálního kousku celkem chybí. Teď mě nic konkrétního nenapadá, snad jenom kvalita zvuku při nahrávání videa. Na X1 se používá 3gp kodek, což je bída. A jestli můžu poprosit, hoď mi někam zabalenou složku Program Files\XperiaCamera\ , chtěl bych něco zkusit.

Jinak podpory se tolik nebojím. X2 už ji má celkem solidní v X1 sekci na xda-devu a zase tak odlišná od X1 není, takže předpokládám, že se většina tweaků a úprav uplatní i u X2.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od htcjirka »

Doufám Jirko že tvé testování dopadne pozitivně. Byl bych rád, kdyby si SE opravil reputaci, přece jen je to jediná společnost, která pro návrh WM telefonů zaměstnává designéry, a mechanická (ne)kvalita spolu s neustálým spožďováním uvedení na trh moc nepomáhá
Testování až do ted dopadlo tragicky.Mel jsem moznost otestovat dve rom,puvodni s kterou byla Xperia zakoupena a druhou rom updatovanou pres SEUS.Obe dopadly tragicky,mozna jsou to az prilis ranne rom a vse se casem zmeni,ale nyni hrozne.
Sony Ericsson prida do telefonu pres 100MB sveho blastu,mozna i to se projevilo na celkove dost vyrazne pomalosti rom.
Jinak behem testovani mnoho bugů - z niceho nic prestala psat softwarova klavesnice(kterou dodava SE),SR vyresil nicmene po chvili pouzivani opet zpatky.Dale z niceho nic se odmitnula zhasnout predni tlačítka,tam to nevyresil SR ani vypnuti telefonu(tlacitka svitila stale),ale az vyjmuti baterie.Občas se telefon odmital vratit na Today atd.
Zasadni problem me roztocil jeste vecer.Integrovana GPS neni např. na Com portu 1,2,3,4,5 atd,ale na GPD9 serial.Ani oficialni iGO8,ani Smartmapy ba ani Tomtom nehodlal dat na vyber volbu GPD9,tudiz GPS nenalezena.Jediny program, kde jsem videl satelity je GPS Gate,ale emulace na jiny port tak, aby sla GPS vyuzit v jinych navigacnich softech se me nepodarilo.Dale citlivost displeje,i po ruznych upravach velice rozdilna citlivost na plose.Uprostred citlivy dotatecne,ale cim vice ke krajum tim horsi citlivost.U tlacitka X nahore citlivost tragicka.V noci podsviceni displeje prosvita na levem okraji u ramecku,dost to rusi(i u jineho kusu se projevilo)
Dnes jsem si jeste ozkousel jinou Xperii,z jine distrubuce abych vyloučil divne chovani třeba jen meho kusu,ale uplne to same chováni a zjisteni.
Tímto jsem dal nejen Xperii X2,ale i SE zbohem nadobro.Jeden den me stacil,aby vedel ze Xperia X2 byla velkym slapnutim vedle.
Vy treba muzete mit pocity uplne jine,treba mnohem pozitivnejsi,mnoho veci mozna odladi firmware...
Pozitivni je celkove zpracovani,pevne,nic nevrze,velice prijemne psani i na HW klavesnici,ikdyz na TP2 je psani příjemnější(alespon pro mne).Fotoaparat(jen video jsem nezkousel),jiz zminovana jak hlasitost a cistota zvuku sluchatka i samotneho hlasiteho handsfree,určitě se časem najde vice pozitivních věcí.

Všem se omlouvam,ale ja osobne tento topic uzaviram,Xperia vracena.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od radospol »

Hm, takze zase nic poriadne svizne a bezproblemove na pracu:( to mam vazne ist do HD2?

Jasne ze casom sa najdu dobre ukuchtene rom,ale ked sa pristroj az takto sprava,tak to nieje pre mna.To ze meskali s vydanim,som ocakaval pracicku bez chyby.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Tom Vysoudil »

S tim prosvitanim displeje na okraji. To same mam i u X1, ale zase tak hrozne to neni (cca 1,5cm). Jinak pro me je tez X1 posledni SE. A neverim, ze X10 bude nejakou spasou, jak hodne lidi prohlasuje na ruznych forech. To same se totiz povidalo o X1 a jak to dopadlo.

K te X2. Nekde jsem cetl, jak je system o dost vyladenejsi nez u X1. Tak mi prijde zvlastni, ze X1 takove SW problemy na zacatku nemela. (pokud pominu praskajici kryty)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Standa »

htcjirka: Uf, tak to je pálka. No nic, jeden z mála slibných telefonů a SE to tak sprasí. Zjevně nemá zájem o zákazníky...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

SE to bohužel prasí už několik let. Ostatně tak jsem se dostal z UIQ k WM.
keet
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát črc 10, 2009 8:08
Zařízení: HTC

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od keet »

zdravim, já si myslím, že se časem vychytají sw chyby a bude to skvělý telefon.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od YAMATO »

Jenže právě tohle "časem" postupně posouvá SE na periferii...vzpomeňme na problémy s P990i - v podstatě počátek konce UIQ, či na X1. Koho má toto bavit, za ty peníze?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od Jiří Hrma »

opravit závažné bugy "časem" by s už dnes žádný výrobce neměl dovolit, respektive pokud se tak stane, většinou to ten daný model předem odsoudí k zániku a vzhledem k tomu, jak je teď SE mezi lidmi všeobecně vnímán, je tohle přesně to, co se nemělo stát.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od radospol »

X2 bolo v podstate jedine zariadenie s hardware klavesnicou ktore ma mohlo uspokojit. Ale teraz vazne zvazujem nad kupou HD2.
Od SE neni vyber,kedze chystana X10 nieje s WM.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od barberry.pha »

no me spise prekvapuje ze si dovoli neco takovyho vypustit mezi lidi ... kdyby to pustili mezi lidi co tomu nerozumi tak pochopim ze to nejak nebudou resit ale tady si to koupi lidi co tomu rozumi a co maji urcite ocekavani a tady to mi prijde jako by nekdo uvnitr SE chtel aby se prestaly prodavat :tlem:
docela jsem zvedavy jak se s tim popasuje X10 a jestli ji lidi vezmou namilost, alespon ti co chteji androida tak asi jo
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od mike-biker »

No pokud to nesklouzne z dubna na konec prázdnin, tak má šanci. :idea:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od tslany »

Sony Ericsson prostě vyrobil dokonalý telefon, tak si hold nějak musí zajistit prodej dalšího modelu :-( (nebo vyšší aktivitu technicky zdatných komunit :grin: )
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

XPERIA X2: Diskuze, rady, tipy a zkušenosti

Příspěvek od landov »

Uffff...niezeby som koketoval so zaujmom kupit X2, ale bol som zvedavy, pretoze sa mi designovo celkom pacil. Ovsem po takomto uvodnom "antre" je pre mna SE v ramci WM velke TABU ! Takze posledne lakadlo pred kupou HTC Trophy je nenavratne na smetisku dejin... :-)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů