Fólie na display

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond2 (rady, tweaky, návody...)
xkucd103
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 01, 2010 20:50
Zařízení: HTC touch Diamond 2

Fólie na display

Příspěvek od xkucd103 »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zakoupil jsem si nový HTC Touch Diamond 2 a po pár týdnech jsem si lehce škrábl display. Nevíte zda je při zakoupení mobilu ten display potažen nějakou folií, která se dá vyměnit??? Zdá se mi, že je ta rýha jakoby na folii, která pokrývá ten display.
A zda v případě, že tam folie je, se dá vyměnit??? Děkuji za odpověd
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Fólie na display

Příspěvek od strojvudce »

Folie by měla být přibalena v krabici, nalepit si ji musíš sám. Alespoň u mně to tak bylo.
xkucd103
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 01, 2010 20:50
Zařízení: HTC touch Diamond 2

Fólie na display

Příspěvek od xkucd103 »

Aha, takže asi nalepená fólie tam od výrobců přímo není? Nebo je ta folie v tom balení jako náhradní?
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Fólie na display

Příspěvek od baron »

Z výroby tam folie nalepená není. Musíš si ji nalepit sám a pokud byla D2 nová, tak je přibalená.
xkucd103
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 01, 2010 20:50
Zařízení: HTC touch Diamond 2

Fólie na display

Příspěvek od xkucd103 »

Aha :(
Tak to jsem si tam žádnou folii nelepil. Takže jsem asi v hajzlu... Nebo je nějaký způsob jak to opravit???
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Fólie na display

Příspěvek od baron »

Obávám se, že to nelze nijak opravit. Ale je možné, že po nalepení fólie částečně "zmizí" ( nebude tolik vidět ).
xkucd103
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát led 01, 2010 20:50
Zařízení: HTC touch Diamond 2

Fólie na display

Příspěvek od xkucd103 »

Ok zkusím to. Doufám, že to pomůžu no. Ale díky za rady
Pavel Niderle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: sob čer 06, 2009 13:41
Zařízení: HTC diamond 2

Fólie na display

Příspěvek od Pavel Niderle »

Jaké máte zkušenosti s fóliemi? Ta co byla přibalená originál, tak ta byla super. Pak jsem koupil drahou za 300, byla antireflexní takže matná, nebyly na ní vidět šmouhy ale jinak nic moc.
Co říkáte na tuto? Má s ní někdo zkušenosti?
- HTC Touch Diamond 2 Screen Protector 2ks Screen Protector (SP P240)
Nebo máte lepší zkušenosti s jinými?
Děkuji za odpovědi.
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Fólie na display

Příspěvek od jjiirrii »

Já jsem si dneska pořídil tuhle http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/110PIS ... -telo.html" onclick="window.open(this.href);return false; Jsem zvědavý jak se mi to podaří "nalepit", pak dám vědět.

Tak jsem to nahodil. Musím ale říct že je to práce jen pro silné nervy. :-)

Aplikace té ochranné fólie se dělá na mokro za pomocí přiložené tekutiny ve spreji. Tak jsem tel. po nalepení fólie pro jistotu rozebral (zadní kryt a baterku) a nechal vyschnout do rána. Jenže se do něj někde asi dostala vlhkost a D2 je mrtvý - nejde zapnout! :cry:
speedking
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 29, 2009 22:22
Zařízení: HTC Sensation

Fólie na display

Příspěvek od speedking »

Mně se bohužel při nalepování podařilo originál fólii nalepit asi o 1 mm nakřivo a dole se mi udělala bublina, která nejde vytlačit. Díval jsem se třeba na ebay a je tam víc druhů a za směšný ceny...

Namátkou třeba:
http://cgi.ebay.co.uk/2-ANTI-SCRATCH-SC ... 3ca5c1ed61" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-6-PACK-SCREEN ... 2eaa37d258" onclick="window.open(this.href);return false;
nebo
http://cgi.ebay.co.uk/HTC-Touch-Diamond ... 35a61f3f45" onclick="window.open(this.href);return false;

Nemáte s těmito fóliemi někdo zkušenost?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Fólie na display

Příspěvek od ziminix »

jjiirrii: A nepoužil jsi té kapaliny moc? Na tu fólii se jí používá jenom troška. A svítí na nabíječce?

speedking: U těchto fólií za směšnou cenu nečekej žádnou velkou kvalitu. Pokud chceš kvalitní fólii, tak vybírej z ověřených značek. BoxWave, Brando, Martin Fields, ten InvisibleSheild taky není špatnej, ale je to jinej typ fólie z dost odlišnýho materiálu.
speedking
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 29, 2009 22:22
Zařízení: HTC Sensation

Fólie na display

Příspěvek od speedking »

Díky za tip... Jsou tyhle značkové fólie lepší než ta, která je v balení telefonu? Dá se ta originální fólie přelepit? Nerad bych ji sundal a zjistil, že ne :)
strojvudce
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 175
Registrován: stř led 30, 2008 0:56
Zařízení: HTC Desire HD

Fólie na display

Příspěvek od strojvudce »

jjiirrii: To jsi na to vylil celou sklenici? :) Já pravidelně po práci utírám mobil mokrou žínkou a nikdy to žádnýmu nevadilo. Hledal bych příčinu spíš někde jinde. Pokud jsi teda mobil do té kapaliny neponořil. :)

speedking: Klidně ji sundej, opláchni vodou, nech okapat a lípni znovu. Já ji lepil na třikrát, než dokonale lícovala a nebylo poznat, že tam nějaká folie je. Po vytlačení kapek vody a bublinek ti možná zůstanou mapy viditelné proti světlu, ale ty do 24hodin zmizí.

Nedávno jsem objednal BoxWave Anti-Glare a dost mě zklamala. Jednak nelícuje s krajema displeje, je o cca 1mm menší, nelícují přesně ani otvory na repro a kamerku a navíc ani řezy nejsou rovné. Sám bych to skalpelem říznul rovněji. Takže pokud by někdo měl zájem, mám dvě nepoužité volné. Bral jsem 3pack i pro bráchu.
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Fólie na display

Příspěvek od jjiirrii »

Dělal jsem to přesně podle návodu, a toho spreje mi ještě více jak polovina zůstala. Před tím jsem se díval i na instruktážní video pro nalepení na D2. No nic, D2 je už na cestě do servisu a tak jsem oprášil z krabice starého dobrého "cihlu" Kaisera :-) Možná to s tím nesouvisí ale přestal fungovat po tom co jsem tam nalepil tu folii tak mám za to že mu nějaká tá kapka nedělala dobře.
IvoK
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned lis 29, 2009 11:38
Zařízení: HTC HD2

Fólie na display

Příspěvek od IvoK »

Zdar, jak jsi dopadl v tom servisu s opravou po nalepení folie ?? I.
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

Fólie na display

Příspěvek od Aspire »

Ja mel stesti a folii jsem si nalepil spravne, po 10 mesicich, ale nebyla uz nic moc a koupil jsem si ZAGG invisibleSHIELD. Postupoval jsem dle navodu na youtube.
Je smutne, ze k prvni folii neni podobna smes, ktera by ti pomohla spravne nalepit ochranou folii. Vice na tomto videu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FAgPVUhEiLQ[/youtube]
Uživatelský avatar
sikula05
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv čer 04, 2009 7:59
Zařízení: HTC Diamond2

Fólie na display

Příspěvek od sikula05 »

Při vší úctě k lepiči na videu...ten výsledek musí stát za starou bačkoru, sice nevím jaká zázračná tekutina je v tý mističce...ale za tu dobu co šmrdlá tu tekutinu na tu fólii, tak mu nevyhnutně muselo nalítat tolik prachových částí na telefon, že další činnost je zbytečná....
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

Fólie na display

Příspěvek od Aspire »

No normalni clovek to nebude smrdlat na balkone, ci v obyvaku, ale udela to treba v koupelne. ;-)
trinchin
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:37
Zařízení: HTC TD2

Fólie na display

Příspěvek od trinchin »

já bych Ti doporučoval ty z eBay, tu původní folii original jsem spatne nalepil, a pak pri pokusu o prelepeni se mi tam dostal prach. Uz to neslo pryc tak jsem si objednal z Hongkongu 3 folie asi za 35 Kč v přepočtu. Jsou super, zatím jsem teda pouzil jenom jednu, po mesici ani jeden skrabanec nebo tak neco, neodlepuje se, chytla krasne na poprve. Takze necpeje penize za znackove folie tem firmam zbytecne, je to jenom kus plastu za par haleru. Nakupujte v HK. Pres eBay je to pohodlne a navic silene levne. Koupil jsem tam veskere prislusenstvi k telefonu (Drzak do auta, autonabijecku, redukci na 3.5 mm, brasnu, folie) dohromady asi za 3 kila. Vse krasne slouzi.
JavaanseJongens
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: úte kvě 11, 2010 10:38
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Fólie na display

Příspěvek od JavaanseJongens »

Můžu potvrdit. Koupil jsem si fólie + X dalšího příslušenství k HTCčku za pár kaček a všechno naprosto v pohodě. Fólie jsem kupoval tady http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... K:MEWNX:IT a řekl bych, že jsou materiálem naprosto stejný jako originál přibalenej s mobilem. Za dolar i s poštovným, no nekup to.. ;-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů