Internet do mobilu

Volná diskuze na libovolná témata...
Odpovědět
nodon
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 25, 2009 11:37
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Internet do mobilu

Příspěvek od nodon »

Jsem u Vodafonu a rád bych si pořídíl internet do mobilu, a mám v plánu kupovat druhou sim kartu kterou budu mít v HTC a na ní bych ten internet měl, takže klikně můžu k jinému operátorovy, ale to toho se mi moc nechce, ale pokud by ta nabídka byla výhodná... Jestli máte poněti o nějaké výhodné nabídce tak bych byl rád kdybych se podělily, ale nechcu za to dát víc jak 300 za měsíc :)
eukubus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 24, 2006 20:10
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Internet do mobilu

Příspěvek od eukubus »

U O2 paušál (i O2 Zero) - 150 Kč/měsíčně; předplacenka - 40 Kč/ týdně. FUP je 150 MB, ale O2 ho nedodržuje. Jedna malá nevýhoda, nejsi-li z krajskýho města, tak je rychlost hlemýždí (GPRS).
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Internet do mobilu

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Na základě vlastních zkušeností doporučuji:
O2 = dobré pokrytí 3G/HSDPA
Cena: 150kč měsíčně
Můžeš mít i klasicky tarif, kdy ti to bude 40Kč týdně strhávat z kreditu.

Je to ideální volba, normálně přes to připojuji notebook a stahuji muziku atd.. rychlostí 100-300kb/s
nodon
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 25, 2009 11:37
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Internet do mobilu

Příspěvek od nodon »

Jsem z Olomouce, a přes léto dost času trávím v Hranicích, obojí jsou velké města takže si myslím že by neměl být problém. Chcu to hlavně na mail, počasi, chmi.cz, mapy google, skype a quick gps.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Internet do mobilu

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Tak v Hradci neni problém v létě jsem tam 3G testoval a v Olomouci je také 3G, takže jdi do O2. :-)
nodon
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pát pro 25, 2009 11:37
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Internet do mobilu

Příspěvek od nodon »

Můžu poprosit o odkaz? Zkoušel jsem hledat ale nevím které z nich to je http://www.cz.o2.com/osobni/internet-v-mobilu/
eukubus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 24, 2006 20:10
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Internet do mobilu

Příspěvek od eukubus »

Je to na tobě, jestli levnější s FUP 150 MB nebo dražší s 500 MB, O2 ho stejnak neuplatňuje
abcdef
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 13, 2009 13:44
Zařízení: HTC HD2

Internet do mobilu

Příspěvek od abcdef »

Nazdárek, som u Vodafonu (som v ČR) klasika karta jen na kredit, príde mi už brzo HTC HD2, tak si k tomu chcem rovno aktivovať ten ich neomezený internet v mobile za 177Kč (FUP 100MB).. viete mi poradiť, ako si to aktivujem, ešte pred zapnutím HDčka ?.. a ako sa to potom platí, strháva to z kreditu, alebo ako ?... Keď to budem mať už aktivované, tak ma nemôže prekvapiť nejaký ďalší platený dátový prenos, alebo niečo také ?..aby som sa neodrbal za zbytočne vela peňazí :) ... web, icq, atď mi pak pôjdu klasicky ako v pc, že jo ? :).. a ešte dotaz, pripojené to bude cez Edge, alebo GPRS ?.. Sú to pre mňa dosť zmeny oproti klasickému starému siemensu a mám v tom trochu zmatky, tak sa radšej pýtam, ďakujem
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Internet do mobilu

Příspěvek od baron »

Mám také Vodafon předplacenou kartu, aktivovat si to můžeš pohodlně v internetový samoobluze. Jen teď nevím, jestli se platí od aktivace nebo od prvního připojení, tak radši počkej, až budeš mít HD2 v ruce.

Jinak platí se formou strhávání z kreditu, tj. každý měsíč ti odečtou 177kč a je tedy potřeba mít dostatečný kredit na kartě.

Po vyčerpání 100mb se ti internet zpomalý. Já přistupuji na internet přes Operu mini a zpomalení je témeř nepoznatelné. Jestli budeš mít rychlejší net EDGE nebo pomalejší GPRS bude záležet na tom, kde se pohybuješ, tj. zda v místě připojení je pokrytí EDGE. Podívat se můžeš zde http://www.vodafone.cz/osobni/zvolte_vo ... okryti.htm
abcdef
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát lis 13, 2009 13:44
Zařízení: HTC HD2

Internet do mobilu

Příspěvek od abcdef »

Hey Barone, dík za odpověd :)
... ešte ma zaujíma, či sa a niečo musí speciálne nastaviť v telefone (apn,..) pred pripojením, alebo niečo také na hodnoty vodafonu ?...či to udelá automaticky ?..
a čo sa týka pripojenia v zahraničí, kam občas jazdím, tam je mi pripojenie zbytočné a telefón nechcem vypínať :) ... dá sa pripojenie ( tie všelijaké automatické obnovy atď) úplne zablokovať, aby sa to nepripojilo bez môjho vedomia ?
no a posledná otázka, existuje nejaká aplikácia na WM, čo meria úplne všetky prenesené data ?.. díky :)
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Internet do mobilu

Příspěvek od baron »

Jak nastavit HD2 najdeš zde http://www.techforum.cz/detail_mt.php?mt=528, jen zaškrtneš Email/Internet/MMS a zvolíš jednu z možností Zobrazit/Download/poslat na Email.

V zahraničí bych byl s datama opatrný, pozor, ať si neprovětráš kredit. Je dobré použít soft NoData a v něm zablokovat připojování.

Co se týče aplikace na měření přenesených dat, tak teď nevím, možná někdo jiný poradí. Já abych řekl pravdu to neřeším, na netu chodím víceméně jen na diskusní fóra, tak když mi zpomalý data, tak to téměř nepoznám.
Bakllazaan
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát pro 11, 2009 0:15
Zařízení: iPhone 4S
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Internet do mobilu

Příspěvek od Bakllazaan »

Mám telefon od O2 a chci si zakoupit SurfAndMail od Tmobilu.... vím že je tu nastavení tohoto připojení ale nejsem si jist co to znamena a jaký je mezi nima rozdíl...konkrétně WAP GPRS a INTERNET GPRS. k těmto dvoum věcem jsou témě identická nastavení. jak se to má teda správně provést?
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Internet do mobilu

Příspěvek od Soap »

Poskytuje O2 nějaké slevy pro studenty? Vím že bratránek má internet tušim od Vodafone a má strašně levný internet v mobilu (nevzpomenu si kolik, ale do 100 určitě), žeprý má nějakou studentskou slevu.
eukubus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 24, 2006 20:10
Zařízení: HTC Touch HD
Kontaktovat uživatele:

Internet do mobilu

Příspěvek od eukubus »

Ty slevy pro studenty existujou. Kamarád to má myslim za 89 CZK měsíčně u Vodafone. O2 ani T-Mobile nic takovýho nemá
Nolf
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 277
Registrován: stř čer 25, 2008 21:24
Zařízení: iP7
Bydliště: Domažlicko

Internet do mobilu

Příspěvek od Nolf »

Používám předplacenku O2 s internetem za 40 Kč týdně, dobil jsem za 1000 Kč se stejným bonusem a net mám tím pádem za 20 Kč týdně. Jako surfmail od T-mobile nemá smysl. Cokoliv mimo surfování (icq, email) zaplatíte navíc.
Odpovědět

Zpět na „Off Topic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů