Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mě se naopak ty fičurky v novém Androidu 2.1 líbí a jsem za ně rád. O Nexusu One rozhodně nepřemýšlím jako o svém budoucím telefonu (mám vyhlídnutý HD2), ale rozhodně jde o přístroj, který mě příjemně překvapil a u kterého výrobce nabídne spoustu bonusů (pěkná softwarová výbava v základu), svižné reakce v systému a troufám si říci že i dobrou stabilitu. Těším se, až jej budu mít na recenzi.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od milennium »

No, Jirko. Přemýšlím, že si ho dnes objednám přes eBay... Když se na nás Google vykašlal...
Yohann
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 05, 2010 21:07
Zařízení: N900

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Yohann »

HD2
Zakrnělá Windows Mobile
Podíl mezi operačními systémy pro mobilní telefony má sice Microsoft stále velice dobrý, měsíc od měsíce však klesá na úkor konkurence. Ať už je to Apple, BlackBerry nebo třeba Android. Microsoft zde naprosto zaspal a mnoho let starý systém prakticky nikam neposunul. Zůstal stejný, jako byl v prvních PDA přístrojích. Naprostou bezradnost firma předvedla v poslední verzi 6.5 a veškerou práci za Microsoft odvádí výrobci třetích stran (HTC se Sense atp.). Údajně revoluční Windows Mobile 7 navíc nepřijdou dříve než za rok, což je hodně dlouhá doba a procenta budou ještě více ubývat. Vždyť právě rok 2010 je označován jako za rok, kdy mobilní přístroje s přístupem na internet ke všem službám zažijí největší rozmach. A který vysoce postavený manažer se kdysi tolik smál Applu, když uváděl „zaostalý“ iPhone na trh?
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od carlooser »

Již jsou tomu 2 roky co jsem WM zahodil, ale víceméně (možná až nerad :tlem: ) musím s Radkem souhlasit. I mně připadá Android takový nemastný neslaný, nemá to prostě dobrý design. Pozor nepochybuji o funkčnosti, tam se mi telefon líbí, ale třeba Sense pro Android je hezký a líbí se mi i na WM, ale samotný "holý" Android je tedy opravdu bída a nezmění na tom nic ani interaktivní pozadí v 2.1 ....
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Radek Hulán »

Popravdě řečeno, škaredé UI holého Androidu bych ještě překousnul, ale závislost na Google službách (mapy, email, chat, lokace, atd.) rozhodně ne. Ale jsou lidé, co to neřeší, či jim to nevadí...
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Daidalos »

Mně osobně se android líbí a v nové verzi bude podle mého hodně dobrý.
Nejvíc mi ale vadí ta nesvoboda systému,naopak WM je proti němu opravdu odvázaný :-D

Design tohodle telefonu není nejhorší,ale nejspíše se zas inspiroval IPhonem (jedno tlačítko ve prostřed a toť víceméně vše)
kajap
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 03, 2009 20:32
Zařízení: Touch HD, X1

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od kajap »

To není jen tlačítko, nýbrž hlavně trackball :tlem:, jinak pseudo-tlačítek to má zjevně víc...

Mimochodem, co neumí/nepodporuje u Exchange ten nový Android a třeba iPhone v porovnání s WM 6.5? Zajímá mne to.
OVCA
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 26, 2008 16:33

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od OVCA »

hulan:
a čo sa stalo s tvojím super HD delom?
Tvoja neobjetívnosť je obrovská a tvoje keci mimo, teba nikto neberie vážne.


Neviem čo tu všetci vyplakávate o sledovaní? čo robíte pre SIS, KGB, FBI,...?
periete mil. €, ste teroristi?

pre mňa za mňa nech ma sledujú aj kamerou mne to je fuk.

Zas, len múdre reči, aby ste mali čo povedať. Niečo ako nemusím byť viazany,...
carlooser
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 27, 2008 7:17

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od carlooser »

To je také pravda. Jednolitost služeb nemusí všem vyhovovat. Mimochodem, lze na Androidu provázat kontakty z facebooku i s adresářem? (tak jako na HD2)
Pacik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: čtv čer 28, 2007 20:04
Zařízení: MDA Compact V
Kontaktovat uživatele:

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Pacik »

Daidalos píše:Jinak je to pravda,google nikoho nešmíruje naopak Microsoft a to hlavně v desktopových verzích Woken.. :???:
A nějaký důkazy by byly?
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od cryingfreeman »

Radek Hulán píše:Připočítej 20% DPH a případné clo (?) a jsi na 16.000 Kč, tedy vysoko nad cenu HTC HD2.

Nicméně, pokud se někdo opravdu chce nechat sledovat Googlem na každém kroku, mít špatnou podporu Exchange, a syncu obecně, pak určitě půjde Android naflashovat do HD2, kromě úhlopříčky displeje to je stejný HW, a navíc získá lepší Windows Mobile :)
a jak tak google sleduje u Nexus one? :tlem: gmail, gtalk a vyhladavanie cez google využívajú aj uživatelia WM
veľké skusenosti s android nemáš, určite nie s Exchange u eclair

čo sa týka HD2, nie každý je ochotný ťahať so sebou veslo, bavíme sa o mobile
Marax
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 05, 2010 22:35
Zařízení: Motorizr Z8

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Marax »

Ty kontakty by měli jít spojit s Exchange,Gmail i Facebookem.
Než si ho koupím asi ještě počkám jestli nevydají nějakou verzi pro evropský trh s multitouchem v základních aplikacích(google earth,web atd). Jako tomu bylo u Motoroly Droid. Co jsem koukal na tu jejich tiskovku, tak když se reportér z engadget.com zeptal jestli plánují verzi s multitouch začali koktat a nakonec jeden z nich řekl, že to zváží :-D
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od cryingfreeman »

Radek Hulán píše:Sense, alespoň jeho část, je i pro Android. Ale musí to být HTC telefon, ne Google (přestože jej HTC vyrábí). Pak i Android může vypadat a fungovat relativně slušně. To co je v Nexus One je ale hrozné.
Sense je prvotne pre Android, podľa reakcii má Sense u WM ešte dosť čo vylepšovať
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Radek Hulán »

Nebuď pubertální hlupák.

"Sense" vzniknul 3 roky dozadu jako Manilla pro WM, pak z toho byla Manilla 3D aka TouchFlo pro WM a pak se to přejmenovalo (ve třetí verzi) na Sense. Nejnovější verze Sense je pouze pro HD2, ale starší verze byla portována i na Android od HTC, protože UI Androidu stojí za starou belu stejně jako jako UI WM. Jenže HD2 to Sense UI má a NExus ne.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od cryingfreeman »

Radek Hulán píše:Nebuď pubertální hlupák.

"Sense" vzniknul 3 roky dozadu jako Manilla pro WM, pak z toho byla Manilla 3D aka TouchFlo pro WM a pak Sense. Nejnovější verze Sense je na HD2, ale starší verze byla portována i na starší Android od HTC, protože UI Androidu stojí za starou belu stejně jako jako UI WM. Jenže HD2 to UI má a NExus ne.
bavíme sa o Sense, nie o jeho predkoch, prvým prístrojom s ním bol HTC Hero(nasledne Tatoo), samozrejme neskôr nasledovala verzia pre WM, najnovší Sense 2.1 budú obsahovať nové android HTC novinky
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Radek Hulán »

Ach ti pubescenti... Touchflo 3D je pouze jiné jméno pro Sense: http://bit.ly/8BRKYO" onclick="window.open(this.href);return false; (viz Touch HD)

Já chápu, že jsi se zamiloval do Google a poskytuješ mu své emaily a dokumenty, ale každý není tak zaslepený.

Navíc, diskuse o Sense je zbytečná, protože Nexus jej nemá. Má jen zaostalé Android UI.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od cryingfreeman »

zaslepený si tu jedine ty, Sense UI grafický vychádza z Touch flo 3D ale je už koncipované podstatne inak

je úsmevné, že o zamilovanosti hovorí prestarlý fanatik do všetkého, čo má v logu windows :tlem:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od Radek Hulán »

Podívej, puberťáku, toto je TouchFlo z HTC Touch HD:

Obrázek

A toto Sense z HTC HD2:

Obrázek

Je to téměř identické. Sense je pouze další verze TouchFlo 3D. A navíc: diskuse o Sense je zbytečná, protože Nexus jej nemá. Má jen zaostalé Android UI.

Děkovat mi nemusíš za to, že tě zdarma vzdělávám.
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od cryingfreeman »

touch flo 3D poznám, ty ale evidentne zmeny, ktoré priniesol Sense oproti Touch Flo nie...

reč tu bola o Sense, android os ako takom a o tvojom obmedzenom rozhľade, nebavil som sa o Nexuse
ZaseJa
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 05, 2010 23:37
Zařízení: sony ericson

Nexus One: Ceny poštovného do různých zemí včetně ČR

Příspěvek od ZaseJa »

rado: ty si doma prevadzkujes vlastny exchange? Zo vsetkych ludi co si to kupi to podla mna potrebuje mizive percento, okrem toho to vraj uz funguje aj na androide.
Ja mam WM uz par rokov a to je trest. Okrem toho tie mobily po par rokoch odchadzaju, mne, kamaratom, prakticky kazdemu koho poznam, zacne to robit hovadiny, pripadne sa to ani nezapne, asi dozije flash pamat. Nejaky touch flo to asi nezachrani, su aj ine firmy a kazda si musi dorabat vlastny interface a to je presne co nepotrebuju, pretoze to stoji kopec penazi.
Bohuzial som nenarazil este na nic lepsie, android vyzera dost presvedcivo, moj dalsi mobil bude na 90% androidovy.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů